Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revit mont, tech90 kevlar pantolon, YDS bot, Spidi bellik ve eldivenler ve Bell M1 kask tamam. Sira geldi ehliyet ve cbr250 yi almaya
    Tech90 ile donabilirsin bu soğukta, ben tech90ı ekim ya da kasımdan beri giyemiyorum. Kışlık, güzel bir motosiklet pantolonu yada overpants tercih edebilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bu motorun max 100kmde yakabileceği 5 litrediir geçemez

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tech90 ile donabilirsin bu soğukta, ben tech90ı ekim ya da kasımdan beri giyemiyorum. Kışlık, güzel bir motosiklet pantolonu yada overpants tercih edebilirsin.
    Vallaha hocam Istanbul pek bir bahar havasinda. Gun ici motor ustunde cok fazla vakit gecirmeyecegim icin sorun olmaz diye dusunuyorum. Zaten termal iclik kullaniyorum. Kot olarak cok rahat ve normal bir kot gibi gorunuyor. Dizliklerdeki koruma ne kadar korur o konuda tereduttum var acikcasi. Bu konuda gorusler varsa ogrenmek isterim. Korumaz derseniz cikarir distan bir koruma alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj, fren ve gazı mümkün olduğunca kullanmayınız.
    Debriyaj gaz ve fren kullanmayacaksak taksiye mi binelim yani

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeşim, kuruş hesabında değilim ama şimdi benim iş yerim 26 km, kmde 15 kuruş yaksa aylık maliyetim köprü dahil yaklaşık 200 liraya geliyor, ama önceki hesaplar gibi 18 kuruşa gelirse maliyet iyice artıyor, haliyle bana az yakması önemli cebimden vericem yolu cartı curtu, diğer haliyle 4 otobüs 2,5 saat işe gitmem gerekiyor, o sebeple tam anlamı ile aslında öğrenmek istediğim 15 kr. normal zorlarsan 17 kr. felan diye düşünüyorum..

üstteki yorumumda sana gelsin :D

ayrıca cidden iyi yakıt değerleriymiş kardeşim.
    Evet bu konuda haklısın ama şöyle söleyeyim ben kilometrede 15 kuruş yada 18 kuruş yaktım diyip o 3 kuruşu tam hesaplayamazsın demek istiyorum.
    Yeri gelir kilometrede 20 kuruş bile yakabilirsin yerine göre ondan çok önemsemeyin diyorum
    Ama yaptığın hesaplamaya katılmıyorum hesaplıyıp aylık bukadar demek yanlış olur

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    cbr 250 ye 15 kurus yaktıran ı gordum dogru onden ybr cekıyordu onu gercı bende 20 kurustan asaa yaksın adımı degıstırırım. 125 lık su an 17 kurus yakıyor gaz gaz 130 140 larda e5 de

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    anlaşıldı bu motoru alırsanız bildiğin gazlı arabaya biner gibi yakarsın diyorsunuz kısaca...

Motosikleti
    CBR 250R
    Beyler vitesli motor bilmeyen biri bu motorla ne kadar sürede öğrenir ? Yani kullanımı kolay mi ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler vitesli motor bilmeyen biri bu motorla ne kadar sürede öğrenir ? Yani kullanımı kolay mi ?
    Vites göstergesi yoksa sıkıntı 4.000 belki 6.000 kmyi bulur

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum vitesli motor bilmeyen biri bu motoru kullanamaz... çünkü vitesli yani. Önce güzel bir eğitim almanı tavsiye ederim. sonra koruyucu ekipmanlarla bu motoru kullanmanı. bu araç vitesli motor kullanmayı yeni öğrenmiş biri için öyle zorlayacak bir araç değil. ama bilmeyen biri için Allah korusun ölümcül olabilir. Sözün özü "Her şeyin başı eğitim"

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha hocam Istanbul pek bir bahar havasinda. Gun ici motor ustunde cok fazla vakit gecirmeyecegim icin sorun olmaz diye dusunuyorum. Zaten termal iclik kullaniyorum. Kot olarak cok rahat ve normal bir kot gibi gorunuyor. Dizliklerdeki koruma ne kadar korur o konuda tereduttum var acikcasi. Bu konuda gorusler varsa ogrenmek isterim. Korumaz derseniz cikarir distan bir koruma alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

termal içlik giyiyorum demişsin de rüzgar geçirmez özelliği olmadıktan sonra termal içlik hikaye... Windstopper wintech winzart-zurt bişileri olmayan ürünler rüzgarı geçireceği için her türlü üşümeni engellemeyecektir.

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    100 km'de 4 litre yaktı arkadaşlar benim motor hesaplarıma göre. 200km'de şu an motor. Normal midir? 6bin deviri geçmeden kullandım.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı rgnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km'de 4 litre yaktı arkadaşlar benim motor hesaplarıma göre. 200km'de şu an motor. Normal midir? 6bin deviri geçmeden kullandım.
    bana göre çok fabrika verilerininde üstünde kaldı ki 6ooo deviri geçmemişsin... ama arkadaşlara göre normal hocam..

http://www.youtube.com/watch?v=nY__CtTsmRw adam iki çizgi başladı tek çizgi bitirdi benzini ne yaktı be 176 kmde Ç:D

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun ciddi sıkıntıları var, hazır 200 km de garantisi falan varken bir açılıp yeniden toplanması lazım.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    BİDE şu varki rodajda çok yakar, ilerde toplar rahat ol

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    6bin deviri geçmemiş olmak ekonomik olmak değildir arkadaşlar Bu işler böyle kolay olsaydı herkes düşük devirde kullanır ve yakıt ekonomisi hakknda uzun uzun yazılar yazılmazdı..

egemen5454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX636R Special Edt.
    Ben gaz açmadan bir depoyla 300-350km yakıyordum bence çok dostum, rodajdayken böyleydi benim şimdi denemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foto atamam çünkü gozukmuyor. Ama şoyle anlatayım toplam 3 parça bant kullandık. 1. Parça komple takometreyi tutan parçayı çıkarınca ön fara kadar uzanan dilin ucuna, diğer ikiside on camı tutan iç ön taraftaki vidaların yanına.. Boylelikle motordan gelen tüm rahatsız edici sesler kesildi. Grrçektende yaptırması 10 dakika suruyor ve sorunu çözuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Zam denen şey sadece 250r a gelmiyor kardeşim. Doğru orantıda 600 luk fiyatlarıda artmış oluyor.
    Bu işlemi nerde ne kadara yaptırdın dostum? Şimdi ben burdaki hondaya gidersem sıkıntılı bir ses yok gerek yok der

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana göre çok fabrika verilerininde üstünde kaldı ki 6ooo deviri geçmemişsin... ama arkadaşlara göre normal hocam..

http://www.youtube.com/watch?v=nY__CtTsmRw adam iki çizgi başladı tek çizgi bitirdi benzini ne yaktı be 176 kmde Ç:D
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ciddi sıkıntıları var, hazır 200 km de garantisi falan varken bir açılıp yeniden toplanması lazım.
    arkadaşlar gözden kacırdıgınız bır konu var mottor daha sıfır 200 km de sıfır alınan her motor arac bellı km ye kadar yani rodaj sresince normalden cok yakar zamanla düzelir
    agrasiwe bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bıldırcın gibi CBR' ımı boş bi anıma geldi verdim ya la, şimdiden özledim yavruyu

Oldu bittiye geldi biraz, eve tabanvay dönerken farkına vardım ne yaptığımın

Neyse fuara pek bişey kalmadı, eli yüzü düzgün mantıklı bişey bulamazsam bu sefer beyaz bi CBR250' nin feci gideri var. Suan kendimi böyle ikna ediyorum

Yanlış anlaşılmasın alet 33.000 km küsurlarde hala zıpkındı

erays, seigen ve nemesis-83 bunu beğendiler.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşım yakıt olayı kullanıma,hava şartlarına,latik basınçlarına,yolun durumuna vb... birçok şeye göre değişir daha sıfır motora sakın dokundurtma yazık olmasın 1000 km ye kadar kullan bi bakalım birde yakıt ölçümünü nasıl yaptığında çok önemli tabi
    fearlesboyy, agrasiwe ve cx571 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    satamadık bizim cbr125r ı alamadık bitane 250r
    fearlesboyy bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    2 hafta sonra cbr250 alacagim. Ulkemizde maalesef abs.li modeli gelmiyor. Guvenlik icin olsa cok guzel bir ozellik. Peki icinizde hic sonradan abs uygulanabilirligini arastirip ogrenen oldu mu? Sonradan yapilabiliyorsa ben yaptiririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler