Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Lastikler yüzünden arka freni hiç kullanmıyorum.. Ön Fren ve motor freni yetiyor.. ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Lastikleri ısıtana kadar canım çıkıyor nerdeyse 1 km slalom yapıyorum yine de bi düşünüyor ısınsam mı yoksa biraz daha devam mı etse slaloma diyor.

megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    ben her gün en az 50-60 km yol yapıyorum hatta 1 hafta oldu 800 km yapmışım..gayet memnunum hiç bir sorunum yok tek derdim motor 23 bine geldi bir sorun yaratır mı düşüncesi

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç sorun yok yazanların motor bayii olduğunu veya bayiilerle yakın bağı olduğunu düşünüyorum. Lastikler ölüm saçıyo özellikle
    Bu motora iyi bi lastik takmadan orjinal lastikleri kullananlar aradaki farkı bence asla anlayamazlar dağlar kadar fark ediyor zaten orjinal lastikler bence asfalt lastiği değil ne soğukta işe yarıyor nede çok sıcak asfaltta tutunmuyor ıslak zemine hiç gelmiyor orjinal lastikler toprak zemine göre bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam motoru alırken bütün paramı verdim param kalmadı ama borç alıp lastikleri değiştiricem eski motorumda İRC vardı kötü lastik derdim bu motoru alınca beterin de beteri oluyormuş hakikaten dedim. Bir de biliyorsanız MİTAS SAVA marka lastikler MC25 ve MC50 modellerini beğendim nasıl acaba uygun bütçeli olarak onlar var olmazsa Pilot Street taktırıcam.
    Sava lastiklerden memnun kalmadım diyeni daha görmedim çok iyi olmasada sorunda yaşatmıyor mc50 yerine mc25 daha kullanışlı düşünürsen mc25 derim ben her yola geliyor mc50 ye kaymak gibi asfal lazım ülkemizin yollsrı ortada aksi halde çok çabuk deforme olur sava hakkında duyduğum tek kötü yanı biraz çabuk bitiyor olmasıymış buda kullanıma bağlı sürekli 80 90 km hızın üstünde sürersen her lastik eriyor hamurdan kaynaklı sanırım ama her türlü 10 bin km götürür en kötü zaten iyi bi lastik alsan oda 20 bin götürücek ortalama iki tane alırsın aynı paraya aynı km yaparsın hep patlama durumunda fitil yama derdin daha az olur bence

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı hhaarruunn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a cümleten 2. el 2016 pulsar 200ns ile aranıza katıldım çok şükür stop etme ve resetleme sorunum yok fakat kafama takılan 2 konu var
    1. si eksoz un altında küçük bi delik var ve ordan su atıyor bu normaldi fark eden oldu mu ( delik gayet orjinal duruyor tahliye gibi )
    2. si aldığımda radyatör suyu baya azdı takviye yaptım üst limite kadar 4 gün geçti yine minimum un az üstüne düşmüş normalmidir.
    lastikler yanlız hakkaten kayıyır değitirmek şart
    Su eksiliyorsa-motor yağını kontrol et, suyu-yağ'ya karıştırıyordur. Yani silindir üst kapak petek çatlatmıştır yada conta yakmıştır.. Geçmiş olsun.
    The Power of The Dreams.

herkese iyi günler inşallah yarın 2016 siyah 200ns imi teslim alacağım ve aranıza katılmayı merakla bekliyorum defalarca anlatılmış ama konunun canlanması amacıyla rodaj konusunu tecrube etmiş abilerim kardeşlerim var ise biraz bilgi verebilir mi şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar herkese selam,

Şahsi yada yakın çevresinden eşi dostu pulsar almayı düşünen varsa motorum satılıktır.

Sahibinden ilan no: 332965044

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora iyi bi lastik takmadan orjinal lastikleri kullananlar aradaki farkı bence asla anlayamazlar dağlar kadar fark ediyor zaten orjinal lastikler bence asfalt lastiği değil ne soğukta işe yarıyor nede çok sıcak asfaltta tutunmuyor ıslak zemine hiç gelmiyor orjinal lastikler toprak zemine göre bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

Sava lastiklerden memnun kalmadım diyeni daha görmedim çok iyi olmasada sorunda yaşatmıyor mc50 yerine mc25 daha kullanışlı düşünürsen mc25 derim ben her yola geliyor mc50 ye kaymak gibi asfal lazım ülkemizin yollsrı ortada aksi halde çok çabuk deforme olur sava hakkında duyduğum tek kötü yanı biraz çabuk bitiyor olmasıymış buda kullanıma bağlı sürekli 80 90 km hızın üstünde sürersen her lastik eriyor hamurdan kaynaklı sanırım ama her türlü 10 bin km götürür en kötü zaten iyi bi lastik alsan oda 20 bin götürücek ortalama iki tane alırsın aynı paraya aynı km yaparsın hep patlama durumunda fitil yama derdin daha az olur bence
    Hocam zaman ayırıp yorum yaptığın için çok teşekkür ederim Sava MC25 ten dediğiniz gibi olumsuz yorum duymadım ama Metzeler Lasertec içinde çok tavsiye aldım. MC25 in ön arka takımını 345 TL ye Lasertec içinde 515 lira fiyat verdiler artık ikisinden birini sipariş edicem. Fiyat farkına değer mi sizce hocam
    PULSAR 200RR

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç sorun yok yazanların motor bayii olduğunu veya bayiilerle yakın bağı olduğunu düşünüyorum. Lastikler ölüm saçıyo özellikle
    La mengu bende sorun yok vallahi=)

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    motoru şubat ayında aldım.ilk zamanlar çok kayıyordu ve beni tedirgin ediyordu.mayıs ayından sonra havalar ısınınca orjinal lastikler iş görmeye başladı.7000 km ye geldim.şimdi sabahları hava soguk yerler ıslak ve lastikler kaymaya başladı.

Motosikleti
    Hocam zaman ayırıp yorum yaptığın için çok teşekkür ederim Sava MC25 ten dediğiniz gibi olumsuz yorum duymadım ama Metzeler Lasertec içinde çok tavsiye aldım. MC25 in ön arka takımını 345 TL ye Lasertec içinde 515 lira fiyat verdiler artık ikisinden birini sipariş edicem. Fiyat farkına değer mi sizce hocam
    Bir sonraki lastiğim kesinlikle metzeler olacak me22 serisini kullanıyorum diğer motorda öyle böyke viraj yapmadım sınırları çok zorlamama rağmen anlık kayma yaşadığım oldu ama cm lerledir hemen tets kontra basınca tıparladı devam ettim yanaklara kadar sıfırladığımı bilirim hatta lastiğin sınır cizgisini bile geçmişim o derece iyi bi lastik çıktı ilk defa kullandım o yüzden bütcen varsa muhakkak metzeler derim adamların işi lastik sava bi metzeler asla etmez ama fazlasıyla iş görür burda bütcen ve kullanımın ön plana çıkacak dersenki ben viraj yapıcam yanaklara kadar yatırıcam motoru metzeler dersenki ben sakin kullanıcam ne işim olur virajla falan bütcemde sıkıntılı o zaman sava olacakher iki lastikde üzmez seni kullanımına göre alırsan
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Bir sonraki lastiğim kesinlikle metzeler olacak me22 serisini kullanıyorum diğer motorda öyle böyke viraj yapmadım sınırları çok zorlamama rağmen anlık kayma yaşadığım oldu ama cm lerledir hemen tets kontra basınca tıparladı devam ettim yanaklara kadar sıfırladığımı bilirim hatta lastiğin sınır cizgisini bile geçmişim o derece iyi bi lastik çıktı ilk defa kullandım o yüzden bütcen varsa muhakkak metzeler derim adamların işi lastik sava bi metzeler asla etmez ama fazlasıyla iş görür burda bütcen ve kullanımın ön plana çıkacak dersenki ben viraj yapıcam yanaklara kadar yatırıcam motoru metzeler dersenki ben sakin kullanıcam ne işim olur virajla falan bütcemde sıkıntılı o zaman sava olacakher iki lastikde üzmez seni kullanımına göre alırsan
    Hocam kredi kartı taksitle alıcağım için bütçe sıkıntım yok gibi görünüyor şuanlık virajlarda çok zorlamam dizlikleri eritmem yani Benim için önemli olan ıslak zeminde tedirgin etmesin , arka fren direk kilitlemesin yeterli çok fazla hızlı kullanmam zaten 80-90 giderim bi araç sürücüsü dellendirirse 120-130 lara cıkıyorum
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Hocam kredi kartı taksitle alıcağım için bütçe sıkıntım yok gibi görünüyor şuanlık virajlarda çok zorlamam dizlikleri eritmem yani Benim için önemli olan ıslak zeminde tedirgin etmesin , arka fren direk kilitlemesin yeterli çok fazla hızlı kullanmam zaten 80-90 giderim bi araç sürücüsü dellendirirse 120-130 lara cıkıyorum
    O zaman metzeler al keyfine bak dostum çünkü metzeler in ıslak performansıda oldukça iyi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    O zaman metzeler al keyfine bak dostum çünkü metzeler in ıslak performansıda oldukça iyi
    Eyvallah sağolasın dostum siparişini verelim o zaman yağmur zamanı yakın
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    cbf 150
    s a arkadaslar depo ve on grenajları gri olan bır 200 ns gordum ınternetten harıka gorunuyordu bakıyorum bayılerde falan yok oylesıne bişeymiydi bilgisi olan

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Merhaba forum sakinleri uzun zamandır yorum yazmıyordum.Ufak bir sorum olacak sizlere manisa tarafında akhisar içinde motorcu tonton diye bir servis buldum ama kimse bu servis hakkında yorum yapmamış acaba bilgisi olan varmı gidipte bakım yaptıran memnun kalan,kalmayan işinin ehli bir usta arıyorum balıkesir çevresine yakın.

Motosikleti
    Ducati Monster 696 + ABS
    Hocam bu lastiklerle nasıl sorun yaşamadınız merak ettim açıkcası ben hayatımda bu kadar berbat bir lastik görmedim arka frene basmaya korkuyorum motorun arkası yolda gezmeye başlıyor arka frene ani basmalarda hele ki yerler hafif ıslaksa o zaman dümdüz gitmeye bak geçen gün yerler çok az ıslak hızım en fazla 20 km L bi dönüşten sapıcaktım arka frene de hafiften dokunuyorum birden kafa sağa dönmeye başladı kıçı birden sola yatmaya başladı Allah'tan toparlayabildim yoksa öpmüştüm yeri. Birde stop etme sorunu olmayabilir fakat devir dalgalanması nerdeyse hepsinde hatta motorun çalışması bile enterasan bakıma gittiğim zaman yazılım da atılmasını isticem bakalım düzelecek mi.
    Herhangi bir bayi ile bir ilişkim yok. Yazılım sektöründe çalışıyorum. 12 yıldır otomobil kullanmaktayım. Bundan dolayı belki de trafiği iyi okuyabildiğim için bir problem yaşamadım. Genel olarak ön fren kullanıyorum. Bir yerde ani olarak yavaşlamam gerekmedikçe arka freni kullanmıyorum. Ancak dediğim gibi ani bir yavaşlama gerektiği durumda arka ön beraber kullanıyorum. Söylediklerimden lastiklere güvendiğim düşüncesi çıkmasın, güvenmiyorum. Önümüzdeki sezon ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Devir dalgalanması konusunda ise motoru ilk çalıştırdığımda 2bin devir ya da biraz üstüne çıkıp 1.6bin devirde sabit çalışıyor. Bugün özellikle ben mi dikkat etmiyorum diye kontrol ettim, ancak dediğim gibi 1.6bin devirde sabit olarak duruyor.
    mavellen bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendede 1.6 sabit kalıyor

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 2018
    Herkese iyi forumlar ve bol kazançlı haftalar dilerim.

325 km'de ki Pulsarımın bana problem gibi gelen bi iki sorunu var. yardımlarınızı bekliyorum;

1- Motoru teslim aldığım andan 325. km'ye kadar 65 tl topmlam benzin aldım ve şuan tek çizgi var.
    bana biraz fazla yakıyor gibi geldi..?

2- Motorum ilk çalışmada rölantide 2000 devir altına düşmüyor. Yol yapıp ısındıktan sonra stop edersem ve bir 5 dk sonra
    tekrar çalıştırırsam bu sefer rölanti devri 3000 devir altına düşmüyor. Sizce de biraz yüksek değilmi?
    Öyle ise sorun nedir ve nasıl çözebilirim?

Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı ermans88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar ve bol kazançlı haftalar dilerim.

325 km'de ki Pulsarımın bana problem gibi gelen bi iki sorunu var. yardımlarınızı bekliyorum;

1- Motoru teslim aldığım andan 325. km'ye kadar 65 tl topmlam benzin aldım ve şuan tek çizgi var.
    bana biraz fazla yakıyor gibi geldi..?

2- Motorum ilk çalışmada rölantide 2000 devir altına düşmüyor. Yol yapıp ısındıktan sonra stop edersem ve bir 5 dk sonra
    tekrar çalıştırırsam bu sefer rölanti devri 3000 devir altına düşmüyor. Sizce de biraz yüksek değilmi?
    Öyle ise sorun nedir ve nasıl çözebilirim?

Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.
    normal degil servise gitmenizde fayda var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)