Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmayın hocam ya kotu lastik yuzunden etkili fren yapmayı geliştiremezsin,virajlarda yeterince yatamazsın motor ustunde hiçbirxaman yeteneklerin gelişemez ve daha da kotusu yaptıgın kmler surus karakterinize yerleşiyor ve herkes bilir ki yanlışı duzeltmek bastan ogrenmekten cok daha zordur.tavsiyem mutlaka degıstırın şu lastikleri
    Arkadaşlar geçenlerde Maltepe köprüsünde az kalsın yapışıyordum köprüden E5'e bağlanırken bu ay çıksın Diablo Rosso 2 alacağım. İstanbul'da uygun fiyatlı ayrıca lastik takımını da gerçekleştiren yer var mıdır? Ayrıca motolastik'te fiyat uygun ama İzmir'de başka ilde ikamet edip oradan alan var mı? Dışarda ne kadar tutar yaklaşık taktırma ücreti ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakaryadan Çıktım.Ortalama Hızım 110-140 kmh. 100 km sonra Benzin istasyonuna girdim. 16.00 TL aldı. Bu demek oluyor ki. 1 kmde 0,16 krş yakmış oldum. Benzin Litresi: 4,64 tl . Buda 100 kmde 3,4 litre yapıyor.
    Depoyu Fulledim. 51 TL benzin aldım. 277 km yol yaptım.(FULL ŞEHİR İÇİ KARMA KULLANIM). 0,184 KURUS 1 KM.
    BUDA 100 kmde 3,9 litreye denk geliyor.
    Beni yakıt değerlerim bunlar bir ara biraz yüksek devir gittim o kadar çok yüksek devir gitmiyorum bazen kalkışta.[IMG][/IMG]
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçenlerde Maltepe köprüsünde az kalsın yapışıyordum köprüden E5'e bağlanırken bu ay çıksın Diablo Rosso 2 alacağım. İstanbul'da uygun fiyatlı ayrıca lastik takımını da gerçekleştiren yer var mıdır? Ayrıca motolastik'te fiyat uygun ama İzmir'de başka ilde ikamet edip oradan alan var mı? Dışarda ne kadar tutar yaklaşık taktırma ücreti ??
    Muğla Fethiye'de yaşıyorum. Lastik sökme takma balans ayarı 50 tl ye yapıyorlar. Motolastik'ten alıp herhangi biryerde taktırabilirsiniz.
    KUBA CG150(2011)>> HONDA CBR125R(2014) >> HONDA CBR250R(2014)>> ???

Motosikleti
    Mt 07
    Arkadaşlar eski kasa cbr 250 sattım. Aslınca çift silindire geçme niyetindeydim ama sanırım ekonomik planlar düşündüğüm gibi gitmeyecek. Sezonu motorsuz geçirmek istemiyorum. Yeni kasa cbr de merak ettiğim şu 5000 devir zırıltısı devam ediyor mu? Araştırdım ama bulamadım kullanıcısından duymak iyi olacak. Eğer o sorun çözüldüyse tekrar cbr 250 düşünüyorum.

Motosikleti
    CBR250R 2015
    1000km oldu o sesi duymadim belki kask oldugu icindir ama duymmuyorum

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı odeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar merhabalar ben Orhan. Forumu okuyordum ancak yeni aranıza katılabildim.

Sormak istediğim bir kaç mesele var, vakit ayıracak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Daha önce bir çok kişi sormuş lakin bir de kendi açımdan değerlendirmek istiyorum. 50 bin km trafik deneyimim var ancak otomobille yaptığım bir deneyim. Otomobilden sıkıldım bir süredir motorla yatıp motorla kalkıyorum. İnanılmaz moda girmiş durumdayım. Kesin kararlı bir şekilde motor kullanmak istiyorum ancak hiç motor deneyimim yok. Şöyle bir durum var, sürekli trafikte olduğum için trafiğe motorla çıkmaktan korkmuyorum. Çok kısa sürede adapte olabileceğimi düşünüyorum. Hız delisi, dengesiz bir stile sahip adam da değilim. Benim için her şeyden önce güvenlik gelir. Onun dışında tek beklentim var keyif almak. Güvenli bir şekilde sadece keyif almak.

Uzun süren araştırmalarım sonunda 250r'da karar kıldım. 2014 model 10-15.000 km civarında bir 250r almayı düşünüyorum. Yanında Diablo Rosso II lastikleri direkt düşünmeden alacağım. Arai ya da Agv fiber kask, Alpinestars ayakkabı, eldiven ve mont alacağım. Motor için 10-11 bin arası bütçe ayıracağım. Koruma ekipmanları için de 1.000-1.500 TL gibi bütçe ayıracağım. Lastiklerle beraber totalde 13-14 bin lira gibi bir bütçe ayırmayı planladım.

Boyum 1.75 kilom 75. Güvenliğe önem veren, bu işi keyif için yapmak isteyen, çabuk adapte olabilen, hızlı öğrenen biri olduğumu düşünüyorum. Bu motor benim fiziğimde ve mental yapımdaki bir adam için uygun mudur? 125'lik alsam 1 ay sonra eminim "keşke 250 alsaydım" diyeceğim. Al-sat uğraşmak istemiyorum. Motoru alıp 1-2 sene güzel güzel kullanmak istiyorum arkama bakmadan.

Siz, deneyimli değerli dostlarımın bu konuda bana söyleyebileceği bir şeyler var mıdır? Kişisel olarak ben pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak yine de deneyimli dostlardan fikir almak, dinlemek hayati önem taşıyor diye düşünüyorum.

İzlediğim yolda bir sıkıntı var mı? Başlangıç için doğru ilerliyor muyum?

Tekrardan vakit ayıran arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Herkese sevgiler selamlar.
    Yeni gördüm mesajını aynı durumda ben vardım hiç tecrübem yoktu motorla ancak 300k araba tecrübem var 3-4 senesi İstanbul'da. Kesinlikle önce eğitim derim. Honda Gis 1-2 tavsiye ederim.
    kahve bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Zincir den ciy ciy ciy diye ses gelmeye başladı yağına özen göstermeye çalışıyorm ama oringler bozulmuş gibi geldi bana. Acaba başka bi sorun mu var anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim hayırlı geceler.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı seryas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aranıza yenı katıldım dun ıtıbarı ıle honda cbr250r sahıbıyım
    Hoş geldin tekerin düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı mustafaaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muğla Fethiye'de yaşıyorum. Lastik sökme takma balans ayarı 50 tl ye yapıyorlar. Motolastik'ten alıp herhangi biryerde taktırabilirsiniz.
    Yetkili serviste mi yaptırdınız? Dışarda pek güvenemiyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Motorumu satıyorum arkadaşlar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-250-r-19.000-km-2012-extrali-yaza-hazir-213557760/detay/

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Merhaba arkadaşlar 7 aylık cbr 250 maceramı geçen pazar sonlandırdım. Hemde hiç istemeye istemeye şimdilik fıtı fıtı mondialim ve xmaxımla idare ediyorum, her ne kadar cıbırım kadar zevk vermese de onlarla geziyorum ama en kısa zamanda 600cıbırımla burada olacağım. Tavsiyem satmadan önce biraz detaylı düşünün.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yetkili serviste mi yaptırdınız? Dışarda pek güvenemiyorum.

Lastik için yetkili servise gerek yok bence sanayide balans ayarı yapan bir lastikçiye gidip yaptırbilirsin. Ben öyle yapıyorum.
    KUBA CG150(2011)>> HONDA CBR125R(2014) >> HONDA CBR250R(2014)>> ???

Motosikleti

Acil. !

motorum da garip bi ses geldi zaten daha önce de söylemiştim motor kendi kendine stop ediyor diye daha demin de vitesi düşürdüm debriyajı bıraktım çat diye bi ses geldi stop etti daha basamadım marşa bunun sıkıntısı ne olabilir ??? birde Ankara Efe ye götürmeyi düşünüyorum nasıldır orası yardım ederseniz sevinirim..

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum da garip bi ses geldi zaten daha önce de söylemiştim motor kendi kendine stop ediyor diye daha demin de vitesi düşürdüm debriyajı bıraktım çat diye bi ses geldi stop etti daha basamadım marşa bunun sıkıntısı ne olabilir ??? birde Ankara Efe ye götürmeyi düşünüyorum nasıldır orası yardım ederseniz sevinirim..
    En guzel cevabi servis verir diye dusunuyorm bi baksinlar bakalim ne dicekler bende cok uzun sure yikamazsam motoru sikisik trafikte kullandigimda arada stop edio tam debriyaj yapinca egzozdan ufak bi patlama seside gelio ama bunu yasayan tek kisi ben deilim zaten giderken oldugu icin debriyaji birakinca calisiyo otomatikman yikayinca bu problem geciyo zaten buyuk bi problem deil yani servistede sordugumda bisey dememislerdi ozaman

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    CBR125 varken shellden aldığım yakıt nedeniyle (olduğunu sonradan öğrendim başkalarında da olmuş) 2.vitesten 1e atarken egzozdan kuvvetli bir patlama sesi ile motor stop etti. Kontağı kapatıp açtım sonra çalıştı diye hatırlıyorum. Sebebi kullandığınız yakıt olabilir bi değiştirin derim.

Motosikleti
    CBR250R 2015
    merhaba arkadaşlar dün 1000 km bakımına girdi cbr 250 servis 10/40 yag koyarsak 4000 km d 10/50 repsol tam sentetik koyarsak 6000 km de 2. bakıma geleceksin sen karar ver dedi 10/40 70 tl 10/50 90 tl hesap çıkarttı senin tavsiyen ne dedim 10/50 dedi bende tamm dedim AMA... motor un 1.2.3 vitesleri acayip ses yapıyor geçişler de çok kuvvetli TAK diye ses geliyor yağla bu kadar alakalı olabilir mi bu ses başına gelen var mı???ayrıca servisin yaptığı bu keyfi 10/40 olursa 4000 10/50 olursa 6000km de geleceksin uygulaması nı duydunuz mu hiç...

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı fey112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaþlar dün 1000 km bakýmýna girdi cbr 250 servis 10/40 yag koyarsak 4000 km d 10/50 repsol tam sentetik koyarsak 6000 km de 2. bakýma geleceksin sen karar ver dedi 10/40 70 tl 10/50 90 tl hesap çýkarttý senin tavsiyen ne dedim 10/50 dedi bende tamm dedim AMA... motor un 1.2.3 vitesleri acayip ses yapýyor geçiþler de çok kuvvetli TAK diye ses geliyor yaðla bu kadar alakalý olabilir mi bu ses baþýna gelen var mý???ayrýca servisin yaptýðý bu keyfi 10/40 olursa 4000 10/50 olursa 6000km de geleceksin uygulamasý ný duydunuz mu hiç...
    Selamlar hocam öyle bir uygulama yok sonradan çıkarttılar daha çok para kazanmak için.. 6 binde bir git bence ara bakım gerekirse 12 ve 8 lik lokma cırcırlı olursa daha güzel olur yağ filtresini al servisten kendin değiş bence çok basit ve keyifli.. Önceki sayfalarda açıklama yaptı bi kaç arkadaş onları okuyup kendi bütçene uygun nasıl oluyor ise öyle devam et.. Parayı sokakta bulmuyoruz sonuçta..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

motorum da garip bi ses geldi zaten daha önce de söylemiþtim motor kendi kendine stop ediyor diye daha demin de vitesi düþürdüm debriyajý býraktým çat diye bi ses geldi stop etti daha basamadým marþa bunun sýkýntýsý ne olabilir ??? birde Ankara Efe ye götürmeyi düþünüyorum nasýldýr orasý yardým ederseniz sevinirim..
    Hocam ilk çalıştırmada bızzztt yapıyor ya onu da yaptı mı? Şöyle söyleyeyim...

Motorla gidiyorsun 2 den 1 e çektin çat diye ses geldi stop etti.. Çat diye ses gelince çiyuvvv diye uzama var mı seste? Hemen sonrasında ilk çalıştırmada ki gibi bızzztt yapıyor mu sarı ışık yanıp? Bende de yapıyor ama çok çok nadir 2 bin 3 bin km de bir... Sürekli bir durumu yok.. 24 bin bakıma girince değişenleri ve değiştikten sonra yazarım..
    afyonlu003 ve fey112 bunu beğendiler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine yağ olayı, yine sorumsuz servis..
    Yazıyorum hocam iyi oku..

Yağ olarak Ipone marka 10/40 yarı sentetik yağ kullan.. Vitesler şıkır şıkır olur, titreşim az olur temiz temiz binersin..
    Yağ almak istiyosan ben daha 2 gün önce aldım 35 tl kargo dahil kapıda ödeme ile gönderim yapan bir yer biliyorum.. İstersen yardımcıda olurum.. Arar görüşürsün.. 2 litresi 70 tl'ye gelir sanırım filtrede 15 tl falandı.. Alır kendin değişim yaparsın.. Nasıl yapıcam dersen eğer oda çok kolay.. Kendim çektiğim video var youtube'da aç izle herşeyle anlattım..

Motornu seviyorsan ve bütcen el veriyorsa her 2000 km'de yağ filtre değiştir.. Sadece 6000-12000 gibi kitapcık bakım zamanlarında servise git kafi.. Garantin devam etmesi için.. 85 tl 2000 km'de bir çok para değil.. Motorun daha sağlıklı olur..

Buda yağ değişimi videosu.. Yardımcı olabildiğim arkadaşlar olursa ne mutlu bana..

fey112, EmirŞengezer ve swordfish666 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kontağı kapatıp açınca o ses yani benzin pompasının sesi geliyor ama devamlı değil kısa bi süre. Belkide debriyajı bıraktığımdan yani motor vites de iken stop ettiği için ses gelmiştir diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125 varken shellden aldığım yakıt nedeniyle (olduğunu sonradan öğrendim başkalarında da olmuş) 2.vitesten 1e atarken egzozdan kuvvetli bir patlama sesi ile motor stop etti. Kontağı kapatıp açtım sonra çalıştı diye hatırlıyorum. Sebebi kullandığınız yakıt olabilir bi değiştirin derim.
    Benzini opet ten almaya dikkat ederim bide shell den alıp deneyim bi

Motosikleti
    CBR250R 2015
    eywllh kardeşim karenaj ı sökmesi biraz zor galiba serviste ki ustada iç alyanı sökerken zorlan dı biraz ama yapılır kolay ben zinciri gerdirdim serviste acaba vites geçişlerin deki tak sesi onla alakalı olabilir mi asıl merak ettiğim bu çok mu gerdi acaba usta zinciri ne dersiniz??

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karenajı biraz esnetip alyanla sökülüyor çok fazla uğraştırmıyor.. Karenajları çizmemeye dikkat et..
    Zincir gergi ayarı arka maşada etiket üzerinde yazılı.. Ortalama 3 cm kadar yukarı esneme payı olması lazım.. Elinle bastır bir bak hocam.. Çok mu gergin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Hocam bu sayfada vardı.. Kendim ölçmüştüm resimlere bakabilirsin..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1052.html

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kontağı kapatıp açınca o ses yani benzin pompasının sesi geliyor ama devamlı değil kısa bi süre. Belkide debriyajı bıraktığımdan yani motor vites de iken stop ettiği için ses gelmiştir diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Benzini opet ten almaya dikkat ederim bide shell den alıp deneyim bi
    Bizim shellden aldığımız yakıtta yaptı o problemi aslında
    afyonlu003 bunu beğendi.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler