Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200NS motosikletim sadece uzun yolda 1-2 kere eğimli yoldan geçtiğimde 6 viteste değişik bir boğulma söz konusu sanki bujiler ateşlemeyi yapamıyor gibi geldi bana 7 bin deviri ve 95 110 km hızlara kendi nasıl oluyorsa otomatik sabitliyor üstüne çıkmaya çalıştığımda sadece devir artıyor ama gaz yemiyor. Birçok deneme yaptım yakıt aldığım yeride değiştirdim lastik havalarınada baktım ama sonuç yine aynı oldu birşey değişmedi. Bu bahsettiğim sıkıntı düz bir yolda veya rampa aşağıya giderkende oluşuyor bazen 8 bine sabitliyor kendini 115 km hız ı geçmeyi denediğimde gaz veriyorum hızda değişme olmadan devir birden 9 10 a fırlıyor motor bağırıyor ama tepki yok çok farklı bir sorunla karşı karşıyayım malesef böyle bir sıkıntıyla karşılaşıpta servise giden varmı? Şuana kadar bu arıza yüzünden uzun yolda kalacağımı hissediyorum. Enjeksiyon ile alakası olabilirmi yazılım atılmadı bana devir dalgalanması çok az var diye attırmadım acaba yükletsem mi sorun çözülürmü kullandığım yağ iphone 15w50 yağ seviyeside tam istenen ölçüde.
    benzin pompasını kontrol ettirin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    200NS motosikletim sadece uzun yolda 1-2 kere eğimli yoldan geçtiğimde 6 viteste değişik bir boğulma söz konusu sanki bujiler ateşlemeyi yapamıyor gibi geldi bana 7 bin deviri ve 95 110 km hızlara kendi nasıl oluyorsa otomatik sabitliyor üstüne çıkmaya çalıştığımda sadece devir artıyor ama gaz yemiyor. Birçok deneme yaptım yakıt aldığım yeride değiştirdim lastik havalarınada baktım ama sonuç yine aynı oldu birşey değişmedi. Bu bahsettiğim sıkıntı düz bir yolda veya rampa aşağıya giderkende oluşuyor bazen 8 bine sabitliyor kendini 115 km hız ı geçmeyi denediğimde gaz veriyorum hızda değişme olmadan devir birden 9 10 a fırlıyor motor bağırıyor ama tepki yok çok farklı bir sorunla karşı karşıyayım malesef böyle bir sıkıntıyla karşılaşıpta servise giden varmı? Şuana kadar bu arıza yüzünden uzun yolda kalacağımı hissediyorum. Enjeksiyon ile alakası olabilirmi yazılım atılmadı bana devir dalgalanması çok az var diye attırmadım acaba yükletsem mi sorun çözülürmü kullandığım yağ iphone 15w50 yağ seviyeside tam istenen ölçüde.
    Altıncı vites ile ilgili şanzuman kontrolü de gerekir. Benzin pompası arızası olsa her viteste sorun yaşarsınız. Sadece 6. Vites ile ilgili ise şanzuman kontrolü tavsiye

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı YGMRLRKRL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşimden çıkıp eve geldim 15 km lik yol.yemin ederim g.tüm uyuştu eve girip oturunca ayak bileklerindeki sızlamada ortaya çıktı ikinci el cbr250 almayıp bu motora heveslenip bunu aldığım için acayip pişman oldum yarın satın aldığım değilde başka Bi servise gideceğim muhtemelen sorun giderilemeyecek ve ben daha 100km olmadan bu motoru satacağım bu motora binince aklıma gelen ilk motor keeway süper light150 idi Bi keeway süperlight150 de bide mondial 150 vulture de bundaki titreşim gibi titreşim gördüm. şu an çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum
    Aynalarını TVS apache aynası ile deiş, 30 tl, sırt ve bel agrısı hıssedıyorsan da gıdon yukseltme aparatı taktır 70 tl. 100 tlye cogu sorun duzelecek, ılk yag deısımınden sonra ve rodaj bıtınce de yasadıgın sorunların buyuk bır kısmı cozulecek.

Merhaba arkadaşlar bende 200 ns alarak aranıza katıldım.450 km oldu daha uzaktan forumu izliyodum artık bende aktif olarak katılmak istedim.Motordan memnunum 2016 model stop etme durumu yaşamadım.Benim acemiliğim durumları dışında.aynalardan şikayetciyim ama değişcek büyük ihtimal.temkinli gittiğim için tekerlerde üzmedi beni şuana kadar.450km de servis uyarı anahtarı çıktı bende.hemen götürsemmi yada bi süre daha böyle sürsemmi işimden dolayı pek vaktim yok.600-700e kadar gidermi.herkese iyi forumlar.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altıncı vites ile ilgili şanzuman kontrolü de gerekir. Benzin pompası arızası olsa her viteste sorun yaşarsınız. Sadece 6. Vites ile ilgili ise şanzuman kontrolü tavsiye
    Sadece uzun yolda yapıyor nedense fazla sıkıştırıncamı oluşuyor acaba diye düşünmeye başladım eski motosikletim bile ne kadar sıkıştırsan bile sorun yaşatmıyordu şanzımanda birşey varsa motoru açtırmak gerek ya bu sefer en az 300 lira masraf en aşağı buradaki servis paragöz bana yıkar suçu kesin.

Sava mitas mc25 marka lastikleri bugün motora taktık.

Zırıltı sesi tekrar edince kafa grenajını biraz daha inceledim camı tutan vidanın içine geçtiği lastik aksam yipranarak kopmuş ve vida yalama olmuş ses o yüzden çıkıyor. Vida alttaki resimde.

Son olarak bugün göstergenin kendini resetlemiş olduğunu saatin ayarının bozulmasından farkettim. Sanırım stop olayının bunla ilgisi var. Saati tekrar ayarlayarak sürekli takip edeceğim ve stop olayıyla bağlantısı olup olmadığını tespit edeceğim.
    AttilaXtreme ve yns0707 bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Barisarock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende 200 ns alarak aranıza katıldım.450 km oldu daha uzaktan forumu izliyodum artık bende aktif olarak katılmak istedim.Motordan memnunum 2016 model stop etme durumu yaşamadım.Benim acemiliğim durumları dışında.aynalardan şikayetciyim ama değişcek büyük ihtimal.temkinli gittiğim için tekerlerde üzmedi beni şuana kadar.450km de servis uyarı anahtarı çıktı bende.hemen götürsemmi yada bi süre daha böyle sürsemmi işimden dolayı pek vaktim yok.600-700e kadar gidermi.herkese iyi forumlar.
    750km ye kadar bakıma götürebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Sadece uzun yolda yapıyor nedense fazla sıkıştırıncamı oluşuyor acaba diye düşünmeye başladım eski motosikletim bile ne kadar sıkıştırsan bile sorun yaşatmıyordu şanzımanda birşey varsa motoru açtırmak gerek ya bu sefer en az 300 lira masraf en aşağı buradaki servis paragöz bana yıkar suçu kesin.
    her viteste yüksek devri deneyin kesme yapıyor mu yapıyorsa benzin pompası olabilir baktırın, motor kısmında bir sıkıntınız yoksa açılmasına gerek olmaz ama her ihtimale karşı iyi bir servise gösterin daha fazla sıkıntı olmadan.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

pilatini10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar200ns
    iyi günler arkadaşlar motoruma teker alıcam her kafadan bir öneri var
    bunu nasıl çözeriz önerisi olan varmı değişmesi gerekiyor acilen
    arka teker acaip kayıyor güven vermiyor marka önerilerinizi alabilirmiyiz

