Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Beyler şu bakım meselesi; kitapçıkta her 12000de bakım yazıyor. Ben bir ara bu işe kafa takmıştım. Periyodik bakımlar yabancı kaynaklı kullanım klavuzlarında her 6000de yazıyor. Forumda kimi 3000, kimi 4000 bakımı diyor. Bu bilgilerin yanlış olma ihtimali var. Ben 3500de zincir gerdirmek için servise götürdüm motoru, gitmişken yağı da değiştirdim. Servisteki eleman da "Abi senin 6000de bakım var, o zaman yağ değişecek. Şimdi değiştirmene gerek yok ama sen bilirsin." demişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şu bakım meselesi; kitapçıkta her 12000de bakım yazıyor. Ben bir ara bu işe kafa takmıştım. Periyodik bakımlar yabancı kaynaklı kullanım klavuzlarında her 6000de yazıyor. Forumda kimi 3000, kimi 4000 bakımı diyor. Bu bilgilerin yanlış olma ihtimali var. Ben 3500de zincir gerdirmek için servise götürdüm motoru, gitmişken yağı da değiştirdim. Servisteki eleman da "Abi senin 6000de bakım var, o zaman yağ değişecek. Şimdi değiştirmene gerek yok ama sen bilirsin." demişti.
    6,000 ı geçtim ben. 4000 de yağ + filitre değiştirdim. 8000e kadar devam.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Türkiye'de her 6000 de bir oluyor cbr 250 bakımları.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Stop etme genel olarak yaşanıyor arkadaşlar, 11' de vardı bitti falan değil.

Çok nadir ve çok yüksek ihtimalle aşırı düşük hızlarda ve debriyaj çekiliyken yaşandığından hiçbir sorun oluşturmuyor.

Bende yaşadım bu durumu 20-30km gibi hızlarda, vites değiştirip debriyajı bıraktım doğal olarak, vurdurma gibi algılayıp çalışmaya devam etmek zorunda kaldı alet

Birkerede 3-5km hızlarda yaşadım ozaman debriyajı bıraksamda yemedi tabi, marş basmak zorunda kaldım

Yüksek süratte hiç yaşamadım, yaşayanıda duymadım

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük bi hondada ben aldım
    Hayırlı olsun

__ Beyler servis bakım aralıkları "Honda CBR 250 R Kullanım Kılavuzu" nda ne yazıyorsa o dur, gerisi bayilerin uydurduğu yeni nesil elementler

Honda' yı arayıp sorabilirsiniz, 1000-12.000... diye gider, ara bakımlar keyfidir

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük bi hondada ben aldım 5600km de
    1000km bakımına girmiş bende alır almaz 6bine soktum erkenden.
    Yağ yağ filtresi hava filtresi değişildi.Kısalar yanmıyordu ampulü kesmiş onuda değiştirttim.Bayada bi eğildim 180lira civarı.
    Fakat garantimiz devam etsin mecbur
    http://r1311.hizliresim.com/1h/l/unqun.jpg
    Her 100 kilometrede cebine 10+ tl atıcak sanırım bu R6'ya göre... Kulağa hoş geliyor

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her 100 kilometrede cebine 10+ tl atıcak sanırım bu R6'ya göre... Kulağa hoş geliyor
    Felon egzozuda değiştirmişti, her 100 km de yaklaşık +20 lira olarak dönecek

Kendi adıma düşününce 260km/h ile gitmekten çok daha büyük bir haz

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar benim motora sehpa alacağım. Sadece arkaya düşünüyorum. Öne de gerek var mı?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Felon egzozuda değiştirmişti, her 100 km de yaklaşık +20 lira olarak dönecek

Kendi adıma düşününce 260km/h ile gitmekten çok daha büyük bir haz
    ahaha evet o yönü iyi, olay sadece yakıt değil bakım masrafları özellikle can sıkanda bundada hayat yok bea deponun altı boş, evde kimse yok

Birde bu leylek ayağı gibi aynalarla nasıl sürüyorsunuz siz istanbul trafiğinde?

Ben R6yla YBR nin giremediği yerlere giriyordum aynalar pıt diye katlanabiliyordu.

Bunun aynalar hem leylek gibi hemde katlanmıyor alyanını biraz gevşeticem fakat bu böyle olmaz kısa RR aynası almak lazım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

filatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar ben yeni katıldım ilk motorum olacak bugün bir bayiden anlaştık yüz yüze sıfır 250 r için 10.800 Kdv+ötv dahil plaka masrafları bana ait beyaz ve siyah renk seçimimi yapıp alacağım. Bir başka bayi ile telefonda görüşmem oldu ellerinde sadece siyah renk var. 10.750 kdv+ötv plaka + sigorta + ruhsat masrafları onlara ait ama sadece siyah varmış. Siyah olanı mı alayım beyaz almayı düşünüyordum teşekkür ederim beni andınlatacağınız cevaplar için

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bende buji değiştirdim motor gaz kestiğimde stop ediyordu sorun şimdilik buji gibi görünüyor.13.000i gördük

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı filatron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar ben yeni katıldım ilk motorum olacak bugün bir bayiden anlaştık yüz yüze sıfır 250 r için 10.800 Kdv+ötv dahil plaka masrafları bana ait beyaz ve siyah renk seçimimi yapıp alacağım. Bir başka bayi ile telefonda görüşmem oldu ellerinde sadece siyah renk var. 10.750 kdv+ötv plaka + sigorta + ruhsat masrafları onlara ait ama sadece siyah varmış. Siyah olanı mı alayım beyaz almayı düşünüyordum teşekkür ederim beni andınlatacağınız cevaplar için
    Bu anlaştığın bayiler hangi bayiler acaba? Renk seçimi zor iş.. Repsol gelmiş olsaydı ben onu tercih ederdim
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    beyazın tozuna güç yetmiyor siyah bir aracı düşünemiuorum
    cx571 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Küçük bi hondada ben aldım 5600km de
    1000km bakımına girmiş bende alır almaz 6bine soktum erkenden.
    Yağ yağ filtresi hava filtresi değişildi.Kısalar yanmıyordu ampulü kesmiş onuda değiştirttim.Bayada bi eğildim 180lira civarı.
    Fakat garantimiz devam etsin mecbur
    http://r1311.hizliresim.com/1h/l/unqun.jpg
    Mevsimler'den ''kış'' , fazla eğilme belin açık kalır üşütürsün yavrum...
    Hayırlı olsun, grenaj'ları asphalt yüzü görmez inşaalllah...

---------- Post added at 23:31 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme genel olarak yaşanıyor arkadaşlar, 11' de vardı bitti falan değil.

Çok nadir ve çok yüksek ihtimalle aşırı düşük hızlarda ve debriyaj çekiliyken yaşandığından hiçbir sorun oluşturmuyor.

Bende yaşadım bu durumu 20-30km gibi hızlarda, vites değiştirip debriyajı bıraktım doğal olarak, vurdurma gibi algılayıp çalışmaya devam etmek zorunda kaldı alet

Birkerede 3-5km hızlarda yaşadım ozaman debriyajı bıraksamda yemedi tabi, marş basmak zorunda kaldım

Yüksek süratte hiç yaşamadım, yaşayanıda duymadım

Hayırlı olsun

__ Beyler servis bakım aralıkları "Honda CBR 250 R Kullanım Kılavuzu" nda ne yazıyorsa o dur, gerisi bayilerin uydurduğu yeni nesil elementler

Honda' yı arayıp sorabilirsiniz, 1000-12.000... diye gider, ara bakımlar keyfidir
    Algılama^^ derken ; beyni var mı ki bu ''hayvan''nın...??
    The Power of The Dreams.

Arkadaşlar bende 2013 siyah cbr 250 var aranıza yeni katılıyorum.Sizce cbr 300 ün çıkması bizi nasıl etkileyecek ? Parçalar olsun veya servis olsun bi sıkıntı yaşayabilirmiyiz ? Hodna cbr 250r ye yardımı keser mi ?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı xxsaloisoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 2013 siyah cbr 250 var aranıza yeni katılıyorum.Sizce cbr 300 ün çıkması bizi nasıl etkileyecek ? Parçalar olsun veya servis olsun bi sıkıntı yaşayabilirmiyiz ? Hodna cbr 250r ye yardımı keser mi ?
    Cbr 300r TR'ye kesin gelmeyecek....250r'ye devam...
    Sıkıntı yok....
    The Power of The Dreams.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar benim motora sehpa alacağım. Sadece arkaya düşünüyorum. Öne de gerek var mı?

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 300r TR'ye kesin gelmeyecek....250r'ye devam...
    Sıkıntı yok....
    bu cbr 300 ler 250 lere göre nesil atlamış resmen şuanki 250'liliğin kasası ne zaman değişir bi bilginiz varmı

filatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Buberk bir yerden daha mantıklı cevap aldım istanbul
    10.750 sadece siyah var anahtar teslim kdv ötv ruhsat sigırta dahil
    11.150 beyaz bar bunlarda anahtar teslim dv ötv ruhsat sigırta dahil
    Peşin ödeme siyah iyi olmaz mı kafamı karıştırıyorlar kimş beyaz diyor kimi siyah
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    bende siyah aldım zevkler ve renkler tartışılmaz diyorum gönlünden geçen renk neyse onu al bence

O zaman cbr 250 nin kasa değiştirmemesi için dua edelim:-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Bu arada yamaha da 250cc motpr çıkarcakmış heralde bilgisi olan var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler