Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

benim pulsarım 8km de, ve elimde servis tarafından 10bin km bakımı yapılmış kaşeli servis kağıdı var,
    8km deki motorun nasıl 10bin bakımı yapılıyor?
    5km deki yeri kaşelicene gidip 10bin km kaşelemiş 5km kaşe yeri boş.

yani herşey mümkündür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim pulsarım 8km de, ve elimde servis tarafından 10bin km bakımı yapılmış kaşeli servis kağıdı var,
    8km deki motorun nasıl 10bin bakımı yapılıyor?
    5km deki yeri kaşelicene gidip 10bin km kaşelemiş 5km kaşe yeri boş.

yani herşey mümkündür.
    Enterasan gerçekten çok sallapart çalışıyolar gibime geliyor bu servisler. Keşke biraz daha dikkatlice seçip özen gösteren firmalara yetkili servis verseler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ben dün 500 km bakımı yaptırdım İzmit Ustalar Motor'da sağolsun gayet iyi ilgilendi tavsiyelerde bulundu... Bence bajaj da sıkıntı yok.. asıl mesele orayı işletenlerin karakterinde...
    Scream41 ve gokertutas bunu beğendiler.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Alıntı bajaj41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün 500 km bakımı yaptırdım İzmit Ustalar Motor'da sağolsun gayet iyi ilgilendi tavsiyelerde bulundu... Bence bajaj da sıkıntı yok.. asıl mesele orayı işletenlerin karakterinde...
    Katılıyorum.

okaca Sizin şansınıza ilgisiz insanlara denk gelmişsiniz ve motorunuzdan soğumanıza sebep olmuş üzücü gerçekten.

şimdi sistemdeki motorun duurmunu bilmiyorum ne olarak işlenmiş, olurda işlenmemişdir başka bir durum vardır,
    al başına belayı, garantidende çıkarırlar, benim elimde servis kağıdı kafalar bi dünya ))
    bu arada aklımda yanlış kalmış 10bin bakımı değil 20bin bakımını onaylamışlar..

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    evet katılıyorum, çok dandik servisleri var, satıp kurtulmak lasım böyle dandik işlerden, fakir edebiyatlarından..

nitekim ben elden çıkarıyorum. kimseyede önermeyeceğim bitmişdir.

2 kez şikayette bulundum bajaj a söyledikleri şey akıllara zarar; 50km ötedeki diğer servise gidin öyleyse.. ))

servise gidiyorum şu an meşgulus daha sonra gelin diyorlar, babalarının hayrına ilgilenecekler sanki..

motor bozulursada, sırtlarım yada araç kiralar götürürüm ilçeye lafı olurmu ya...

servislerinede toz kondurmuyorlar. şaka yapmıyorum bezdirdiler, ağa burada.

ne maddi sıkıntım var neden motorla ilgili bir sıkıntım var, ama gördümki firma arkasında durmuyor,
    servisde keyfiyat bağışlıyor, garantisi bitmemiş motor için,

bir sıkıntı olsa motorla ilgili başım ağıracak orasını anladım..
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enterasan gerçekten çok sallapart çalışıyolar gibime geliyor bu servisler. Keşke biraz daha dikkatlice seçip özen gösteren firmalara yetkili servis verseler.
    merhaba arkadaşlar...

servis konusunda şikayetçi olan arkadaşlarım sonuna kadar haklılar... önceki yazdıklarımı bilenler bilir bu motorun kesinlikle ve kesinlikle piyasadan toplatılması gerektiğini düşünen birisiyim ancak servis konusu sadece bajajın değil pek çok firmanın problemi... eski motorum için gittiğim ustalardan biliyorum... yani herhangi bir markanın servisine işiniz düştüyse Allah yardımcınız olsun... bulunduğunuz bölgedeki diğer markaların servislerini de bi dolaşın yine aynı suratsızlığı görürsünüz... arada işini seven ve iyi yapmaya çalışan insanlar da çıkıyor tabii ki ama servislerin genel mantığı gelsinler öpelim tarzında... hepsinde sanki bu işi hobi olarak sadece insanlara yardım amacıyla yapıyormuş mantığı var... çoluğun çocuğun elinde oyuncak oluyor motorlarımız... bütün markalar için aynı...

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    şimdi sistemdeki motorun duurmunu bilmiyorum ne olarak işlenmiş, olurda işlenmemişdir başka bir durum vardır,
    al başına belayı, garantidende çıkarırlar, benim elimde servis kağıdı kafalar bi dünya ))
    bu arada aklımda yanlış kalmış 10bin bakımı değil 20bin bakımını onaylamışlar..

http://i.hizliresim.com/2jyrJN.jpg
    Benimde 5000 bin bakımını yanlışlıkla 10 bin km ye yazdılar bu servisler hiç iş bilmiyorlar 10 bin bakımını artık 5 bine yazdırıcam bi dahakine dengelenmiş olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Kagıda ne yazdıgı önemli ama daha önemlisi sisteme ne girdiğidir. sisteme dogru girdiyse problem olmaz. Onu kontrol ettirin yeterlidir. Onun için servise gitmenizde de gerek yok ,telefon ile ögrenebilirisiniz

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman servise götürmenin bi anlamı yok yağı değişicek parçalar kontrol edilcek dedi fiyatı 125 tl dediler afedersiniz ama millet keriz yerine koyuyolar yağ dediğin en babaı 30 lira 5000 km de ki motorun hava filtresi bile değişmez
    O parayı yağ değişimine değil, garanti kapsamında bozulabilecek parçalar için sigorta bedeli olarak veriyosun gibi düşün. İlk bakıma 100 lira vermiştim ama sonra soğutma fanı kırıldı yenisi 130 liraydı garantiden bedava değişti.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Herkese merhaba. Uzun 2 senedir kullanıyorum 30.000 kmye geldi motor geçen gün bir sıkıntı yaşadım ve şuan çalışmıyor motor. Vites düşürürken motordan bir ses geldi sanki içerisi demirci dükkanı gibi sesler çıkarmaya başladı çektim kenara bekledim 1 saat sonra marş bastım enjeksiyon açılıyor göstergelerde bir sorun yok marşa basıyorum marş motorundan tık tık ses geliyor aynı anda bütün sistem kapanıyor sadece motor arıza ışığı yanıyor sadece ve yeniden diğer bütün göstergeler çalışıyor ama her seferinde bu oluyor. Var mı böyle bir şey yaşayan tecrübe eden. Bir kaç kişiye sordum farklı yanıtlar alıyorum daha servise götürmedim motoru evin önünde duruyor şimdilik.

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı, rüzgara karşı geniş alan yaratan dik oturuşla motorun dipgazda yapabileceği hız 100km. 100-110km hızda gidebilirken dipgaz versen de dipgaz 130-140 gider gibi yakmıyo enjeksiyonlu olduğundan.
    Tamam da dediğin çok uçuk rakam ama.. depomu 35 tl ye fulledim km'yi sıfırladım bakalım kaç km dayanacağım o zaman size net bir rakamla döneceğim

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Uzun 2 senedir kullanıyorum 30.000 kmye geldi motor geçen gün bir sıkıntı yaşadım ve şuan çalışmıyor motor. Vites düşürürken motordan bir ses geldi sanki içerisi demirci dükkanı gibi sesler çıkarmaya başladı çektim kenara bekledim 1 saat sonra marş bastım enjeksiyon açılıyor göstergelerde bir sorun yok marşa basıyorum marş motorundan tık tık ses geliyor aynı anda bütün sistem kapanıyor sadece motor arıza ışığı yanıyor sadece ve yeniden diğer bütün göstergeler çalışıyor ama her seferinde bu oluyor. Var mı böyle bir şey yaşayan tecrübe eden. Bir kaç kişiye sordum farklı yanıtlar alıyorum daha servise götürmedim motoru evin önünde duruyor şimdilik.
    şase kablosunu, akünün değerini, marş otomatiğini kontrol edin veya ettirin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şase kablosunu, akünün değerini, marş otomatiğini kontrol edin veya ettirin.
    Akü bağlantı yerlerinde oksitlenme oluyor.Marş tık tık eder çalısmaz.Temizleyip gresliyin çözülücekdir.Vitesi 1 e alıp ayaklığı kapatıp çalıstırın.

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parayı yağ değişimine değil, garanti kapsamında bozulabilecek parçalar için sigorta bedeli olarak veriyosun gibi düşün. İlk bakıma 100 lira vermiştim ama sonra soğutma fanı kırıldı yenisi 130 liraydı garantiden bedava değişti.
    Bu da enterasan bir düşünce hocam sen motoru bozucaksın diye önceden paranı alıyolar yani satılan her ürünün en az 2 yıl garanti kapsamında olması gerekir zaten bu kullanıcı hakkıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Arkadaşlar bu motora hangi yağ önerirsiniz 20-50 almayı düşünüyorum akıcılığı az mı olur ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhaba abiler kardeşler.Bende bir pulsar sahibi olarak aranıza katıldım. Motosiklet hakkında çoğu şeyi bu forumdan okuyup takip ediyordum.Bi türlü üye olmamıştım.Size bir danışiyim dedim.500Km bakımı geldi bu cumartesi götürücem.Bakım ücreti olarak 150Lira dendi yağ olarakta Repsol 10w50li koyacakmış.
    1.si yağ normal servis yağlarından iyi midir ?
    2.si fiyat nasıl baya şişirilmiş mi yoksa piyasaya göre mi ?
    Şimdiden teşekkürler. Kazasız keyifli sürüşler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı 4everamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abiler kardeşler.Bende bir pulsar sahibi olarak aranıza katıldım. Motosiklet hakkında çoğu şeyi bu forumdan okuyup takip ediyordum.Bi türlü üye olmamıştım.Size bir danışiyim dedim.500Km bakımı geldi bu cumartesi götürücem.Bakım ücreti olarak 150Lira dendi yağ olarakta Repsol 10w50li koyacakmış.
    1.si yağ normal servis yağlarından iyi midir ?
    2.si fiyat nasıl baya şişirilmiş mi yoksa piyasaya göre mi ?
    Şimdiden teşekkürler. Kazasız keyifli sürüşler.
    fiyat banada çok geldi ama repsol yağ yüzünden.yağın 1 litre fiyatını biliyorsanız gerisini toplarız.yanlış olmasın castrol yağlı rodaj bakımına galiba 100 tl para verdim.bugün 5000 km bakımına soktum motoru 4700kmde.ıpone yağ aldım kendim dışardan.80 tl zincir temizliği ve yıkama extra vardı 80 tl para verdim.2 litre ıpone yağınıda sanırım 70 liraydı 50 ye aldım totalde 130 eder.sizin rakamda bi gariplik var galiba.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat banada çok geldi ama repsol yağ yüzünden.yağın 1 litre fiyatını biliyorsanız gerisini toplarız.yanlış olmasın castrol yağlı rodaj bakımına galiba 100 tl para verdim.bugün 5000 km bakımına soktum motoru 4700kmde.ıpone yağ aldım kendim dışardan.80 tl zincir temizliği ve yıkama extra vardı 80 tl para verdim.2 litre ıpone yağınıda sanırım 70 liraydı 50 ye aldım totalde 130 eder.sizin rakamda bi gariplik var galiba.
    http://urun.n11.com/yag/repsol-moto-racing-4t-10w50-1lt-motor-yagi-P119813010?cid=604001&gclid=CjwKEAjwudW9BRDcrd30ko vf8GkSJAB3hTxFd6jJx5W32qIFnTE-olD8Mus_dMu9GJDVebU3H8sh5BoCbDDw_wcB&gclsrc=aw.ds

bu yağdan olabilme ihtimali var mı ? Repsol 10 50 dedi çünkü.Zincir temizleme ve yağlama şuana kadar yapmadım.Onlarda gerekli. Siz hangi ürünleri aldınız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    http://urun.n11.com/yag/repsol-moto-racing-4t-10w50-1lt-motor-yagi-P119813010?cid=604001&gclid=CjwKEAjwudW9BRDcrd30ko vf8GkSJAB3hTxFd6jJx5W32qIFnTE-olD8Mus_dMu9GJDVebU3H8sh5BoCbDDw_wcB&gclsrc=aw.ds

bu yağdan olabilme ihtimali var mı ? Repsol 10 50 dedi çünkü.Zincir temizleme ve yağlama şuana kadar yapmadım.Onlarda gerekli. Siz hangi ürünleri aldınız?
    linki açamadım.zincir temizleme zaten size gerekli değil daha rodaj bakımı diyorsunuz.ben ıphone 15 50 sentetik yağ kullandım n11 den aldım indirim kuponumla.yaklaşık 30 40 tl hem daha uyguna geldi hemde daha kaliteli yağ kullanmış oldum.yarısıda arttı onuda aldım bidahaki 10k bakımına kadar satmazsam yarım kalan yağıda kullanırım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linki açamadım.zincir temizleme zaten size gerekli değil daha rodaj bakımı diyorsunuz.ben ıphone 15 50 sentetik yağ kullandım n11 den aldım indirim kuponumla.yaklaşık 30 40 tl hem daha uyguna geldi hemde daha kaliteli yağ kullanmış oldum.yarısıda arttı onuda aldım bidahaki 10k bakımına kadar satmazsam yarım kalan yağıda kullanırım.
    Sizinki iyi fiyata gelmiş.Bu şimdi ilk bakım ya aldanmayalım dedim.Teşekkürler. Link gene açılmazsa fiyatı 45 lira filan yazıyor n11de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Sizinki iyi fiyata gelmiş.Bu şimdi ilk bakım ya aldanmayalım dedim.Teşekkürler. Link gene açılmazsa fiyatı 45 lira filan yazıyor n11de.
    bakım fiyatını genelde yağ belirliyor zaten.45 tlden zaten 2 tanesi 90 tuttu bile.işçilik yağ filtesi falan öyle bir fiyat söylemiş.tek tek sorabilirsin bence bi sıkıntı yaratmaz.hatta benim yaptığım gibide yapabilirsin yağları kendin götürürsün o şekilde 20 30 daha uyguna getirilebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)