Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı xxsaloisoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Bu arada yamaha da 250cc motpr çıkarcakmış heralde bilgisi olan var mı
    Evet bende okudum Yamaha'nın 250cc haberini, ancak 125liği zaten 9500 TL Akıbeti Ninja 300 gibi olur ÖTV binmemesine rağmen...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba xcom,

20.000'deyken bahsettiğim bakımları yaptırayım demiştim ancak bir kaç farklı ustadan bizim motosiklet hakkında öneri aldım.

Buna göre bir arkadaşın da benden önce bahsettiği gibi, bu Km'lerde debriyaj balatası ve subap ayarına gerek olmuyor.

Bizim ilk motosikletimiz değil zaten, o yüzden debriyaj balataları hor kullanılmadı. Biz pimpirikliliğimizden değiştirelim demiştik. Gerek olmadığını öğrenince yaptırmadık.

Motosikletim hala canavar gibi. Daha dün 225 Km'lik bir gezi yaptım. Süperdi.

Ben sadece ön balata ve zincir + dişli takımını değiştirdim. Standart periyodik bakımlarını yapmaya devam ediyorum.

Onun dışında debriyaj balataları, debriyaj bilyeleri ve subap ayarı gerek olmadığı için yapılmadı.

Sen de kendine ekstra masraf çıkarma. 50.000'e filan gelirse motosikletin, değiştirirsin debriyaj balatalarını.

Bu arada benim motosiklet şu an 25.225 Km'de.

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim

Yeni lastik alıcam 1000km bakımında ne önerirsiniz michelin düşündüm ben ama pırellı de olabilir diyolar

Motosikleti
    Honda CBR500 R
    benim aldığım motorda da rölanti 1500 lerde geziyor acaba adam stop etmesin diyemi yapmış anlamadım bugün yarın bir götürüp gösterecem bakalım.

Motosikleti
    fjr 1300, Multistrada v2
    Merhaba,

Sakincasi yok ise bu fiyatlari nerelerden aldiginizi paylasabilir misiniz?

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Yamaha yzf250 r cikmissss

Hadi satin bütün cbr 250 lilerii )

Satarız satmasına da en az 20.000 tl yr çıkar bence metcininde dediği gibi

Ege üniversitesi hastanesi önündeki kavşakta ışıkta beklerken siyah bir cbr 250 gördüm korna çaldı kontak kapalıydı ışıkta karşılık veremedim buralardaysan kusura bakma kardeş

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Yzf icin 16 bin e kadar cikarim sıfır olacak ama

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    yzf nın teknık ozellıklerı daha bellı degıl ama yuksek fıyat olacagı bellı akıbetı aynen nınja gıbı olur

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    YZF 125 i çok yatıktı bu kasayıda aynı yaparlarsa bel liman kalmaz uzun yolda...
    soycan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ehliyeti alayım :)
    Bir şey sormak istiyorum abiler,arkadaşlar CBR'ın benzin deposu kapağı adamın elinde kalıyor ya siz onunla nasıl baş ediyorsunuz yani benzinlikte durdunuz içeri gidip paranızı ödemeniz gerekiyor ama elde kapak var napıyorsunuz ?
    İleride bu başlık altında fotoğraf paylaşabilmek dileğiyle..

Benzinciler alıp koyuyor bi kenara benimkini çoğunlukla giderken takıyolar

Hayır benzin parasını içeriye girip ödeyen mi var arkadaşım açarım kapağımı doldurur adam kapatırım sonra çıkartıp parayı veririm kimsenin acelesi yok bu durumda saçma bence kapak elindeyken para vermeye neden çalışıyorsun ki kapat sonra ver
    ramcixx bunu beğendi.

Alıntı zarem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey sormak istiyorum abiler,arkadaşlar CBR'ın benzin deposu kapağı adamın elinde kalıyor ya siz onunla nasıl baş ediyorsunuz yani benzinlikte durdunuz içeri gidip paranızı ödemeniz gerekiyor ama elde kapak var napıyorsunuz ?
    İleride bu başlık altında fotoğraf paylaşabilmek dileğiyle..
    Benzin dolana kadar başında bekliyorsun, zaten depo ufacık . Dolunca kapağı kapatıp ödemeye...

Her türlü hinlik var, motorun başından ayrılınca benzini hortumla çekeni bile var. O sebeple asla başından ayrılmam, depoyu kapatır öyle ödemeye giderim.

Doğru bizdeki akla bak :-)

Motosikleti
    Anladım en mantıklısı başında beklemek zaten yoksa kaçırırlar falan :D olmayan motorumu çaldıramam hiç :D :D
    Teşekkür ederim hepinize Saçma bi soru olsada kafama takılmıştı merak ettim nasıl başa çıkıyorlar diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı harykont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır benzin parasını içeriye girip ödeyen mi var arkadaşım açarım kapağımı doldurur adam kapatırım sonra çıkartıp parayı veririm kimsenin acelesi yok bu durumda saçma bence kapak elindeyken para vermeye neden çalışıyorsun ki kapat sonra ver
    Ahah Karttan geçirmek gerektiğinde içerden işlem yapılıyor ya o anlamda dedim Genelde bizimkiler direk gittiği için para ödemeye beklemek yemin ediyorum aklımın ucundan geçmedi :D :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende çok şikayetçiyim bu olaydan...

Elimde dondurma var gibi tutuyorum, ulan yere koysan olmaz, selede düz değil durmuyor.

Onu tasarlayan mühendisi getiricen benzinciye, müsait bi tarafına sokucaksın.

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok şikayetçiyim bu olaydan...

Elimde dondurma var gibi tutuyorum, ulan yere koysan olmaz, selede düz değil durmuyor.

Onu tasarlayan mühendisi getiricen benzinciye, müsait bi tarafına sokucaksın.
    Acaba nasıl bir zihniyetle böyle bir tasarım yaptı yani koskoca HONDA bi tanecik o kapağı tutucak düzenek yapamadı mı

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Ne abarttınız ufacık kapağı :D Sanki ağır silahlı çatışmanın ortasında benzin dolduruyosunuz. Akşam akşam malzeme çıktı
    fearlesboyy ve soycan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler