Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bu aksam(cuma) saat 23:15 gibi beşevler/bursa metro istasyonun oralarda bir pulsar ns200 yanımdan geçti.makinede bir zırıltı vardı. bu denge sensöründen geldiği söylenen ses midir anlayamadım? Eğer o arkadaş buradaysa ve bilgilendirirse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mo180402 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aksam(cuma) saat 23:15 gibi beşevler/bursa metro istasyonun oralarda bir pulsar ns200 yanımdan geçti.makinede bir zırıltı vardı. bu denge sensöründen geldiği söylenen ses midir anlayamadım? Eğer o arkadaş buradaysa ve bilgilendirirse sevinirim.
    Aynen o ses. Etrafa zırıltı saça saça gidiyoruz öyle. Pulsar'lı grup gezileri fotoğrafları görünce bi gülme geliyo, cır cır böceği gibi
    YZFR25R6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Iyi aksamlar,sizde de motorun rolantideki sesiyle,debriyaja bastiginizda cikan ses farkli mi? Yoksa motorumun canaginda mi bir sikinti var?

Motosikleti
    MONDİAL 150 MCX-HONDA CBR 250R-BAJAJ PULSAR 200 NS
    evet arkadaşlar pulsarla 15 gün ve 150 km lik birlikteliğimizde olanları sizlerle paylaşmak istedim,
    1-motordan daha nerden geldiğini anlayamadığım çeşitli zırıltı ,cızırtı ve binimum sesler VAR(fazla km yapmadığım için tam anlayamadım daha nerden geldiklerini)bu sesler arasında nam-ı meşhur denge sensörüde olabilir bakacağız duruma ilerki günlerde.gerekirse o sensör sökülecek
    2-motorda stop etme gibi bir sorun yaşamadım fakat bir kere göstergelerim gitti geldi ve saat sıfırladı
    3-özellikle sabah ilk çalıştırmada (en az 1 dk. bekliyorum ısınması için) motor kalkarken çok zorlanıyor ya debriyajda bir sıkıntı var yada benim motora özgü birşey bunada ilerleyen zamanlarda bakacağız ; ama sanki debriyaj kaçırıyor gibi oluyor tam tanımı bu
    4-galiba en çok canımı sıkan durumda bu; motor rodajda olduğu için pek fazla 6.000 deviri geçmeye çalışmıyorum fakat dün iş dönönüşü eve giderken devir saatine baktığımda 5.000 ve 6.000 devir arasında ibrenin inanılmaz bir şekilde titrediğini gördüm(giderken göstergelere değil yola bakılması nacizane tavsiyemdir)bu titreme öyle ki sanki ibre o devir aralığında düşekcek zannettim.bugün işe gelirken yine değişik viteslerde aynı 5.000-6.000 devir aralığında denedim fakat durum yine aynı ibre titttriyor ve de motor sanki biraz fazla vibrasyon yapıyor gibime geldi.acaba böyle bir durum yaşayan başka arkaadaş oldu mu? merak ettim
    5-evet lastikler kötü bence geçen u çekerken 30 km hızda yaklaşık dönüşün sununda çok çok hafif gaz açmama rağmaen arka taraf abi beni bırakkkk ben gidiyorum dedi ALLAH tan hızım yavaştı topladık.
    6-orta sehpa ve koruma demiri için dün babajla görüştüm svekiyatların dün itibariyle tüm TÜRKİYE ye yapıldığını ve engeç pazartesi ve salı günü servilerde olacağını söylediler.2016 sahipleri duyrulur
    arkadaşlar durumlar bundan mütevellit özellikle o devir titremesi başına gelen varsa yada neden kaynaklandığını bilen yazara çok seviniriz.
    herkesin tekeri düz bassın

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Devirde titreme olanlarin gostergeleri garantiden degisiyormus facebookda gormustum ziriltiya yapacak birsey yok suanlik bircok kisi ayni dertten muzdarip saatin sifirlanmasini akuye bagliyor servisler
    cntn bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devirde titreme olanlarin gostergeleri garantiden degisiyormus facebookda gormustum ziriltiya yapacak birsey yok suanlik bircok kisi ayni dertten muzdarip saatin sifirlanmasini akuye bagliyor servisler
    şimdi bi daha denedim ve evet bizim devir deli gibi titriyor.anladığım kadarıyla gösterge arızası mı bu ?

Mopus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x
    S.a benimde ortalama 210 km oldu. Gösterge kaybı ve Disk'te ses problemim vardı. Servise durumu bildirdim hem gösterge hemde Disk'i değiştirdiler. Diskteki ses kayboldu fakat gösterge meselemiz devam ediyor. Durumu tekrar anlattım akünün yeterli şarj olmadığını falan söylediler. Ptesi götürmeyi planlıyorum. Oradaki arkadaşada gerekirse bir kaç gün kalmasını ve 210 km'de sürekli servisi ziyaret etmenin çokta iyi hissettirmediğini söyledim. Yani gerekirse değişin git gel yapmayayım dedim. Bu arada 2016 model motorum ve gittiğimde yeni yazılımıda yüklediler. Yeni yazılımdan sonra 2 kere elim debriyajda olmasına rağmen stop etti. Birazda çekişim düştüğünü hissettim. Arkadaşa bu durumdan da bahsettim yazılımdandır dedi. Eski yazılıma dönme şansımızda yokmuş. Naçizane fikrim 2016 modelde sorun yaşamıyorsanız bence elletmeyin. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı Mopus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a benimde ortalama 210 km oldu. Gösterge kaybı ve Disk'te ses problemim vardı. Servise durumu bildirdim hem gösterge hemde Disk'i değiştirdiler. Diskteki ses kayboldu fakat gösterge meselemiz devam ediyor. Durumu tekrar anlattım akünün yeterli şarj olmadığını falan söylediler. Ptesi götürmeyi planlıyorum. Oradaki arkadaşada gerekirse bir kaç gün kalmasını ve 210 km'de sürekli servisi ziyaret etmenin çokta iyi hissettirmediğini söyledim. Yani gerekirse değişin git gel yapmayayım dedim. Bu arada 2016 model motorum ve gittiğimde yeni yazılımıda yüklediler. Yeni yazılımdan sonra 2 kere elim debriyajda olmasına rağmen stop etti. Birazda çekişim düştüğünü hissettim. Arkadaşa bu durumdan da bahsettim yazılımdandır dedi. Eski yazılıma dönme şansımızda yokmuş. Naçizane fikrim 2016 modelde sorun yaşamıyorsanız bence elletmeyin. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Desene gostergen pisi pisine degismis saatin sifirlanmasi vs olayi akuye bagliyorlar sifir motorda nasil olur diyecegim vakti zamaninda bende yasadim ve vardigim sonuc akuler uretim hatali yada dandik en buyuk olasilik servislerin akuleri duzgun bir sekilde kullanima hazirlamadiklari oluyor 3 senedir bizim mondial ne akusu bitti nede öldu kisin o soguklarda uzerinde karla banamisin demedi motor aku de buyuk bi sorun bence bosch aku alip temelli kurtulmak bu sorundan
    Mopus bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı cntn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar pulsarla 15 gün ve 150 km lik birlikteliğimizde olanları sizlerle paylaşmak istedim,
    1-motordan daha nerden geldiğini anlayamadığım çeşitli zırıltı ,cızırtı ve binimum sesler VAR(fazla km yapmadığım için tam anlayamadım daha nerden geldiklerini)bu sesler arasında nam-ı meşhur denge sensörüde olabilir bakacağız duruma ilerki günlerde.gerekirse o sensör sökülecek
    2-motorda stop etme gibi bir sorun yaşamadım fakat bir kere göstergelerim gitti geldi ve saat sıfırladı
    3-özellikle sabah ilk çalıştırmada (en az 1 dk. bekliyorum ısınması için) motor kalkarken çok zorlanıyor ya debriyajda bir sıkıntı var yada benim motora özgü birşey bunada ilerleyen zamanlarda bakacağız ; ama sanki debriyaj kaçırıyor gibi oluyor tam tanımı bu
    4-galiba en çok canımı sıkan durumda bu; motor rodajda olduğu için pek fazla 6.000 deviri geçmeye çalışmıyorum fakat dün iş dönönüşü eve giderken devir saatine baktığımda 5.000 ve 6.000 devir arasında ibrenin inanılmaz bir şekilde titrediğini gördüm(giderken göstergelere değil yola bakılması nacizane tavsiyemdir)bu titreme öyle ki sanki ibre o devir aralığında düşekcek zannettim.bugün işe gelirken yine değişik viteslerde aynı 5.000-6.000 devir aralığında denedim fakat durum yine aynı ibre titttriyor ve de motor sanki biraz fazla vibrasyon yapıyor gibime geldi.acaba böyle bir durum yaşayan başka arkaadaş oldu mu? merak ettim
    5-evet lastikler kötü bence geçen u çekerken 30 km hızda yaklaşık dönüşün sununda çok çok hafif gaz açmama rağmaen arka taraf abi beni bırakkkk ben gidiyorum dedi ALLAH tan hızım yavaştı topladık.
    6-orta sehpa ve koruma demiri için dün babajla görüştüm svekiyatların dün itibariyle tüm TÜRKİYE ye yapıldığını ve engeç pazartesi ve salı günü servilerde olacağını söylediler.2016 sahipleri duyrulur
    arkadaşlar durumlar bundan mütevellit özellikle o devir titremesi başına gelen varsa yada neden kaynaklandığını bilen yazara çok seviniriz.
    herkesin tekeri düz bassın
    s.a arkadaşlar.benım pulsarda henuz 15 günlük yanı 2016 model.koruma demırı ve orta ayaklık üstünde gelmedı ve bayıye dün gelmıs aldım ve montelettım.şu gösterge sıfırlama olayı benımde basıma geldı sebebi şu servislerin akuleri adam gibi şarj etmemelerı tekrar gıdın ve şarj ettırın.göstergelerın tıtresımı bende pek yok hafif titreme oluyordu göstergenın altıdakı boşluga silikon şıkıştırdım ve yok denecek kadar azaldı.göstergelerınızın vidalarını kontrol edin gevşek kalan vıdalar olabılır bundan öncekı motorum tvs apachede vidaların bırı gevsektı bırı yoktuşu zırıltı şıkırtı konusuna gelırsek bundan önce ıkı tane daha pulsar kullandım onlardada aynı sesler mevcuttu rolantıde biraz sesli çalışyor makına.okadar stop edecekmı dıye denememe ragmen stop etme problemı yaşamadım ama devir dalgalanması var arada 2 devire cıkıp iniyor

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendiniz ödemelisiniz.
    bayii kdv sini ötv sini ödüyor.
    mtv yi siz ödüyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

ben daha 120 km deyim.
    bende dikkatimi çekenler 65 km hızdan sonra tekerleklerde balans istiyormuş gibi hafif hafif titriyor
    6000 deviri geçmiyorum hızı 80-85 km ye çıkıyorve lastikle vibrasyon kendini hissettiriyor.
    üstündeki lastikler güzel degil güven vermiyor.30 km de sert fren yaptım arka kaydı.ıslak zemini bilmiyorum.
    motor çok yüksek 172 boyum var binerken inerken zorlanıyorum.yan sehpayı kurmadan inmiyorum ayaklarım artçı selesıne takılıyor.aceba boyu düşürülürmü.servise bakıma gittigimde mümkünse biraz boyunu indirtecegim.
    benzini çok az yakıyor.120 km de 3çizgi kadar eksildi.
    yanlız motor çok torklu ve güçlü yavaş gidemiyor.
    devamlı benden gaz açmamı istiyor,motorun gazına gelmiyorum.
    Mengu16 ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız motor çok torklu ve güçlü yavaş gidemiyor.
    devamlı benden gaz açmamı istiyor,motorun gazına gelmiyorum.
    Şiir gibi şeyler yazıyosun motor hakkında abi kazasız belasız bin.

Lastikler kötü olsa da sallantı yapmaması gerekirdi, fabrikada balans yapıyolar. Servise gösterin bu sorunu.

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    Full depoyla zaman zaman agrasif zaman zaman zaman sakin cogunlukla normal kullanim 2 gunde 1 aku bitmesin diye 10-15 rolantide calistirdim surmedigim zamanlarda 2 haftada bukadar 3 cizgi olduguna bakmayin 2 cizgiye dustu yeni yan ayaklikta 3 gorunuyo

Motosikleti
    Ben 70km sabit hızla bile bir depoyla 400km'yi göremiyorum, 300km'yi de göremiyorum. Bir de sende 3 çizgi benzin daha var şaka gibi gerçekten.

