Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 hakkında bilgim yok, 2015 modellerde pek nadir duydum, bende sabah motoru ısıtmadan çalıştırır ve rampa indiğimde debriyaj ve fren yapınca oluyordu yazılımdan sonra bu ortadan kalktı, yolda stop etme yaşamadım ne anı durma be ışıklarda dur kalk yaptığımda böyle bir sorun yaşamadım 2014 kullanıyorum, zaten fiyat şuan uygun indirim olurmu bilmem, biletleri fuar girişinde satın alabilirsiniz veya Servislerde olabilir. Arkadaşlar lütfen kişi belirterek cevap yazmayalım burası forum, seviyemizi düşürmeden de cevap verebiliyorum.

Motor soğukken mi debriyaj fren yapıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı matrix506x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuşma uslubuna asıl sen dikkat et serseri tipler gibi birader şeklinde millete hitap ediyorsun

Burada kimse seni niye motoru hor kullandın demiyor
    Milleti yanlış yönlendiriyorsun bu yüzden tepki topluyorsun
    İki lafı gevelerik durma haksıssın milletin kafasını karıştırma

Adam gibi yukarıda iki kelam etmişsim sen yok bisikletten indiğin besbelli
    Şu cc motoru kullan bu nasıl bir tavır
    Doğru alıntı yapın, forum kullanmayı öğrenin. Yazdıklarınızın benimle bir alakası yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru alıntı yapın, forum kullanmayı öğrenin. Yazdıklarınızın benimle bir alakası yok.

Yanlış alıntı yaptığımı yukarıdaki arkadaş belirtmiş
    Yanlış alıntı yaptığım için kusura bakma

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Aynen, motor soğuk iken rampa inersem sapacağım yöne gelmeden debriyaj ve fren yapınca stop ediyordu, normal yolda ve ısındığını zaman nasıl rampa olursa olsun bir sıkıntı yaşamadım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Enjeksiyona yazılım attırınca stop etme düzeldi ama yavaşlarken motor 3000 devir altına indiğinde kontrolü zorlaştıracak kadar çok silkeliyor. Debriyajı çekmek durumunda kalıyorum. Servise götürdüm bişey yapamadılar. Denge sensörüne bakmadılar 10000 km bakımında bakacaklarmış. Tek düzelen vites geçişleri oldu onun da sebebi motor yağının değişmesi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyona yazılım attırınca stop etme düzeldi ama yavaşlarken motor 3000 devir altına indiğinde kontrolü zorlaştıracak kadar çok silkeliyor. Debriyajı çekmek durumunda kalıyorum. Servise götürdüm bişey yapamadılar. Denge sensörüne bakmadılar 10000 km bakımında bakacaklarmış. Tek düzelen vites geçişleri oldu onun da sebebi motor yağının değişmesi.

Bu motoru almak istiyordum çok içimde kalmıştı heves etmiştim bu fiyata bu motor diye fakat motorla ilgili o kadar çok olumsuz yorum okudum ki resmen motordan soğudum
    Şu an feci bir şekilde kararsızım ne yapacam bilmiyorum

Sizin kullandığınız model 2016 mı?

Selam arkadaşlar
    Ankarada yaşıyorum Üniversite öğrencisiyim.Bende motosiklete merak sardım ve okul ev arası kullanmayı düşünüyorum yılda 8-9 bin km anca kullanırım sanırım.
    Sizlere sorum titreşim varmı (var ise cbf150 ile kıyas yaparsanız sevinirim) , stop etme sorunu var diyorlar bu sorun giderildimi yoksa devam ediyormu.
    Yakıtı , yedek parça fiyatı , yol tutuşu , frenlemesi uzun ömürlülük ne durumda ve kronik sorunu varmı bu aletin.
    Yani bütçemi zorlayarak alabileceğim bi makine f/p olarak iyi bi alete benziyor.Tabikide ekipmanlarımı almadan üstüne binmeyeceğim.
    Motoru 0 almayı düşünüyorum sigorta , ruhsat ve plaka masrafları ne tutuyor?
    Arkadaşlar kısacası motorun artı ve eksilerini kısaca yazarsanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.

Motosikleti
    Bu motoru almak istiyordum çok içimde kalmıştı heves etmiştim bu fiyata bu motor diye fakat motorla ilgili o kadar çok olumsuz yorum okudum ki resmen motordan soğudum
    Şu an feci bir şekilde kararsızım ne yapacam bilmiyorum

Sizin kullandığınız model 2016 mı?
    2015 model. Bu fiyata bu motor aynen. Honda Cbr125'ten 2300 lira ucuz bir motor. Aldığına pişman ettirecek bir motor kesinlikle değil ama kusursuz diyemem. Bizim kusur olarak gördüklerimizi hintliler hiç umursamadığından böyle bi motor çıkmış ortaya.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı j0hnwick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Ankarada yaşıyorum Üniversite öğrencisiyim.Bende motosiklete merak sardım ve okul ev arası kullanmayı düşünüyorum yılda 8-9 bin km anca kullanırım sanırım.
    Sizlere sorum titreşim varmı (var ise cbf150 ile kıyas yaparsanız sevinirim) , stop etme sorunu var diyorlar bu sorun giderildimi yoksa devam ediyormu.
    Yakıtı , yedek parça fiyatı , yol tutuşu , frenlemesi uzun ömürlülük ne durumda ve kronik sorunu varmı bu aletin.
    Yani bütçemi zorlayarak alabileceğim bi makine f/p olarak iyi bi alete benziyor.Tabikide ekipmanlarımı almadan üstüne binmeyeceğim.
    İkisinide önce bi kullan daha sonra kararını ver pulsarın artısı gidişi 6 vites olması şekli kalın lastikleri dijital göstergesi enjeksiyonu düşük cclere göre her türlü artısı var eksisi devir dalgalanması stop etme sorunu yaşayanlar oluyo ben yaşamadım seleside biraz rahatsız edebilir döşeme yaptırırsan daha rahat edersin titreşim yok artçı hisseder cbf daha konforludur ama işte güçsüz 150 cc
    Ahmet Naci bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisinide önce bi kullan daha sonra kararını ver pulsarın artısı gidişi 6 vites olması şekli kalın lastikleri dijital göstergesi enjeksiyonu düşük cclere göre her türlü artısı var eksisi devir dalgalanması stop etme sorunu yaşayanlar oluyo ben yaşamadım seleside biraz rahatsız edebilir döşeme yaptırırsan daha rahat edersin titreşim yok artçı hisseder cbf daha konforludur ama işte güçsüz 150 cc
    2016 model mi kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

..........

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2016 model mi kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

..........
    .......2014

xsinanx28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125
    merhaba arkadaşlar nasipse bende almayı düşünüyorum pulsardan bu yaz dönemi inşallah zam yapmazlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı xsinanx28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar nasipse bende almayı düşünüyorum pulsardan bu yaz dönemi inşallah zam yapmazlar.
    Fuardan sonra zam gelecekmiş bir an önce almaya bak derim
    Pulsar 200ns almak bende çok istiyorum fakat kronik sorunlar özellikle hareket halinde motor kapatma sorunu beni tedirgin yapıyor

Ybr 125 kullanıcısıyım.250cc bir makine almayı dusunuyordum.Benelli tnt250 , kawasaki z250sl gibi cihazlari incelememe ragmen pulsar 200ns kafamı karıstırdı.515 sayfanın tamamını okudum.Artılarını eksilerini bir kenera yazdım.Fiyat performans olarak cihazı kronik sorunlarına ragmen(ki bir cok farklı markada olabılen farklı sorunlarda var)başarılı buldum. Bajaj firmasının Türkiye pazarına güçlü bir şekilde girmiş olması ve yaygın servis ağı da artı bir referans.Şu anda 7750 gibi rakamlara sıfır 2015 satılsada 2016 (9000 tl fiyat bekleniyor)modeli beklesemmi diye dusunmuyor degılım. Tek merak ettiğim kısım konfor ve artçı konforu.Bu konuda deneyimi olan varsa ve paylasırsa sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı mo180402 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 kullanıcısıyım.250cc bir makine almayı dusunuyordum.Benelli tnt250 , kawasaki z250sl gibi cihazlari incelememe ragmen pulsar 200ns kafamı karıstırdı.515 sayfanın tamamını okudum.Artılarını eksilerini bir kenera yazdım.Fiyat performans olarak cihazı kronik sorunlarına ragmen(ki bir cok farklı markada olabılen farklı sorunlarda var)başarılı buldum. Bajaj firmasının Türkiye pazarına güçlü bir şekilde girmiş olması ve yaygın servis ağı da artı bir referans.Şu anda 7750 gibi rakamlara sıfır 2015 satılsada 2016 (9000 tl fiyat bekleniyor)modeli beklesemmi diye dusunmuyor degılım. Tek merak ettiğim kısım konfor ve artçı konforu.Bu konuda deneyimi olan varsa ve paylasırsa sevinirim.
    ybr den daha sert motor bunu tartışmaya gerek yok.işe git gel 20 km max yol yapıyorum konforu kendi adıma hiç aramıyorum daha sert bile olabilir çünkü sürerken zevk alıyorum.sele olayını çok abartanları gördüm işe yarıyormuş baya.2016 modelinde bir yenilik yok diye biliyorum o yüzden tavsiyem fuardan önce zam gelmeden 2015 modeli kapatman.hiç yoktan 1000 1500 arası bir extra para vermeye hiç gerek yok.kronik sorun olarak zaten okumuşsun ama şans olayı bunda daha yüksek.2 arkadaş aldık bendeki naked sport arkadaştakide bir önceki model eurogrip lastikli 2 motordada şu an TIK yok.kalitede değil fabrikasyon montajda problem var oda dediğim gibi şans işi.

xsinanx28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125
    fiyatı artarsa yapacak bir şey yok nasip kısmet artık kronik sorununa gelince motor motor soğukken düşük devirlerde stop ediyormuş genel şikayet boyle biraz araştırdım .
    ben gözü karartım bu yaz alacam kısmetse ufak tefek sorunlar olabilir.
    motorun görünüşü falan çok hoşuma gidiyor artık aldığımızda göreceğiz allah nasip kısmet ederse

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr den daha sert motor bunu tartışmaya gerek yok.işe git gel 20 km max yol yapıyorum konforu kendi adıma hiç aramıyorum daha sert bile olabilir çünkü sürerken zevk alıyorum.sele olayını çok abartanları gördüm işe yarıyormuş baya.2016 modelinde bir yenilik yok diye biliyorum o yüzden tavsiyem fuardan önce zam gelmeden 2015 modeli kapatman.hiç yoktan 1000 1500 arası bir extra para vermeye hiç gerek yok.kronik sorun olarak zaten okumuşsun ama şans olayı bunda daha yüksek.2 arkadaş aldık bendeki naked sport arkadaştakide bir önceki model eurogrip lastikli 2 motordada şu an TIK yok.kalitede değil fabrikasyon montajda problem var oda dediğim gibi şans işi.
    ilk çıkanların konforu pek iyi değildi yeni modellerde onu eskiye nazaran düzeltmişler oyle söylüyorlar

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar hem uyguna hem ucuza ayna yükseltme ile karşınızdayım maksat hepimiz faydalanalım
    Yolda tesadüfen gördüğüm bir motorcu arkadaş çin malı motosikletinin aynalarını yükseltmiş bende sordum hacı nasıl yaptın nerden buldun diye sağolsun çektik kenara yaktık birer sigara ve anlattı somun uzatma somunu ve civatasıyla totalde 5 tl yi geçmeyecek şekilde çözüm bulmuştu belki birçok kişi biliyordur ben o ana kadar bilmiyordum ve paylaşma gereği duydum
    http://<a href="http://hizliresim.co...E7.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...Mr.jpg</a></a>

Malzemeler bunlar hırdavatçılardan rahatlıkla bulabileceğimi söylemişti ama nalburda falan yoktu bende kalbi olan karaköye gittim bir çok civatacı dükkanı var kolaylıkla bulunabilir ve nihayetinde bende buldum sorduğum 2 ci dukkanda

Pulsarın aynasının çapı 10 mm diye biliyorum mondialınde öyleydi ve 4 adet aldım

İlk olarak bu civatayı alyan yardımı ile yerine monte ettim civatada alyan yeri var çok fazla sıkmayın dişli yalama vs olmasın döndüğü kadar sıktım zorlamadım

http://<a href="http://hizliresim.co...JB.jpg</a></a>

İkinci olarak uzatma somunumuzu takıyoruz onuda çok fazla sıkmıyoruz gene gitti yere kadar

http://<a href="http://hizliresim.co...Q9.jpg</a></a>

Sonrasında aynalarımızı takıyoruz ve ayna üzerinde olan somundan sıkma işlemini tamamlıyoruz hepsi bukadar

http://<a href="http://hizliresim.co...N9.jpg</a></a>

Somunların farklı renklerini bulabilirsiniz siyah olanlarıda var aramak lazım yağmurun yağması ve vaktimin çok az olmasından dolayı deneme amaçlı alacağımdan pek önemsemedim fakat siyah elektrik bandı bu renk sorununuda çözdü

http://<a href="http://hizliresim.co...a0.jpg</a></a>

Sonuç olarak 4 tanesine 10 tl para verdim arkadaşın dediği gibi 1 motor 5 tl ye gelmiş oldu fakat pulsarın sağ aynası ters diş olduğundan ters dişi aramam gerekecek vakit bulduğumda iyice dolaşırım bulamazsamda tornacı yolu gözükücek gibi mondiale cuk oturdu pulsarda nasıl olacak merak ediyorum
    Önemli bir bilgi paylasayım pulsarın ayna ve yuvası 10 mm metrik diye geciyormuş aldıgım cıvatanın metrik olup olmadıgından emın olmadıgım ıcın denemedım mondıale taktım oldu ama eger oda metrıkse dıslı yıyerek gitmiştir dedi bi arkadas bende öyle bi durum olmussa sökersem takamam diye bulaşmadım yarın bir kaç yerle görüşücegim metrik ve somun hakkında yaparlarmı en az kaç adet üretiyorlar bilgi alacağım
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Aynalar metrik 10 ama biri ters biri düz diş.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalar metrik 10 ama biri ters biri düz diş.
    İşte benim aldıgım parca metrikmi bu dişli aralarındaki yiv ile alakalı bundan dolayı dişler bozulabilir kaş yapalım derken göz çıkarmayalım bir imalatçı bulup görüşeyim bu aldıklarım 4 cm yukseklıgınde 6 cm harika olur yaparlarsa 50 düz 50 ters diş sipariş vericem uygun birley olursa 1000 tanede geçebilirim mondialde inanılmaz rahatladım pulsarla gene işim görülüyordu mondialde nerdeyse hiç görüşüm yoktu zate bi iki düstümu manetlerle birlikde değişiyor o sorun olmaz
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı j0hnwick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Arkadaşım şöyle açıklayım. 28 yıldır motosiklet üzerinde edindiğim tecrübeler şu an için pulsarda toplanıyor...Pulsar tam bir büyük motor edasında ne istiyorsan sana fazlasıyla veriyor... Düşük yakıt... ucuz yedek parça... hız... güç... tork...gösteriş...fırtınalı havada, rüzgarın karşımdan gelmesine rağmen 6. vitesten hiç 5.vitese düşmüyorum. Böyle bir manyak motor.. Pulsar tavsiyemdir... tabiki herkesin seçimi kendisine... Fakat pulsarda pek konfora takılmayacaksan alın derim.. Tam 5 yıl cbf 150 kullandım.. Bu saatten sonra HONDA CBF 150 SAYFASI BENİM İÇİN KAPANMIŞTIR. Pulsardan sonra motosiklet alırsam en kötüsü 150 f veya pek test edilemeyen 17 hp bajaj 150 as olur herhalde.. Umarım gayet açıklayıcı olmuşumdur... Bu yazdıklarım birebir kullanmış olduğum veya çok yakın arkadaşlarımın kullandıkları ve motosiklet gezilerinde yaşadıklarımız.. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.. Şunu da unutmayın 150 f kalite ve konfor açısından cbf 150 e rakip olamaz. Honda cbf 150 kaymak gibi bir motor... Ama güç yokkkkkk... Güç istiyorsan pulsar 200 ns... Kullanımı çok zevkli. Çünkü 200 cc olmasına karşın çok güçlü...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)