Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    AYDIN'DAN ÇIKIŞ...ÇİNE'DE KAHVALTI VE KAVAKLIDERE'DE PİKNİK ORGANİZASYONU...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

P U L S A R.............K A R D E Ş L İ Ğ İ....Renk renk MAŞŞŞALLAH........

AttilaXtreme, ayzek, kdiner ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS // Street Triple S
    Herkese merhaba,
    2 senedir takip ettiğim keşke benimde olsa dediğim bajaj pulsarı bu gün almış bulunuyorum. Aranıza katılmak mutluluk verici İlk motosikletim bu arada. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    (2 senedir bu yazıyı yazmanın hayalini kuruyordum :D )
    Karıncaezmez, maktama, mgora ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı xenoege adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    2 senedir takip ettiğim keşke benimde olsa dediğim bajaj pulsarı bu gün almış bulunuyorum. Aranıza katılmak mutluluk verici İlk motosikletim bu arada. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    (2 senedir bu yazıyı yazmanın hayalini kuruyordum :D )
    hayırlı olsun üstad.0km mi?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS // Street Triple S
    Evet 0 km. Antalya'da Doğaner Motordan aldım.

hayırlı olsun kardeşim Allah kazasız belasız sorunsuz ekonomik kullanmayı nasip etsin antalyada gezecek çok yer var. bende alanya mega motordan alıp konyaya gelmiştim. dişli meselesi ile ilgili bi arkadaş sormuştu ustanın söylediği arkayı 2 diş büyültüp 2 diş küçültebiliriz. şuan ihtiyac duymadım 5bin bakımda tekrar gündeme alırız değerlendiririz. bu arada motorsiklet fuarına gidiyorum altın elbiseli adam hangi gün gelecek. hızlı tren biletini de aldım fuar biletini de

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Si dalga geçtim ne gderken nede dururken STOP ETME OLAYI YOK.
    2.fark etmişsinizdir pulsara biniyorum.
    3. Bdaha espiri yapmicam
    Esprinin konusunu hayat olduğu sürece bencede yapma.

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38

Gidon yükselticiyi de taktık rahat ettik... Şimdi aynaların bile görüş açısı genişledi...
    kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gel beraber beyin fırtınası yapalım😆😆😆😆

Motor soğukken 6 bin sevir sabit 1dk yapsak motor stop etnez diye düşünüyorum hemen ısınır
    Bir zamanlar mazdam varken soğuk kış havalarında 0 derecenin altında özellikle 3500-4000 devir 1dk motoru ısırıyordum motor stop etmiyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:11 ----------

Bu arada motor soğukken yokuş aşağıya debriyaj yaparken stop ediyor muydu?
    Bak o daha kötü işte stop etmesin diye ilk çalıştırıldığında o devirlere çıkmak motorun ciğerlerini sökmektir net.

Yokuş aşşağı olmasına gerek yok motor tam ısınmadan ki rölantide en az 3 dakikadır bu,yola çıkılıp 100 metre ilerlemeden debriyaj çekilip fren yapılırsa stop ediyor, hafif bi aragaz vererekte bunu önüne geçilebiliyo. Ben daha stop ettiremedim doğru söylüyorum marşa basıp sigaramı yakıyorum bitene kadar ısınmış oluyo motor,öneririm bu tekniği

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Derya kuzusu bunlar
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı msthack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esprinin konusunu hayat olduğu sürece bencede yapma.
    kimin hayatı ?

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimin hayatı ?
    Pulsarcıların ve olacakların hayatı kardeşim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Pulsarcıların ve olacakların hayatı kardeşim.
    anlamadım da neyse

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kendi hatasını motora maletmeye çalışmış senin o arkadaş emin olabilirsin.
    Nerden bilelim gazı ani kesmediğini?
    Nerden bilelim frene abanmadığını?
    Nerden bilelim kaygan bi zemine yağ vs. Denk gelmediğini lastiğin?

Hepsini geçtim senin arkadaş kaskı yere sürtmesi lazım denge sensörünün devreye girmesi için ama pek sanmıyorum koruma demirlerinin buna izin vereceğini
    Ulan cevaba bak. Yok arkadaş şöyle yapmış yok böyle yapmış.

Kardeş garajında çeşitli 1000cc motor bulunduran adam neden durduk yere sıksın... ki çocukluk arkadaşımdır, kardeşimdir.

Boktan bir aleti bu kadar övmeyin yahu.. fanatik olmayın...

Adam akıllı bir soru sorduk nedir diye ?
    Bilelimki ona göre küçüklerimize önerelim dimi ?

Bu kadar fanatik olmak iyi değil. Alt tarafı demir yığını. Hepsi için geçerli bu.
    Neyse... bu site hala daçma sapan üyelerle dolu. En iyisi uzak durmak.
    abeciMotoru, dyavol-77 ve quattromeb bunu beğendiler.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardeş garajında çeşitli 1000cc motor bulunduran adam neden durduk yere sıksın... ki çocukluk arkadaşımdır, kardeşimdir.

Bu kadar fanatik olmak iyi değil. Alt tarafı demir yığını. Hepsi için geçerli bu.
    herifin biri atıp tutuyomuş, ben halepte bin arşın uzağa atladım diye, nasrettin hoca da atla da görelim demiş..
    sallayann adam: burda olmaz ben halep'te atlarım demiş,
    NAsrettin hocada da halep ordaysa arsin burda demiş..

Arkadaşın motorun deposunu yeterli seviyede doldurur,yanına bir arkadaşını daha alır cep telefonun kamerasını açar uygun bir yerden video çekimine başlatır motoru yavaşça TUTARAK yavaş yavaş açıyı artırarak yatırır nerde istop edildiği görülür sonra haklıysa bu çektiği video yu paylaşır bu iş atla deve değil ki Sonra bu açıyı(stop etme açısı) burda paylaşırsın bizde deriz ki vay bir kişi geldi olaya bilimsel sayısal veriler ile yaklaştı diye saygı duyarız yada en azından ben saygı duyarım..HALEP ORDAYSA ARŞIN BURDA..

Profiline mühendisim diye yazmışsın tüm mühendisliklerin temel ilkelerinden deney gözlemi en iyi senin bilmen lazım...

130 ile giderken motor yatırmış stop etmişte refleksi çok iyiymiş he yavrum he he bende şu helikopterden helikoptere atlarken jarşör değiştiren kim diye merak ediyordum..Sonunda buldum senin arkadaşmış...

YAnlış anlaşılmasın 130 ile giderken stop etmez demiyorum ,denge sensötü hatasız demiyorum kul yapısı sonuçta motorda bir avuç civata..

Bana komik gelen 130 ile giderken refleksi iyiymiş , anında marş debriyaj yapıyormuş...

Profilinde müh yazmışın şimdi motoru ısıt (şartlar eşit olsun) Elin elcikte olsun elcikten kaldırıp motoru çalıştır, o motoru gaz ile 7-8 bin devire çıkart kaç saniye geçiyor, Sonra o geçen saniyede müh isen zaten alabileceği yolu hesap edersin..Sonra bu işin ne kadar mantıklı olduğunu düşünürsün..Arkadaşına mı fizik bilimi ne mi inanırsın orası da sana kalmış artık..

Neyse arkadaşına helikopterden helikoptere atlayışında başarılar dilerim...

Yanlış anlaşılmasın benim itirazım motor ve arızalara değil,olabilir..inanmadığım kısım 130 Km ile yaptım dediği abuk hareketleredir,
    AttilaXtreme bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    burdan pulsara atıp tutanlar acaba diğer motor markalarına da aynısını yapabiliyorlar mı, kendi adıma yazayım, başka motorlarda da var stop etme ve ben gidip ne dandik motorunuz var şu var bu var demiyorum ama bir yere kadar, örnek vereyim,
    yamaha mt07 stop etme olayı var yaşanılmış ve videosu bile var.
    XT660 ve sülalesinde (MT03, vs) yolda giderken gazı kapatınca stop etme,
    benelli tnt 250 stop etme var,
    mondial rx3 evo stop etme var,
    soruyorum size o başlıklarda yazınız var mı yoksa benim mi dikkatimi çekmedi,
    şu yapılan yorumu da paylaşayım belki bir fikir verir
    Yamaha FZ6'ların ve XT660'ların ilk nesil enjeksiyon sıkıntılarını duymayan yoktur.

EUROIII'e uyum adına mühendislere demişler ki "kısın karbon salınımını".
    Adamlar da bir yazılım hazırlamış, gazı kapatınca neredeyse hiç yakıt vermiyor.
    Tekrar gazı açınca iyice kurumuş kalmış silindire yakıt birden gelince ecnebilerin "surge" dediği ani yakıt akışı oluyor.
    Bu sebeple viraj çıkışında gazı verince aniden güç gelebiliyor veya tam kapalıdan gazı yavaş yavaş açarken dozajlamak dert oluyor(du).
    Ayrıca ilk nesil enjeksiyonlu XT660 ve sülalesinde (MT03, vs) yolda giderken gazı kapatınca stop etmeler, egzoz patlatmalar falan...
    Bunu düzeltmek sadece XT'lere ve MT03'lere yeni TPS'ler garanti kapsamında takıldı. Kimi makinenin komple beyni değişti.
    msthack, AttilaXtreme ve matrix506xx bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ulan?

cevabı beğenmemiş olabilirsin arkadaşım.
    olay fanatiklikle alakalı değil nasıl anlamışsan artık.
    sen değil arkadaşın gelip yazsın tam olarak yaşadıklarını bizde ona göre yazalım böyle tüm olasılıkları sıralamayalım dimi?
    arkadaşın değilde sen gelip bişeyler sormaya çalışmışsın ama dediğim gibi arkadşının ne yaşadığını detaylarıyla anlatmazsa böyle bi cevap verilir daha düzgün bi cevap bekleyemezsin.

öyle ulan mulan yakışmıyo 1000 cc kullanan bi adama be

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herifin biri atıp tutuyomuş, ben halepte bin arşın uzağa atladım diye, nasrettin hoca da atla da görelim demiş..
    sallayann adam: burda olmaz ben halep'te atlarım demiş,
    NAsrettin hocada da halep ordaysa arsin burda demiş..

Arkadaşın motorun deposunu yeterli seviyede doldurur,yanına bir arkadaşını daha alır cep telefonun kamerasını açar uygun bir yerden video çekimine başlatır motoru yavaşça TUTARAK yavaş yavaş açıyı artırarak yatırır nerde istop edildiği görülür sonra haklıysa bu çektiği video yu paylaşır bu iş atla deve değil ki Sonra bu açıyı(stop etme açısı) burda paylaşırsın bizde deriz ki vay bir kişi geldi olaya bilimsel sayısal veriler ile yaklaştı diye saygı duyarız yada en azından ben saygı duyarım..HALEP ORDAYSA ARŞIN BURDA..

Profiline mühendisim diye yazmışsın tüm mühendisliklerin temel ilkelerinden deney gözlemi en iyi senin bilmen lazım...

130 ile giderken motor yatırmış stop etmişte refleksi çok iyiymiş he yavrum he he bende şu helikopterden helikoptere atlarken jarşör değiştiren kim diye merak ediyordum..Sonunda buldum senin arkadaşmış...

YAnlış anlaşılmasın 130 ile giderken stop etmez demiyorum ,denge sensötü hatasız demiyorum kul yapısı sonuçta motorda bir avuç civata..

Bana komik gelen 130 ile giderken refleksi iyiymiş , anında marş debriyaj yapıyormuş...

Profilinde müh yazmışın şimdi motoru ısıt (şartlar eşit olsun) Elin elcikte olsun elcikten kaldırıp motoru çalıştır, o motoru gaz ile 7-8 bin devire çıkart kaç saniye geçiyor, Sonra o geçen saniyede müh isen zaten alabileceği yolu hesap edersin..Sonra bu işin ne kadar mantıklı olduğunu düşünürsün..Arkadaşına mı fizik bilimi ne mi inanırsın orası da sana kalmış artık..

Neyse arkadaşına helikopterden helikoptere atlayışında başarılar dilerim...

Yanlış anlaşılmasın benim itirazım motor ve arızalara değil,olabilir..inanmadığım kısım 130 Km ile yaptım dediği abuk hareketleredir,
    ne desek anlamıyor arkadaşlar sen hiç yorma kendini yani biz ne kadar açıklayıcı konuşarsak konuşalım hep kaçamak cevaplar hep bi kaçış yolu aramalar falan
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 km sabit hızda kaç litre yakıyor? Hiç ölçtünüz mü?

Bir çok kullanıcı 90 km sabit hızla tam 3 litre yaktığını iddia edenler dolu
    Siz 72 km hızla sabit gitmişsiniz sizin yaptığınız hesap ile 1 litre 35 km 100 km de 2.9 litre eder
    72 km hızla 2.5 litre yakmanızı beklerdim... Acaba hafif eğimli yolda mı çıktınız?
    90-100 km hızlarda sürünce 3.5 litre yakıyo. 110km hızla 2.3 litre yakanları gördü bu gözler.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    s.a arkadaslar 2012 model apachemı gectıgımız cuma gunu satıp pulsar 200 ns alıp aranıza katıldım.2016 model 2015 fiyatıyla aldım motorumun gelmesını beklıyorum...
    mgora ve matrix506xx bunu beğendiler.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denge sensörüyle motorun stop etmesi ile ilgili şöyle bir deneme yapılmış, gerçi merak ettiğimi "ne kadar yatarsa stop eder?" sorusunun cevabını vermiyor ama yine de fikir vermesi açısından faydalı olur.

Süresine göre link kopyaladım ama çalışmazsa videonun 5:37 saniyesinde.

http://https://youtu.be/MfN6B8rJApk?t=337

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Halep arşın filan banane

Açıkcası pulsar filanda umrumda değil ve denge sensörüde.

Marş basma vs tarzında bir kelime kullanmadım. İyi okuyamıyorsunz sanırım. Adam patlamış ve bu sensör ne ayak dedim kullanıcılar olsrak sizlere. Merak ettik sorduk.. burada boş boş tatava yapmaya gerek yok yani.

Alalen fanatiklik akıyor yorumlardan. Saçma sapan cevaplar veya aklamalar. İşte adı her ne bok ise.

Sonuç olarak pulsarınız sizin olsun. Bir soru sorduk, saçma sapan cevaplar verdiniz.

Eskiden forum böylemiydi bee
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)