Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon beyler tam açıklayamamışım başka bir hava filtresi ile değiştiren k&n felan ? Youtube da videolarda k&n motorun sesini değiştiriyor egzozu Orjinal olmasına rağmen güzel bir ses veriyor bi izleyin beyler bulamazsanız akşama link atarım.
    dostum ürün şu : http://www.ergurmotor.com.tr/kn-hava-filtresi-honda-cbr250r-2011-2012
    ama motorun sesi değişecek diyede bu kadar para vermem buna motordan ses istesem 4 silindir makıne alırım
    agrasiwe ve theplatoon bunu beğendiler.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon beyler tam açıklayamamışım başka bir hava filtresi ile değiştiren k&n felan ? Youtube da videolarda k&n motorun sesini değiştiriyor egzozu Orjinal olmasına rağmen güzel bir ses veriyor bi izleyin beyler bulamazsanız akşama link atarım.
    kardeş allah aşkına ne kadar değişecek ki ses, pata pata diye çıkarken en fazla fata fata diye çıkar alt tarafı tek silindir, pancar motorun değişiği işte.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    2 sorum var birincisi yakıt çizgilerinden sona geldiniz. son çizgide yanıp sönmeye başladı. yaklaşık ne kadar daha gider? yada kaç litre kalmıştır?
    bu safhaya kadar 200km oldu ve hep 2 kişi idik ve sakin kullanım oldu sayılmaz pek

ikincisi şu egzostan kullanan var mı nasıl sizce? sesini de merak ediyorum hani
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cbr-250-performans-eksoz-150tl-151893459/detay/

657li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd - honda cbr 250 r
    tekrar mrb arkadaşlar uzun arayışlar sonunda aradığım cbr ı buldum ve artık aranızdayım..

ybr den sonra cbr bence mükemmel oldu şimdi motora alışmaya çalışıyorum motoru alırken anes honda servise expertiz yaptırma fırsatım oldu ve kendi motorcuma gösterdim ancak her ikiside motor temiz herhangi bi sıkıntısı yok bakımını yaparsın binersin demesine rağmen ben motorun vites geçişlerinden pek memnun olamadım nedense ve gidip yağını değiştirdim..

benim ybr mde hiçbi rahatsızlık ve dal kırılması gibi çıtlama duyulmazken bunda ne kadar hassas davransamda o çıtlama sesini duyuyorum yani sessiz bi tık böle hissedilmeden geçişi yakalamam zor oluyo yani yağı değiştirmem fayda etmedi sizce bu neden kaylanıyo olabilir nasıl çözebilirz bu çıtırtıyı...

ayrıca motor hızlı giderken gazı kesip ön frene bastığımda gidonun olduğu yerde bi elektronik vızıldama duyuluyo .. nedir bu durumlar anlamadım gitti..

ayrıca bahçelievler civarında cbr dan anlayan bi usta önerebilir misiniz...

ama herşeye rağmen ben bu motorun siyahına hastayım arkadaş... tekeriniz düz bassın her daim... saygılar

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Arkadaslar benim de vites gecisi ile ilgili bir sorum var yavaslarken vites dusururuyorum fakat inanilmaz derecede sak suk sesi geliyor normal mi ?
    657li bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim de vites gecisi ile ilgili bir sorum var yavaslarken vites dusururuyorum fakat inanilmaz derecede sak suk sesi geliyor normal mi ?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...s-dusurun.html
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Evet dostlar, Pazartesi ilana koyduğum Cbr 250 Perşembe günü satıldı.

Artık buralarda pek göremeyebilirsiniz. Kendinize iyi davranın.

Bekle beni Yamaha MT-07 ))
    wolrath, agrasiwe ve theplatoon bunu beğendiler.

ARKADAŞLAR MOTORUM 20/03/2013 TARİHİNDE İSTANBUL ATAŞEHİR KÜÇÜKBAKKALKÖY DE ÇALINMIŞTIR. GÖREN ARKADAŞLARIN 5357138249 NOLU TELİ ARAMALARI RİCA OLUNUR.
    2013 MODEL BEYAZ YZF R 125 15BİN KMDE 34JM7008 PLAKALI

https://imagizer.imageshack.us/v2/496x330q90/829/6z9k.jpg

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yinede sen arada uğra kardeş ihmal etme hayırlı olsun.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Alıntı 657li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar mrb arkadaşlar uzun arayışlar sonunda aradığım cbr ı buldum ve artık aranızdayım..

ybr den sonra cbr bence mükemmel oldu şimdi motora alışmaya çalışıyorum motoru alırken anes honda servise expertiz yaptırma fırsatım oldu ve kendi motorcuma gösterdim ancak her ikiside motor temiz herhangi bi sıkıntısı yok bakımını yaparsın binersin demesine rağmen ben motorun vites geçişlerinden pek memnun olamadım nedense ve gidip yağını değiştirdim..

benim ybr mde hiçbi rahatsızlık ve dal kırılması gibi çıtlama duyulmazken bunda ne kadar hassas davransamda o çıtlama sesini duyuyorum yani sessiz bi tık böle hissedilmeden geçişi yakalamam zor oluyo yani yağı değiştirmem fayda etmedi sizce bu neden kaylanıyo olabilir nasıl çözebilirz bu çıtırtıyı...

ayrıca motor hızlı giderken gazı kesip ön frene bastığımda gidonun olduğu yerde bi elektronik vızıldama duyuluyo .. nedir bu durumlar anlamadım gitti..

ayrıca bahçelievler civarında cbr dan anlayan bi usta önerebilir misiniz...

ama herşeye rağmen ben bu motorun siyahına hastayım arkadaş... tekeriniz düz bassın her daim... saygılar
    söylediğin herşey normal cbr için. özellikle vites geçişleri ybr deki yumuşaklığı bekleme. ben de ybr'den geçmiştim ve bana da aynı öyle gelmişti ama sonradan alışıyor insan.

elektronik cızırtı dediğin de normal bildiğim kadarı ile. o elektronik dediğin şey ön camdan bile olabilir. o sesi duyduğunda ön camı elinle tutma imkanın olursa tut ve ses kesilecek mi diye bak. tehlikeye sokacak şekilde yapma bunu tabi. ilk motoru alınca ön cam sesi rahatsız edebiliyor ancak sonra alışılıyor ona da.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Benim ayna kendinden geçti sabit durmuyor boşta dönüyor kendi kendine sanırım vidalanan yeri yalama oldu. vidasını falan sıktım ama bir işe yaramadı aç kapa yapa yapa gitmiş ayna. sapasağlam ayna şimdi çöp oldu. gerçi birine sordum cbrda oluyor dedi. var mı bir öneri şimdi durup dururken sağlam aynayı değiştirmeyelim.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ayna kendinden geçti sabit durmuyor boşta dönüyor kendi kendine sanırım vidalanan yeri yalama oldu. vidasını falan sıktım ama bir işe yaramadı aç kapa yapa yapa gitmiş ayna. sapasağlam ayna şimdi çöp oldu. gerçi birine sordum cbrda oluyor dedi. var mı bir öneri şimdi durup dururken sağlam aynayı değiştirmeyelim.
    HOCAM COGU SERVIS VE MOTORCULARDA CİVATA SABITLEME SIVISI VARDIR JAPON YAPIŞTIRICI gibi kutusu olur rengi sanırım mavi idi(baska renklerıde olabıır) birde onunla deneyin sonradan alınma rr aynalarında bendede sureklı ac kapa gevşeme oluyordu oyle yaptık şimdi sorun yok.
    kaldıkı yerı yalama bile olsa tornacılar uygun fıyata halleden aynanız çöpe gitmez merak etmeyin.o eski yalama olan vıda yerlerıne klavuz takıyorlar

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HOCAM COGU SERVIS VE MOTORCULARDA CİVATA SABITLEME SIVISI VARDIR JAPON YAPIŞTIRICI gibi kutusu olur rengi sanırım mavi idi(baska renklerıde olabıır) birde onunla deneyin sonradan alınma rr aynalarında bendede sureklı ac kapa gevşeme oluyordu oyle yaptık şimdi sorun yok.
    kaldıkı yerı yalama bile olsa tornacılar uygun fıyata halleden aynanız çöpe gitmez merak etmeyin.o eski yalama olan vıda yerlerıne klavuz takıyorlar
    önerebileceğin bir marka falan var mı ? şimdi internetten bakıyorum da numaraları falan var sen bana direk şunu al diyebileceğin bir şey var mı ?
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önerebileceğin bir marka falan var mı ? şimdi internetten bakıyorum da numaraları falan var sen bana direk şunu al diyebileceğin bir şey var mı ?
    Loctıte 242 yeterli olucaktır. Birde permatex mi ne öyle bir şey vardı... Oda alternatifi olabilir.
    Eğer çok titreşimli bir motor (harley) kullanılıyorsa Lotıte 270 iyidir fakat vidayı açmak biraz zor olucaktır

Bu yüzden Loctıte 242 yeterli cıbır için. Vidayı daha sonra rahatça açabilirsiniz...

forza46 bunu beğendi.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yamaha mt-07 hakkındaki gözlem ve denemelerini bizlerle paylaşmayı unutma dostum..

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    şu egzostan kullanan var mı nasıl sizce? sesini de merak ediyorum hani
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cbr-250-performans-eksoz-150tl-151893459/detay/

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Merhaba arkadaşlar Cbr 250R kullanıcılarına bir sorum olacak.Bu motorda vibrasyon nasıl ?

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Cbr 250R kullanıcılarına bir sorum olacak.Bu motorda vibrasyon nasıl ?
    vibrasyon yok yani ben en fazla 100km hızla gittim hiç yoktu Suzuki VN800 olan arkadaşımda bindi eski racinci o da tek silindir olduğu için vibrasyon olur diye korkuyordum ama yokmuş dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Arkadaşlar ben bu motorun en çok düz beyazını sonra siyahını beğeniyorum ama maalesef benim motorum ikisinden de değil renk ben şimdi bu lacivert depoyu ve farın önünü beyaz kaplama ile kapatabilir miyim ? nasıl olur sizce ?

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vibrasyon yok yani ben en fazla 100km hızla gittim hiç yoktu Suzuki VN800 olan arkadaşımda bindi eski racinci o da tek silindir olduğu için vibrasyon olur diye korkuyordum ama yokmuş dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Arkadaşlar ben bu motorun en çok düz beyazını sonra siyahını beğeniyorum ama maalesef benim motorum ikisinden de değil renk ben şimdi bu lacivert depoyu ve farın önünü beyaz kaplama ile kapatabilir miyim ? nasıl olur sizce ?
    Cevabınız için teşekkür ederim,bende öle tahmin etmiştim..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha mt-07 hakkındaki gözlem ve denemelerini bizlerle paylaşmayı unutma dostum..
    Motosikleti alınca tabii ki deneyimlerimi paylaşacağım.

Ki fiyat/performans olarak CB500, CBR500 ve CB650 gibi motosikletlere göre çok avantajlı olduğu için, benim gibi artık Cbr250'nin yetmediği kullanıcıların en büyük alternatifleri arasında yer alacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca bir Naked modelin tasarımını bu kadar seveceğim hiç aklıma gelmezdi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler