Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu aldım eski sahibi her an ilanı kaldırabilir
    Hayırlı olsun, tertemiz görünüyor, kazasız belasız kullanman dileğiyle

Ayıptır sorması hakikaten ne düşüş ne iniş yapmadımı

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Hafta sonu yağışlı olduğu için kendimi garaja kapattım ve karbon kaplama yapmaya karar verdim. Hem vakit geçirdim hem motorla uğraştım valla terapi gibi geldi.
    İlk denemen değil heralde Kusursuz kaplamışsın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, tertemiz görünüyor, kazasız belasız kullanman dileğiyle

Ayıptır sorması hakikaten ne düşüş ne iniş yapmadımı
    200 tl yaptıya sadece ayar etti beni
    kaskı vardı ls2 onu bari ver harcamaların acısı bitince yeni kask alana kadar idare edeyim dedim
    onu anlaştım 100 tlye sattım dedi :S
    bide makine 35 plaka 07 plaka yapmak için 200 tl gitcek yaklaşık
    ayar etti beni ayar :D
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    @KeaSH-07 hayırlı olsun hocam temiz motora benziyor.

@ferdinandd ilk denemem valla ama elimden bu tarz işler gelir. Şimdi aynaları kaplamaya niyetlendim ama onu becerebilirmiyim bilmiyorum
    KeaSH-07 bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Abilerim kusura bakmaın ama sizi yine bi soru yağmuruna tutacağım motoru alma arifesindeyim yarın alıcaz fakat babam bu gün bir oneriyle bana geldi o bana kymco exciting 250 almak istiyor ben ise cbr 250 babam scooterde daha rahat edecegimi söylyor biliyorum gercektende oyle sccoterle trafiği daha rahat okumayı öğreneceğimi soyluyor aslında haklı ama bende cbr konusunda kendime çok güveniyorum kullanabileceğimi düşünüyorum babam cbr nin güvenilmez bir motor ve benm rahat olamayacağımı söylüyor fakat cbr gerçekten benim hayalim hayatımda bir defa motor alacağım bu arada 2 sene binip satacağım yani once scoteri sonrada cbr yi alma gibi bir ihtimalim yok gelelim sizden istediğime abilerim lütfen objektif bir sekilde buraaya her yönuyle hangisinin benm için daha güzel olacağını buraya yazmanızı istiyorumve bunları babama okutacağım ve buna göre bir karar alınıp yarın motor alınacak lütfen yardımlarınızı esirgemeyin sizce honda cbr yi rahat bir şekilde kulanabilirmiyim şimdiden çok çok çok teşekkür ediyorum abilerim

Motosikleti
    @KeaSH-07 hayırlı olsun hocam temiz motora benziyor.

@ferdinandd ilk denemem valla ama elimden bu tarz işler gelir. Şimdi aynaları kaplamaya niyetlendim ama onu becerebilirmiyim bilmiyorum
    teşekür ederim
    bence 10 numara yapmışssın
    film çeker gibi fönle falan ısıttın mı ?
    ben motoru almadan önce bunu bide şantı saiyaha boyamayı planlamıştım
    alış satış masraflarının acısını unutunca yapmaya başlayacağım bunları
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 tl yaptıya sadece ayar etti beni
    kaskı vardı ls2 onu bari ver harcamaların acısı bitince yeni kask alana kadar idare edeyim dedim
    onu anlaştım 100 tlye sattım dedi :S
    bide makine 35 plaka 07 plaka yapmak için 200 tl gitcek yaklaşık
    ayar etti beni ayar :D
    Valla o indirim bana görede bukadar meblağda az tabi Neyse o konuya ben girmiyeyim, benide darlıyor o konu :/ sanırım anlamıyorum fiyat biçme işinden

Herşeye rağmen tertemiz abi bari Yalnız o plaka işi kötü olmuş, onuda anlamıyorum zaten İkameti Istanbul adamın, memleketinin plakasıyla geziyor, hiçbir avantajıda yok

Abi iyi ihtimallerde var şimdi, seni okadar ayar edecek kişi, gaz elciğini maksimum yarıya kadar açmıştır Zincir parlıyor zincirrr o derece Birsürü 2. el CBR alandan şanslı olabilirsin muhtemelen, tadını çıkar
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla o indirim bana görede bukadar meblağda az tabi Neyse o konuya ben girmiyeyim, benide darlıyor o konu :/ sanırım anlamıyorum fiyat biçme işinden

