Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar linkteki ürünü Pulsar 200 NS için almayı planlıyorum. Aküye herhangi bir zararı olur mu?( boşaltma, yolda bırakma gibi)

http://urun.n11.com/aksesuar/motosiklet-icin-usb-charger-P59355780?cid=604001&gclid=CNGqlKCqpc4CFVFuGwodyVE Mwg&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hocam zinciri güzelce gaz yağıyla yedire yedire bi fırcalayarak temizle sonra kurusun ve daha sonra würth ün sprey yağıyla bir güzel yağla böyle yaparsan hiç bi sorun olcağını sanmıyorum lakin hala olursa zincirde anormal bi sorun olabilir

Alıntı goodubad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, herkese iyi forumlar. Ben motoru Ocak ayında aldım, 2015 model, şu anda 800 km.de pek binemiyorum açıkçası. 550 km.de İlk bakımını yaptırdım, zincir yer yer pas tutmuştu, servistekiler (izmir Motoshop) motor sık kullanılmadığı için zincir paslanıyor, sık kullansanız olmaz dedi. 300 km de bir yağlıyorum zinciri ama paslanma git gide artıyor gibi. Bu normal mi ne yapmam gerek? şimdiden teşekkürler
    Normal değil , korozif bir madde kullanmış olmayasınız ? hidrolik yağı vb gibi?

Deniz kenarında gezindi iseniz ve deniz suyu/tuzuna uzun müddet maruz kaldı ise (bana öyle geliyor) paslanması/deforme olması normal motorun kullanılmaması durumuna bağlanması ise komik olmuş.

Tabii yine üstünde tuzlu deniz suyu , korozif madde var iken kullanmayıp/yıkamayıp/arındırmayıp tuttu iseniz ayrı.

Madem motor yeni kabahat sizde değil , zincir usulüne göre bakıldı ise, garantiye müracaat edin derim.

(Bu bilgileri yazmak için motorun kullanıcısı olmaya gerek yok, extrem bir durum söz konusu. bana kalır ise sizden kaynaklı yanlış bakım/yağ tercihi.)

Togan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.youtube.com/watch?v=WBrO...&feature=share , bu incelemede sizin sorununuzdan bahsediliyor, belki aynı sorundur bir bakın isterseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı ermans88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi günler.

Yaklaşık 1 hafta önce 0 km Pulsar satın aldım ve motor bir haftada henüz 60 km yaptı.
    Nereden geldiğini tam anlayamasamda arka teker veya o civarlardan gıcırtı şeklinde sürtme sesi geliyor hareket halinde iken.
    Teker tur yaptıkça tekrar ediyor ve teker hızlanınca ses daha kısa aralıklarla ile geliyor. sanki Metal metale değiyormuş gibi.
    Çok dinledim ettim ama çözemedim.

Daha önce benzer bi sorunla karşılaşan var ise yardımlarınızı bekliyorum.

(Birde bu halde kullanmam tehlike yaratırmı?)
    https://www.youtube.com/watch?v=WBrO...&feature=share Bu incelemede sizin sorununuzdan bahsediyor olabilir , bir bakın bence. Metal metale sesi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı ermans88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi günler.

Yaklaşık 1 hafta önce 0 km Pulsar satın aldım ve motor bir haftada henüz 60 km yaptı.
    Nereden geldiğini tam anlayamasamda arka teker veya o civarlardan gıcırtı şeklinde sürtme sesi geliyor hareket halinde iken.
    Teker tur yaptıkça tekrar ediyor ve teker hızlanınca ses daha kısa aralıklarla ile geliyor. sanki Metal metale değiyormuş gibi.
    Çok dinledim ettim ama çözemedim.

Daha önce benzer bi sorunla karşılaşan var ise yardımlarınızı bekliyorum.

(Birde bu halde kullanmam tehlike yaratırmı?)
    Ben de RS 200 var, aynı ses benim motordan da geliyor. Bana servis arka disk fren kaliperlerinden geliyor dedi, kendi kendine geçecek dedi. Bazen takıntı haline geliyor bende. Sinir oluyorum. Bugün yine şikayet ettim servise. Şuan için bir çözüm bulamadılar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Servise söyleyin balatayı çıkarsın hafif ince zımpara tutsun öyle deneyin.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı goodubad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, herkese iyi forumlar. Ben motoru Ocak ayında aldım, 2015 model, şu anda 800 km.de pek binemiyorum açıkçası. 550 km.de İlk bakımını yaptırdım, zincir yer yer pas tutmuştu, servistekiler (izmir Motoshop) motor sık kullanılmadığı için zincir paslanıyor, sık kullansanız olmaz dedi. 300 km de bir yağlıyorum zinciri ama paslanma git gide artıyor gibi. Bu normal mi ne yapmam gerek? şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

http://i.hizliresim.com/MJOmoQ.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

http://i.hizliresim.com/QM6mv3.jpg
    Valla dostum zincir hiç yağlı görğnmüyor ayriyettende kirli paslanması çok normal bence önce wd40 ile bi güzel ysğla normalde yağlayıco olarak tavsiye edilmez ama paslardan büyük ölçüde arındırır sonra gaz yağı bulamaz isen mazot ile bi güzel demizle ve bez ile bi güzel kurula sonra zincir yağı ile sıvı gress özelliği bulunan yağ ilr yağla bana çok bakımsız geldi zincirlerin
    goodubad bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise söyleyin balatayı çıkarsın hafif ince zımpara tutsun öyle deneyin.
    Balatayi zimparalarsaniz diske uyum saglama suresi basa doner..pek tavsiye etmiyorum cunku diskte incecik kanallar var balata bu kanallara gore iz yapip uyum sagliyor ve bu 200km civari alisma suresi denilen hadisenin sebebi de genel olarak budur diye biliyorum.zimparaladiginizda tum bu sekil karisip tekrar basa doner.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balatayi zimparalarsaniz diske uyum saglama suresi basa doner..pek tavsiye etmiyorum cunku diskte incecik kanallar var balata bu kanallara gore iz yapip uyum sagliyor ve bu 200km civari alisma suresi denilen hadisenin sebebi de genel olarak budur diye biliyorum.zimparaladiginizda tum bu sekil karisip tekrar basa doner.
    Ben 960 KM'ye geldim, alışacağı kadar alışmıştır diye düşünüyorum. Bence ses de fren kaliperlerinden gelmiyor, sanki zincir koruma vs gibi bir şey sürtüp duruyor.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 2018
    Yani siz diyorsunuz ki bi 200 - 250 km kullanıp öyle bakmalıyım duruma?

Aynen oyle ancak tarig ettiginix ses nasil tsm olarak aciklar misiniz? Motoru orta ayakliga alip bosa alin elinizle cevirin ya da inip itin bir dinleyin, dizt dizt diye inceden sesse ok ama bu giderken pek duyulmaz motor sesinden..tam bi bakip yazar misiniz anormal birseyse ona gore konusalim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Yazim hatalari var telefondan kaynakli...affola.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 2018
    Aynen oyle ancak tarig ettiginix ses nasil tsm olarak aciklar misiniz? Motoru orta ayakliga alip bosa alin elinizle cevirin ya da inip itin bir dinleyin, dizt dizt diye inceden sesse ok ama bu giderken pek duyulmaz motor sesinden..tam bi bakip yazar misiniz anormal birseyse ona gore konusalim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Yazim hatalari var telefondan kaynakli...affola.
    Hocam ses motor üstünde yük yokken pek gelmiyor. Orta sehpa açık iki tekeride döndürüp dinledim ses seda yok.
    Üstünde giderken her teker turunda böyle uğultu gibi ama metal metale değme sesi geliyor. Tok bi gıcırdama balata sesine benzer. Hani büyük araçlar frenlerken çıkarya balata sesine benzer. Ancak balata olsa orta sehpada döndürürkende çıkmalı diye düşündüm. Motoru çalıştırmadan yokuş aşağı salıncada geliyor aynı ses. Zincirle ilgili değil sanırım o sebeple. Motorun içinde silindirde bi temas yada zorlama olabilir diye çok çekiniyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey

Benim gözlemlerim;

Tekerin tek turunda ses çıkmıyor, yaklaşık 2. veya 3. turunda ses çıkıyor.
    Zincire işaret koydum hemen hemen aynı noktada ses çıkıyor.
    Geri geri giderken yine benzer bir noktada cik cik diye ses geliyor.

Kapalı garajda ses yankılanıyor, videoda çok aşırıymış gibi geliyor ses.

Motosikleti
    ince zımpara ile hafif zımpara atacaksın öyle 1-2 milim incelteyim hesabı değil, sıkıntı diskte olabilir dişli olabilir biraz kullansın geçmez ise servis gerekli işlemi başlatır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=HTlpVqz-tTQ

Benim gözlemlerim;

Tekerin tek turunda ses çıkmıyor, yaklaşık 2. veya 3. turunda ses çıkıyor.
    Zincire işaret koydum hemen hemen aynı noktada ses çıkıyor.
    Geri geri giderken yine benzer bir noktada cik cik diye ses geliyor.

Kapalı garajda ses yankılanıyor, videoda çok aşırıymış gibi geliyor ses.
    ilk hareket ettirdiğinizde çat çat zincir atlama yapıyor, diğer ses evet balata sürtmeden dolayı ses çıkarıyor. atlama için sağ sol ayar kısmını kontrol edin servise de bilgi verin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Motor ağlıyor be nasıl bindiysen ..... Şaka bir yana korku filmi gibi olmuş.

Sanki disk hafif yamulmuşta tam oraya denk geldiğinde sürtünme yapıyor gibi. Darbe aldı mı? Sıfır mı aldın ? ilk günden beri var ise montaj hatası olabilir. Umarım sorunun çözülür.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ağlıyor be nasıl bindiysen ..... Şaka bir yana korku filmi gibi olmuş.

Sanki disk hafif yamulmuşta tam oraya denk geldiğinde sürtünme yapıyor gibi. Darbe aldı mı? Sıfır mı aldın ? ilk günden beri var ise montaj hatası olabilir. Umarım sorunun çözülür.
    Kapalı garajda ses acayip yankılandı ondan öyle. Tamam açık alanda 3 kişi tek tek ses gelebilecek yerlere dokunarak arıza tespit yaptık. Arka fren kaliperinden geliyor. Kaliperi kurcalayınca ses gidiyor, fren yapınca tekrar geliyor ses. Büyük ihtimal disk yamuk. İlk kez 100-150 km civarı fark ettim, servise götürdüm hemen, zamanla geçer dediler gönderdiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk hareket ettirdiğinizde çat çat zincir atlama yapıyor, diğer ses evet balata sürtmeden dolayı ses çıkarıyor. atlama için sağ sol ayar kısmını kontrol edin servise de bilgi verin.
    Sağ sol ayar kısmı neresidir, nasıl kontrol edeceğim?
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı garajda ses acayip yankılandı ondan öyle. Tamam açık alanda 3 kişi tek tek ses gelebilecek yerlere dokunarak arıza tespit yaptık. Arka fren kaliperinden geliyor. Kaliperi kurcalayınca ses gidiyor, fren yapınca tekrar geliyor ses. Büyük ihtimal disk yamuk. İlk kez 100-150 km civarı fark ettim, servise götürdüm hemen, zamanla geçer dediler gönderdiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Sağ sol ayar kısmı neresidir, nasıl kontrol edeceğim?
    servise gidin arka lastiği söküp tekrar yerine takınlar belki kaliper yerine oturmamış olabilir, jantı tutan göbek mili var onun her iki kısmında vida var, vidanın orda numaralı parçayı göreceksin o her ikisi de aynı numarada olacak.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    pulsar 200ns
    bugun bakıma göturdum moturumu orda 3 4 tane motor olmasına rahmen dırek aldılar motorumu bakımını yaptılar başlarında bekledim şikayetlerimi anlattım hepsiyle tek tek ugrasıp ilgilendiler yağını değiştirdik yağ filtresini debriyaj geç kavrıyordu onu düzeltiler zinciri temizleyip yağladılar balataları yağladılar arka freni ayarlattım vsvs ve motorun gaz tepkisi cidden degişti motor daha ferah ve temiz bi şekilde gaz yedigini hissediyorum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Bu bizde neden yok

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Senin adına sevindim hangi şehirdesiniz siz servisin adınıda verin istereseniz bu kadar ilgili bi servis bulmak zor arkadaşlara rehber olur.
    Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bakıma göturdum moturumu orda 3 4 tane motor olmasına rahmen dırek aldılar motorumu bakımını yaptılar başlarında bekledim şikayetlerimi anlattım hepsiyle tek tek ugrasıp ilgilendiler yağını değiştirdik yağ filtresini debriyaj geç kavrıyordu onu düzeltiler zinciri temizleyip yağladılar balataları yağladılar arka freni ayarlattım vsvs ve motorun gaz tepkisi cidden degişti motor daha ferah ve temiz bi şekilde gaz yedigini hissediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Bu arada benim motorun son durumu şöyledir ki ; dün işten eve giderken 35 km boyunca ne gazında ne vites geçişlerinde ne titreşim vs hiç bişi yoktu dükkanın önünde dururken sanki beni motoru almışlar yerine yeni motor koymuşlar o derece zevk alarak gittim eve ve sanırım nazarım değdi sabah motora bindim daha evin önündeyken stop etti ekranda değişik yazılar çıktı saat sıfırladı sonra saat 1:00 olarak motor çalıştı gelene kadar gene eziyet sanırım motoru satıp üstüne biraz para koyup sağlam bi motor almak lazım Yapacak bişey olmadığı için en iyisi artık kafaya takmadan eşşeğe biner gibi binecem yada çok canımı sıkarsa mecburen otoparkta duran arabayı çıkartıp arabayla git gel yapacam işe trafik çilesine katlanacaz hayırlı bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)