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhaba arkadaşlar,

24 Mayıs'ta 2016 model Pulsar 200 NS aldım. Şu an 3000 kilometreyi devirdim öncelikle bilmiyorum sadece ben mi böyle düşünüyorum ama gücü tatmin edici kesinlikle. Size deneyimlerimi az çok yazayım istedim;
    1-Çoğunlukla artçıyla biniyorum çok çok ağır biri binmediği sürece güçte kesilme sezmedim.
    2-Artçının selesi berbat. sürücü selesi idare eder boyutlarda şu an, ama artçı selesinin içine sünger değil tahta koymuşlar sanırım.. Onun iç süngerini değiştirmeyi düşünüyorum önerebileceğiniz bir yöntem varsa yardım beklerim
    3-Hızlanması gayet iyi en azından 100-110 km ye kadar rahat çıkıyor ama ondan sonra haliyle hızlanma yavaşlıyor. biraz eğimli yolda son gaz giderken göstergede 150 km gördüm. ki bu motora çok çok fazla bir hız bence gereksiz zorlamamak gerek
    4-Titreşim mevzusunu uzun yol yaptığımda çok ağır hissettirdi.. Motordan indiğimde ellerimle neye dokunsam tüm kolum uyuşmuş gibi hissediyorum belli bi süre :D
    5-Yakıt olayında anlamadığım çok saçma bi olay var ki (gerçekten çok saçma) arkadaş depom boş da olsa yarım da olsa çeyrek dolu da olsa benzinliğe gidip doldur abi dediğimde 30 tl alıyor hep :D yani göstergede sorun vardır diye değişik aralıklarla aldım hep 30 alıyor arkadaş :D ilk aldığımda 50tl almıştı onu da nasıl aldığını hala çözemedim..
    6-ön camdan bi cızırtı geliyor ama artık iç boşluklara sünger falan koymayı düşünüyorum bazen ayar ediyor o ses.
    7-doğru viteste ve ideal hızlarda gittiğinizde titreşim de kabul edilebilir seviyelere iniyor kesinlikle keyifli bir sürüş oluyor.
    8-Fan açtığında ayaklarıma fena vuruyor.. havalar soğuduğunda iyi olur düşüncesiyle şimdilik gözardı ediyorum :D
    9- Lastiklerimde şu ana kadar bir problem yaşamadım. Tabii ki iyi lastik değil ama ona göre dikkatli kullanıyorum çok ani firen yapmamaya çalışıyorum. bütçemi ayarladığımda lastiklerimi de değiştireceğim inşallah
    10- Aynalar bi garip. yarısında dirseklerim var zaten. sağ aynam titremeye başladı sol sabit vidalarını sıkınca geçer gibi oldu ama sanırım vidalar da gidici gibi.. aynalar değiştirilirse iyi olur kesinlikle.
    11- yüksek hızda ve rüzgarlı günde eziyete dönebiliyor motor, o yüzden ön cam takmayı düşünüyorum ama şeklini bozacak diye rüzgara katlanıyorum şu an için
    12- Şu ana kadar 1 kere stop etti o da istisnai durumdur diye düşünüyorum. bir arkadaşımızın da dediği gibi biraz devirli kullanmak gerekiyor motoru.
    13- bu hafta saat kendini resetlemeye başladı. servise bi göstereceğim bakalım derdi neymiş zaten ayarlamayı da çözemedim 2 tuş var 22 kombinasyon denedim yine olmadı :D

Benim en azından acemice gördüklerim bunlar ama 1 tl sine bile pişman değilim, kesinlikle değer.. Canımı sıkan bi durumu olmadı hiç.

larnon bunu beğendi.

Valla hocam bende yeni aldım 360 km şu anda ve şikayetlerimiz neredeyse birebir aynı...

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motor 1100 km oldu 2.yağ değişimini dün yaptım,servisin değişmeyelim ısrarı inadımı yenemedi değiştirdi.İlk aldığımda 1 kere reset oldu 1 kerede stop etti.Motorumdan çok memnunun,titreşimi var tek silindir olan hangi motorda yok.Eğer tek silindirli titremeyen motor varsa marka model yazın inceleyelim birdahaki sefere belki onu alırım.Genelde aldığım motorlar sıfır ve son sahibi ben oluyorum onedenle kabullenmiş oluyorum herşeyini.Sıkıntısı olsada şikayet edemiyorum ama sıkıntısı yok.Şu bir gerçek piyasadaki çin mallarından kat kat kaliteli birdaha asla karbüratörlü motor almam İNŞALLAH.Dün servise gittiğimde 1 adet karbüratörlü 150ns gördüm hertarafı sökülmüş.Nesi var dedim?krang arızası var dedi fabrikasyon.Heralde malzeme bekliyorlar.Servise her 5 motordan 3'ü arızalı çıkıyor dedim.Servis hayır dedi ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım dedi.Yani ben sizlerdeki bu arızaları okuyunca her 5 motordan 3'ü arızalı dedim,çünki çoğunuzun sorunu var ne garip benim hiçbir sorunum yok.Almak isteyene gözü kapalı al derim.Ben motoruma hiç acımadım sıfır km de iken yüksek devirleri yaptırdım narinde kullanmadım anide hızlandım klavuz ne dediyse tersini yaptım.Asıl sorunun benim motorda çıkması lazımmış.Adamlar kaya gibi motor yapmış ağa.Lakin hiç redline girmedim çok uzun süre yüksek devirde gitmedim,ayı dervirde zaten hiç gitmedim.Gözüm genelde devir saatinde olur km göstergesine çok nadir bakarım.Vites yükseltirken veya düşerken devir saatine bakmam.Hissederim vites istediğini veya düştüğünü eminim çoğunuz böyle vites değişiyorsunuzdur.Ama şu gerçek kırmızı ışığa geldiniz ve 3.vitesdesiniz o zaman ALLAH kolaylık versin 1.vitese almak isteye

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    PULSAR 200NS 2015 MODEL 5300KM SORUNSUZ ,UFAK YAN YATMADAN PLASTIK AKSAMINDA BIRKAC DEGISEN VAR ORJİNAL SERVISINDE , GARANTISI DEVAM EDIYOR
    FIYAT: 7.250TL
    İRTİBAT: 05412277831 Whatsapp

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    dostum aynı sorunu bende yaşadım daha önceden 114 km de birden kesiciye fırlıyor motor hızlanmıyordu çok nadıren bazen 140 lara cıkıyor ama 10 taneden 8 ınde bu durumu yapıyordu garantiden 6 vites dişlisi ve karşılığı değişti bu olay olduğunda hiç debriyajı çektiğin oldumu debriyaj maneti sem sert taş gibi oluyordu debriyaj sertleşmesi hala mevcut ama o sorunla tekrar karşılaşmadım debriyajdaki sertleşme için şanzuman tekrar açılıp bakılacak tabi bu durumda yağ parası veriyorsun bu yuzden 7500 de ara yağ değişimi yapıcam ozaman açılıp tekrar bakılacak
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

n11 de baktım; birkaç farklı modelde çanta demiri var, önerebileceğiniz var mı?
    bir de 2nci el 45lt çanta almayı düşünüyorum. izmir içi elden çıkartacak var mı? düzgün fiyata anlaşalım.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı pilatini10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar motoruma teker alıcam her kafadan bir öneri var
    bunu nasıl çözeriz önerisi olan varmı değişmesi gerekiyor acilen
    arka teker acaip kayıyor güven vermiyor marka önerilerinizi alabilirmiyiz
    bende takipteyim.havalar sıcak oldugu için şu an lastikler idare ediyor ama ekim ayına kalmadan degiştirecegim.
    pulsara en çok metzeler lasertec tavsiye ediyorlar tutuşu ve yagmurlu havadaki performansi çok iyimiş
    takımı 530-600 tl arası fakat mitas mc25 ide kullanan arkadaşlar memnun kalitesi metzeleri tutmasada iyimiş.takımı 335-350 tl arası ben mitas düşünüyorum.

ozimosko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK
    Bugun ilk 500 km bakiminda castrol 15w50 koydular 20w50 olmasi gerekmiyor muydu? Motul 7100 20w50 ile degistireyim mi? Sorun olur mu? Yoksa 1000 km falan idare edeyim mi?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı ozimosko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun ilk 500 km bakiminda castrol 15w50 koydular 20w50 olmasi gerekmiyor muydu? Motul 7100 20w50 ile degistireyim mi? Sorun olur mu? Yoksa 1000 km falan idare edeyim mi?
    2500 e kadar kullan ara yag degisimi yaparsin yoktan yere yag parasi verme hic bise olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende takipteyim.havalar sıcak oldugu için şu an lastikler idare ediyor ama ekim ayına kalmadan degiştirecegim.
    pulsara en çok metzeler lasertec tavsiye ediyorlar tutuşu ve yagmurlu havadaki performansi çok iyimiş
    takımı 530-600 tl arası fakat mitas mc25 ide kullanan arkadaşlar memnun kalitesi metzeleri tutmasada iyimiş.takımı 335-350 tl arası ben mitas düşünüyorum.
    Savayi bircok kuryede gordum kotuleyini yok acikcasi orjinale gore baya iyi diyorlar fakat cok cabuk bitiyo lastik diyorlar bunlar duyduklarim yani bir metzeler alip 20.000 yapmak var birde 20.000 de 2,3 tane lastik alip yenilemek var iscilik balans vs
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Alıntı mrbleeeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n11 de baktım; birkaç farklı modelde çanta demiri var, önerebileceğiniz var mı?
    bir de 2nci el 45lt çanta almayı düşünüyorum. izmir içi elden çıkartacak var mı? düzgün fiyata anlaşalım.
    Çanta demirini bende araştırdım irf marka olanı çok güzel görünüyor fakat fiyatı biraz tuzlu incelemenizi tavsiye ederim.

Alıntı voldo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta demirini bende araştırdım irf marka olanı çok güzel görünüyor fakat fiyatı biraz tuzlu incelemenizi tavsiye ederim.
    2 kilo gelmeyecek demire 200 lira vermek çılgınlık :D
    50 lira ideal, birkaç güzel yorum var 50 tl olanlarda ama yine de birebir kullanandan duymak istiyor insan.

Alıntı mrbleeeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kilo gelmeyecek demire 200 lira vermek çılgınlık :D
    50 lira ideal, birkaç güzel yorum var 50 tl olanlarda ama yine de birebir kullanandan duymak istiyor insan.
    Görüntüye bakmıyorsanız hepsinin aynı performansı vereceğini düşünüyorum yani fiyat olarak en uygun hangisiyse performans olarakda en uygun o dur bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)