Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olmadığı için çabuk sıkıldım yalan yok...
    büyük motor almaktan son anda vazgeçip bunu aldım, yanlış karar vermişim demek ki...
    benimde cbr250r dördüncü motorum, kullandığım motorlar içinde en kalitelisi bu bi süre daha devam etmeyi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Alıntı kadir962 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaşlar bende de cbr 250. 6 bin deviri geçmeme rağmen 20 kuruş yakıyor anormal bı durum varmı acaba normalmı.birde rizoma elcik ve topuz taktım topuzlar sabıt durmuyor el ile donuyor.cbr 250 lerde bole doner sabıt durmaz dıyorlar dogrumudur acaba cevaplarsanız cok sevınırım teşekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

ewet bunun nedeni nedir acaba.yada normalde yedek depoya duşmeden nekadar benzin alması lazım ve kaç km yapmam lazımdır acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

ewet bunun nedeni nedir acaba.yada normalde yedek depoya duşmeden nekadar benzin alması lazım ve kaç km yapmam lazımdır acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Yardımcı olursan çok sevınırım topuz ve yakıt durumu ile ilgili
    Evet topuzlar sabit değil dönüyor, 6.000 deviri geçmeyipte 20 krş yakan ve bunu dile getiren bir sen çıktın forumdan. Eğer ölçümü doğru yaptıysan servise gitmende fayda var çünkü bizim motorların yakıtı bu kadar yüksek değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Ilanima arayanlar oldu ama genelde meraktan ariyorlar.

Bir tek ciddi dusunen bir arkadas geldi bakti. Baska birisi 7000 TL vereyim mi dedi

Sormak istedigim trafik sigortamiz 156 TL gozukuyor bende. satis yapacaksam, yeni alan arkadas trafik sigortasini ne kadara yapacak? tam bilmedigim icin konuyu bakmaya gelen arkadasima net birsey soyleyemedim. 400 500 TL lerden bahsediyordu ki benm arabanin bile o kadar degil trafik sigortasi.

Birkac kisi de aradi goreyim diye ama geri aramadilar

lordbarbaros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster FortyEight 2012
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilanima arayanlar oldu ama genelde meraktan ariyorlar.

Bir tek ciddi dusunen bir arkadas geldi bakti. Baska birisi 7000 TL vereyim mi dedi

Sormak istedigim trafik sigortamiz 156 TL gozukuyor bende. satis yapacaksam, yeni alan arkadas trafik sigortasini ne kadara yapacak? tam bilmedigim icin konuyu bakmaya gelen arkadasima net birsey soyleyemedim. 400 500 TL lerden bahsediyordu ki benm arabanin bile o kadar degil trafik sigortasi.

Birkac kisi de aradi goreyim diye ama geri aramadilar
    Ben Temmuz 2012 de yaptırdım trafik sigortasını. 50 tl
    Barbaros- Ankara 1981
    2015-Halen: Harley Davidson Sportster FortyEight XL1200 X
    2012-2013 : Honda CBR 250R

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Sormak istedigim trafik sigortamiz 156 TL gozukuyor bende. satis yapacaksam, yeni alan arkadas trafik sigortasini ne kadara yapacak? tam bilmedigim icin konuyu bakmaya gelen arkadasima net birsey soyleyemedim.400 500 TL lerden bahsediyordu ki benm arabanin bile o kadar degil trafik sigortasi.
    O arkadaş kasko'dan falan söz etmiş olabilir mi acaba? Daha geçen ay arkadaşa CBR 125 aldık, sigortasını yanılmıyorsam 130 TL gibi bir fiyata yaptırmıştı. Sizin 156 TL gözüküyorsa tamamen tahmine dayalı söylüyorum yeni yapılacak olan trafik sigortası 180 ila 200 TL civarında olacaktır.
    Daha önce de dediğim gibi motorunuzla ciddi ciddi ilgileniyorum ama iş güç şu bu derken ancak haftaya İstanbul'da olabilirim. Sizi arayıp konuşamadım da bu nedenle, yoksa motoru çoktan alıp gitmiştim Neyse kısmetse olur.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    dun yıne bıraz pıyasaya bakalım dedık bı de haber saldık makına alcaz dıye.

tek bı tane cıddı 636 vardı takasa gırılebılecek. 11istedi ustune. satıp almak daha mantıklı dıye vazgectım. gercı ayak ustu 11 pazarlıkla 10a felan alınırdı

ahanda bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04514917/detay

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormak istedigim trafik sigortamiz 156 TL gozukuyor bende. satis yapacaksam, yeni alan arkadas trafik sigortasini ne kadara yapacak? tam bilmedigim icin konuyu bakmaya gelen arkadasima net birsey soyleyemedim.400 500 TL lerden bahsediyordu ki benm arabanin bile o kadar degil trafik sigortasi.
    O arkadaş kasko'dan falan söz etmiş olabilir mi acaba? Daha geçen ay arkadaşa CBR 125 aldık, sigortasını yanılmıyorsam 130 TL gibi bir fiyata yaptırmıştı. Sizin 156 TL gözüküyorsa tamamen tahmine dayalı söylüyorum yeni yapılacak olan trafik sigortası 180 ila 200 TL civarında olacaktır.
    Daha önce de dediğim gibi motorunuzla ciddi ciddi ilgileniyorum ama iş güç şu bu derken ancak haftaya İstanbul'da olabilirim. Sizi arayıp konuşamadım da bu nedenle, yoksa motoru çoktan alıp gitmiştim Neyse kısmetse olur.
    Ozan selam, acelem yok, kimse on odeme yapip 3 5 birsey birakmadikca motoru kimseye baglamam onun icin su anda sahibi benim halen istersen geldiginde arayabilirsin, forum icinde bir arkadasa birakmak bnm icin daha iyi olurdu tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun yıne bıraz pıyasaya bakalım dedık bı de haber saldık makına alcaz dıye.

tek bı tane cıddı 636 vardı takasa gırılebılecek. 11istedi ustune. satıp almak daha mantıklı dıye vazgectım. gercı ayak ustu 11 pazarlıkla 10a felan alınırdı

ahanda bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04514917/detay
    Baris illa racing alacaksin yani?

Motosikleti
    pani / 3colore
    4silindir sport touring de olabılır. vfr mesela

Motosikleti
    pani / 3colore
    bununla da h.ıcı cıddı grusecegız.takası kabul eden ender CClerden 636dan daha ıyı bır teklıf olacak hersekılde.tek sorun yag yakma vs olayı hakkında pek bılgı sahıbı degılım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2657564/detay/

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun abi.Ne almayı düşünüyosun kısmetse ?
    kardeşim gönlümdeki aslan fazer...nasipse fazer alacağım....

benimde cbr250r dördüncü motorum, kullandığım motorlar içinde en kalitelisi bu bi süre daha devam etmeyi düşünüyorum
    uzun yıllar gönlüne göre binersin inşaAllah, kazasız belasız...

bide resim koyalım ortalık şenlensin biraz...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bununla da h.ıcı cıddı grusecegız.takası kabul eden ender CClerden 636dan daha ıyı bır teklıf olacak hersekılde.tek sorun yag yakma vs olayı hakkında pek bılgı sahıbı degılım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2657564/detay/
    Hacı sen cbr ile viraja yatamıyorum derken bu motorlara hiç bakma bence...alacaksan da eğitimi cbr ile al ve öyle sat bence...
    -unnamed- bunu beğendi.

Katılıyorum , bizim 26.4 ps'lik motordan 178.2 ps'liğe direkt geçmek iyi olmaz . Honda eğitimde 107.4 ps'lik cbf1000 kullandım, hızlanması aklımı aldı , cbr1000rr'ı düşünemiyorum.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    cbr250r için koruma takozunu alan ve kullanan varmış aramızda vaktim vardı forumu bayaa bi geçmişten gelerek inceledim tekrar.

sorum şu ki koruma takozunu taktığımızda motor yatarsa falan toptan koruyor mu yoksa gidon topuzları falan hala sıkıntı yaratır mı önerir misiniz?

Koruma takozları motoru ve şasiyi koruyor, koruma demirleri gibi yan devrildiğinde üzerinde durmuyor. Gidon ve başka noktalardan yine yere değer. Düşük hızda düşüp asfaltta sürüklenirsen yine yan grenajları da koruyabilir ama daha fazla birşey beklememek lazım.

Yoshimura koruma takozuyla kaza yapmıştım, daha önceki mesajlarımda var. Kaldırıma düştüğü için ön grenaj perişan oldu ama yanları korudu. Metal kısmı düzeltilip eski haline geliyormuş ama servisteki eleman daha önce gelen kazalı bir motorda takoz yamulurken şasiyi de bükmüş gibi birşey dedi. O yüzden şu an kullanmıyorum.
    kakare bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı sen cbr ile viraja yatamıyorum derken bu motorlara hiç bakma bence...alacaksan da eğitimi cbr ile al ve öyle sat bence...
    yatmıyorum-yatamıyorum degıl.sonucta her allahın kulu egıtım alarak vıraj yapmıyor.benım de pek hosuma gıtmıyor bu denlı adrenalın dolu hareketler.duzde bos yolda ıvmelenmeyı-aralardan kaymayı sevıyorum.1000lık lede 250lıkte yaptıklarımı uygulayacagım.bındıgım motorda kasarlanmadan kendıme guvenım pek gelmıyor zaten

+bıraz once menemen'den bır dost aradı.daha once benı arayan arkadası baska makıne alınca ona benımkını teklıf etmıs.uzun suren konusma sonucu kaskla beraber 9275e anlastık hayırlısı olur ınsallah.bu da ıptal olursa satısı , gerı cekecegım heralde

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Bakırköy de 48 sk... plakalı siyah cbr 250 gördüm bugün...
    Neyse , konuya geleyim,
    Arkadaşlar motoru kış uykusuna yatırmak için neler yapmak gerekiyor,motor brandayla bi balkon çıkmasının altında bağlı duruyor, (güvenlik kamerası mevcut)
    Kanada da yaşayan motorcu bi arkadaşıma sordum bunları yazdı:

Ustu kapaliysa birsey olmaz ancak benzin deposunu agzina kadar doldurup fuel stabilizer ekle ki benzin hava alip bozulmasin. Aku yu de cikarip eve koy yoksa bosalir ayrica battery charger alip akuyu sarjda tutsan daha da iyi olur. (Honda otomatik sarj satiyor surekli olarak sarj ediyor)
    Motoru durdugu yerde sogukken calistirmak motorun omrunu kisaltiyor. Ayrica tekerleklerin havasini 50 psi a cikarki tekerler ucgen olmasin agirliktan yada lifte kaldir. Ben jack aldim motoru askiya aliyorum ki yuk teker ve amortisorden kalksin

Bu arada motoru iyice temizle ve cila at . Birde tum vida ve ek yerlerine wd-40(ince yag) spray le

fuel stabilizer i (su giderici) 2-3 benzinciye sordum, bulamadım, o bi şekilde bulunur da , hangi oranda karıştırmalıyız, bilen kullanan var mı?
    ayrıca, aküyü çıkarmak zor mu, grenaj sökmemiz gerekir mi? , bahsi geçen şarj aletinden veya benzerinden kullanan var mı?
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    pani / 3colore
    aku sokmek basıt.arka koltugu on koltugu sok.cıvataları sok.cıkıyor

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğukta çalıştırmak zarar vermez. Tekerleklerin altına tahta koyman yeterli. Benzin 1 senede anca bozuluyor. Biraz benzin olsa yeterli. Fullemeye gerek yok.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    aku sokmek basıt.arka koltugu on koltugu sok.cıvataları sok.cıkıyor
    eyvallah

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğukta çalıştırmak zarar vermez. Tekerleklerin altına tahta koyman yeterli. Benzin 1 senede anca bozuluyor. Biraz benzin olsa yeterli. Fullemeye gerek yok.
    peki yine de soğuğa karşı herhangi bir madde karıştırmalı mıyız benzine? tahta meselesi tamam , yine de lastik basınçlarını yükseltmeli miyim olduğu yerde bekleyeceği için?

aküyü çıkarttık diyelim şarjda bekletmek zorunda mıyız? Veya hiç çıkartmasam 10-15 günde bir max 30 dakikalığına çalıştırsam daha mı iyi olur, ne dersiniz?
    wolrath bunu beğendi.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 haftada 1 kere çalıştırmak, mümkünse turlamak daha sağlıklı Benzine bişey yapmanıza gerek yok. Lastiğin basınçları normal seviyede olsun. Ayda 1 kere sarj edebilirsiniz aküyü.
    avcagatay bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    pani / 3colore
    oldugu yerde sarj olmuyor aku, ılerı takat lazım dıye bılıyorum??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler