Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bu stop etme sorunu 2016 modellerdemi var bir tek yoksa 2014 2015 olan modellerdede varmı önceki sayfalarda bir arkadaş sadece 2016 modellerde yazmış ama ben 2.el almayı düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ryujinjakka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu stop etme sorunu 2016 modellerdemi var bir tek yoksa 2014 2015 olan modellerdede varmı önceki sayfalarda bir arkadaş sadece 2016 modellerde yazmış ama ben 2.el almayı düşünüyorum
    Her seride var şanslı kullanıcılara denk geliyor.
    Sorun giderildi hiç birinde sorun yok falan diyen varsa inanma yalan söylüyordur. Eski sayfaları aç oku ben üşenmedim okudum motor Türkiyeye geldiği günden beri bu sorun var.
    Valla bana sıfır satan adam stop sorunu yok diyerek sattı sen ikinci el satana güvenebilirsin. Ama 40- 50 km dene derim bunu da kimse kabul etmez.

Alıntı voldo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her seride var şanslı kullanıcılara denk geliyor.
    Sorun giderildi hiç birinde sorun yok falan diyen varsa inanma yalan söylüyordur. Eski sayfaları aç oku ben üşenmedim okudum motor Türkiyeye geldiği günden beri bu sorun var.
    Valla bana sıfır satan adam stop sorunu yok diyerek sattı sen ikinci el satana güvenebilirsin. Ama 40- 50 km dene derim bunu da kimse kabul etmez.
    anladım kardeşim ilk motorum olucak ve stop etme sorunu benim başıma gelirse büyük ihtimal panik yapıp kaza yapıcam ama alınabilcek en makul motorda bu mecbur bekliycez artık yanlız şunu kafam almıyor bu sorun okudum kadarı ile uzun süredir var ama nasıl çözülemiyor

anladım kardeşim ilk motorum olucak ve stop etme sorunu benim başıma gelirse büyük ihtimal panik yapıp kaza yapıcam ama alınabilcek en makul motorda bu mecbur bekliycez artık yanlız şunu kafam almıyor bu sorun okudum kadarı ile uzun süredir var ama nasıl çözülemiyor
    Kendinizi çok panik yapma potansiyelinde görüyorsanız bulaşmayın fakat benim de ilk motorumdu ve stop ettiğini bilmeden daha ilk günlerde bile stop ediyordu çok bir sıkıntı çıkmadı(zaten çok hızlı da sürmüyordum). Motosikletteki stop etme olayı arabadaki kadar abartı değil tekrar ateşliyorsunuz hemen çalışıyor zaten fakat ciddi anlamda kötü pozisyonlarda da bırakabilir insanları özellikle virajlarda ya da akşam karanlığında vb. Fakat neye göredir bilmiyorum ama stop etme sorunu var. Artık motor canı sıkılınca mı stop ediyor, debriyajı mı debriyaj suresi okumadan çekince mi ediyor bilinmiyor ama ediyor yani. Bu arada bendeki de 2016 model.

Valla benim düşüncem servisi gördükten sonra değişti, yani yapamıyorlar değil yapmıyorlar ya da umursamıyorlar. Ve işin en kötü yanı 2014 den bu yana kimse bu işin üzerine düşmemiş yasal yolları zorlamamış nasip bizeymiş...
    Gerekirse satılan tüm motosikletleri garantisi var ya da yok geri çağırıp sorunlarını gidermen lazım ama nerde...

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende 2016 model var. 5 bin kilometredir kullanıyorum. Herhangi bir zırıldama, stop ve saat sıfırlama yok.

2016 model 3 aylık motorum.
    1500-2000 arası dalgalanma var, ama inanın hiç umrumda değil, yani buna takılmamak gerekiyor bence. bi honda yamaha demedi zaten kimse bunları alırken. zırıltı vs de aynı şekilde, arkadaşlar bunlar olmayan böyle performanslı motorlar için +4bin TL koymak gerekiyor. koymuyorsak göz yumacağız, benim düşüncem.

velhasıl stop etme problemi yaşamadım, ha yaşarsam o cidden sıkıntı bir durum, kesinlikle çözümü gelmeli yaşayanlara.

bir de ayaklık açıkken motor çalışmıyormuş, kafayı sıyırmak üzereyken farkettim, güzel özellik.
    motorun sesi de 6 bine kadar berbat, sonrasında racing oluyor, acayip gaza getiriyor.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    benim arkadaşta da var. o da stop etme sorunundan şikayetçi. 2014 model.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Benim 3.000 km'ye yaklaştı.Maşallah ne stop etme nede bir zırıltı var.Keyifle sürüyorum.Umarım sorun yaşayan arkadaşlar bir an önce sorunları çözerler.2016 model sıfır aldım.

Bazılarında stop etme sorunu var bazılarında da yok. O yüzden bu sorun yazılım güncellenerek çözülecek bir sorun değil. Sorun yazılımda olsa herkesde aynı sorun olurdu. Mekanik bir sorun kesinlikle. Yazılımla oynayacaklarına açıp bakmalılar farklı olan ne diye.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazılarında stop etme sorunu var bazılarında da yok. O yüzden bu sorun yazılım güncellenerek çözülecek bir sorun değil. Sorun yazılımda olsa herkesde aynı sorun olurdu. Mekanik bir sorun kesinlikle. Yazılımla oynayacaklarına açıp bakmalılar farklı olan ne diye.
    Bu sikinti acaba montajla alakali olabilir mi diye dusunuyorum ben sahsen yoksa fabrikasyon bi hata olmus olsa bunu herkes yasamali o zaman ama bazilarinda olup bazilarinda olmuyorsa sanki montaj sirasinda bi hata oluyorda sonuc boyle oluyor gibi geldi bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Stop etme sorunu olan arkadaşlardan şunu Rica edeceğim. Orta ayakliga alıp motoru calistirsinlar.

1 vites boşta iken arka teker dönüyor mu?
    2 vites atın sırası ile debriyaj manetini basın teker dönüyor mu?
    3 teker dönmüyor ise kavrama noktası çok mu dipte.
    Ipwnz ve mavellen bunu beğendiler.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada umraniyeye son durak tarafina bajaj bayisi acilmis bugun gordum kuzu gibi yatiyordu kapinin onunde incelemeyi dusunen arkadaslar var ise inceleyebilirler

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu olan arkadaşlardan şunu Rica edeceğim. Orta ayakliga alıp motoru calistirsinlar.

1 vites boşta iken arka teker dönüyor mu?
    2 vites atın sırası ile debriyaj manetini basın teker dönüyor mu?
    3 teker dönmüyor ise kavrama noktası çok mu dipte.
    1 vites boştayken arka teker dönmüyor.
    2 viteslerin hiç birinde debriyaj kaçırmıyor yani arka teker gene dönmüyor.
    3 kavrama noktası ilk aldığımda çok dipteydi ilk bakımda ortalara aldırmıştım. Yani şuanda orta seviyelerde kavrıyor. Şu sizin gösterdiğiniz ilgi ve merakın binde biri serviste olsaydı keşke.
    slyman_b ve Ipwnz bunu beğendiler.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Günde 2 defa olur olmadık yerde kesin stop ediyor,bu çok tehlikeli bi durum aslında
    Ön kısımda bir takım kuş sesleri hakim,sözde yağlandı
    kalkış esnasında titriyor
    gösterge sıfırlıyor
    benzin göstergesi randımanlı değil.
    ilk bakımını yaptırmıştım ama! acaba düzelirmi dedim yok.Kısacası aldığıma pişmanım keşke kredi falan çekip inazuma alsaydım.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 2 defa olur olmadık yerde kesin stop ediyor,bu çok tehlikeli bi durum aslında
    Ön kısımda bir takım kuş sesleri hakim,sözde yağlandı
    kalkış esnasında titriyor
    gösterge sıfırlıyor
    benzin göstergesi randımanlı değil.
    ilk bakımını yaptırmıştım ama! acaba düzelirmi dedim yok.Kısacası aldığıma pişmanım keşke kredi falan çekip inazuma alsaydım.
    gösterge sıfırlamsı aküden.aküyü şarj ettırın yada garantıden degıstırsınler
    kalkışta tıtreme 2016 ların hepsınde var benımkıde oyleydı 3 bin km olmak üzere ve kalkıştakı tıtreme yok denecek kadar az durumda ve km arttıkca düzeliyor benım pulsarın debrıyajı kacırıyordu orda düzeldı hiçbir işlem olmadan.
    stop etme sorununu 2 kez yaşadım bırıncısı dık bayır cıkarken durmam gerkıyordu vitesi 1 e alayım dedım stop ettı ıkıncısı önüme kopek fırladı frenlerı kokledım arka teker kitledi stop ettı baskada oyle bı sıkıntı yaşamadım.
    benzın gostergesı 2014 ve 2015 modellerde 100 km devırdıkten sonra ılk cızgı sonuyormus ben enfazla 85 km gorebıldım ılk cızgı ıle normal kullanımda 70/75 km cıvarı sonuyor ama 100 km de 3,30 litre benzın yakıyo şehırıcı.2016 modeler eskı modellere gore bıraz farklı.
    ön taraftan gelen sesler hakkında bılgım yok =)
    fero. bunu beğendi.

Arkadaşlar şimdi filmin yeni senaryosunu anlatayım.

Geçen hafta kuralkanı arayıp durumu anlattığımı ve arıza tespit tutanağı tutturmak için bir servisin numarasını verdiklerini söylemiştim.
    Aynı gün numarasını verdikleri serviside aradığımı ustaları olmadığını pazartesi günü gelmem gerektiğini söylemişlerdi.

Ve bugün pazartesi film koptu, servisi tekrar aradım ben geliyorum demek için durumu da haliyle tekrar izah ettim, verdikleri cevap bizde cihaz yok sipariş ettik ama daha gelmedi biz rapor veremeyiz e bunu niye 3 gün önce söylemediniz.

Neyse az önce kuralkan ı tekrar aradım durumu aynen anlattım, sikayetimi ilgili birime aktardıklarını,incelediğini ve bana geri döneceklerini söylediler vay anasını sayın seyirciler.

Ne kadar sürede geri dönüş sağlanır ortalama bekleme sürem nedir dedim bilmediklerini söyledikleri ooo çok heyecanlı bir belirsizlik, daha önce hiç şikayet olmadımı onlara kaç günde geri dönüldü diye direttim şikayetiniz acileyetini tekrar ilettim dediler )

Sonuç beklemenin ahmaklık olduğunu tüketici lehine bir karar yada geri dönüş yapmayacaklarına emin olduğumu, bu motosiklete bindiğim her an canımı tehlikeye atmış olduklarını belirttim ve inceleme sonucunu beklememi rica ettiler.

Neyse bu raporu vermemek için 1500 takla atacaklarını müşteri temsilcisinin hiç bir yaptırım gücü olmadığı ve hiç bir soruna yardımcı olmayacağını zaten biliyordum.
    1 hafta daha geri dönüş yapmalarını bekleyeceğim ve inşallah bu süre içerisinde başıma bir iş gelmez yoksa maddi ve manevi tazminat davasına dönecek bu işin sonu.
    slyman_b bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 3.000 km'ye yaklaştı.Maşallah ne stop etme nede bir zırıltı var.Keyifle sürüyorum.Umarım sorun yaşayan arkadaşlar bir an önce sorunları çözerler.2016 model sıfır aldım.
    Ben senden çok önce aldım ama beni üçe katlamışsın km de MAŞALLAH diyelim.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajın hatası kendisine distripütör olarak kuralkanı seçmesi.Bizim burdaki serviste öyle ahım şahım değil.Hava filitresini bile değiştirmedim sökerken sağına soluna zarar verir diye.Garanti bittiğinde kuralkanın servisleri ilede irtibatım biter.Nedenmi?Çünki işi bildiklerine olan inancım yok.Bundan önce seyhan 150 vardı.Vitesler geçmiyordu.Kanuninin servisine gittim.Abuk sabuk işlem yaptılar.Sonra devamlı gittiğim ustamla tanıştım.Sorunu anlattım,hilallerin sıyırmış olabileceğini söyledi.Nitekim dedikleri gibi imiş.Şanzımandaki hilalleri değiştirdiler akabinde viteslerim şakır şakır oldu.Adamlarda arıza tespit kabiliyeti yokki.Kuralkan servisi neye göre seçer orası ayrı bir muamma.

Biz kuralkanı tanıyoruz.Koskoca hindistan devi bunları kendilerine disribütör seçerken hiçmi araştırmamış?Araştırmamış ağa.Pazara gireyimde falan filan.

Soru çokda soruya cevap verecek adam yok.Şimdi durup dururken sıfır bir motor yolda ilerlerken neden stop eder.Ben 3 gündür bunun neden kaynaklandığını düşünüyorum.Eminim kuralkanın bu umrunda bile değil,ki olsa çözebilmek için efor sarfederler.Ne kuralkanda nede servislerinde böyle bir amaç yok.Bende böyle bir itiba bıraktı,eminim çoğunuzda böyle hisediyorsunuzdur.

Yürüyen alet neden hareket halinde iken stop eder?Aklıma gelenler.

1-Elektriksel arızadan ötürü.Elektrik kesilir motor stop eder.Ayrı yeten taktıkları 3 adet bujiyi besleyen bir bobin vardır bobin kullanmamışlarsada onun yaptığı işi yapan bir melet adı herne ise bunlarında incelenmesi lazım.Yazılımı at senin iş tamam stop etmeyecek.Ulan oğlum bu motoru yapmışsın arıza tespit soketi yapmadınmı?Tak götüne fişi cihazdan bak.Belki vardırda bizim servisler bilmiyor nasıl yapılacağını.Bende stop etme sorunu olsa idi servislerdende umudumu bulamamış olsaydım,motoru iade edip paramı geri almayacağımada kanaat getirdiğimi farzedelim.Bu parçaları söker hepsini teste tuttururdum arızalımı değilmi.Adamlar birşey yapmıyor motoruda almıyor kullanıcıya yapacak birşeyler bırakmıyorlar.Nitekim ben arabamıda kendim söker arızalarını kendim tespit ederdim.

Birde bu arıza lambası hangi hallerde yanıyor.

2-Yazılımsal,

Enjeksiyon pompası veya enjeksiyondan kaynaklansa teklemede olması lazım.Birden bire lap diye susmaz.

Soru çok daha ne sorular çıkarda cevap verecek adam varmı mesele o?
    selam sevgili dostum...

yurtdışı forumlarda da pek çok insan senin sorduğun soruları sormuş... biraz araştırınca tıpkı buradaki gibi stop etme sorunundan bahsedenler de var hiç problem yaşamadan, daha doğrusu debriyaj, buji v.s gibi normal değişimler yaşayarak 40 50 bin km 'ye ulaşmış insanlar da var... özellikle hint forumlarında bu durum geçerli... ayrıca bir iki yerde de 200 NS 'in üretiminin durduğunu ve artık üretilmediğini yazmışlar...

işim gereği sürekli makina ve teçhizatlarla uğraşan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki mekanik bir problem varsa bu durumda bütün motorların aynı sorunu yaşaması gerekirdi... o nedenle bana göre bu durum elektriksel ve belki de dolaylı yoldan yazılımsal bir sorun... 3 4 yıldır çözülememiş olması da enteresan bir durum... ya dediğimiz gibi nasıl olsa satıyoruz ve satmaya da devam edeceğiz diyorlar yani hiç kimsenin umrunda değil ya da hakikaten problem ve çözümü belli ancak şu durumda çözüm maliyeti fazla olduğu için sessiz kalınıyor... iki durumda da kuralkan ya da bajajın bunu kabul etmesini bekleyemeyiz... ne diyecek adamlar... sorun var ama umrumuzda değil mi?... evet sorun var ama çözemiyoruz bilgimiz ar-ge miz yetmiyo mu?... ya da evet sorunu çözdük ama maliyetli o nedenle kelle koltukta devam edin mi?...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı voldo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi filmin yeni senaryosunu anlatayım.

Geçen hafta kuralkanı arayıp durumu anlattığımı ve arıza tespit tutanağı tutturmak için bir servisin numarasını verdiklerini söylemiştim.
    Aynı gün numarasını verdikleri serviside aradığımı ustaları olmadığını pazartesi günü gelmem gerektiğini söylemişlerdi.

Ve bugün pazartesi film koptu, servisi tekrar aradım ben geliyorum demek için durumu da haliyle tekrar izah ettim, verdikleri cevap bizde cihaz yok sipariş ettik ama daha gelmedi biz rapor veremeyiz e bunu niye 3 gün önce söylemediniz.

Neyse az önce kuralkan ı tekrar aradım durumu aynen anlattım, sikayetimi ilgili birime aktardıklarını,incelediğini ve bana geri döneceklerini söylediler vay anasını sayın seyirciler.

Ne kadar sürede geri dönüş sağlanır ortalama bekleme sürem nedir dedim bilmediklerini söyledikleri ooo çok heyecanlı bir belirsizlik, daha önce hiç şikayet olmadımı onlara kaç günde geri dönüldü diye direttim şikayetiniz acileyetini tekrar ilettim dediler )

Sonuç beklemenin ahmaklık olduğunu tüketici lehine bir karar yada geri dönüş yapmayacaklarına emin olduğumu, bu motosiklete bindiğim her an canımı tehlikeye atmış olduklarını belirttim ve inceleme sonucunu beklememi rica ettiler.

Neyse bu raporu vermemek için 1500 takla atacaklarını müşteri temsilcisinin hiç bir yaptırım gücü olmadığı ve hiç bir soruna yardımcı olmayacağını zaten biliyordum.
    1 hafta daha geri dönüş yapmalarını bekleyeceğim ve inşallah bu süre içerisinde başıma bir iş gelmez yoksa maddi ve manevi tazminat davasına dönecek bu işin sonu.
    sevgili dostum bence hata yapıyorsun...

öncelikle benim düşüncem en az senin kadar sıkıntı çeken insanlar var ancak kabullenmiş durumdalar ve nasıl olsa bişey olmaz deyip devam ediyorlar... halbuki her servise gidişte stop etme şikayeti ya da en basit saat sıfırlama şikayetini dahi tutanakla kayıt ettirseler ellerinde somut kanıt olur... garantiden akü değişti sorun kalmadı demek yetmez, bunu senin yapmaya çalıştığın gibi imzalı kaşeli kayıt altına almaları gerekli... yetkili servis motosikletinin stop ettiği anda buna şahit olursa oraya problemi yazmak zorunda... bu da senin için kayıt demektir... ancak uğraşman gereken şey buna şahit olmalarını sağlamandır... hatan da yapacağın işlemleri buraya açık açık yazman dostum... bence şu anda bütün servislere böyle bir imza vermeyin diyerek uyarı gitmiş olabilir... emin ol olay adli olarak devam ederse en kötü ihtimalle bir bilirkişi atanacaktır... ve emin ol sen haklısın çünkü senin durumunda pek çok kişi var... memleketimizin genel özelliği onların da konuşmasını ve suçluya karşı çıkmasını engelliyor sadece... Allah yardımcın olsun...
    slyman_b bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    -----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)