Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugun motul 5100 10-40 yagımla 1000km yi doldurdum.izlenimlerim evet performans arttı ama konulduğu ilk gunden beri debriyaj kacırıyor daha once uyaran arkadaslar haklı yani ayriyeten titreşim de hala var hiç azalmadı.motulu listeden cıkarın geriye tek secenek kalıyor zaten ipone 10-40
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar taa 6 aydan sonra izin yaptığım için arkadaşla vurduk kendimizi yollara aklımızda sadece Eskişehir'e gidip gelmek varken kendimizi frig vadisinde bulduk. Dağlar taşlar her yere girdik battık kaybolduk(çıktık ama geldiğimiz yolu geri bulamadık ) Cbr oldu sana Crf maşallah beni bırak gitmek istemiyorum demedi şuan bir kaç fotoğraf atacağım Not: Tarihi korumayı bilmiyoruz 2 bin yıllık taşların üstüne seni seviyorum 88/2 falan yazmışlar gördükçe üzüldüm.. Fotoların devamı için konu açacağım sağlıcakla kalın

(kaybolduğumuz yerlerden birisi sadece

(Buranın önünden geçtik ama tam olarak neresi olduğunu bilmediğimiz için aslanlıtaş diye taa 9 km köyün etrafında döndük ondan sonra artık sinir bastı kan beynime sıçramıştı ha bu yolları gördükten sonra Motoru satıp cross motor almaya da niyetlenmiştim bi ara
    Mitoqondri, mitraz, umuttuna ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun motul 5100 10-40 yagımla 1000km yi doldurdum.izlenimlerim evet performans arttı ama konulduğu ilk gunden beri debriyaj kacırıyor daha once uyaran arkadaslar haklı yani ayriyeten titreşim de hala var hiç azalmadı.motulu listeden cıkarın geriye tek secenek kalıyor zaten ipone 10-40
    Motul'dan kaçın kaçın !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Hakan güzel gün geçirmişsiniz kardeşim.. Bileğine sağlık..
    umuttuna bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul'dan kaçın kaçın !

http://youtu.be/VaUtUdGGc5Q

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Hakan güzel gün geçirmişsiniz kardeşim.. Bileğine sağlık..
    Saolasın zeki abim kendi çapımızda eğlenmeye çalıştık biraz hemde tatilin acısını çıkarmış olduk
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motul kullananlara öncelikle geçmiş olsun. Bizim makineler pek sevmiyor herhalde bu yağı (işin ilginç kısmı Honda motul öneriyordu yanlış hatırlamıyorsam) Ipone olabilir ancak yeni şeyler denemeye de açığım. Sağdan soldan duyduğunuz "ya şu marka çok iyi görünüyor ama kimse denemedi, güvenemedim" dediğiniz bir ürün varsa, ben denerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Düzeltiyorum, pahalı bir yağsa denerim

Motosikleti
    Zaten en pahalı yağlardan birisi ipone herkes de onu kullanıyor ha ama gözüme çarparsa pahalı bir yağ veya bilen birisi varsa söyleriz sana

Bahsettiğimiz ürün şudur değil mi? http://www.n11.com/ipone-104-10w40-4...FSzMtAodnTkAyg
    Würth'ün de 10w40 motor yağı varmış örneğin (motosiklete özel değil ancak motorcular da kullanıyormuş. Epey güvendiğim bir marka bu würth) link

Fark nedir? Ipone Fransız, Würth Alman. Bana göre fark büyük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

İngilizce bilenler için, motor yağları (otomobil yağları vs motosiklet yağları) karşılaştırması hakkında fantastik bir makale var şurada

Hic takilma hocam wurth falan ipone tamamdir.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar taa 6 aydan sonra izin yaptığım için arkadaşla vurduk kendimizi yollara aklımızda sadece Eskişehir'e gidip gelmek varken kendimizi frig vadisinde bulduk. Dağlar taşlar her yere girdik battık kaybolduk(çıktık ama geldiğimiz yolu geri bulamadık ) Cbr oldu sana Crf maşallah beni bırak gitmek istemiyorum demedi şuan bir kaç fotoğraf atacağım Not: Tarihi korumayı bilmiyoruz 2 bin yıllık taşların üstüne seni seviyorum 88/2 falan yazmışlar gördükçe üzüldüm.. Fotoların devamı için konu açacağım sağlıcakla kalın (Buranın önünden geçtik ama tam olarak neresi olduğunu bilmediğimiz için aslanlıtaş diye taa 9 km köyün etrafında döndük ondan sonra artık sinir bastı kan beynime sıçramıştı ha bu yolları gördükten sonra Motoru satıp cross motor almaya da niyetlenmiştim bi ara
    Hocam maşallah cbr ı bildiğin enduro gibi vurmuşsun dağa taşa. Aslında honda bir el atsa şöyle 250 cclik nc 750x benzeri bir motor yapsa tadından yenmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul'dan kaçın kaçın !
    Hocam haklısın. Bende motulun zincir yağını aldım teflonlu olanı. Bundan önce aldığım markasını hatırlamadığım zincir yağıyla 2 senedir toz toplamayan paslanmayan zincirim 3 ayda pas kustu bazı yerlerinden. Yolda ne bulursa resmen üzerine yapışıyor. Hiç memnun kalmadım kısacası.
    afyonlu003, Mitoqondri ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    eyvallah hocam girdik çıktık biraz enduro yapmaya çalıştık bu motorla dediğin gibi şöyle 250 cc yapsa hiç düşünmem satar alırım onu

Sevgili arkadaşlar merhabalar ben Orhan. Forumu okuyordum ancak yeni aranıza katılabildim.

Sormak istediğim bir kaç mesele var, vakit ayıracak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Daha önce bir çok kişi sormuş lakin bir de kendi açımdan değerlendirmek istiyorum. 50 bin km trafik deneyimim var ancak otomobille yaptığım bir deneyim. Otomobilden sıkıldım bir süredir motorla yatıp motorla kalkıyorum. İnanılmaz moda girmiş durumdayım. Kesin kararlı bir şekilde motor kullanmak istiyorum ancak hiç motor deneyimim yok. Şöyle bir durum var, sürekli trafikte olduğum için trafiğe motorla çıkmaktan korkmuyorum. Çok kısa sürede adapte olabileceğimi düşünüyorum. Hız delisi, dengesiz bir stile sahip adam da değilim. Benim için her şeyden önce güvenlik gelir. Onun dışında tek beklentim var keyif almak. Güvenli bir şekilde sadece keyif almak.

Uzun süren araştırmalarım sonunda 250r'da karar kıldım. 2014 model 10-15.000 km civarında bir 250r almayı düşünüyorum. Yanında Diablo Rosso II lastikleri direkt düşünmeden alacağım. Arai ya da Agv fiber kask, Alpinestars ayakkabı, eldiven ve mont alacağım. Motor için 10-11 bin arası bütçe ayıracağım. Koruma ekipmanları için de 1.000-1.500 TL gibi bütçe ayıracağım. Lastiklerle beraber totalde 13-14 bin lira gibi bir bütçe ayırmayı planladım.

Boyum 1.75 kilom 75. Güvenliğe önem veren, bu işi keyif için yapmak isteyen, çabuk adapte olabilen, hızlı öğrenen biri olduğumu düşünüyorum. Bu motor benim fiziğimde ve mental yapımdaki bir adam için uygun mudur? 125'lik alsam 1 ay sonra eminim "keşke 250 alsaydım" diyeceğim. Al-sat uğraşmak istemiyorum. Motoru alıp 1-2 sene güzel güzel kullanmak istiyorum arkama bakmadan.

Siz, deneyimli değerli dostlarımın bu konuda bana söyleyebileceği bir şeyler var mıdır? Kişisel olarak ben pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak yine de deneyimli dostlardan fikir almak, dinlemek hayati önem taşıyor diye düşünüyorum.

İzlediğim yolda bir sıkıntı var mı? Başlangıç için doğru ilerliyor muyum?

Tekrardan vakit ayıran arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Herkese sevgiler selamlar.

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Bence dediğiniz gibi arabayla olsa bile trafikte tecrübe çok önemli. En azından etrafındaki araçların ne yapıp ne yapamayacağını kestiriyorsun motosiklet tecrübesi kadar araba tecrübesi de olması önemli benim açımdan. Cbr 250 başlangıç motorudur gayet güzel başlanır cbr 125 alıp sıkılacağınız doğrudur cbr 250 sizi tatmin edecektir en az 2 yıl. Yalnız ekipmana ayırdığınız bütçe dediğiniz markalar için çok az sadece arai kask 1000-1500 lira. En az 3bin lira ayırmalısınız tam ekipman için. İnşallah istediğiniz motorunuza kavuşursunuz

yaso2867 vakit ayırdığın teşekkür ederim. Bütçeyi hesaplamıştım da nereye yazdım onu bulamadım 700 lira olan fiber bir kask modeli vardı şu an bulamıyorum. Beğenmiştim baya. 700 de mont desen, ayakkabı ve eldivenlerle 2.000'e çıkarım diye düşünüyorum. Konu güvenlikse 3'e 5'e bakmam, acımam yani. Yukarıda biraz yanlış hesap yapmışım. Uygun olduğunu düşünüyorsun yani bu motorun eyvallah. O zaman almak, sürmek kaldı

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    @odeniz ne demek hepimiz birbirimize yardımcı olmalıyız. Uygun olduğunu düşünüyorum çünkü ben de bu motorla başladım yalnız iyi bir sırtlık korumalı pantolon hadi şimdilik pantolon olmasa bile bir mafsallı dizlik de eklemeni tavsiye ederim ekipmanlara.

Eklerim yaso. Tam anlamıyla hazır ve nazır başlamak istiyorum bu işe. Hiçbir şeyden kaçmayacağım.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    @odeniz Öncelikle foruma hoşgeldiniz.CBR 250R başlangıç için gerçekten ideal bir motor gerek performans, gerek sağlamlık, gerek konfor olarak gerçekten sizi tatmin eder.Ehliyetiniz yoksa öncelikle ehliyet almalısınız.Bu arada Bursa MT'ye bekleriz

Teşekkür ederim OnNumero. Motoru bir alayım da gelirim aranıza

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam maşallah cbr ı bildiğin enduro gibi vurmuşsun dağa taşa. Aslında honda bir el atsa şöyle 250 cclik nc 750x benzeri bir motor yapsa tadından yenmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Hocam haklısın. Bende motulun zincir yağını aldım teflonlu olanı. Bundan önce aldığım markasını hatırlamadığım zincir yağıyla 2 senedir toz toplamayan paslanmayan zincirim 3 ayda pas kustu bazı yerlerinden. Yolda ne bulursa resmen üzerine yapışıyor. Hiç memnun kalmadım kısacası.
    Haklısınız hocam dediğiniz ürün motul c4 sanırım.. Bende kullandığım süre içerisinde ön arka dişli ve zincirde paslanma yapmıştı.. Yağlama olarak güzeldi ancak pas sorunu olmuştu.. Birde oldukça etrafa sıçrıyordu.. Motuşdan önce ne kullanıyodunuz ?
    Sokollu bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı mitraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul kullananlara öncelikle geçmiş olsun. Bizim makineler pek sevmiyor herhalde bu yağı (işin ilginç kısmı Honda motul öneriyordu yanlış hatırlamıyorsam) Ipone olabilir ancak yeni şeyler denemeye de açığım. Sağdan soldan duyduğunuz "ya şu marka çok iyi görünüyor ama kimse denemedi, güvenemedim" dediğiniz bir ürün varsa, ben denerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Düzeltiyorum, pahalı bir yağsa denerim
    Hocam repsolu denermisiniz :D

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Wurth deneyin dua edin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler