Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Hannas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yakıt göstergelerinde bi tuhaflık var sanırım ya gördüğüm kadarıyla sorun genel olarak herkeste mevcut.
    Dün depoyu fulledim 20km yol gittikten sonra göstergeden 1 çizgisi gitti.
    Bence çizgi hesabı yapmayın yanıltıyor insanı.
    Ben bi önceki depo fullememde test amaçlı 6 bin deviri hiç geçmeden tamamen devrinde kullandım 300km gibi yol gitti.
    Yanılmıyorsam km başına 18 kuruş gibi bir rakam yakıyor devrinde kullanımda.
    Henüz dip gaz denemedim ama onu denediğimde de sizlerle paylaşırım ne kadar yaktığını.
    hocam millet bir depo ile 400 km leri geçiyor, ama siz çok düşük devirde bile 300 km yaptırmışsınız nasıl iş anlamadım. bende alacamda yakıt can yakarsa vazgeçebilirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam millet bir depo ile 400 km leri geçiyor, ama siz çok düşük devirde bile 300 km yaptırmışsınız nasıl iş anlamadım. bende alacamda yakıt can yakarsa vazgeçebilirim..
    ben çok sakin kullanmama rağmen (genelde 5bin devir ortalamalı kullanırım) bende hiç 400 görmeden depo ışığı yanıp söndüğünden benzin aldım

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Şimdi 2.el CBR 250 alcaktım ama bu videodaki motor bu sene türkiyeye gelir mi çünkü baya bi güzel duruyor.Bekleyip Sıfır Mı alsam Acaba :D
    http://www.youtube.com/watch?v=Aws3EU7fmFA
    O motor 300r olarak çıkacak ve Türkiye'ye gelmesi vergi dilimi açısından çok zor çünkü 250cc üzeri motorların gümrük vergileri daha fazla(251-599cc klasmanına giriyor), kawasaki 300r'da olduğu gibi fiyatları uçuk bir rakam olacaktır (tahminim minimum 16-17.000 tl gibi bir rakam olur). ayrıca bu motor için 2500cc diyenler var altta eklediğim videonun 44. saniyesine bakarsanız kaçlık olduğunu görürsünüz.

http://www.youtube.com/watch?v=zSrJdWUZ2UA

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok sakin kullanmama rağmen (genelde 5bin devir ortalamalı kullanırım) bende hiç 400 görmeden depo ışığı yanıp söndüğünden benzin aldım
    kardeş öyle ama üstte bir kaç arkadaş bahsetmiş, 3*4 litre benzin varken ışık yanıp sönmeye başlıyor diye...
    kakare bunu beğendi.

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    o kadar çok yazıldı çizildi, yeni alacaklar 2 sayfa yazı okumaya çekiniyor, gerçekten ilginç.
    yakıt konusunda sağlıklı bir cbr 250 kullanıma göre 3.2lt - 3.7lt gibi bi aralığa sahip 100kmde. cbr125 le kıyaslanmaz bile fayda maliyet açısından, arada 1lt bile fark yok. Devamlı neyin kıyası bu.
    fearlesboyy bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı tavares adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar çok yazıldı çizildi, yeni alacaklar 2 sayfa yazı okumaya çekiniyor, gerçekten ilginç.
    yakıt konusunda sağlıklı bir cbr 250 kullanıma göre 3.2lt - 3.7lt gibi bi aralığa sahip 100kmde. cbr125 le kıyaslanmaz bile fayda maliyet açısından, arada 1lt bile fark yok. Devamlı neyin kıyası bu.
    Haklı diyosun kardeşim katılıyorum. Yakıt yol durumuna göre bile fark ederken dewamlı su kadar yakıyor demek doğru olmuyor. ortalama hesap yapınca 1 depo ile 300 rahat gidiyor son defpo fullememde ısık yanıp sönmeye basladığı an girdim tekrar fulledim 2,40 lt benzın vardı içinde; tam 10,38 litre tıka basa doldurttum.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Hoş geldin diyen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum!

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar biraz araştırdım ama rodajla ilgili bir bilgiye rastlayamadım. Mutlaka yazılmıştır ama fazla bakmaya vaktim de yok.

Ben motoru 6-7 bin devirden yukarıya çıkartmamaya dikkat ederek kullanıyorum. Rodajda başka dikkat etmem gereken bir şey var mı?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı rgnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz araştırdım ama rodajla ilgili bir bilgiye rastlayamadım. Mutlaka yazılmıştır ama fazla bakmaya vaktim de yok.

