Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı onur694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan alırsak model olarak 2013 mü 2014 mü olacak
    2013 olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Rodaj konusunda sabit hatlarla önerebileceğiniz bir şeyler vardır arkadaşlar çok sefer söylenmiştir ama iki kelam bir şey sorun olmayacaktır şu hızı geçme şu deviri geçme şu km ye kadar olarak anlatırsanız eğer cidden minnettar olurum şimdiden çok teşekkürler Yada rodaj bu kadar büyütülecek bir şey değil çok abartılıyor sen ilk aldığında çok abartmadan keyfine bak gibi öneriler istiyorum

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı harykont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj konusunda sabit hatlarla önerebileceğiniz bir şeyler vardır arkadaşlar çok sefer söylenmiştir ama iki kelam bir şey sorun olmayacaktır şu hızı geçme şu deviri geçme şu km ye kadar olarak anlatırsanız eğer cidden minnettar olurum şimdiden çok teşekkürler Yada rodaj bu kadar büyütülecek bir şey değil çok abartılıyor sen ilk aldığında çok abartmadan keyfine bak gibi öneriler istiyorum
    Valla ben ilk aldıgımda keyfime baktım rodaj aklıma bile gelmedi. Rodaj km yaptıkca halledılen bişey. şu kadar hız yap şu deviri geçme işler boş bana kalırsa.yeni nesil motosikletlerde rodaj olayı yoktur bence ak git ya :D
    erays bunu beğendi.

Beklediğim yazı buydu ciddi anlamda hocam :D alıpta 70 80 gitmek çok koyar adama başka arkadaşlarında yorumları gelecektir yüksek ihtimal yarın itibariyle bakalım bir orta yolu görüp o şekilde kullanıcaz cıbırımızı
    UqUR_ bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Beklediğim yazı buydu ciddi anlamda hocam :D alıpta 70 80 gitmek çok koyar adama başka arkadaşlarında yorumları gelecektir yüksek ihtimal yarın itibariyle bakalım bir orta yolu görüp o şekilde kullanıcaz cıbırımızı
    Bende rahatlamak istiyorsan rodajı umursama derim ama sana yanlış bilgi vermiş olurum. Motosiklette rodaj süresini istenilen şekilde tamamlamak ilerde motosikletinin çekişinde performansında etki edecek bu farkı başka bir cbr a bindiğinde farkedebilirsin.Rodaj süresi 100 km de tamamlanmış olur. Motosikletini yine istediğin şekilde kullan yalnız abartmadan. Kimi zihniyetler ilk aldığında bas basabildiğin kadar motor açılır mantığıyla motoruna zarar vermekten başka bir şey yapmıyor.

Normal devirde 100 km tamamladıktan sonra artık basıyormusun ön mü kaldırıon akrobasik bi yapıon ne yaparsan yap. Rodajın sağlıklı olmazsa "Motorum basmayla gidiyor" dersin servise verirsin oda bi hava filtresi buji, subab sekman ayarı yapayım der 150 kağıt alır. Halbuki motorunun çekişinin düşük olması rodajda motoru zorlamandan kaynaklanır. Motor yorulur ve yaptığın sürüşten keyif alamazsın. Bilgin ola.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

eğer rodaj gereksiz birşey olsa idi kitapçıkta bununla ilgili uyarılar olmazdı. kitapçığa bakın ve ona göre kullanın bence.

ayrıca CBR düşük devirde yüksek hız üretir. rodaj aşamasında bile 100 - 110 yapabilirsin.

aslında cbr 125 düşünüyordum ama marttaki fuardan önce gelmez dediler.istanbuldaki butun bayilerdede cbr250 var, zannediyorum ellerindeki son parti bunlar bittimi cbr300 olarak gelecek.onumuzdeki hafta ehliyete yazılmayı ve motoru almayı dusunuyorum ama asıl sorun bahcelievlerden avcılara motoru getirebilmekseneler oncesinde mobiletle birkac tur atmıstım hepsi bu.

bu motor 2014'de makyaj veya kasa değiştirecekmi ?

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı Rseen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor 2014'de makyaj veya kasa değiştirecekmi ?
    Hocam 300R gelirse CBR 250R'nin ikinci eli düşer üretimden kalkar sanırım.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Niye düşsün ki? Kim alacak CBR 300R? 5 sene sonra yine satar CBR 250R
    erays ve ramcixx bunu beğendiler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşer abi neden düşmesin.Üretimi biten her malın değeri düşer.Fakat ne kadar düşer?

500lira bişe farkeder max.Sonuçta arkasında honda var 10yılmı 15yılmı ne yedek parça garantisi var.

Üretimi bitti çöpe atalım olmaz yani.

İlginçtir üretimi bitipde daha çok değerlenen aletlerde var misal 600F,VFR800

CBR300R bu sene kesin gelmeyecek diye biliyorum ben fakat 250R ın repsol rengini getirecekler sanırım, honda.com.tr ye eklemişler resmini.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    türkiyeye 300r gelmeyecek zaten

650f gelecek diye biliyorum

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    dielim honda 300r 250r la aynı yaptı türkiye ülke sınırından içer girince %30 civarında bir fiyat farkı ile çıkacak liste fiyatı vergi yükünden dolayı en son 11900 tl idi bunu baz alırsak 4000tl gibi bir ötv farkı çıkar olur16000 tl kim alır bilmem
    bana sorarsanız 2014 250r çıkmazsa bizim motorlar biraz daha değerlenir derim
    tuc ve erays bunu beğendiler.

selselas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 250
    2014 250 R ciksin ya ben almak istiyorum...

Motosikleti
    honda cbr 250r
    meraba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. 2012 cbr 250r motorumun en son 6000km bakımını yaptırdım. şu an 9000km civarında sıradaki bakımını kaç binde yaptırmam gerekiyor. cevaplarsanız çok memnun olurum

http://www.ebay.com/itm/LeoVince-GP-...583bca&vxp=mtr
    biraz tuzlu ama ne diyosunuz?
    Bu arada yarın noterdeyim 2012 model 2013 çıkışlı beyaz bi cbr la takaslıyorum benzincilerle bütün ilişkimi yarın bitiriyorum
    erays bunu beğendi.

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ebay.com/itm/LeoVince-GP-...583bca&vxp=mtr
    biraz tuzlu ama ne diyosunuz?
    Bu arada yarın noterdeyim 2012 model 2013 çıkışlı beyaz bi cbr la takaslıyorum benzincilerle bütün ilişkimi yarın bitiriyorum
    hayırlısı olsun. egsoz tavsiye etmiyorum cbr'da çok fark ettirmez sonuçta tek silindir. bence kendi haline bırak sessiz daha güzel.

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun. egsoz tavsiye etmiyorum cbr'da çok fark ettirmez sonuçta tek silindir. bence kendi haline bırak sessiz daha güzel.
    Yok hocam ne performansı Fıtıfıtı sevmiyorum ben kimse farketmiyor trafikte
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaşlar merhaba bizim motorun stop etme gibi kronik bi sorunu varmı acaba?
    motorumu 4000 km bakımında çıkalı 1000 km oldu 1000kmde tam 3 kez stop ettin motor ve birinde hareket halindeyken oda bugun oldu.3 viteste agır hızda elim debriyajda donuyordum kı stop etti yanımda arkadaş vardı makine calısmadı sonra arkadaş deponun kapağını açdı kapadı ve tek marsta calıstı motor basınç yapmış dedi depon, ne alaka bilemedim. serviste bakımda hava filtresini falan sökmüştü elamanlar ondan ötürü bişey mi acaba bilgisi olan varsa sevinirim?

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cbr250 ile 125'in grenajları uyumlu mu yoksa montaj yuvaları farklı mı? Hiç dikkat eden oldu mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler