Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı harykont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kısmetse ay sonunda 250 beyaz cıbırımı alıyorum ön cam konusunda bir sorum olacaktı film yapmak istiyorum ama biraz araştırdım en uygun yöntem taktik nedir nasıl yapabiliriz bilgisin olan aydınlatırsa sevinirim iyi forumlar
    Hocam hiç uğraşma kendim yapacağım diye. Reklamcıya yada tabelacıya gidiyorsun. Ön cama film istiyorum diyorsun. 2 türlü film var biri şeffaf hafif siyah görünür diğeri koyu siyah. 5 tl veriyorsun tmmdır. Ben koyu siyah yaptım çok da güzel oldu. Motoru tamamladı ön cam sanki. İşte bir kaç resim;

Bak bu da filmsiz arkadaşın CBR' ı;

ybalci ve erays bunu beğendiler.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Cam gerçekten güzel olmuş. Arkadaki mavi motor nedir ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    iyi geceler arkadaşlar size bir sorunm olucak şimdi bu 250 nin tam olarak sakin kullanımda yakıtı nedır ?? öyle yaklasık degıl yani tam olarak lt cinsinden ölçen oldumu ?? ben cbr 125 ile 100 km de yaklasık 2,5 ölçtüm...yarın bir daha ölçücem ...geçen bir yerde sakin kullanımda 100 km de 3 lt dıye yazan birisi oldu yanı aradakı 0.5 (yarım ) litre için cbr 125 yerine 250 almayı düşünüyorum...
    not:yarım litre neki demeyin yarım olmasında 1 lt olsun diyen arkadaşlar için dip bot sadece geçen hafta oyle sehır dısı gezme vs yok pazartesiden pazara 544 km yol yapmısım...bu ayda ortalama 1500*2000 km yapıyor yanı toplamda fark edıyor 1lt

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar bendende size bi soru. 4000 Bakımını yapmıstım kendim. Şimdi 6500 Kmde motor. Yağını değiştircem çünkü motor bana bi hoş çalışıyor gibi geldi. Sağda Solda Çok duyum aldım Motul 5100 10-40 hakkında bende gittim aldım. Bu yağı --KULLANAN-- ARKadaşlardan yorum beklıyorum. daha yağı koymadım. Motorun üzerindeki Yağ İPONE 10-40. Aldığım Yağ Bu.

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar size bir sorunm olucak şimdi bu 250 nin tam olarak sakin kullanımda yakıtı nedır ?? öyle yaklasık degıl yani tam olarak lt cinsinden ölçen oldumu ?? ben cbr 125 ile 100 km de yaklasık 2,5 ölçtüm...yarın bir daha ölçücem ...geçen bir yerde sakin kullanımda 100 km de 3 lt dıye yazan birisi oldu yanı aradakı 0.5 (yarım ) litre için cbr 125 yerine 250 almayı düşünüyorum...
    not:yarım litre neki demeyin yarım olmasında 1 lt olsun diyen arkadaşlar için dip bot sadece geçen hafta oyle sehır dısı gezme vs yok pazartesiden pazara 544 km yol yapmısım...bu ayda ortalama 1500*2000 km yapıyor yanı toplamda fark edıyor 1lt
    uzun yolda 70-80 ile gittiğinde 3 litre yakar 100 km'de. ancak şehir içinde dur kalk yapa yapa gidersen ya da uzun yolda gazı köklersen 4.5 litrelere kadar çıkabilirsin. agresif kullanım çok farkettiriyor bu motosiklette.

ben önceleri 4-4.5 arası yakıyordum. şimdi yeni yeni 3.5-4 lt arası yakmaya başladım. zamanla 3'e doğru gidecek inş. tabii ben yakıttan çok sürüş güvenliğine önem veriyorum. sakin kullanacağım diye hayatımı riske atmak istemiyorum. atik olmak istiyorum.

Motosikleti
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam gerçekten güzel olmuş. Arkadaki mavi motor nedir ?
    Skygo 125 Hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Motosiklet seçiminde yakıt tüketiminden çok (en azından 600 e kadar) hakimiyet hız ve kontrol açısından bir değerlendirme yapabilirseniz daha iyi olur.