Herşeye rağmen tertemiz abi bari Yalnız o plaka işi kötü olmuş, onuda anlamıyorum zaten İkameti Istanbul adamın, memleketinin plakasıyla geziyor, hiçbir avantajıda yok

Abi iyi ihtimallerde var şimdi, seni okadar ayar edecek kişi, gaz elciğini maksimum yarıya kadar açmıştır Zincir parlıyor zincirrr o derece Birsürü 2. el CBR alandan şanslı olabilirsin muhtemelen, tadını çıkar
    motoru çek temiz olduğu için eski sahibinin nazını çektim
    2. eli kıl adamdan alacaksın kıl adam malına iyi bakar ;)
    iyi dileklerin umarım gerçekleşirde ilerde rahat rahat kullanırım sıkıntı yaşamadan

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    evet bu aksam ıstanbul trafıgınde gır cık 1 saat kullandım bıraz bacaklarım agrıdı neden anlamadım oturustan mı acaba 115 km oldu bıle sımdıden km hızlı gecıyor carbon ısıne bende gırıcem whıte carbon olcak :()
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı furkan111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kusura bakmaın ama sizi yine bi soru yağmuruna tutacağım motoru alma arifesindeyim yarın alıcaz fakat babam bu gün bir oneriyle bana geldi o bana kymco exciting 250 almak istiyor ben ise cbr 250 babam scooterde daha rahat edecegimi söylyor biliyorum gercektende oyle sccoterle trafiği daha rahat okumayı öğreneceğimi soyluyor aslında haklı ama bende cbr konusunda kendime çok güveniyorum kullanabileceğimi düşünüyorum babam cbr nin güvenilmez bir motor ve benm rahat olamayacağımı söylüyor fakat cbr gerçekten benim hayalim hayatımda bir defa motor alacağım bu arada 2 sene binip satacağım yani once scoteri sonrada cbr yi alma gibi bir ihtimalim yok gelelim sizden istediğime abilerim lütfen objektif bir sekilde buraaya her yönuyle hangisinin benm için daha güzel olacağını buraya yazmanızı istiyorumve bunları babama okutacağım ve buna göre bir karar alınıp yarın motor alınacak lütfen yardımlarınızı esirgemeyin sizce honda cbr yi rahat bir şekilde kulanabilirmiyim şimdiden çok çok çok teşekkür ediyorum abilerim
    Baban trafiği okumak konusunda haklı.Daha önce araba kullandınmı(yani yol yaptınmı).Araba da trafik tecrüben varsa scooter sana trafik ve cbr için birşey katmaz.

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baban trafiği okumak konusunda haklı.Daha önce araba kullandınmı(yani yol yaptınmı).Araba da trafik tecrüben varsa scooter sana trafik ve cbr için birşey katmaz.
    Abi ben ağvalıyım sadece orada bazen araba kullanabildim ağva belki bilirsin sakin bir yerdir

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Arkadaşlar; bugün ilk yarışımı yapmış bulunuyorum. Tuhaf bir duygu, benim için yarış başlamadan bitiverdi.

Işıklarda otobüsten çekinerek, biraz hızlı kalktım. Haliyle gazı da biraz fazla açtım. Çıkan sese otobüsün öbür tarafından bir karşılık geldi ve ufak bir motor kendini ortaya atıverdi. Bir süre yan yana gittik. Ben 3. vitese geçerken, o da beni geçti ve 5m ilerimde korna çalarak selamını verdi. O korna ile benim jeton düştü ve arkadaşla ufak bir yarışa girmiş olduğumuzu farkettim. Her ne kadar bu tarz eylemleri sevmesem de, o ufacık motorun beni 50m gibi bir mesafede geçip üzerine bir de korna çalması çok fena içime oturdu. Devamında bütün yol bana eziyet oldu. Kendimi eve zor attım.

Ne yalan söyliyeyim; buraya yazmak çok iyi geldi, biraz rahatladım. İyi ki varsınız.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    599km yol yaptım,
    son 1km basıma gelmeyen kalmadı.

ızmır foca'dan ıstanbul'a kadar tık demeden geldım.bostancıya geldıgımde motor tekleyıp durdu.mars var motor calısmıyo.babamları cagırdım takat kablosu vs neyse 2 saat ugrastık yok olmuo.1-2ye takınca atesleme yavastan gıdıo sonra kapatıyo kendını.sagolsun r1 cı arkadasın bırı yardım ettı vs yıne olmadı.akuyu degıstıremedk adamın kı zor cıkıo dıye.2saat sonunda pes ettık.ben cekıcı cagıralım dedım.zıhnı sınır babam cekelım dedı motoru.yahu dedım dengede duramam.sonra ev surası, 500m bısey olmaz dedı.yolundan yorgunlugundan vs ben de kabul ettım mal gıbı.bı de ustune kaskı takmayı unuttum (lojmanda 50m bıle gıtsem kask takardım ama dıyorum ya ust uste geldı hersey) 475m gıttıkten sonra evın sokaga gırerken yokus asagı yıkama varmıs.araba yokus sonunda benı cektıgı an yere kapaklandım ıslaktan heral.motor suruklendı benden sonra , ben kafamı o ataletle taklalardan sonra kaldırıma carpıp yıgılıp kaldım.ısın kötüsü kor noktada kaldım yokusta.tırlar felan 1m yanımdan gecıp duruo.korkudan kalkmak ıstedım hemen ama basta kalkamadım.sonra babam geldı yavastan kaldırıma cıktım.ne mal adamım kı kendımı bıraktım hemen motoru kaldırıp ne var ne yok bakmısım , sonra yıne gozum karardı arabaya bındırdıler.motoru koyduktan sonra eve , hastanede gozumu kapattırdık,temızlettık vs.allaha sukur kusma vs yok ama 1 gun musahaede altında kalcakmısım.bugun uyku yokmus,yarın da tekrar muayene ıgneler vs.

ozet: 1.sakınan goze cop batar.
    2.turk cozumlerını motorda asla kullanmayın.
    3.sıcmaya bıle gıderken kask takın.

ılk kazamın boyle salakca olacagını ve bu kadar kalıcı zarar verecegını hıc dusunmezdım.bı yandan da allah sınyal mı gonderıyo demıyor degılım.10km ıle gıderken bu kadar zarar almak cıdden korkuttu beni...
    Konca ve kakare bunu beğendiler.

Barış çok geçmiş olsun . Ama keşke servisten çekici çağırsaydınız kadıköy motorcu semti anında gelirdi.

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    çok geçmiş olsun motorun cekıldıgını daha once duymamıstım okudugumda bıle tehlıkelı geldı sıze bırsey olmasın mal yerıne konur...
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar. Hafta sonu yağışlı olduğu için kendimi garaja kapattım ve karbon kaplama yapmaya karar verdim. Hem vakit geçirdim hem motorla uğraştım valla terapi gibi geldi. Buyrun resimlere geçelim bakalım beğenicekmisiniz?

Önce grenajları çıkarttım evde sildim güzelce

http://imageshack.us/a/img837/4949/resimlrimm0132.jpg

Sonra yan kapakları kapladım

http://imageshack.us/a/img837/8666/adsztak.jpg

Sonra iç taraftaki plastikleri deponun yantarafını kapladım

http://imageshack.us/a/img687/4337/88761467.jpg

Sonra motora montajı

http://imageshack.us/a/img825/5269/nht5.jpg

http://imageshack.us/a/img12/5509/nht4.jpg

http://imageshack.us/a/img854/4740/nht3.jpg

http://imageshack.us/a/img10/1023/nht2.jpg

http://imageshack.us/a/img600/3893/nht1.jpg
    Benim siyahında o yan kapaklarını karbonlasam olur aslında güzel olabilir deneyin arkadaşlarım siyah cbrnizde güzelse bizde yapalım öğrenciyiz biz deneme için masraf yapamayız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Barış abi çok geçmiş olsun 10 km hızda bile neler oluyor bence abi dediğin gibi sakınan göze çöp batmış yeniden geçmiş olsun

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Geçmiş olsun, umarım çabuk iyileşirsin. Cana geleceğine mala gelsin tabii. Ama bu motoru çekme fikrini ilk defa duydum ve hayretler içerisinde okudum. Başkasının yapmasına engel olursun bundan sonra. Tekrar geçmiş olsun, bir de hoşgeldin İstanbul'a.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; bugün ilk yarışımı yapmış bulunuyorum. Tuhaf bir duygu, benim için yarış başlamadan bitiverdi.

Işıklarda otobüsten çekinerek, biraz hızlı kalktım. Haliyle gazı da biraz fazla açtım. Çıkan sese otobüsün öbür tarafından bir karşılık geldi ve ufak bir motor kendini ortaya atıverdi. Bir süre yan yana gittik. Ben 3. vitese geçerken, o da beni geçti ve 5m ilerimde korna çalarak selamını verdi. O korna ile benim jeton düştü ve arkadaşla ufak bir yarışa girmiş olduğumuzu farkettim. Her ne kadar bu tarz eylemleri sevmesem de, o ufacık motorun beni 50m gibi bir mesafede geçip üzerine bir de korna çalması çok fena içime oturdu. Devamında bütün yol bana eziyet oldu. Kendimi eve zor attım.

Ne yalan söyliyeyim; buraya yazmak çok iyi geldi, biraz rahatladım. İyi ki varsınız.
    diğer motor neydi?

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    599km yol yaptım,
    son 1km basıma gelmeyen kalmadı.

ızmır foca'dan ıstanbul'a kadar tık demeden geldım.bostancıya geldıgımde motor tekleyıp durdu.mars var motor calısmıyo.babamları cagırdım takat kablosu vs neyse 2 saat ugrastık yok olmuo.1-2ye takınca atesleme yavastan gıdıo sonra kapatıyo kendını.sagolsun r1 cı arkadasın bırı yardım ettı vs yıne olmadı.akuyu degıstıremedk adamın kı zor cıkıo dıye.2saat sonunda pes ettık.ben cekıcı cagıralım dedım.zıhnı sınır babam cekelım dedı motoru.yahu dedım dengede duramam.sonra ev surası, 500m bısey olmaz dedı.yolundan yorgunlugundan vs ben de kabul ettım mal gıbı.bı de ustune kaskı takmayı unuttum (lojmanda 50m bıle gıtsem kask takardım ama dıyorum ya ust uste geldı hersey) 475m gıttıkten sonra evın sokaga gırerken yokus asagı yıkama varmıs.araba yokus sonunda benı cektıgı an yere kapaklandım ıslaktan heral.motor suruklendı benden sonra , ben kafamı o ataletle taklalardan sonra kaldırıma carpıp yıgılıp kaldım.ısın kötüsü kor noktada kaldım yokusta.tırlar felan 1m yanımdan gecıp duruo.korkudan kalkmak ıstedım hemen ama basta kalkamadım.sonra babam geldı yavastan kaldırıma cıktım.ne mal adamım kı kendımı bıraktım hemen motoru kaldırıp ne var ne yok bakmısım , sonra yıne gozum karardı arabaya bındırdıler.motoru koyduktan sonra eve , hastanede gozumu kapattırdık,temızlettık vs.allaha sukur kusma vs yok ama 1 gun musahaede altında kalcakmısım.bugun uyku yokmus,yarın da tekrar muayene ıgneler vs.

ozet: 1.sakınan goze cop batar.
    2.turk cozumlerını motorda asla kullanmayın.
    3.sıcmaya bıle gıderken kask takın.

ılk kazamın boyle salakca olacagını ve bu kadar kalıcı zarar verecegını hıc dusunmezdım.bı yandan da allah sınyal mı gonderıyo demıyor degılım.10km ıle gıderken bu kadar zarar almak cıdden korkuttu beni...
    Büyük geçmiş olsun Barış üzüldüm inan

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @wolrath geçmiş olsun
    @furkan 111 O zaman baban haklı Bu tip bir motorda,motorla bir bütün olman zaman alacak , yokuş çıkarken vitesi napıyoduk diye düşünürken beklemediğin birşey olur vitesimi geçiriyorduk, gazı açııp kaçıyormuyduk yoksa kontra nasıl yapılıyordu derekn Allah korusun yerde bulursun kendini.Scooter ın avantajı gaz ve frenden ibaret oluşu,ayağınla vitesi aramazsın,debriyajı kaçırmazsın ve trafiğe odaklanırsın. Trafiği okumak nedir dersen;mesela önündeki araba yavaştır geçmek istersin ama tecrübesiz olduğun için direk geçersin.Ne olur onun da önündeki arabaya bakmamışsındır, senin önündeki arabada önündekinden sıkılmıştır ve aynı anda sollamaya çıkarsın ve patlarsın.Bunun gibi 1000 tane daha senaryo söyleyebilirim Bence kendine alternatif bir yol düşün.Atıyorum ucuz yollu activa,an125 filan al 5000 km yol yap.Kolayca elden çıkarabileceğin motordur ardından cbr al. Kesin bunu yap demiyorum ama kendine alternatif bir yol bul.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer motor neydi?
    karanlıktı ne olduğunu anlayamadım ama küçük bir motordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler