Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar bende aranıza yeni katıldım yaklasık 1 ay oluyor aldıgım 2000km oldu. Fiyatına gore gercekten guzel motor, zırıltılar ve lastikler haricinde yakın zamanda ilk fırsatta mc50 lastik dusunuyorum. Zırıltılar icinde on camı sokup heryere cift taraflı bant yaptım yinede olmadı simdi denge sensoru siparisi verdik bakalim degisince kesilecekmi kesilmezse iptal etmeyi dusunuyorum. Herkesin tekeri düz bassın

http://i.hizliresim.com/m65o1Z.jpg
    Orjinal lastiklerinde ne gibi sikinti var?
    Ziriltilar nerden geliyor? Önlemi nelerdier?
    Not: 2016 model alicam yakin zamanda
    Saygilar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar.Sizlerle yağ konusunda bilgi edindiğim birkaç şeyi paylaşmak isterim.Bizim motorun kullanım kılavuzu bize SAE 20W50 API SL veya üzeri özellikli yağ tavsiye etmekte,bölgesel sıcaklık göz önüne alınarak 10W yada 15W kalınlıkta yağ kullannmak kullanıcılara bırakılmıştır.Burada bir sıkıntı yok gibi görünsede yağ sınıflandırmasını ve motorun teknolojisini iyi değerlendirmekte yarar var.Öncelikle motorumuz ıslak debriyajlı olması dolayısıyla bir JASO sınıflandırması gereklidir.Bunun yanında katalitik konvertör mevcuttur buda JASO MA2 sınıfı sınıflandırma gerektiriyor.Araştırmalarıma göre bizim motorlarda kullanılacak yağ ASE API SL ve üzeri JASO MA2 olmalıdır.Bu durumda Türkiye de satılan Castrol yağlarki Kuralkan bunları kullanıyor, motora uygun değildir diye düşünüyorum.Çünkü bu yağlar SJ serisidir.Burada S harfi benzinli araçlar için olduğunu, J harfi ise harf sırasına göre geliştirilen teknolojiyi gösterir.Bu bakışla J harfi ns200 için yeterli değildir.Çünkü en az SL olması istenmişki bunun üzerinde SM ve SN serisi yağlar var,bunlarda olabileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim kullanacağımız yağlar aşağıda yazdığım özelliklere sahip olmalıdır.Bunlarda benim bulduğum Shell ve Motul da var diğerlerini sizde bulabilirsiniz.
    Bajaj Pulsar NS200 için yağ ASE ...W.... API SL veya üzeri(SM,SN) JASO MA2 özelliklerinde olmalıdır.Bu efsafta yağlar
    Shell advence AX7 10W-40,15W-50 ,Shell Advance Ultra SAE J 300 10W-40 ve 15W-50
    Motul7100 4T 20W50 ,7100 4T 10W40 MA2,5000 4T 10W40
    selamlar saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Arkadaşlar bakın Bajaj bizim motor için bu yağı üretmiş özellikleri aynen yazdığımız şekildedir.Alacağımız yağlar bu özelllikte olmalıdır.Bu yağ Türkiye'ye gelmiyor bilginize.
    Bajaj DTS-i 10.000" API SL ve JASO 'MA2'
    Castrol gerçekte yağ üreticisi değil aynı IPHONE gibi sağda solda yağ yaptırıp satan bir firma çokda iyi değildir...Hatta iyi değildir imkanım olduğunda ben pek almam..
    Yağ(tiriboloji) ile ilgili bende daha önce bir şeyler yazmıştım, eskilerde kaldı..

Servisin kullandığı yağ bende beğenmesemde gerekli şartları sağlıyor,

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı anlamamki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygilar...
    Orjinal lastikler naylon. Islak virajda motor dönemiyor yolun dışına savruluyor. Şehiriçinde de ıslak kuru fark etmeksizin arka teker en ufak frenlemede kayıyo. Orjinal lastiklerle arka fren yokmuş gibi sürebilirsin.

Ön camdaki zırıltı hariç zırıltılara çözüm yok. Servisler bakım zamanı söylesen bile zırıldayan denge sensörüne birşey yapmıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol gerçekte yağ üreticisi değil aynı IPHONE gibi sağda solda yağ yaptırıp satan bir firma çokda iyi değildir...Hatta iyi değildir imkanım olduğunda ben pek almam..
    Yağ(tiriboloji) ile ilgili bende daha önce bir şeyler yazmıştım, eskilerde kaldı..

http://i.hizliresim.com/RkB85R.jpg
    Castrol nasıl iyi değil üretim konusuna bu kadar takılma Türkiyede üretiliyor işte.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal lastikler naylon. Islak virajda motor dönemiyor yolun dışına savruluyor. Şehiriçinde de ıslak kuru fark etmeksizin arka teker en ufak frenlemede kayıyo. Orjinal lastiklerle arka fren yokmuş gibi sürebilirsin.

Ön camdaki zırıltı hariç zırıltılara çözüm yok. Servisler bakım zamanı söylesen bile zırıldayan denge sensörüne birşey yapmıyor.
    O zaman bu motor zamanla zirildamlara basliyor ve rahatsiz edici oluyor
    Almayalimmi diyorsun?tavsiyen?

Al kardeşim al.Her aletin kusuru var.Bu paraya bu alet çok bile.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Arkadaşlar İstanbul'da da söyle bir organizasyon yapılsa bir pazar ne güzel olur...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı new_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbul'da da söyle bir organizasyon yapılsa bir pazar ne güzel olur...
    Pazar günü oktay motorun açılışı var saat 12 de oraya gelebilirsiniz. güzel bir etkinlik olacak.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Motorunuzda telefon tutucu olarak ne kullanıyorsunuz? Almayı düşünüyorum ama hangi model monte olur hangisi uymaz bilemedim.

Slm
    Hocam bu ay 2016 model alicam nasipse
    Lakin motorda zirildamlar gevsemeler kronik sorun gibi ve bu sorunun cozumu yokmus gibi yazanlar var...
    Açikcasi cok huylandim....
    Birisi veya birileri veya stabil kullanicilar benim icimi rahatlatabilirmi?
    Açikcasi Soguk bakmaya basladim
    Ver dunya kadar para motorun ziriltilarindan nerde parcalanacagini süpriz olarak bekle...
    Birisi beni rahatlamali kullanici,satici,veya servis....
    Saygilar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Birde Pulsar 200 ns icin en uygun sigorta kaca yaptirdiniz?
    1300 tl motor sigortasimi cikar yaw!!!

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Slm
    Hocam bu ay 2016 model alicam nasipse
    Lakin motorda zirildamlar gevsemeler kronik sorun gibi ve bu sorunun cozumu yokmus gibi yazanlar var...
    Açikcasi cok huylandim....
    Birisi veya birileri veya stabil kullanicilar benim icimi rahatlatabilirmi?
    Açikcasi Soguk bakmaya basladim
    Ver dunya kadar para motorun ziriltilarindan nerde parcalanacagini süpriz olarak bekle...
    Birisi beni rahatlamali kullanici,satici,veya servis....
    Saygilar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Birde Pulsar 200 ns icin en uygun sigorta kaca yaptirdiniz?
    1300 tl motor sigortasimi cikar yaw!!!
    ne kadar ekmek ,o kadar köfteüstad.ya ybr cbf alıp zırıltısız binecen ama performans olmayacak,yada z250sl,inazuma aLacan hem performanslı ,hem de zırıltısız binecen.yani diyeceğim bazı şeyleri duymayacan,görmeyecen...sigorta ankara 245 tl,2 ay önce....................tereddütlerini anlıyorum.çünkü son 10 sene ybr -wave- crypton kullandım.pulsarı alırken soru işaretleri vardı kafamda.ama şimdi diyorumki keşke 5 yıl önce gelseymiş de o zaman alsaymışız...

slm beyler motorum 600km de bugun direksiyon yukseltme aparatını taktım. direksiyon yükselince gaz teli kastı onu geriden taktım sorun çözüldü. debriyaj kastı onu da hallettim. aynalar ve duruş biraz rahatladı gibi. onun dışında bi sorun yok zırıltı duymadım. lastiklerin sınırlarını test etmedim sorun çıkmadı zaten nadiren keyif için için kullanıyorum. eğer maddi gücüm biraz daha güçlü olsaydı 20bine mt 07 alırdım. daha önce 150cc lik makineler kullandım onlara dönmek işkence.
    Vel hasıl kelam almayı düşünen arkadaşlara. muadil japonlar iki katı fiyata satılıyor. bu fiyata bu ürün olur. verdiğin parayı hak ediyor.
    Ahmet Naci bunu beğendi.

Motosikleti
    150mr --> ns200
    Alıntı 7904 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm beyler motorum 600km de bugun direksiyon yukseltme aparatını taktım. direksiyon yükselince gaz teli kastı onu geriden taktım sorun çözüldü. debriyaj kastı onu da hallettim. aynalar ve duruş biraz rahatladı gibi. onun dışında bi sorun yok zırıltı duymadım. lastiklerin sınırlarını test etmedim sorun çıkmadı zaten nadiren keyif için için kullanıyorum. eğer maddi gücüm biraz daha güçlü olsaydı 20bine mt 07 alırdım. daha önce 150cc lik makineler kullandım onlara dönmek işkence.
    Vel hasıl kelam almayı düşünen arkadaşlara. muadil japonlar iki katı fiyata satılıyor. bu fiyata bu ürün olur. verdiğin parayı hak ediyor.

debriyaj telini nasıl hallettiniz ?

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/RkB85R.jpg
    İyi akşamlar sizin yazdığınız doğrudur ancak benim yazdığımda yanlış değildir.Castrol yağlarının sertifikasyonunu yükseltmiş olabilir.Bu durumda sıkıntı olmaz fakat dikkatli olunmalı;Yağ alınırken, eski versiyonlarının uygun olmadığı açıktır.API SJ JAso MA formatındadır.Yağ alacak arkadaşlar sonuç olarak spesifikasyonlarında API SL yada SM,SN değerlerine JASO MA2 almalılar.Marka kendi tercihleridir.
    ayzek bunu beğendi.
    YBR SÜVARİSİ

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    İyi akşamlar sizin yazdığınız doğrudur ancak benim yazdığımda yanlış değildir.Castrol yağlarının sertifikasyonunu yükseltmiş olabilir.Bu durumda sıkıntı olmaz fakat dikkatli olunmalı;Yağ alınırken, eski versiyonlarının uygun olmadığı açıktır.API SJ JAso MA formatındadır.Yağ alacak arkadaşlar sonuç olarak spesifikasyonlarında API SL yada SM,SN değerlerine JASO MA2 almalılar.Marka kendi tercihleridir.
    Abicim bak sen soyleyene kadar hic arastirmamistim sayende birseyler ogrendim bundan sonra dikkat edecegim bu hususa bu arada yudum kizartma ustasi onu densekmi acaba der kacarim
    asuvara bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzda telefon tutucu olarak ne kullanıyorsunuz? Almayı düşünüyorum ama hangi model monte olur hangisi uymaz bilemedim.
    Irf motor cok guzel bir aparat yapmis. Ben de alacagim tavsiye ederim.

http://www.irfmotor.com/urunler/extr...itesi-tutacagi
    beykurt bunu beğendi.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Aldıktan sonra fotoğraflarınızı bekliyorum.Fiyatı nedir acaba bunun?
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Merhaba hocam,
    Banada birisi sorsa internetden bakar Castrol özeliğini söylerdim ve bir çok yerde API SJ ve MA yazıyor ,Bende APISJ derdim. Kullandığım için özeliklerini biliyordum. Amacım sizi tekzip etmek değildi içinizde kuşku kalmasın sıkıntıyı gidermektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol nasıl iyi değil üretim konusuna bu kadar takılma Türkiyede üretiliyor işte.
    Castrol iyi firma olsa internete bir çok yerde yazan değeri ile kutu üzerindeki degerleri aynı olurdu..Neyse çok uzatmayayım ithal castrol bulabiliyorsan o iyidir TR de üretilenler için aynı şeyi söylemek mümkün değil..Ha bizim motor moto GP motoru değil mevcut Castrol de diğer markalarda bol bol yeterde artar oda ayrı konu
    asuvara bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı lookout adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irf motor cok guzel bir aparat yapmis. Ben de alacagim tavsiye ederim.

http://www.irfmotor.com/urunler/extr...itesi-tutacagi
    Fiyatı ne kadar acep?
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saygilar...
    Her motorda oldugu gibi orjinal lastikler dandik idare ediyor ama agresif kullanimda tehlikeli ben rosso2 lastik almayi dusunuyorum cunku lastik motoru komple degistiriyor her motoruma lastik aliyorum mutlaka. Zirildamalara gelince denge sensorunu sokmeyi dusunuyorum benim icin cokta onemli bi parca degil allah korusun kaza yapsam motorun yerdeyken calisarak zarar gorucegini sanmiyorum. Yani herseyin cozumu var ama paran varsa tabiki git yamaha al yoksada bu motor diyor herkes iyice fakir motoruna cevirdiler bu cumlelerle Paran varsada bunu al dostum diger emsalleri tam iki kati gerek yok birak azcik ses gelsin cok sinir olursan sokersin denge sensorunu lastik kotuyse basarsin parayi takarsin lastigi. Sana tavsiyem al pulsar ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)