Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hangi yağı kullanıyorsunuz

servis hangi koyduysa vites düşüşleri çok kemikli boşu zor buluyom önceden böyle değildi 1 vitese geçerken çat çut ediyo .)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Az önce 45 km uzaklıktaki servise gittim ve ustaya sorunu anlattım ellerinde cihaz olmadığını söylediler. Pazartesi günü 145 km yol yaparak motoru aldığım servise gideceğim onlarda cihaz varmış. Moralim sıfırın altında seyrediyor, yorumlara göre yazılım yükletmek de çözüm değil gibi görünüyor :( Kaldı ki 2016 model motorun güncel yazılımla gelmesi lazım değil mi...

Stop sorunu çözüldü diye gaza gelip bir hışımla motoru aldım ama sonuç koca bir hüsran. Pazartesi günü gelişmeleri aktarırım.
    Lastik konusunda cevap gelmedi sava kullanan yok mu hiç.

Beyler stop etmeyi kafaya takmayin ben ilk 5 binde stop edip duruyodu simdi 20 bin oldu kesti sorunu kullandikca oturuyo motosikletin arizalari artik devirdeki dalgalanmanin bile farkinda degilim rahat olun stop etme zamanla duzeliyo suan icin tek tahammul edilmez yani kazik gibi opan sele onun haricinde allah var adamlar yapmis ya kontak kapamadan 300 km yol yaptim yirta yirta 155 km ile motor ih demedi 15 krs yakmis adamlar saglam mal yapmis hondanin alt seviye motosikleti olsa kol cikartirdi oyle gitmeye bu arada acemi sanmayin mt 07 mi yeni sattim essek niyetine pulsara biniyorum kuryelik fln yapiyorum

mucit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mitas (sava) kullaniyorum cok memnunum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı voldo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce 45 km uzaklıktaki servise gittim ve ustaya sorunu anlattım ellerinde cihaz olmadığını söylediler. Pazartesi günü 145 km yol yaparak motoru aldığım servise gideceğim onlarda cihaz varmış. Moralim sıfırın altında seyrediyor, yorumlara göre yazılım yükletmek de çözüm değil gibi görünüyor :( Kaldı ki 2016 model motorun güncel yazılımla gelmesi lazım değil mi...

Stop sorunu çözüldü diye gaza gelip bir hışımla motoru aldım ama sonuç koca bir hüsran. Pazartesi günü gelişmeleri aktarırım.
    Alışsan iyi olur zamanında bi tarafını yırtanlar oldu hep satış rakamları feşmekan derken öylece kaldı gitti .)

Alıntı mucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mitas (sava) kullaniyorum cok memnunum.
    Yorum için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alışsan iyi olur zamanında bi tarafını yırtanlar oldu hep satış rakamları feşmekan derken öylece kaldı gitti .)
    Ya burdaki son yorumları okumuştum kimse şikayetci değildi stop sorunu çözüldü yazılım değiştirildi falan deniyordu. Hatta motoru aldığım yerdeki arkadaşa böyle böyle sorunlar varmış bunlar giderildi değilmi diye sordum ben hiç sorunla karşılaşmadım dedi. Telefon edip motor stop ediyor deyince o da şaşırdı ya da öyleymiş gibi yaptı... Şimdi merak ettiğim konu yazılım güncellendikten sonrq sorunlar gidecekmi yoksa yakıt artacak sesi değişecek falan şeklinde artarak devam edecekmi... Her şeyi zaman gösterecek inşallah hayırlısı olur.

http://hizliresim.com/GzjRnv
    Amortisör ün en alçak konumu bu mu arkadaşlar?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Yorum için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Ya burdaki son yorumları okumuştum kimse şikayetci değildi stop sorunu çözüldü yazılım değiştirildi falan deniyordu. Hatta motoru aldığım yerdeki arkadaşa böyle böyle sorunlar varmış bunlar giderildi değilmi diye sordum ben hiç sorunla karşılaşmadım dedi. Telefon edip motor stop ediyor deyince o da şaşırdı ya da öyleymiş gibi yaptı... Şimdi merak ettiğim konu yazılım güncellendikten sonrq sorunlar gidecekmi yoksa yakıt artacak sesi değişecek falan şeklinde artarak devam edecekmi... Her şeyi zaman gösterecek inşallah hayırlısı olur.

http://hizliresim.com/GzjRnv
    Amortisör ün en alçak konumu bu mu arkadaşlar?
    bir diş daha indirebilirsiniz ama iki kişi bindiğinizde arka kısım kasislerde veya sert çukurlarda çamurluğa vurma yapar, en alçağı değil şuan en yumuşak olanın bir diş üzerinde kullanıyorsunuz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Ya boyum 1.75 ama böylede yere zor basıyorum elimle döndüremedim amortisör ayarını onda serviste yaptırcam artık.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

benım pulsar da 2016 model ilk zamanlar 2 defa stop etme sorunu yaşadım şu anda 2500 km civarı ve stop etme yok. kullandıkca düzelıyor sanırım yada bana oyle denk geldı sadece devir dalgalanması oluyo onun harıcınde bi sıkıntı yok bi ara denge sensoru ses yapyordu oda ses yapmıyor şimdi.yazılım falan attırmadım...

İkinci bakıma kadar güncelletmiyeyim diyeceğim ama olmaz bir yerde stop edip can yakacak diye korkuyorum.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar bende sonunda motorumu aldım stop mevzusunu benim motordada var 2016 da sorunlar düzeltildi vs gibi söylemler olduğundan net kararverdim aldım .Eğer şu an ki koltuk düzeltilmiş yumuşatılmışsa yumuşatılmamış eski olanlar minder bağlayıp öyle sürsünler motorlarını ve titreşim yok diyen arkadaşlar sanırım ya benim motorda sıkıntı var yada siz traktörden inip bu motora binmişsinizki indiğiniz motorun titreşimi yanında bunu yok sayıyorsunuz sıfır motor olduğundan sıkıştırmadığım halde aynalarda nerdeyse görüntüyü tamamen kaybediyor motor.En kısa zamanda benim bulunduğum semtte bi paketçi var pulsar 200ns kullanan benim motoru ona verip bi kontrol etmesini rica edecem ya benim beklentilerim çok yüksekti tam karşılamadı yada daha yeni olduğundan motora alışamadım ama genede seviyorum motorumu inşaellah aramız açılmaz motorla daha 10km yol gitmeden canım biraz sıkıldı ama bakalım hayırlısı.Birde yukarda traktör muhabbetini mübalağa olsun diye yazdım kimse üstüne alınıp mevzuyu kisişelleştirmesin. Birde yukarda yeni yazılımda sorunlar olduğu belirtilmiş benim motorun yazılımını görebilme imkanım varmı ? bahsesilen sorunlu yazılımmı yoksa eski yazılımmı diye

Alıntı YGMRLRKRL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende sonunda motorumu aldım stop mevzusunu benim motordada var 2016 da sorunlar düzeltildi vs gibi söylemler olduğundan net kararverdim aldım .Eğer şu an ki koltuk düzeltilmiş yumuşatılmışsa yumuşatılmamış eski olanlar minder bağlayıp öyle sürsünler motorlarını ve titreşim yok diyen arkadaşlar sanırım ya benim motorda sıkıntı var yada siz traktörden inip bu motora binmişsinizki indiğiniz motorun titreşimi yanında bunu yok sayıyorsunuz sıfır motor olduğundan sıkıştırmadığım halde aynalarda nerdeyse görüntüyü tamamen kaybediyor motor.En kısa zamanda benim bulunduğum semtte bi paketçi var pulsar 200ns kullanan benim motoru ona verip bi kontrol etmesini rica edecem ya benim beklentilerim çok yüksekti tam karşılamadı yada daha yeni olduğundan motora alışamadım ama genede seviyorum motorumu inşaellah aramız açılmaz motorla daha 10km yol gitmeden canım biraz sıkıldı ama bakalım hayırlısı.Birde yukarda traktör muhabbetini mübalağa olsun diye yazdım kimse üstüne alınıp mevzuyu kisişelleştirmesin. Birde yukarda yeni yazılımda sorunlar olduğu belirtilmiş benim motorun yazılımını görebilme imkanım varmı ? bahsesilen sorunlu yazılımmı yoksa eski yazılımmı diye

Titreşim benim motorda da var hatta uzun yol yapınca ellerini uyuşturan cinsten. Onun sebebi gidondaki elciklerin sert malzemeden yapılması diye düşünüyorum. Ya arkadaş anlaşılan stop sorunu falan giderilmemiş.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    motor hindistan dan sıfır ve yazılım yüklü geliyor olurda burda kullanırken stop etme yaşarsanız yazılım yüklemesi yapılıyor, 1500-2000 devir arasında dalgalanma için yazılım yüklemesi yaptırmayın.

Motosikleti
    Pulsar 200NS 2016
    Arkadaşlar 2016 model var bende ve ilk motorum. Şu an 1500 km'deyim. Yani pek tecrübem yok. Ancak stop etme, titreşim vs. bir sorun yaşamadım. Titreşim konusunu da bir kaç çeşit motoru test amaçlı kullandım. (Cbr 125, Mondial 150 lik cooper, Kanuni Phantom vs.) Kıyaslayarak söylüyorum, bu motorda titreşim yok gibi bir şey.

Yaşadığım genelde bilinen basit sorunlar:

Aynalar malum, değiştirdim.
    Ön Camın içine kaçan arıyı çıkaramadım, özellikle yokuş aşağı kompresöre binince çok vızırdıyor.
    Lastikler malum, yeni olduğundan kıyıp ta değiştirmedim. İdare ediyoruz.
    Saat sıfırlıyor, henüz servise gidip gösteremedim. Aküden deniliyor.

Kazasız sürüşler dilerim.
    ozimosko bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    İşimden çıkıp eve geldim 15 km lik yol.yemin ederim g.tüm uyuştu eve girip oturunca ayak bileklerindeki sızlamada ortaya çıktı ikinci el cbr250 almayıp bu motora heveslenip bunu aldığım için acayip pişman oldum yarın satın aldığım değilde başka Bi servise gideceğim muhtemelen sorun giderilemeyecek ve ben daha 100km olmadan bu motoru satacağım bu motora binince aklıma gelen ilk motor keeway süper light150 idi Bi keeway süperlight150 de bide mondial 150 vulture de bundaki titreşim gibi titreşim gördüm. şu an çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Bu kadar acil kararlar vermemeniz gerektiğini düşünüyorum. 2016 model sıfır aldığımda bende 2 3 kere stop ettim fakat anladım ki bu motor devirli kullanım istiyor öyle 2000 devirde 6. Viteste giderim ben deme şansınız yok. Biraz devirli olmalı hep. Yokuş aşağı giderkende yokuş çıkarkende devirli kullanmaya çalışın motor zaten sizi benzin tüketimi olarak üzmez. Titreşim konusunda fabrikadan gelen o yağ biraz daha kalın seçilir ki motordaki pürüzler giderilsin ilk 500kmde. Motul 7100 yağ koyduğumda motorun sesi titreşimi herşeyi değişti. İşk bakımı bekleyin ve motoru 4 7 bin devir aralığında kullanmaya çalışın. Çok zorlamadan çokta devri düşürmeden kullanımda ilk 500 km sıkıcı olur ama motorun hem benzin tüketimi hemde o çeşitli sorunları atlatırsınız. İlk bakımdan sonra vites geçişleri, titreşim ve ses kesinlikle değişiyor ama iyi yağ seçimi önemli. Şu anda 3 bin küsurlu kmlerdeyim ilk seri 2016 motordandı benim motor. Geçen gün devir dalgalanmasından dolayı yazılım güncelleme yapıldı. Evet denildiği gibi o alt viteslerdeki güç kesinlikle azaldı fakat o güç üst devir aralığına kaydı benim motorda. En yüksek hız değişti mi denemedim ama aynı devirlerde aynı hızla gidiyor hala motor. 120 130lara hala çıkıyor geriside bu motor için fazla. Yazılım konusunu 5bin bakımında konuşup eskiye döndürmeyi istiyorum çünkü çok atikti alışmıştık ama şu andada alt devirler yumuşak olduğu için artçılı seyahatlerde dur kalklar daha konforlu. Sarsılmadan belli bir ivme ile hızlanıyor. Motorunuz sizi yarı yolda bırakmaz sadece biraz sabredin. Keyifli sürüşler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    gerçekten düz yolda 'araba kafasında' 5000 devir altında seyreden varmı çok merak ettim ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı YGMRLRKRL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşimden çıkıp eve geldim 15 km lik yol.yemin ederim g.tüm uyuştu eve girip oturunca ayak bileklerindeki sızlamada ortaya çıktı ikinci el cbr250 almayıp bu motora heveslenip bunu aldığım için acayip pişman oldum yarın satın aldığım değilde başka Bi servise gideceğim muhtemelen sorun giderilemeyecek ve ben daha 100km olmadan bu motoru satacağım bu motora binince aklıma gelen ilk motor keeway süper light150 idi Bi keeway süperlight150 de bide mondial 150 vulture de bundaki titreşim gibi titreşim gördüm. şu an çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum
    Senin motorda bi sıkıntı olduğu aşikar.Yoksa 15 km de mümkün değil.Problemim halledilemiyor diye bişey olmamalı aslında.Halledilemiyosa ayıplı maldır yenisiyle değiştirilmeli.Umuyorum sorunun hallolur keyifle binersin.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten düz yolda 'araba kafasında' 5000 devir altında seyreden varmı çok merak ettim ?
    Yol trafik müsaitse ben sürüyorum 4000-5000 devir arası. Motorun sesinin en tatlı, titreşimin en az olduğu devir gibi geliyor bana.
    burak burk bunu beğendi.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    200NS motosikletim sadece uzun yolda 1-2 kere eğimli yoldan geçtiğimde 6 viteste değişik bir boğulma söz konusu sanki bujiler ateşlemeyi yapamıyor gibi geldi bana 7 bin deviri ve 95 110 km hızlara kendi nasıl oluyorsa otomatik sabitliyor üstüne çıkmaya çalıştığımda sadece devir artıyor ama gaz yemiyor. Birçok deneme yaptım yakıt aldığım yeride değiştirdim lastik havalarınada baktım ama sonuç yine aynı oldu birşey değişmedi. Bu bahsettiğim sıkıntı düz bir yolda veya rampa aşağıya giderkende oluşuyor bazen 8 bine sabitliyor kendini 115 km hız ı geçmeyi denediğimde gaz veriyorum hızda değişme olmadan devir birden 9 10 a fırlıyor motor bağırıyor ama tepki yok çok farklı bir sorunla karşı karşıyayım malesef böyle bir sıkıntıyla karşılaşıpta servise giden varmı? Şuana kadar bu arıza yüzünden uzun yolda kalacağımı hissediyorum. Enjeksiyon ile alakası olabilirmi yazılım atılmadı bana devir dalgalanması çok az var diye attırmadım acaba yükletsem mi sorun çözülürmü kullandığım yağ iphone 15w50 yağ seviyeside tam istenen ölçüde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)