Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisten çıkalı 500kilometreye yakın oldu. Bu haftasonu zinciri yağlayacağım. Motosikleti olan bir arkadaşım önce gazyağıyla temizleyelim sonra yağlayalım dedi. Doğru mudur? Bir de zincir yağı alırken dikkat edilmesi gereken bir şey var mı? Önereceğiniz marka vs?
    Temizleme şekli doğrudur.Yağ için ise motul en iyilerdendir ipone ve wurth te iyidir.Sitenin arama bölümüne girerseniz bu sorunun cevabı yüzlerce kez yazıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R
    aynen öyle uygulamalı olarak gördüm , kaskın içinden geçirip (çene kısmından) sol taraftaki kancaya takıyoruz ve seleyi kapatıyoruz. Bazı arkadaşların dediği gibi selenin üzerinde değil genelde solda sallanıyor kask , hiç kullanışlı değil. Zaten çanta demiri uygulayan arkadaşlar bilir seleyi takmak için bastırmak gerekiyor , bir de onu takarsak hiç kapanmaz herhalde
    Araba kendini , motor sahibini öldürür demişler... O yüzden motorunuzu iyi tanıyın ve bakımlarını aksatmayın.....

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Castrol zincir yağı ve temizleme spreyi var bende temizlemeden memnun degilim

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın icin sagol tiger düsünüyorum tam olarak uygun model nedir biliyonusuz şık olcak ses istediginde cok ciksin istemedigimde kısılsın istiyorum bide delmeden etmeden tak cikar gibi biseymi oluyo slip on ve garanti durumu nasil oluyo cok soruyorum ama bu konu hakkinda hic bisey bilmiyorum
    uygun model derken trı oval ve yuvarlak modeller bıze uyuyor dıye bılıyorum.trı oval guzeldır.2 cesıdı var.bırının sadece son kısmı dıgerının komple govdesı karbon.aralarında agırlık ve ısınma farkları var ama ses aynı ses.250tl de fıyat farkı var.

ses cok cıkıyor.tek sılındır oldugu ıcın de gaza oturmalarda ve rolantıde helıkopter sesıne alıstır kendını.8000 sonrası spor motor sesine ulasıyorsun.ara gazlar guzel + gazdan elını cekınce cıkan patırdılar da cok hos bence

dbkıller lar markalar gore degısıyor.tıger ıcınden cıkmıyor .benım yaptırdıgım ıcıne cakma seklınde.vıda vs delınmeden takılıyor.kotu yanı zor cıkacak olması.he cıkaracakmısın dersen? asla standart bınemedım cunku. tırın yanından gecerken kendı sesınden rahatsız oluyorsun o derece yanı dıger markalarda tup vs seklınde de dbkıller lar mevcut.muayene ıcın orjınalını sakla kesınlıkle.gecme ımkanın yok cunku dbkıller ıle bıle 2000devır sonrası cıgırtır kapalı alanı slıp-on lar.

garantı olarak ben yukselısle konustum.garantıyı etkılemez dedıler.dıger servısler ne uygular ya da krız anlarında nasıl tepkı verırler bılmıyorum ama slıp on egzoz yuzunden arıza cıkar mı ? dusunmek lazım zaten egzoz olmasa da kotu nıyetlıyse servısınız,sızın sucunuz olmasa da kullanıcı hatasına getırır olayı.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de yavaşlama anlarında oldukça pop'luyor, yani tam olarak yanmayan benzin egzoz'dan çıkarken yanıyor.
    bu benım cok hosuma gıdıyor.devrı yakalarsan sanıyelerce surdurebılıyorsun.+ bu ozellık db kıllerdan sonra oldu muhtemelen ani cap kuculmesınden dolayı dıfuzor etkısıyle cıkıyor bu patırtı seslerı.(gaz kesılınce ortaya cıkan zengın karısımla beraber elbette )

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün itibari ile motorumun satışını vermiş bulunuyorum. Açıkçası biraz üzülmedim değil. Tek sevindiğim nokta, bu üzüntünün yerini ileri de 600'lüğün dolduracağı . Şimdilik yazlık için aldığım motoran mt 150 cruiser ile bir süre oyalanacağım.

Saygılarımla.
    hayırlı olsun kardesım benım de cok begendıgım ve merak ettıgım bır motor yenı kasa F.
    SonpoL bunu beğendi.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Bazen ani hızlanmalarda 1.vitesten 2.ciye geçmiyor bende geçti sanıp gazı verince anırıo benim karaoğlan =))Acaba o ataklıkta benmi güçlü basmıyorum vitese anlamadım.Varmı böyle birşey yaşayan acaba?

Motosikleti
    pani / 3colore
    Castrol zincir yağı ve temizleme spreyi var bende temizlemeden memnun degilim
    temızlemeden memnun degılım derken? tum yagı pıslıgı akıtıyor alet daha ne yapsın nasıl kullanıyorsunuz cleaner'ı ?

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen ani hızlanmalarda 1.vitesten 2.ciye geçmiyor bende geçti sanıp gazı verince anırıo benim karaoğlan =))Acaba o ataklıkta benmi güçlü basmıyorum vitese anlamadım.Varmı böyle birşey yaşayan acaba?
    ayagınızı ısıklarda ya da kalkıslarda 1.vıtese attıktan sonra ıyıce gomun vıtes kolunun altına.
    baslarda ben de N'de asılıyordum gaza anlamayıp ;)
    1-2 sert davranın bıraz ozet olarak

Motosikleti
    TRACER900
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temızlemeden memnun degılım derken? tum yagı pıslıgı akıtıyor alet daha ne yapsın nasıl kullanıyorsunuz cleaner'ı ?
    Würth daha iyi diyim ozaman würthle kıyasladığımda memnun değilim geçen gün bayide hondanın bi setini gördum zincir yagi-zincir temizleme JELİ motor parlatma spreyi falan ondan kullanan varmı

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana da arada oluyo...ve sen d,y,nce farkettim ani kalkışlarda oluyo olursa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Würth daha iyi diyim ozaman würthle kıyasladığımda memnun değilim geçen gün bayide hondanın bi setini gördum zincir yagi-zincir temizleme JELİ motor parlatma spreyi falan ondan kullanan varmı
    würth üzerine yağlayıcı yok valla...motul kullanan arkadaş hiç sıçratmadığını söyledi ama zinciri beyaz yapıyodu...

Motosikleti
    pani / 3colore
    sıcratma yapmıyor derken pıslıgı ve kendısını ıseme seklınde yere mı bırakıyor sız tazyıklı puskurtsenız bıle ?

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    radyatörü taş ve benzeri şeylerden korumak için ızgara tarzı bişey yapan yapmayı düşünen varmı ezilmesinden falan nefret ediyorumda.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    würth en iyi zincir yağlama markasıdır
    su an castrol kullanıyorum yokluktan ama würth olsa yüzüne bakmam

Motosikleti
    pani / 3colore
    75 dolar cıvarı buldum ben.daha uygun bulursan beraber alabılırız ;)

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatörü taş ve benzeri şeylerden korumak için ızgara tarzı bişey yapan yapmayı düşünen varmı ezilmesinden falan nefret ediyorumda.
    Güzel olmuş gibi

http://www.xbhp.com/talkies/do-yours...tor-guard.html
    Phantom264 bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arkadaşlar benimde henüz bitmemiş bir kutu wurth yağım var.Evet çok iyi,sonra ipone kullandım daha iyi.Motul kullanın hepsinden iyi olduğunu göreceksiniz.Wurth yağı aldım sıktım(bilindiği üzere en yapışkan yağlardan),yavaşça kayıyaordu zincir üzerinde;normal.Tekeri çevirdim,biraz ilerisine motul sıktım 1mm dahi kaymadı,sıkmamla yapıştı. Beyaz olması sadece görsellik diye biliyorum,hem tertemiz zincirin üzerine sıkınca çok şık oluyor:D Yağın azaldığını anlamakta daha kolay.

Motosikleti
    pani / 3colore
    beyaz bırakıyor demek? bıtınce motul o halde

Motosikleti
    TRACER900
    Castrol yağda biraz grileştiriyo zinciri

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Würth kullanmıştık en son, yağlamayalı 800 km oldu, zincir gayet iyi kondisyonda, servisten geçerken sordum gerek yok dediler 800 km'dir yağsız zincire

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Würth kullanmıştık en son, yağlamayalı 800 km oldu, zincir gayet iyi kondisyonda, servisten geçerken sordum gerek yok dediler 800 km'dir yağsız zincire
    Zaten motoru sürdüğünüz ortama göre çok değişiyor,benimde binlerce km hiç temizlememe geerek olmadı.Kimi zaman 600 km şehir içinde sürüyorum,hiç yağlama istemiyor.Kimi zaman geziye çıkıyoruz dönünce 250 km de yağ istiyor.Zinciri tanımaya başladıktan sonra ille 500 km yağla 1000 de temizle diye birşey yok aslında.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    4000 bakımı için honda bora ya gittim sabah...

1,5 litre yağ...mobil litresi 20, motul un litresi 27 lira...
    42 lira işçilik
    hava filtresi vs...90 küsür olacak...

zinciri motul ile yağlarlarsa 7 lira balata spreyi 10 lira da yağlama, mobil ile yağlarlarsa 7 nin üzerine 5 lira alıyolardı...

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    zinciri yağmak ile uğraşmak istemezsek
    servis sadece zincir yağlamak için ne kadar ister sizce ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler