Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 şişe çok, yarım litre kafi.
    İyice temizle fırçayla, tazikli suyla yıka, ister kurumasını bekle ister 10 15km dolan sonra yağla.
    Tek başına yapabilirsin, sehpanın olduğu tarafa yüklenip arka tekerleği havalandır biraz, sağ elinle tekerliği biraz oynatıp o kısmı temizledikten sonra tekrar yaparsın aynı işlemi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

motor 8,9bin km'lere gelene kadar uzun yolda da kullansam, şehir içi, artçılı, devirli nasıl kullanırsam kullanayım hep 3.3 ile 3.6 arası yakarken son bin kilometredir bazen 3.4lt bazen 4.4lt bazen 3.8lt vb farklı farklı yakıyor.
    sebebi ne olabilir? henüz 12bin bakımı için de erken 10bin kusur km'de henüz.
    Temizlediğim yağsız zincir ile 10 15 km dolaşırsam hem geri kirlenip hem zarar vermez mi zincire ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Muhteşem Bir Pazar Günü 350 Kmlik Ufak Bi Tur Caner(agrasiwe İle Can(Twin) temiz motor görsün gözünüz :D

theplatoon, Twin ve agrasiwe bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler şu arkadaş bizden birimi acaba, acil bilgi lazım

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Çakal sen benim motora bakta temiz motor gör Kardeşim Allah kaza bela keder göstermesin, Allah nazardan saklasın seni de, motorunu da.
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eline emeğine terine sağlık kafa aynı ben temizlik işine bir kere başladığım zaman motorun altına üstüne yatmadığım yeri kalmıyor diş fırçasıyla girişiyorum

@agresiwe, Caner abi sende birazcık örnek al bence
    lan bırak pis pis dediniz bi yıkamacıya götürdüm, köpükle su tuttu ne kadar dedim 10 lira dedi, bu iki oldu :D bi daha iki ay yıkatmicam lan.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan bırak pis pis dediniz bi yıkamacıya götürdüm, köpükle su tuttu ne kadar dedim 10 lira dedi, bu iki oldu :D bi daha iki ay yıkatmicam lan.
    ben bedava yaparım kanka sen yeterki motoru qetir. Motoru yıkama yağlamak benım işim Motor yıkamak ıcın Yıkama Makınesi bile aldım :D
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Yamaha mt09
    ben motoru yıkayınca altından inci çıktı inci konuşuyorsun, güzel gezmişsin, kazasız belasız gez insallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

bugün ikinci köprü yolunda kaza vardı, cbf150 idi sanırım, kuryede olabilir, iki üç polis arabası vardı ambülansa bindirdiler şahsı, kim ne olduğunu anlayamadım, emniyet şeridinde sanırım polise arkadan çarpmış motor, polis arabasını gördüm emniyet şeridinde plakası sallanıyordu.. geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar radara girdim maalesef.
    Çok iyi yere gizlenmiş adamlar göremedim.
    Acaba radarlara karşı ne gibi önlem alıyorsunuz?
    Kimileri katlanır plakalık diyor da, ya radardan en fazla 1-2 km sonra çevirmesi oluyor.
    Tamam radar göremez plaka olmadığından da motor beyaz adam ilk gelen beyaz motoru durdur der nasıl geçiyorsunuz çevirmelerden?
    Buradan anlatmak istemeyen olursa özel mesajla da yazabilir.
    Hiç 100 üstüne çıkmamıştım neredeyse yüz yılda bir çıktık ondada radara girdik eyimi

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar radara girdim maalesef.
    Çok iyi yere gizlenmiş adamlar göremedim.
    Acaba radarlara karşı ne gibi önlem alıyorsunuz?
    Kimileri katlanır plakalık diyor da, ya radardan en fazla 1-2 km sonra çevirmesi oluyor.
    Tamam radar göremez plaka olmadığından da motor beyaz adam ilk gelen beyaz motoru durdur der nasıl geçiyorsunuz çevirmelerden?
    Buradan anlatmak istemeyen olursa özel mesajla da yazabilir.
    Hiç 100 üstüne çıkmamıştım neredeyse yüz yılda bir çıktık ondada radara girdik eyimi
    Çevirmede de durmuyorsun basıp gidiyorsun işte. Benim motor daha 20 günlük ben denk gelmedim de arkadaşta var 600rr plaka iyice dipte ruhsatı almamış daha motorun 4 kere çevirmede durmadım dedi daha hala bişey yok dedi. Tabi bizim plakalar ortada

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizlediğim yağsız zincir ile 10 15 km dolaşırsam hem geri kirlenip hem zarar vermez mi zincire ?
    bi sorun olacağını sanmıyorum, ama istersen bi temiz kuru bezle de zinciri kurulayabilirsin yağlamadan önce.
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevirmede de durmuyorsun basıp gidiyorsun işte. Benim motor daha 20 günlük ben denk gelmedim de arkadaşta var 600rr plaka iyice dipte ruhsatı almamış daha motorun 4 kere çevirmede durmadım dedi daha hala bişey yok dedi. Tabi bizim plakalar ortada
    Hocam yapmayın gözünüzü seveyim 600rr la bu bir mi :S
    600rr la bas gaza sıkarsa yakalasın ekdiğin anda dur kenarda aç plakayı tırıs tırıs gez.
    Ama bu öyle değil ki bassan adam 2 dakkikada ensende biter.:S
    Şu duruma bak ya hız sınırı yüzünden sanki kanun kaçakçısı gibi dolanıyoz nasıl bir adalet:S
    Canına yandığım arabalarla aynı hızda olsa limit gene ah vah etmicem kurallara uyarsak 1 hafta yaşayamayız şehirler arası yolda :S

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Beyler Merhaba;

Benim CIBIR'ın kmsi şu an 11.450. Bujisini değiştirmenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Yalnız kullanım kılavuzunda 24 bin demiş. Sizce nasıl bir karar vermeliyim? Buji değişimine gerek var mı? NGK marka CBR 250R bujisi 78.65 TL.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Arkadaşlar motosiklet için hız sınırı nedir ki ben onu bile bilmiyorum otomobilden farklı mı ?
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosiklet için hız sınırı nedir ki ben onu bile bilmiyorum otomobilden farklı mı ?
    yanılmıyorsam otomobillerin 10 km daha altı. 110 otomobileyse 100 motosiklete.
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    ...Antalyadan Selamlar...
    Arkadaşlar Bu soruya cevap verileli baya çok oldu ama bu bnm cbr şanzıman haddini iyice aştı 1-2-3-4 tangur tungur vitese giriyor deliriyorum...
    Birde servistekiler bu motora 20-30 castroll yağını koymuşlar Kendim değiştirmek istesem filtreyi değiştirmeden sıkıntı yaratır mı ?
    Cevaplar için Tşk

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Antalyadan Selamlar...
    Arkadaşlar Bu soruya cevap verileli baya çok oldu ama bu bnm cbr şanzıman haddini iyice aştı 1-2-3-4 tangur tungur vitese giriyor deliriyorum...
    Birde servistekiler bu motora 20-30 castroll yağını koymuşlar Kendim değiştirmek istesem filtreyi değiştirmeden sıkıntı yaratır mı ?
    Cevaplar için Tşk
    Ben hep kendi yağımı götürdüm.

Sadece bir kez ısrarla kabul etmemişlerdi, eve gelip koydukları yağı direk boşalttım, iyikide boşaltmışım yanlış hatırlamıyorsam 500ml kadar fazla yağ koyulmuştu :/

Öyle kullansaydım keçe meçe pertleyecekti zaten sonra yine servise para ödemeye ...

Filtreyi değiştirmezsen sıkıntı yaratmaz ama doğrusu her yağ değişiminde değiştirmendir, zaten CBR ın servis aralıkları gayet uzun

Tavsiyem Motul 5100 10 -30, Motul 7100 MA2, Honda 10 30... Özellikle belirttiğin vites geçişini en rahatlatacak olanı bu üçünün arasında Honda' nın orjinal yağıdır.

Diğerleride yüksek devirde dahi metal sürtünmelerinde, yüksek ısılarda v.s çok iyi korur, verimlerinide çok uzun kmlerce kaybetmezler. Ama yalan olmasın Motul' un vites geçişleri nispeten biraz kemiklidir

( CBR 250' nin yağ filitresini bulmak gayet kolaydı benimn zamanımda taaaa yalar önce :D 2-3 tane sipariş et bence elinde bulunsun isviçre saati gibi yıllarca seninle olsun motosikletin
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    bu arada hafta sonu Bakım yapmam yardım eden, Twin(can) kardeşime teşekkür ediyorum, başka bir forumdan da doğuş kardeşime teşekkür ediyorum, birde özkan var ona da teşekkürler güzel bir hafta sonu oldu,

Gop Honda Artıdan Yağ filtresi ve conta - 17.TL
    Feyizoğlundan - 2lt, Motul yağ 10-40 heralde - 70.TL
    Zincir Yağı - 15.TL orta halli bişey.

toplam : 102.TL tuttu, servis 120 lira istedi, karım ne oldu derseniz, yarım litreye yakın motul yağ elimde kaldı ayrıca hondanın koyduğu yağdan kaliteli yağ koymuş oldum, cidden çok farkediyor motul yağ tavsiye ederim.
    Twin bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    bu arada hafta sonu Bakım yapmam yardım eden, Twin(can) kardeşime teşekkür ediyorum, başka bir forumdan da doğuş kardeşime teşekkür ediyorum, birde özkan var ona da teşekkürler güzel bir hafta sonu oldu,

toplam : 102.TL tuttu, servis 120 lira istedi, karım ne oldu derseniz, yarım litreye yakın motul yağ elimde kaldı ayrıca hondanın koyduğu yağdan kaliteli yağ koymuş oldum, cidden çok farkediyor motul yağ tavsiye ederim.
    Abi lafı bile olmaz böyle şeylerin
    agrasiwe bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD

Zincir yağıda elinde + kalmıs pampa hehe... Ya motul ilk koyduqumda banada cok iyi gelmişti ben 5100 serisi koymustum.7200 kmde değiştirmiştim. 9400 km şu anda motor.Çok Kemikli geçiş sağlıyor. Çat pat çart ediyor deli oluyorum :D 12000 bakımına kadar dayanamayabilirim. her an yağını değiştirebilirm motorun bende.
    agrasiwe bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler