Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben cevre yolunda gıderken hazır rodajda bıtmıs bıraz bassam kac gororum dıye deniyim dedım 130 135te kesıcıye gırıyor siz kac gordunuz tp speed
    Herkesin hayal dünyasına kalmış bişey: 163,167 ve hatta 170...
    Mr.Duke bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı snrdngurme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, Pulsar almak niyetindeyim yalnız alır almaz lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. 100/80/17 ön 130/70/17 ebat metzeler lazertec Motolastik'te 520 civarında sizce alayım mı bu lastiği oksa illa michelin veya pirelli mi alayım. Diğer merak ettiğim konu da lastik ebatlarınu 110-140 yapmak kontrolü ve yol tutuşunu etkiler mi? artıları eksileri ne olur?
    Metzeler alabilirsin ben 1 senedir kullanıyorum memnunum. Lastik ebatlarını lütfen değiştirme, jantların orjinal lastik ebatları neyse o ebatlarda en iyi viraj performansını verir.
    SAZMAN ve snrdngurme bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    merhaba ben cevre yolunda gıderken hazır rodajda bıtmıs bıraz bassam kac gororum dıye deniyim dedım 130 135te kesıcıye gırıyor siz kac gordunuz tp speed
    Yokuş aşa 159 gördüm

Rüzgar durumu çok önemli 130-135de kesiciye girmemesi gerek 11 binde kesiciye girer

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Mengu16;3980579]Metzeler alabilirsin ben 1 senedir kullanıyorum memnunum. Lastik ebatlarını lütfen değiştirme, jantların orjinal lastik ebatları neyse o ebatlarda en iyi viraj performansını verir.[/QUOT

Virajda filan gözüm yok, şimdilik düşmeyim yeter. Ankarada bulamaz mıyız bu lastiği kargo derdine girmesek.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    TEM Dudullu Sancaktepe arasında rüzgarsız havada 156 da kesiciye girdi. Ama canı çıkıyor. Tehlikeli. Yakıtı da malum.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşa 159 gördüm

Rüzgar durumu çok önemli 130-135de kesiciye girmemesi gerek 11 binde kesiciye girer
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEM Dudullu Sancaktepe arasında rüzgarsız havada 156 da kesiciye girdi. Ama canı çıkıyor. Tehlikeli. Yakıtı da malum.
    olabılır cok ruzgar vardı ve ben motor ustunde yatmayı cok seven bırı degılım dık konumda denedım 130dan sonra zaten guvende hısetmemıstım kendımı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşa 159 gördüm

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabılır cok ruzgar vardı ve ben motor ustunde yatmayı cok seven bırı degılım dık konumda denedım 130dan sonra zaten guvende hısetmemıstım kendımı

Motosikleti
    [QUOTE=snrdngurme;3980615]
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeler alabilirsin ben 1 senedir kullanıyorum memnunum. Lastik ebatlarını lütfen değiştirme, jantların orjinal lastik ebatları neyse o ebatlarda en iyi viraj performansını verir.[/QUOT

Virajda filan gözüm yok, şimdilik düşmeyim yeter. Ankarada bulamaz mıyız bu lastiği kargo derdine girmesek.
    Ankarada yok Motolastik'ten getirtip iskitlerde bi yerde taktırıyolar. Bu motolastik.com'un izmir bayraklıdaki yerine geçen sene iş sebebi ile izmire gittiğimde uğramıştım. Jantları söküp götürmüştüm yarım saat gibi bi sürede değiştirdiler. Kargoda bi problem yaşayacağınızı sanmam, işini iyi yapan bir firma. Pulsar için metzeler lastik seti her an ellerinde bulunur.
    snrdngurme bunu beğendi.

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum nasıl bir motor uzun yol yapar mı 200 300 km?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu ilandaki yeşil renkli Pulsar neyin nesidir acaba ? Bayi kendisi mi boyatmış motoru ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...18205888/detay

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı Scream41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum nasıl bir motor uzun yol yapar mı 200 300 km?
    200-300ü her türlü yapar. Ben 900 km yaptım 15 saatte. Bu 15 saat içinde Adanadaki gülek boğazı/kalesi geziside var.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ilandaki yeşil renkli Pulsar neyin nesidir acaba ? Bayi kendisi mi boyatmış motoru ?

Yok hocam o renk var.RS modelindede var ama çok nadir olduğundan biraz pahalıymış

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    stop etme sorunu devam ediyo mu? malum sitede 500 tane satılık var ne diyosunuz pulsarcılar
    SAZMAN ve dyavol-77 bunu beğendiler.

[QUOTE=Mengu16;3980628]
    Ankarada yok Motolastik'ten getirtip iskitlerde bi yerde taktırıyolar. Bu motolastik.com'un izmir bayraklıdaki yerine geçen sene iş sebebi ile izmire gittiğimde uğramıştım. Jantları söküp götürmüştüm yarım saat gibi bi sürede değiştirdiler. Kargoda bi problem yaşayacağınızı sanmam, işini iyi yapan bir firma. Pulsar için metzeler lastik seti her an ellerinde bulunur.
    Sn. Mengü, bugün Ankarada bayide tekrar inceledim motorsikleti, bayideki arkadaş 2016 model lastiklerin MRF olduğunu ve değiştirmeme gerek olmadığını söyledi sizce itibar etmeli miyim? Bu yaz bir iki ay kullanıp kaldıracağım motorsikleti kışın kullnacağımı sanmıyorum. Acaba seneye sezonda mı alsam lastikleri.
    murat 60 bunu beğendi.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    [QUOTE=snrdngurme;3980905]
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn. Mengü, bugün Ankarada bayide tekrar inceledim motorsikleti, bayideki arkadaş 2016 model lastiklerin MRF olduğunu ve değiştirmeme gerek olmadığını söyledi sizce itibar etmeli miyim? Bu yaz bir iki ay kullanıp kaldıracağım motorsikleti kışın kullnacağımı sanmıyorum. Acaba seneye sezonda mı alsam lastikleri.
    ben aldım 2016 model uzerınde eurogrıplastık var ve degıstırdım memnun kalmadım hemen kılıtlıyor ve kayıyor metzeller lazertec lastık aldım izmırden sıparışle kargolandı gerısını hallettım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stop etme sorunu devam ediyo mu? malum sitede 500 tane satılık var ne diyosunuz pulsarcılar
    bende 2016 modelı var ılk zamanlar bırkac defa stop etti ama benden kaynaklıda olabılır ılk vıteslı motosıkletım cunku
    şuan gayet normal sadece rolantıde ufak bır dalgalanma var onuda dıkkate almıyorum memnunum

[QUOTE=murat 60;3980910]

ben aldım 2016 model uzerınde eurogrıplastık var ve degıstırdım memnun kalmadım hemen kılıtlıyor ve kayıyor metzeller lazertec lastık aldım izmırden sıparışle kargolandı gerısını hallettım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

bende 2016 modelı var ılk zamanlar bırkac defa stop etti ama benden kaynaklıda olabılır ılk vıteslı motosıkletım cunku
    şuan gayet normal sadece rolantıde ufak bır dalgalanma var onuda dıkkate almıyorum memnunum
    Hocam bu lastik kilitleme sorunu halloluyor mu lastiği değiştirince, onun haricinde bariz bir fark var mı?

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar sorun var

motorun depoda benzin azıcık azalınca misal yarıya yaklaşınca motorun performansı düşüyor. 140a zor çıkıyor ama depo doluyken sorun yok 160a dayıyor.

nitekim servise gittim. benzin pompasını bilgisayar üzerinden kontrol etti. orun yok gibi dedi. bi gün bırak kontrol edelim dedi ama daha fırsatım olmadı. bi fikri olan var mı?

bu arada bizim motorlar sürekli az benzinle gezince benzin pompasını yiyormuş bilginiz olsun...
    Merhaba, ilk aldığımda servisteki arkadaş enjeksiyonlu araçlarda (arabada da duymuştum bunu) çeyrek deponun altına inmeyin enjeksiyonlarına zarar verir demişti, ben de depoyu doldurduğumda performans farkını hissediyorum. aslında sorun değil sadece sürekli benzin almak gerekiyor ki alacağın zaten 30 tl falan :D dikkat etmek gerekir sıkıntı yapar dediğine göre böyle bir durum söz konusu yoksa uyarmazdı bence

Onun dışında stop etme olayı bende de başladı 3-4 defa yaşadım. Tehlike arz etmedi kontağa bastığınızda hemen çalışıyor (ki ilk çalıştırmada bile gaz gerektirmiyor sadece tuşa bas çalışıyor) ama can sıkıcı tabii ki tehlikeli olmasa bile sonuçta insanın canını sıkan durum.. tam köşeyi dönüyorum stop ediyor, ışığa geliyorum stop ediyor sanki acemilik gibi gözüküyor :D ama dediğim gibi henüz 3-4 kere yaşadım.

Ayrıca bazı arkadaşlar rolantide titreme için yazılım attırmış ama performansında düşme olmuş diye okudum, dalgalanma bende de var rolantisi sabit değil ama çok ilgimi çekmedi açıkcası bence bi önemi yok (acemice yorumdur dikkatt )

Yalnız şu bi gerçek ki motor yüksek devirlerde çok acayip oluyor :D sürekli devirli kullanma isteği oluştu bende 7bin devirin üstü sanki daha keyifli gibi, içimden geçiriyorum demek ki 4 silindir motorumuz olsa aragaz vermekten komşularla papaz olacağız diye :D ama önemli husus şu ki lastikler şu ana kadar sıkıntı yaşatmadı ama bir panik firende yere serilecek gibi hissediyorum hep bi güvensizlik var bende söylemesi.

Not: Saatim hala yanlış ve bu durum beni deli etmeye başladı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam bende de sarısı var bu sene çıktı 3 renkte sarı,kırmızı,yeşil olarak. 500 tl fazla ödedim malesef ama almışken istediğim olsun diye bakmadım artık..

Yeşilini bir kere yolda gördüm gerçekten göz alıcı duruyor insanın aklını karıştırıyor.

Ayrıca ilanını attığınız kayalar motordan aldım motorumu hizmet olarak gerçekten iyiler ve sizinle ilgileniyorlar da, tavsiyemdir

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    [QUOTE=snrdngurme;3980929]
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu lastik kilitleme sorunu halloluyor mu lastiği değiştirince, onun haricinde bariz bir fark var mı?
    suan gayet ıyı kılıtleme yapmıyor ılk 100-150 km dıkkatlı kullandıktan sonra gayet guzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

arkadaşlar tur camına ıhtıyacım var makul fıyatlı. önerınız varsa beklıyorum

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    [QUOTE=snrdngurme;3980929]
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mitas ile kullandım yine de kitliyordu, arka freni kullanmamanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam o renk var.RS modelindede var ama çok nadir olduğundan biraz pahalıymış
    Sanki herkes o yeşil renkli motoru almak isteyecekmiş gibi normal fiyata 500-600 lira eklemek şark kurnazlığından başka bişey değil. Güney Amerika'da hâla düz renk, beyaz, sarı, bordo, yeşil, mavi Pulsar'lar satılıyor ama bize 2014 yılından itibaren siyah harici düz renk Pulsar üretilmiyor bir iddiada bulunuyor uzun zamandır Kuralkan. O zaman yeşil renk Pulsar nerden çıktı şimdi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Yaz bile olsa yağmurlu günler, saatler çok nadir de olsa olabiliyor. O durumda MRF lastiklerle viraja girmek istemezsiniz, ben 30km hızı geçmeden ayaklar yerde anca gidebiliyordum.

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motor uzun yol için ideal mi ns 200 kullanıcıları rahatlıkla alabilirmiyim 2.ci el extralı alacam gezi camı ve lastikli? 2015 model düşünüyorum da?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)