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Millet pulsar sahipleri kar elde etmek icin mi 500 de 2 binde 4 binde motor satiyor anlamis degilim bu motosikletin 2. Eli nasil tutuluyormu

Pulsarı alalı henüz 1 hafta oldu antalya mega motordan aldım 7350 TL 2015 model. Alma sebebim hem 1000 TL indirimli olması ve siz formdaki kullanıcıların yorumlarının etkili olması. Pulsarı almadan önce cbr 250'm vardı onu satıpta aldım fakat ne kadar büyük hata yaptığımı şimdi anlıyorum. Özetle daha 0 km gelen motorda sol gidonda bir oynama var sanki çatlak var gibi. Diskler çizik, Malzeme kalitesi beklediğimden de kötü siyah rengi olmaması sebebiyle siyah beyaz olan modelini aldım üzerinde stickerler berbat çin malı gibi. Yağ kartelinde sağ kısmında yağ filtresinin olduğu yerde sızıntı veya terleme tam çözemedim bir kaçak olduğuna eminim. Yani arkadaşlar motor daha 60 km de yani bu kadar saçma bir ürün göndermelerini aklım almıyor, ya kardeşim şu motoru göndermeden bir vidalarını adam akıllı sıkın kontrollerini yapın işim gücüm yok benmi uğraşacağım bunlarla bedavayamı alıyoruz bu motorları ? 60 km de beni motordan soğutan bajaj'a teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten bu kadar kalite yerlerde olur, pcx almayan aklıma yanayım başkada birşey söyleyemiyorum. Amaç asla markayı kötülemek değil tamamen başıma gelen saçma sorunlardan dert yakınıyorum. Bari istanbul avrupa yakasında adam akıllı bir servis varsa söyleyin de orada vidalarını bir güzel sıktırtayım umarım daha sonrasında başım ağrımaz iyi sürüşler.
    matrix506xx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 70km sabit hızla bile bir depoyla 400km'yi göremiyorum, 300km'yi de göremiyorum. Bir de sende 3 çizgi benzin daha var şaka gibi gerçekten.
    Cizginin 3 olduguna bakma 2 ye dusmustu yan ayaklikla 3 gozukuyo motor dikken 2 cizgi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    arkadaşlar mersin mut servisi yada konya merkezdeki servisler hakkında bilgisi olan varsa hangisi iyidir acaba?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ben en az 14 kr gördüm benzinin litresi 4.20 idi oda yaklasık 3,3 lt yapıyor kassam belki 3 lt görürüm ama depo 3 cizgi iken 400 km cok zor yhu 205 lt falan yakman lazım .

beyler bide bu pulsar elimizde kaldı galiba motoru buyutcem diye 2 aydır ilenda alan soran yok acık hava filtresi takan varmı bu lavuga ses falan nasıl ii oluyormu

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...qa.jpg</a></a>
    Full depoyla zaman zaman agrasif zaman zaman zaman sakin cogunlukla normal kullanim 2 gunde 1 aku bitmesin diye 10-15 rolantide calistirdim surmedigim zamanlarda 2 haftada bukadar 3 cizgi olduguna bakmayin 2 cizgiye dustu yeni yan ayaklikta 3 gorunuyo
    Ayzek: tekrar depoyu fullediğinde kaç tl aldı. kaç km yapmışsın böldünmü hiç km de kaç krş yakmış... pulsarın bu kadar az yakacağını sanmıyorum... bende tüm çizgiler söndüğünde 40 tl felan alıyor... ve 260 veya 270 km yol yapmış oluyorum... yani 14 veya 15 krş km de...
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayzek: tekrar depoyu fullediğinde kaç tl aldı. kaç km yapmışsın böldünmü hiç km de kaç krş yakmış... pulsarın bu kadar az yakacağını sanmıyorum... bende tüm çizgiler söndüğünde 40 tl felan alıyor... ve 260 veya 270 km yol yapmış oluyorum... yani 14 veya 15 krş km de...
    Daha depoyu fullemedım 2 cızgıye dustu yolds eve park edıp ayaklıga alıp calıstırınca 3 cızgı gosterde 2 ye duselı en fazla 1 km yapmısımdır belkı gosterge sapıttı bende sasırdım rodajda 2.6 lt ıle 126 km yol yapmıstım ama extra sakın kullanımdı yol baglantıları dısında gaz acmadım 70 en fazla 80 ile gıttım havalar soguk malum fazla dur kalk yapmadım genelde dusuk devır aralıgında surdum yakıt alınca bakıcam kac lt gıtmıs paylasırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)