Ben motoru 6-7 bin devirden yukarıya çıkartmamaya dikkat ederek kullanıyorum. Rodajda başka dikkat etmem gereken bir şey var mı?
    Ani gaz açmalardan ve ani frenlemelerden kacınacaksın. Km 600-700 e filan geldiğinde araba 8000e cık ama oralarda fazla qezinme

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ani gaz açmalardan ve ani frenlemelerden kacınacaksın. Km 600-700 e filan geldiğinde araba 8000e cık ama oralarda fazla qezinme
    Debriyajı çok kullanıyorum acemi olduğum için. Rodaja kötü bir etkisi olur mu?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    debriyajı her motorcu kullanır, yavaslamak için, ani duruşlar için, sürekli vites geçişlerinde sık sık kullanılır, motorun doğasında var gibi yani, ayrıca bende çok kullandığımı düşünürdüm ama sonraan farkettim ki kullanmamak gibi bir lüksüm yok pek..

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Geçerler onlar, 400ü de geçerler 500ü de geçerler... Sen takılma aga onlara :D
    Hannas, fearlesboyy, erays ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Bence şehir içi kullanımda 400 km yi görmek mümkün değil.
    Uzun yolda doğru olabilir denemek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçerler onlar, 400ü de geçerler 500ü de geçerler... Sen takılma aga onlara :D

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bence şehir içi kullanımda 400 km yi görmek mümkün değil.
    Uzun yolda doğru olabilir denemek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

depo kaça doluyor hacı anlamadım, ortalama 70 liraya dolsa depo tamamen 23 kuruş yakması lazım arabamı kardeş bu, anlayamıyorum benim tahminim ortalama şehir içinde 15-16 kuruş yakar, adam depoda benzin varken ölçüyor 18 kuruş çıkarıyor ne kadar sağlıklıki bu ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    depo sanırım 13 lt idi full.ona göre hesapla

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi bi kuruşun hesabını yapmayın ya
    İzmir Aydın otobanı 150nin altına inmeden İzmir Antalya yaptım
    Geri kalan yoldada 120 nin altına inmedim neredeyse.
    1050 km de 160 tl yaktı ki daha giderdi.Bana göre oldukça tatmin edici.
    agrasiwe, wolrath ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    depo kaça doluyor hacı anlamadım, ortalama 70 liraya dolsa depo tamamen 23 kuruş yakması lazım arabamı kardeş bu, anlayamıyorum benim tahminim ortalama şehir içinde 15-16 kuruş yakar, adam depoda benzin varken ölçüyor 18 kuruş çıkarıyor ne kadar sağlıklıki bu ?
    Depo yaklaşık 62-63 liraya fulleniyor kardeşim.
    Hesabımda yanlışlık olma ihtimali vardır insanız neticede.
    Şöyle söyleyim 250 km yol yaptığımda benzin uyarı çubuğu yanıp sönmeye başladı.
    Sonrasında depomu fulleyebilseydim içinde kalan benzini 13 litreden çıkarıp toplam yola bölerek tam anlamıyla doğru bir tespit yapabilirdim ama maddi imkanlar yetmedi.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Depo yaklaşık 62-63 liraya fulleniyor kardeşim.
    Hesabımda yanlışlık olma ihtimali vardır insanız neticede.
    Şöyle söyleyim 250 km yol yaptığımda benzin uyarı çubuğu yanıp sönmeye başladı.
    Sonrasında depomu fulleyebilseydim içinde kalan benzini 13 litreden çıkarıp toplam yola bölerek tam anlamıyla doğru bir tespit yapabilirdim ama maddi imkanlar yetmedi.
    yok kardeşim, kuruş hesabında değilim ama şimdi benim iş yerim 26 km, kmde 15 kuruş yaksa aylık maliyetim köprü dahil yaklaşık 200 liraya geliyor, ama önceki hesaplar gibi 18 kuruşa gelirse maliyet iyice artıyor, haliyle bana az yakması önemli cebimden vericem yolu cartı curtu, diğer haliyle 4 otobüs 2,5 saat işe gitmem gerekiyor, o sebeple tam anlamı ile aslında öğrenmek istediğim 15 kr. normal zorlarsan 17 kr. felan diye düşünüyorum..

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bi kuruşun hesabını yapmayın ya
    İzmir Aydın otobanı 150nin altına inmeden İzmir Antalya yaptım
    Geri kalan yoldada 120 nin altına inmedim neredeyse.
    1050 km de 160 tl yaktı ki daha giderdi.Bana göre oldukça tatmin edici.
    üstteki yorumumda sana gelsin :D

ayrıca cidden iyi yakıt değerleriymiş kardeşim.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Debriyaj, fren ve gazı mümkün olduğunca kullanmayınız.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Revit mont, tech90 kevlar pantolon, YDS bot, Spidi bellik ve eldivenler ve Bell M1 kask tamam. Sira geldi ehliyet ve cbr250 yi almaya
    wolrath ve GP500-1st bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler