Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Beyler ben Bosch Car Service'de çalışıyorum. Ben de ilk buji değişiminde servise 120 TL bayılmıştım. Ancak Bosch'daki arkadaşlarla konusu geçtiğinde Bosch'un iridyum bujilerinden bahsettiler.

Bizim bujiler iridyum olduğu için pahalı ama Honda normal iridyum bujilerden de pahalıya satıyor yetkili servislerde.

Size en yakın Bosch Car Service'de Bosch İridyum Buji ile bu olayı 35 TL'ye çözebilirsiniz. Kendiniz takmak zorunda değilsiniz, bakım zamanında yanınızda götürün, taksınlar ;)

Bosch zaten bujiyi icad eden firma. Bu yüzden sıkıntı yaşamazsınız, merak etmeyin.

Benim de 20.000 bakımı yaklaştı. Ben de Bosch buji takacağım bu bakımda. Sonuçta iridyum buji ;)
    rummenigge ve avcagatay bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bomber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R,Yamaha FZ6 Fazer
    Merhaba arkadaşlar ben de cbr 250 sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum..
    İyi sohbetler..
    avcagatay bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bu arada benim Cbr 250'ye Pirelli Diablo Rosso II lastik taktırdım. Motosiklet kontrol manyağına döndü.

Maalesef artık kalkışlarda yanlayamıyorum, kaydıramıyorum ama motosiklet öyle bir hızlanıyor ki şimdi de daha farklı bir haz alıyorum.

Ayrıca virajda yatar pozisyonda 140'a çıktım ve motosiklet azıcık bile savrulup kontrolden çıkmadı. 140'ı gördükten sonra viraj bitti.

Lastikleri değiştirdikten sonra motosikletteki titreşim de azaldı.

Deneyim ve izlenimlerime göre stock lastiklerde motosiklet 3 pozisyona sahipti. Dik pozisyon, sağa ve sola yatar pozisyon. Ancak geçişler çok tatlı değildi.
    Lastiker değiştirdikten sonra bu 3 pozisyondan eser kalmadı. Çok tatlı bir şekilde yatış pozisyonu alınabiliyor. Artçı varken de sorun olmuyor.

Lastikleri 16.08.2013 Cuma akşamı taktırdım. Aynı akşam 110+ KM yol katettim. Şu an da kardeşim KM artırıyordur. Lastik rodajı tamamlanmadığı halde frenleme mükemmel.
    Lastikler değiştiğinden beri motosiklet asfaltta hiç kaymadı!

İmkânı olan Cbr 250 sahiplerine fiyat ve kalite olarak birbirine çok yakın olan Pirelli Diablo Rosso II veya Michelin Pilot Activ serisi lastiklerden birini stock lastiklerle değiştirmelerini tavsiye ederim.
    ermanay ve theplatoon bunu beğendiler.

gerçekten çok kazık bana biraz fırsatçılık yapıyorlar gibi geldi niye böyle pahalı diye sorduğumda ngk doğrudan hondaya veriyor sınırlı sayıda geliyor bizde kitliyoruz gibisinden bir cevap verdi. aslında bujilerimde bir sorun da yok ama işte garantiden çıkmasın bi de kafam rahat etsin diye değiştireyim demiştim. neyse belki ismailaydın ın dediği gibi başka markaları araştırırım.

Garantiden çıkmaz, kitapçıkta 48 bin km değişim, 24 bin km kontrol diye yazıyor, ona bakarlar garanti için. Ama öncesinde değiştirmek iyi oluyor, 48 bin km çok uzun bir süre gibi.

iyi o zaman aceleye gerek yokmuş bu arada bujinin modelini buldum ngk SIMR8A9 internette biraz araştırdım 50 60 civarında

Aynen usta, ben doğu batı honda'da 55 liraya aldım.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    1-2 Kare Atalım Ortalık şenlensin

..Carmentality.. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada benim Cbr 250'ye Pirelli Diablo Rosso II lastik taktırdım. Motosiklet kontrol manyağına döndü.

Maalesef artık kalkışlarda yanlayamıyorum, kaydıramıyorum ama motosiklet öyle bir hızlanıyor ki şimdi de daha farklı bir haz alıyorum.

Ayrıca virajda yatar pozisyonda 140'a çıktım ve motosiklet azıcık bile savrulup kontrolden çıkmadı. 140'ı gördükten sonra viraj bitti.

Lastikleri değiştirdikten sonra motosikletteki titreşim de azaldı.

Deneyim ve izlenimlerime göre stock lastiklerde motosiklet 3 pozisyona sahipti. Dik pozisyon, sağa ve sola yatar pozisyon. Ancak geçişler çok tatlı değildi.
    Lastiker değiştirdikten sonra bu 3 pozisyondan eser kalmadı. Çok tatlı bir şekilde yatış pozisyonu alınabiliyor. Artçı varken de sorun olmuyor.

Lastikleri 16.08.2013 Cuma akşamı taktırdım. Aynı akşam 110+ KM yol katettim. Şu an da kardeşim KM artırıyordur. Lastik rodajı tamamlanmadığı halde frenleme mükemmel.
    Lastikler değiştiğinden beri motosiklet asfaltta hiç kaymadı!

İmkânı olan Cbr 250 sahiplerine fiyat ve kalite olarak birbirine çok yakın olan Pirelli Diablo Rosso II veya Michelin Pilot Activ serisi lastiklerden birini stock lastiklerle değiştirmelerini tavsiye ederim.
    Hocam 13.500 km'de motosikletim kendimi hiç güvende hissetmiyorum,artık psikolojik olarak dönüşlerden sonra ani gaz açamaz duruma geldim ırc'ler yüzünden.Yakın zamanda lastik almayı düşünüyorum fiyat olarak size ne kadara mal oldu pirelliler ?

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ben Bosch Car Service'de çalışıyorum. Ben de ilk buji değişiminde servise 120 TL bayılmıştım. Ancak Bosch'daki arkadaşlarla konusu geçtiğinde Bosch'un iridyum bujilerinden bahsettiler.

Bizim bujiler iridyum olduğu için pahalı ama Honda normal iridyum bujilerden de pahalıya satıyor yetkili servislerde.

Size en yakın Bosch Car Service'de Bosch İridyum Buji ile bu olayı 35 TL'ye çözebilirsiniz. Kendiniz takmak zorunda değilsiniz, bakım zamanında yanınızda götürün, taksınlar ;)

Bosch zaten bujiyi icad eden firma. Bu yüzden sıkıntı yaşamazsınız, merak etmeyin.

Benim de 20.000 bakımı yaklaştı. Ben de Bosch buji takacağım bu bakımda. Sonuçta iridyum buji ;)
    İridyum buji takınca ateşleme bobin sistemi o iridyumu ateşleme gücüne sahip olacak mı acaba, yoksa iridyumlar buna göre mi üretiliyor? bosh da calışıyosunuz diye soruyorum, genel kanı sistemi bozacağı yönünde
    TAN TOKDEMIR

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı -TAN- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridyum buji takınca ateşleme bobin sistemi o iridyumu ateşleme gücüne sahip olacak mı acaba, yoksa iridyumlar buna göre mi üretiliyor? bosh da calışıyosunuz diye soruyorum, genel kanı sistemi bozacağı yönünde
    Arkadaşım Cbr 250'nin orijinal bujisi iridyum buji. Bu nedenle pahalı zaten.

Normal bujilerin tanesi 8.5 TL ile 12.5 TL arasında satılıyor. İridyum bujiler 35 TL ile 40 TL arasında satılıyor. Ancak Honda iridyum bujileri 110-120 TL'ye satıyor.

Benim tavsiyem, iridyum bujiyi Honda'dan değil de Bosch'dan almak yönünde. Hem kaliteli, hem ucuz ;)

Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 13.500 km'de motosikletim kendimi hiç güvende hissetmiyorum,artık psikolojik olarak dönüşlerden sonra ani gaz açamaz duruma geldim ırc'ler yüzünden.Yakın zamanda lastik almayı düşünüyorum fiyat olarak size ne kadara mal oldu pirelliler ?
    Arkadaşım ben de seninle aynı durumdaydım. Özellikle güneş tepedeyken stock lastikler çok çok kötü.

Ama ben lastikleri istediğim zaman alamadığım için stock lastiklerle bile olabildiğince güvenli sürmeye dikkat ediyordum.
    Stock lastiklerin sevdiğim yanları kırmızı ışıklarda kalkışlardaki patinajı ve çok kolay bir şekilde yanlayabiliyor olmamdı.
    Onun dışında sürekli risk.

Gelelim fiyata.

Diablo Rosso II'yi Kocaeli'de Pirelli satan motosikletçilerde 900 TL'ye buldum. Çok pahalı geldi.

Michelin Pilot Activ'de de stok yoktu. Hatta bir motosiklet mağazasıyla kavga ettim. Adama sipariş verdim, lastikleri takmaya gittim, farklı ölçülerde lastik getirtmiş.

Sonra internetten araştırmaya başladım. Motolastik.com'da 640 TL'ye buldum.
    10 taksit 709 TL'ye aldım. 50 TL de takılmasına verdim. Toplamda 759 TL'ye maloldu ama değdi ;)
    rummenigge bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar;
    Dün Denizli'den Fethiye-Saklıkent' e gittik 8 motor. Gidiş-Dönüş 424 km yol yaptık. Denizli'den depoyu bu defa 47 değil tam 50 TL ye fulledim.

Daha öncesinde 100-110 ile 170 km'de full depo bitmişti.

Bu gidişimizde 80-90 arası gittik grup sürüşü dahilinde. Bir tam depo ile 340 km yol yaptım. CBF ile 394 ü görmüştüm buda tahrik ediyor ama arada 120-130 yaptım kısa aralıklarla.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100-110 ile 170 km'de full depo bitmişti. Bu gidişimizde 80-90km ile 340 km yol yaptım.
    Bukadar fark oluşması tamamen imkansız, biyerde yanlış hesap var
    erays ve buberk bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ben hyo da tek dopada yapıyorum nerdeyse o km yi. Ferdinand ın dediği gibi arada çok fark var normal bir durum değil yani

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Pardon arkadaşlar 170 km lik yolun sonunda 276 km yol yapmıştım cümlede eksik var

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    son gezimiz

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/120631-izmir-gumuldur-hipocamp-bayram-gezisi.html

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    6.592 km deki motosikletim satılıktır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-6.592-km-de-ilk-sahibinden-tertemiz-cbr-134761389/detay

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    sanki kış geldide kimse foruma girmiyor canlanın biraz yahu.tiredeki ustaya egzoz yaptıran arkadaş hala videoyu bekliyoruz susturuculu ve susturucusuz olsun lütfen :D

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Hemen hemen hergün en az 80-100 Km can sıkıntısı yol yapıom qeziyom senelik izindeyim Bugün alanyaya gidiyorum Motorsuz :( Alanyadan geldıkten sonra %50 Eskişehir Festivaline gideceğim. Gidecek olan arkadaslarla irtibatta olalım.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    arkadaş bugün kadıköy hasanpaşa ve kızıltopraktaki bütün motor dükkanlarına sordum lastik için beyaz renkli kalem kalmamış. tam heves geldi alıcaktım alamadım boynu bükük kaldım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler