Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07 Milky White
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu hakkında konuştuk zamanında kimse takmadı o bizden bağımsız falan fıstık muhabbetleri rekabet kurulu başkanı patronumun eşidir bir ara bil hassa bu konuyu çıtlatayım ezici rekabete giriyor ve 2 elde kullanıcılar mağdur gerekeni yaparlar diye düşünüyorum..
    madur da olur enayide keşke performans yakıt kaliteyi bıraksaydımda ekim ayında 8.300 e pulsar alacağıma cbr125 alsaydım 8.600 e şuan 3.500 km de 7.500 e satamıyorum 2. elini niye sıfırı 7.350! ama cbr alsaydım hem yatırım yapardım hemde elimden kolay çıkarırdım salak yerinede düşmezdim. 8.600 dü şimdi 10.600 oldu. kur yükseldi bizim motorlar düştü fiyat olarak. alırken iyide satarken böyleyse torunlarıma miras bırakıyım abi çok saçma ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sıcakken de yokuş aşağıya debriyaj basarken stop ediyor mu?
    Evet, 25 km yol gittikten sonra bile olabiliyor(ki başıma geldi, kask kameramdan çektiğim vidyosu da duruyordu sanırım). Her zaman olmuyor, 20seferden 1 seferinde oluyor mesela, ama olunca sıkıntı. Her vites düşürürken ara gaz vererek olmasınınn önüne geçiyorum, hem vitesler de rahat geçiyor ara gaz vererek geçirince.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, 25 km yol gittikten sonra bile olabiliyor(ki başıma geldi, kask kameramdan çektiğim vidyosu da duruyordu sanırım). Her zaman olmuyor, 20seferden 1 seferinde oluyor mesela, ama olunca sıkıntı. Her vites düşürürken ara gaz vererek olmasınınn önüne geçiyorum, hem vitesler de rahat geçiyor ara gaz vererek geçirince.
    Arkadasim 8900 e aldi banka kredisi ile motor 12 kusure geldi o kismi hesaba katmasak 8900 uzerinden yurusek 8900 e motoru aldi 3 gun sonra 8300 den motor satmaya basladilar 3 gunde 600 tl zarar simdi motoru 2900 lerde satmak istese 7300 e sifiri var adamin satabilecegi rakam 2 elde 6000,6500 tas catlasin direk 2500,3000 tl zararda millet urun alir kar eder biz urun aldik zarar ediyoruz satarken iteledikleri yetmemis gibi birde boyle yapiyorlar 2 eli oldurup adamlar cukkasina bakiyor ne kadar motor satarsam okadar iyi millet ikinci el almasin sifir alsin ben kazanayim modundalar
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sıcakken de yokuş aşağıya debriyaj basarken stop ediyor mu?
    Matrix benim kisi 600 Km civarında evden çıkınca yokuş aşagı yokuş aşağı epey denedim ama daha henüz hiç yokuş aşağı inerken debriyajı çektiğimde motor ne sıcakken nede soguken stop etmedi. Lakin bende de şöyle bir sıkıntı var, ışıkta durdun motoru kaldıracaksın tak istop edip beyini sıfırlıyor(Saat sıfırlanıyor) Acip sinir bozucu ama her ışıkta durduğumda yapmıyor , veya evden çıkacağım ayaklıktan indirdim tam hareket edeceğim tak stop ediyor saat sıfırlanmış..Bu olay soguk ken çok yapıyor ama ısınınca oranı çok azalıyor..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı darkmooneyes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madur da olur enayide keşke performans yakıt kaliteyi bıraksaydımda ekim ayında 8.300 e pulsar alacağıma cbr125 alsaydım 8.600 e şuan 3.500 km de 7.500 e satamıyorum 2. elini niye sıfırı 7.350! ama cbr alsaydım hem yatırım yapardım hemde elimden kolay çıkarırdım salak yerinede düşmezdim. 8.600 dü şimdi 10.600 oldu. kur yükseldi bizim motorlar düştü fiyat olarak. alırken iyide satarken böyleyse torunlarıma miras bırakıyım abi çok saçma ya
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim 8900 e aldi banka kredisi ile motor 12 kusure geldi o kismi hesaba katmasak 8900 uzerinden yurusek 8900 e motoru aldi 3 gun sonra 8300 den motor satmaya basladilar 3 gunde 600 tl zarar simdi motoru 2900 lerde satmak istese 7300 e sifiri var adamin satabilecegi rakam 2 elde 6000,6500 tas catlasin direk 2500,3000 tl zararda millet urun alir kar eder biz urun aldik zarar ediyoruz satarken iteledikleri yetmemis gibi birde boyle yapiyorlar 2 eli oldurup adamlar cukkasina bakiyor ne kadar motor satarsam okadar iyi millet ikinci el almasin sifir alsin ben kazanayim modundalar

Ah be dostum keşke şu motorun tüm kullanıcıları sizin gibi bilinçli olsa ve toplanıp hep birlikte hakkınızı arasanız. Herkes "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyetinde. Ne zaman motorlarını satma zamanı gelecek o zaman bireysel isyanlar başlar...
    7350tl ye sıfır pulsar kampanyasının bir kereye mahsus stok eritme kampanyası olmadığı da ispatlandı. Neredeyse 4-5 aydır bu kampanya var. Bu gidişle de yıllarca sürecek gibi. O bayiden 7350tlye motor alanlar akıllı diğer pahalı alanlar resmen saf yerine konmuş oluyor.

Pulsarı çok yakından takip ediyorum çünkü yakın bir arkadaşıma fiyat/performans ürünü diye öve öve pulsar200ns aldırdım. Şuanda tavsiye ettiğime bin pişmanım. Hala motorun gidişine ve performansına lafım yok ama böyle saçma bir fiyat politikası olamaz arkadaş, olmamalı...

Bakıyorumda 7350 ile 8200 arasında yüzde 11 lik bir fiyat farkı var. Sıfır satılan bir motorun farklı yetkili bayiilerde yüzde 11 farkla satılmasının mantığını halen anlamıyorum, anlayamıyorum.

İnşallah bu duruma bir önlem alınır da 2. elde yüksek fiyattan alan arkadaşların mağduriyetleri giderilir, fazla zarar etmezler...
    ayzek, kdiner ve burak burk bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    abi müthiş kar ediyor bu bayiler,lafa gelincede 50-100tl kar ediyoz diyolar.kazın ayağı öyle değilmiş

Motosikleti
    Rekabet kurulu başkanı abimizle görüştüm aynen aktarıyorum..

Abi merhabalar sana bir konuda akıl danışıcaktım şimdi biz motosiklet almıştık furkanla kendimize 2015 model 8.900 tl den furkan aldıktan 3 gün sonra bayiler bu motoru 8.290 tl den satmaya başladı burada 600 tl zarar ettik fakat önemli olan nokta aynı motoru antalyada 7.300 tl den satan bayiler var bu durumda biz motoru satmak istesek 7.300 tl aynı model motorun sıfırı olduğu için bizim motorun değeri 2 ci elde 6000 tl lere kadar düştü biz bunu dile getirdik ama kimse oralı olmadı rekabet kurulunda bunun la ilgili yaptırımımız olabilirmi? 2500 - 3000 tl zarara uğratıldık 2'ci elde.Neticede 2'ci elde bir pazar değeri vardı ve bu uygulamayla pazar değerini öldürdüler kullanıcı olarak bireyşel şikayet edebilirmiyiz yaptırımımız olabilirmi abi saygılar..

Taner merhaba hiç bir şey yapamazsınız .Böyle bir şey olsa bile bu rekabet kurulunun değil tüketici mahkemelerinin görevi ama kanımca onlarda birşey yapamazlar gibi geliyor.Çünkü serbest piyasa rıza ile almışsınız .Uğraşsanızda bundan bir şey çıkmaz diye düşünüyorum.Sevgiler Can'ım.

Tamam abi sagolasın ama burada belki 10-15 bin kullanıcı mağdur edildi bu satış politikasından genel olarak sana danışmak istedim satmak isteyenler mağdur edildi fikrini almak istedim teşekkürler abi saygılar..

Sağol Can'ım tüketici mahkemesi konusunda isterseniz bu işlerden anlayan bir avukata danışabilirsiniz.Bu benim konum olmadığı için burada yanılabilirim.Ama rekabet kurulu buna bakmaz, bu tür şeyler görevine girmez.Kendine iyi bak.Sevgiler..

Bu durumdada pek yapabileceğimiz yol yok gibi tüketici mahkemesiyle birde görüşmek lazım bu durumu..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Şuan fuar da 2016 fiyatlarını bilen varmı ? Fuar sonrası zam gelecek diye diye atladık hemen kapora da verdik iyi mi yaptık görücez bakalım hayırlısı.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Fiyat olayına fazla takılmayın,muadil kıyaslama var,döviz artışı var,fanatiklik var,arz talep var,var da var.Üstte yazdığı gibi serbest piyasa.Döviz artışı olunca anında yansır,sonra ani bi kararla kampanya yapılır.Şans işi.Bu tarz değişiklikleri iyi takip etmek lâzım.

Arkadaslar Pulsarıma yan çanata demiri ve yan çanta aldım ama yan çanta demirim dikdörtgen şeklinde dairesel profilli hiç bir cıkıntısı olmayan bir demir, bi demire bi çantaya bakıp duruyorum birbiriyle hiç bir alakaları yok nasıl bir çözüm önerirsiniz
    kdiner bunu beğendi.

Alıntı MT. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan fuar da 2016 fiyatlarını bilen varmı ? Fuar sonrası zam gelecek diye diye atladık hemen kapora da verdik iyi mi yaptık görücez bakalım hayırlısı.
    Bir kaç bayii benden de kapora istedi vermedim. Kuralkan holding aradım bilgi için sadece sitedeki fiyat kısa süre için geçerli dediler.Pazar günü fuara gidicem ve pazarlık yapıcam.Eğer ciddi bir indirim yaparlarsa ne ala. Sabit fiyat çekerler ise fuar dönüşü almak kısmet olur insallah.
    Değer kaybı konusunda izlenen fiyat politikasının piyasaya hakim olma çabası olarak yorumluyorum. Fakat magduriyet de bir gercek.Beni de sıfır almaya iten bu fiyat politikası oldu.

Motosikleti
    Bu durumda 400 lükleri antalyadan almak lazım hatta yaza doğru gelir ise uçakla antalyaya gider 1 hafta tatil yapar motoru alır istanbula motorla gelirim aradaki fiyat farkı oranına tatili beleşe getirmiş olurum
    mo180402, SuleymanE ve kdiner bunu beğendiler.

Alıntı omromr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Pulsarıma yan çanata demiri ve yan çanta aldım ama yan çanta demirim dikdörtgen şeklinde dairesel profilli hiç bir cıkıntısı olmayan bir demir, bi demire bi çantaya bakıp duruyorum birbiriyle hiç bir alakaları yok nasıl bir çözüm önerirsiniz
    Arkadaslar yardım

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat olayına fazla takılmayın,muadil kıyaslama var,döviz artışı var,fanatiklik var,arz talep var,var da var.Üstte yazdığı gibi serbest piyasa.Döviz artışı olunca anında yansır,sonra ani bi kararla kampanya yapılır.Şans işi.Bu tarz değişiklikleri iyi takip etmek lâzım.
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın ama yapılan anlık bir kampanyayı eleştirmiyorum ben. Alanyadaki bayii neredeyse 5 aydır 7350 tl den satıyor motoru. Diğer bayiiler aynı motoru 8290tl den satıyorlar. Dikkatinizi çekerim arada yüzde 11 oranında fiyat farkı var. parasal olarak 940tl ye tekabül ediyor bu rakam.

Yani bu stok eritmek için yapılmış kısa süreli ve belirli adetler için geçerli bir durum değil. Eğer bu motosiklet 7350tl den satılabiliyorsa tüm bayiiler bu fiyattan satsın, niye 8200 tl para versin insanlar boşuna? yazık değil mi?
    Arada 100-200 tllik bir fark olsa anlarım ama 940 tl fark var hocam. Para kolay kazanılmıyor.

Daha önceden de belirttim, benim pulsarım yok, ama birçok kişiye zamanında tavsiye ettim, çok yakın bir arkadaşıma 8290 tlye pulsar aldırdım. Adam daha alışta 940tl zarar etmiş oldu. Yazık günah, sıfır motor bu ya....
    Kendim bu zararı etmiş olsam inanın daha az üzülürdüm. Şuanda tavsiye ettiğim için bin pişmanın. Daha da tövbe...
    ayzek ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı mo180402 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç bayii benden de kapora istedi vermedim. Kuralkan holding aradım bilgi için sadece sitedeki fiyat kısa süre için geçerli dediler.Pazar günü fuara gidicem ve pazarlık yapıcam.Eğer ciddi bir indirim yaparlarsa ne ala. Sabit fiyat çekerler ise fuar dönüşü almak kısmet olur insallah.
    Değer kaybı konusunda izlenen fiyat politikasının piyasaya hakim olma çabası olarak yorumluyorum. Fakat magduriyet de bir gercek.Beni de sıfır almaya iten bu fiyat politikası oldu.
    2015 modele niyetliydim 2016 yı aynı kampanya ile verince daha da indirim olmaz herhalde diyerek atladım ben.Pazarlıkla ne düşerse o , güzel indirim 2015 için var zaten sıkıntı çıkartan da o indirimler.Haklı olarak bu fiyata verilebiliyorsa herkes versin düşüncesi var.Fakat her bayide aynı fiyat yok.2015 ve 16 yı aynı paraya veriyor.Bir fiyat karmaşası var elbet fuar sonrası ne olur ne biter takip edicez.

Alıntı darkmooneyes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu Bajaj Pulsara ilk zammı yaptığında dile getirmiştim.. Bu ülkenin motosiklet pazarı finansal olarak bu tip hamleleri yapabileceğiniz kadar derin değil.. Bknz. Hyosung Bknz. SYM vs vs..

Motorlu taşıtların tüm dünyada liste satış fiyatını etkilen en önemli faktörlerden biri 2. eldeki değer kaybı oranıdır. Buna dikkat etmeden yapılacak fiyat çalışması 2. yılına markayı taşıyamaz.

Görünen köy 20 yıldır klavuz istemyior zaten. Amaç sektöre sağlıklı yerleşmek falan değil. Amaç satış yapıp sonra müşteriyi kaderiyle başbaşa bırakmak. Bunu fiyat politikalarından ve satış sonrası hizmet kalitesinden çok net anlayabiliyoruz.

Japon markalarının 2. elini ayakta tutan şey 50 yıllık prestij ve başarılarla dolu bir üretim kalitesidir. Evet günümüzde bazı japon motosikletlerinde de sorun çıkıyor. Ancak bu markaların yine tüketici nezdinde ciddi bir kredisi var ve en azından sorun yaşama oranı rahatsız edici boyutlara çıkmıyor.

İkinci eli kıymetli bir marka algısı oluşturmak istiyorsanız sattığınız 100 motorun maksimum 2 sinin kullanımı etkileyen bazı problemleri çıkarması gerekir. Bu oran %5 olursa mide bulandırır. %10 olursa o markanın 2. eli falan değerli olmaz. Birileri kendi kendine gelin güvey olur ama pazara çıkarısın motoruna istedigin fiyatı vereni bulamazsın.

Size çok güçlü görünen Volvodan örnek vereyim. Volvo o kadar çok mekanik ve teknik sorun çıkardı ki ( ozellikle orta sınıfa hitap eden S40 modelleri ) Volvo tam nesef alacak ve Audi A4, VW Passat gibi raçlara rakip olabilecekken ikinci eli ağır bir şekilde değer kaybetti..

Daha öncede söylemiştim Pulsar daha fazla zammı kaldırmaz. Bu ülkede olmaz bu. Şuanda 2. el fiyatı hakedişini bulamayan bir motora döviz artışı nakliye masrafı falan filan diyip zam yapmak bu markayı bitirmektir söyleyeyim. Son Benelli gibi olur. Çok konuşursun ama satılmaz..

Bu sektörün oyuncularının niyeti izledikleri politikalardan belli.. Artık motosiklet tüketicileri bu işten çok sıkıldı bunu belirteyim..
    ayzek, SuleymanE, Selcuk89 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Zamaninda yazmistim ustune ekleyecek bir durumum yok.
    Hepinize Gecmis Olsun..
    ayzek ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamaninda yazmistim ustune ekleyecek bir durumum yok.
    Hepinize Gecmis Olsun..
    İlk başlarda anlamamıştım hatta tartışmıştık seninle aylar öncesinde ne demek istediğini anladım ozamanlar öngörmemiştim fakat şuan sana sonuna kadar hak veriyorum
    bektanist bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın ama yapılan anlık bir kampanyayı eleştirmiyorum ben. Alanyadaki bayii neredeyse 5 aydır 7350 tl den satıyor motoru. Diğer bayiiler aynı motoru 8290tl den satıyorlar. Dikkatinizi çekerim arada yüzde 11 oranında fiyat farkı var. parasal olarak 940tl ye tekabül ediyor bu rakam.

Yani bu stok eritmek için yapılmış kısa süreli ve belirli adetler için geçerli bir durum değil. Eğer bu motosiklet 7350tl den satılabiliyorsa tüm bayiiler bu fiyattan satsın, niye 8200 tl para versin insanlar boşuna? yazık değil mi?
    Arada 100-200 tllik bir fark olsa anlarım ama 940 tl fark var hocam. Para kolay kazanılmıyor.

Daha önceden de belirttim, benim pulsarım yok, ama birçok kişiye zamanında tavsiye ettim, çok yakın bir arkadaşıma 8290 tlye pulsar aldırdım. Adam daha alışta 940tl zarar etmiş oldu. Yazık günah, sıfır motor bu ya....
    Kendim bu zararı etmiş olsam inanın daha az üzülürdüm. Şuanda tavsiye ettiğim için bin pişmanın. Daha da tövbe...
    Bu konunun başlarında bajajın fiyat politikasını ne kadar eleştirdim bi bilsen,üşenmezsen bi bak.O yüzden şu anki gidişata göre yazdım yorumumu.Yani muadil kıyaslama var,döviz artışı var,fanatiklik var,arz talep var derken onu kastettim.Türkiyede vergiler belli,dövizin durumu belli.Sezon kelimesi yüzünden fiyat artar,çok tutulur fiyat artar,döviz kudurur fiyat artar,her markada aynı terane.Neyse bu konular çok konuşuldu zamanında,alan memnun satan memnun.Ne demiş Barış abi,BİR DÜNYA Kİ HAKLI HAKSIZ KARIŞMIŞ.O yüzden çok şeyapmamak lâzım.
    bektanist, ayzek ve SuleymanE bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun başlarında bajajın fiyat politikasını ne kadar eleştirdim bi bilsen,üşenmezsen bi bak.O yüzden şu anki gidişata göre yazdım yorumumu.Yani muadil kıyaslama var,döviz artışı var,fanatiklik var,arz talep var derken onu kastettim.Türkiyede vergiler belli,dövizin durumu belli.Sezon kelimesi yüzünden fiyat artar,çok tutulur fiyat artar,döviz kudurur fiyat artar,her markada aynı terane.Neyse bu konular çok konuşuldu zamanında,alan memnun satan memnun.Ne demiş Barış abi,BİR DÜNYA Kİ HAKLI HAKSIZ KARIŞMIŞ.O yüzden çok şeyapmamak lâzım.
    Valla hocam alan, kullanan ve pulsar sevenler bu fiyat politikasını umursamıyorsa yada kendilerini zarar uğratacak bu uygulamadan memnunsalar benim daha diyecek bir şeyim yok.

Zaten baştan da belirttim sorun motorda değil, sorun bu motoru bu dengesiz fiyat politikasıyla satıp kendi kullanıcısını 2. elde zarar ettiren ve bunu da gram umursamayan malum distribütör firmada. Bence Pulsar hala 8290tl fiyatıyla piyasadaki geçiş motoru sınıfında iyi bir yer dolduruyor. O fiyata o performansı sunan çok fazla alternatifi de yok. Ama bu fiyat politikasıyla ileride gelecek yeni modelleri insanlar gözü kapalı güvenerek alabilecekler mi? Zamanla göreceğiz.

Neyse, yine lafı çok uzattım, sonuçta alan memnun satan memnunsa herkes motorunun hayrını görsün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)