İkincisi ben 100 km 3 -3.2 - 3.4 arasında yaktığımı biliyorum. Cbr125 ile Cbr 250 arasında piston farkı var. Bırakta o kadar da yaksın.Seni 4 silindir kadar usandırmaz.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Motorundan memnunsan değiştirme.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiyede böyle bi çanta uygulaması yapan oldumu acaba?

Givi V35 çantaları takmışlar müthiş durmuş.

Tabi çantaların fiyatıda müthiş.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Cbr yakıt konusunda cok iyi ama artci varsa biraz daha fazla yakiyor naparsam yapim 3.3 litreden yukari cikaramadim iki kisi 110 dan asaa gitmeden bu sonuc tek kisi 130 150 arası 3.2 litre yol e5 trafik yok
    www.erkakurye.com

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Givi V35 çantaları takmışlar müthiş durmuş. Tabi çantaların fiyatıda müthiş
    Ben henüz sert çanta kullanan görmedim ama çok ciddi niyetliyim Önce çantaları almayı planlıyorum ya direk bunlar olacak yada kappanın K33 leri

Sonra alıp birine götürüp uyumlu bağlantı aparatı yaptırmayı düşünüyorum, uzun iş yani ama ne yapalım.

Givi Asia' da direk bağlantı demirleri var CBR 250 R' için, yavru yavru VFR tadında dolaşıcaz işte neden getirmiyorlar hiç anlamıyorum

Tanıdığın biri bu çantaları kullanıyorsa bize bi günlüğüne bağlantı demirlerini versin buluşup hallettirelim istersen Bende şuan bunun arayışındayım ama henüz bulamadım...

Bi süre daha bulamazsam dediğim gibi, götürüp uydur işte dayı diycem demirciye, yapacak bişeyim yok

Givi SB137 :
    deep_far bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben henüz sert çanta kullanan görmedim ama çok ciddi niyetliyim Önce çantaları almayı planlıyorum ya direk bunlar olacak yada kappanın K33 leri

Sonra alıp birine götürüp uyumlu bağlantı aparatı yaptırmayı düşünüyorum, uzun iş yani ama ne yapalım.

Givi Asia' da direk bağlantı demirleri var CBR 250 R' için, yavru yavru VFR tadında dolaşıcaz işte neden getirmiyorlar hiç anlamıyorum

Tanıdığın biri bu çantaları kullanıyorsa bize bi günlüğüne bağlantı demirlerini versin buluşup hallettirelim istersen Bende şuan bunun arayışındayım ama henüz bulamadım...

Bi süre daha bulamazsam dediğim gibi, götürüp uydur işte dayı diycem demirciye, yapacak bişeyim yok

Givi SB137 :
    http://n1311.hizliresim.com/1h/f/uhgs6.jpg
    Eğer V35 in cbr250r ile uyumlu demirini yapılmış ve biryerlerde satılıyolarsa elbet bi yerden sipariş ettirilir bence.

Ben bu resimleri cbr250.net den buldum

Kırmızı motorun sahibide kendisi bi demircide yaptırmış aparatını fakat çok profesyonel iş çıkmış.

Bana bi takas teklifi geldi bu haftasonu netleşecek durum ve 250cc ye geri dönmüş olacağım.

Kafamda uzun yol planları var önce Türkiye turu + Gürcistan sonraki dönemlerde ufaktan avrupaya doğru çıkıcam.Hangi motorla olur bilmiyorum.Cbr250 ye alışabilirsem çok kötü gelmezse en ekonomik tercih olacak benim için.Çantaların maliyeti çok yüksek fakat eğer tamam bu motorla çıkıcam yola diyebilirsem bende böyle bişeyler yapabilirim.Ya hiç yapmam yaparsamda en iyisini (oda araştırdığım kadarıyla Givi V35 ler oluyor) onu yaparım
    ferdinandd bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba beyler Mart Nisan da bir CBR alacağım lisede okuyorum Mart Nisan gibi de ehliyetim olacak ve alacağım motor üniversiteye kadar ben de olacak ben Ayda 2 3 kez 100 kmlik yol yaparım arkamda biri ile ve alacağım motor ilk motorum olacak ama daha önce motor kullandım biliyorum az bir şey sürmeyi yani 125lik mi almalıyım 250lik mi 2sinide aynı masrafı yaparım. Fiyat farkı belli zaten sorun değil ama ilk motor olacağı için hangisi olmalı bilemedim yardımcı olur musunuz ?

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n

Givi SB137 :
    http://n1311.hizliresim.com/1h/f/uhgs6.jpg
    Cbr250.net'de bunun montaj videosu da vardı adam givi'nin demirlerini Malezya'dan mı ne getirtmişti. Tabut gibi dev çantaları da bağladı. Çantalar sinyalleri geriye ittiriyordu. Bu demirler de onlardan olabilir, sinyallere çok yakın. Soft çantalar ile daha kullanışlı olabilir belki. O videoda artçı tutunma demirlerini de sökmemişti.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    elimde orjinal cbr 250r sinyalleri vardır uygun fiyata vericem.ayrıca sol byük grenaj da var ufak sürtünme dolayı çizik var ilgilenen olursa msj atmanız yeterli

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Videolar da bunlar;

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Givi V35 çantaları takmışlar müthiş durmuş.

Tabi çantaların fiyatıda müthiş.

http://n1311.hizliresim.com/1h/f/uhghk.jpg
    http://p1311.hizliresim.com/1h/f/uhghr.jpg
    http://p1311.hizliresim.com/1h/f/uhghv.jpg
    CBR'da bana kalırsa en uygunu spor sırt çantası. Kuyruğu sivri bir makinayada çanta çok abes duruyor. Millet nedense sport touring gözüyle bakıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba beyler Mart Nisan da bir CBR alacağım lisede okuyorum Mart Nisan gibi de ehliyetim olacak ve alacağım motor üniversiteye kadar ben de olacak ben Ayda 2 3 kez 100 kmlik yol yaparım arkamda biri ile ve alacağım motor ilk motorum olacak ama daha önce motor kullandım biliyorum az bir şey sürmeyi yani 125lik mi almalıyım 250lik mi 2sinide aynı masrafı yaparım. Fiyat farkı belli zaten sorun değil ama ilk motor olacağı için hangisi olmalı bilemedim yardımcı olur musunuz ?
    Artık 98nci defa aynı şeyi yazıyorum: CBR 125 al kardeşim yeni başlıyorsan. CBR 250 1-2 yıl sonra ki düşüncen olsun.
    hititarslanı bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Abi vala bende aksine çok yakıştırıyorum, hem kendisine hem abisine deli yakışıyor yan çanta

Felon, deep_far, ömer2 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 250R
    Neden peki bir açıklama yapar mısın? 2side öğrenme motoru değil mi ? Biraz daha ağır CBR 250 ama ben artçıyla 100 km yola 125 lik motorla nasıl gideyim her yokuşta boğulacak felan.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden peki bir açıklama yapar mısın? 2side öğrenme motoru değil mi ? Biraz daha ağır CBR 250 ama ben artçıyla 100 km yola 125 lik motorla nasıl gideyim her yokuşta boğulacak felan.
    Dur sana açık açık söyliyeyim sebebini

Ben CB 125 ile başladım motosiklete, yakında 2 yıl olacak. Yaz, kış, kar, çamur demeden kullandım. CB' m hiç kontrolümden çıkmamışken, CBR' ımın grenajları çizikler içinde.

Alet ağır ve benim 2 yıllık tecrubem motosikletimin yükünü motosiklete taşıtmama yetmiyor, seyir halinde sorun yok fakat dururken sağa sola bırakıveriyorum

Acilen eğitime gitmem lazım, yemişim 2 yıllık tecrubeyi, CBR için yetersiz :/
    RuzgarSA bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Dur sana açık açık söyliyeyim sebebini

Ben CB 125 ile başladım motosiklete, yakında 2 yıl olacak. Yaz, kış, kar, çamur demeden kullandım. CB' m hiç kontrolümden çıkmamışken, CBR' ımın grenajları çizikler içinde.

Alet ağır ve benim 2 yıllık tecrubem motosikletimin yükünü motosiklete taşıtmama yetmiyor, seyir halinde sorun yok fakat dururken sağa sola bırakıveriyorum

Acilen eğitime gitmem lazım, yemişim 2 yıllık tecrubeyi, CBR için yetersiz :/
    teşekkürler 125 araştırmaya devam o zaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler