Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cygnus rs
    zorlasan 200 görür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Arkadaşlar motoru yağını ve yağ filtresini değiştirmek istiyorum.
    Motul Tam Sentetik almak istiyorum ama 10-40 mı 15-50 mi almalıyım.
    Gerçi kış aylarındayız 10-40 daha iyi gelir değil mi?
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru yağını ve yağ filtresini değiştirmek istiyorum.
    Motul Tam Sentetik almak istiyorum ama 10-40 mı 15-50 mi almalıyım.
    Gerçi kış aylarındayız 10-40 daha iyi gelir değil mi?
    10-40 kışa dağa uygundur 15-50 ona nazaran dağa kalın bi yağ aslında sadece motorun ısınma süresi ne etki eder aksi halde motor için 2sininde sıkıntısı yok
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Alıntı dogancan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba bende cbr 250 r hayranıyım.Sonunda ailemi ikna ettim motor almaya ancak forumdan okuduğuma göre kırmızı rengi ve abs li olan modeli Türkiye'ye gelmiycekmiş.Daha önce scoother tarzında vitessiz motor kullanıyordum ancak benim ilk vitesli motorum olucaktı bu ki siyahı yada 3 renklisi de kalmamış sanırım hiç öyle yazılarda vardı.ben öncelikle vitesli motora cbr250 ile başlamak tehlikeli olur mu diye sorucaktım? daha sonra abs olmaması ve lastiklerden şikayet ediliyor gördüğüm bu tehlike yaratır mı? ninja 250 alsam daha faydalı olur mu ? rodaj ve bakın işleri zorluk yaratır mı ?
    12.500 TL. Param var dersen Ninja Al derim. 9.000 TL Param var dersen honda al derim. Honda kullanıcısı olarak izmir honda servisinden ben çok mennunum eski CBF150'mi kullanırken arızalı parçayı hemen garantiden değiştirdiler, bakımlarda hiç bir sorun yaşamadım. Zannedersem Kawasaki servisi kahramanlarda aynı zamanda yetkili satıcısı. Kawa servisi ile ilgili memnumiyeti İzmir Ninja - kawa kullanıcılarına sorman gerekiyor. Sana tek tavsiyem ileride büyük hacimli 600 yada 1000 motora geçeceksen 125'lik al kullan sat sonra büyük motora geç daha az maliyetli olur. Ama benim gibi şehir içinde sürekli kullanıcam daha büyük hacimliye geçmiyecem dersen 250 lik al. Rodajı gözünde büyütme ilk 1000 Km fazla hız yapmıyorsun o kadar. Tehlike açısından 125-250 farketmiyor hepsi tehlikeli. Tehlikeyi engelleyen tecrübe ve motorun olmazsa olmaz kuralları.

büyük hakim motor düşünüyorum ama sp değillde enduro yada chopper a geçmek istiyorum.şmdilik amaçın şehir içinde okula gidip gelmek tecrube kazandıktan sonra çeşmeye gümüldüre 1-2 saatlik yollara gitmek daha sonra büyütüp 1 2 yıl artık bilemiyorum uzun seyahatlere çıkmak.amaçın çok hız yapmak değil ninjanın beygir dışında üstünlüğü ne peki ? teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

birde yzf-r125 var tabi yamaha honda kawasaki :D

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    büyük hakim motor düşünüyorum ama sp değillde enduro yada chopper a geçmek istiyorum.şmdilik amaçın şehir içinde okula gidip gelmek tecrube kazandıktan sonra çeşmeye gümüldüre 1-2 saatlik yollara gitmek daha sonra büyütüp 1 2 yıl artık bilemiyorum uzun seyahatlere çıkmak.amaçın çok hız yapmak değil ninjanın beygir dışında üstünlüğü ne peki ? teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

ninjanın + sı cbr250r dan dağa performanslı olması başka öle anlı şanlı bi farkı yok
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    arkadaşlar sadece şehir içinde kullanıcaksanız cbr 250r alın derim ama

ama ben hem şehir içinde hemde uzun yolda,otobana çıkarım ,arkama artçımı alırım 2 kişi binerim sırtımızda çantalarımız derseniz ninja 250r tavsiye etmek daha mantıklı,cbr 250r da uzun yolculuk sıkabilir ama ninjanın performansı sizi rahatlatır,tabi bu benim kişisel görüşüm...
    zamanında cbr 125 imle otobanda herzaman gördüğüm 140 ları yapar yoluma devam ederim dediğim bir günde ; otobana indim aman Allahım bir rüzgar ver anlatamam,135-140 rahat gören motor rüzgardan dolayı 80 i geçmedi ve tek kişiydim. Rüzgarıda hesaba katmak lazım... o yüzden bir rüzgar çıkar 150 yapan motor 110 u 100 ü zor yapar
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    HONDA NC700X

Dediğin şartlarda Ybr125 veya Cbf150 sana çok uygun. Her yere gider bu motorlar hiç sorun çıkarmaz hemde fazla para kaçırmazsın. 90-100 ideal hızları. Satarkende hiç zorlanmassın. Sonra daha üst sınıfa çıkarsın. Cbf 150 ile defalarca izmir özdere yaptım hemde yaz sıcaklarında 45-50 dakikada gidiliyor. Dediğim gibi R serisi motorda yükselmeyeceksen 250R veya Ninja alma. Bu iki motordan birini al derim. Arkaya yana çanta takarsın on numara gezersin çevre ilçeleri.

herkese teşekkürler.Yarın ellerinde varsa honda ve kawa bayilerine gidip motorları görüyim.Son kararımıda veriyim

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Doğancan bence ninja'nın son hızının 10-15km/h fazla olması haricinde hiçbir üstünlüğü yok. Diğer bütün konularda CBR250R daha iyi. CBF150 kullandım dün. Düşük hızlarda hiç zorlanmadan iyi gidiyor. Ama yüksek hızlarda kesiliyor. Dolayısıyla şehir içinde seni fazlasıyla kesecektir ama 1-2 saatlik ve daha uzun yollarda belki sıkabilir. Selesi CBR250R'a göre çok daha rahat. Motorun sıfır fiyatı da neredeyse CBR250R'ın 3'te biri. Ama motorda hiç ses yok. CBR250R'ın eksik gördüğüm yanlarından birisi sesinin 600cc'lik 4 silindir motorlar gibi çıkmamasıydı. CBF150 'ye göre CBR250R'ın sesi canavar gibi. Demek ki bu işler neyle neyi kıyaslaldığına göre değişiyormuş.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sadece şehir içinde kullanıcaksanız cbr 250r alın derim ama

ama ben hem şehir içinde hemde uzun yolda,otobana çıkarım ,arkama artçımı alırım 2 kişi binerim sırtımızda çantalarımız derseniz ninja 250r tavsiye etmek daha mantıklı,cbr 250r da uzun yolculuk sıkabilir ama ninjanın performansı sizi rahatlatır,tabi bu benim kişisel görüşüm...
    zamanında cbr 125 imle otobanda herzaman gördüğüm 140 ları yapar yoluma devam ederim dediğim bir günde ; otobana indim aman Allahım bir rüzgar ver anlatamam,135-140 rahat gören motor rüzgardan dolayı 80 i geçmedi ve tek kişiydim. Rüzgarıda hesaba katmak lazım... o yüzden bir rüzgar çıkar 150 yapan motor 110 u 100 ü zor yapar
    ya kardeş sende öyle bir anlatıyosunki bu kawasakiyi sanki honda 250 lik , kawasaki 1300 hayabusa oldu bana !!!!
    PULSAR NS 200

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Ben deniz kaptanlığından biliyorum. Rüzgarın Türkiye istatisliklerine göre ortalama esiş hızı 4-6 knot o da 6-11 km/h 'a tekabül ediyor. Bu da rüzgarı tam karşına alıp rüzgara karşı bile sürsen motor hızının 6-11km/h düşeceği anlamına geliyor. Nadir durumlarda rüzgarın maksimum esivereceği 16-21 knot ki o da 29-38km/h'e tekabül ediyor. Fırtına gibi esen bir rüzgarda ki havada dallar filan uçuşur böyle bi durumda bile gitsen CBR250R ile son hız düzde 147km/h kabul etsen ( ki aytacaksel'in videolarında hız düzde 157km/h'i buluyor ) yine de maksimum hızın 110 km/h altına inemez teorik olarak. Ki bunlar çok çok ekstrem durumlar. Artı olarak Ninja'nın son hızı daha iyi ama hızlanması için çok vites değiştirmek gerekiyor dolayısıyla torku her viteste ve hızda alamıyorsun ama CBR250R ile her hızda ve viteste tork var hızlanması daha iyi sadece 140km/h'tan sonra son hızına çıkana dek tork azalıyor.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    arkadaş sizde bi acayipsiniz haa,istiyosunuzki cbr250 heryönden ninjadan üstün diyelim.
    neyse o. bilmediğimiz yerde zaten size soruyoruz kaç yapıyor nasıl yakıyor falan diye
    yalanmı söylüyorum arkadaş 140 yapan motorun üzerine yatıyoduk 80 i geçmiyodu rüzgarlı havada ( cbr 125 ile )
    sadece şehir içinde kullanıcak olsam cbr 250 alırdım dedim ama yüküm varsa 2 kişiysem ve rüzgar vs faktörlerden ve uzun yol yaptığımdan dolayı ninjayı tavsiye ederim dedim,sanki küfür ettik yaa
    cbr 250 kötü motor falan demedik arkadaşlar,her dediğimizi kötüye çekmeyin

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar oturuş için bu ürünü tavsiye eder misiniz?choper kadar oturuşun rahat olmayacağı kesin uzun yolculuklarda....kullanan var mı?http://www.feyizoglu.com/Hava-Destek...i_46552.html#0
    Yazın aquaparkta kuyruk sokumu kemiğimi incittiğim için aylardır rahat oturamıyorum. Bu yüzden ben de CBR250R'ın sert koltuğu için böyle bir çözüm arayışındayım. Fiyatı bu kadar yüksek olmasa mesela 100TL altında olsa hemen alıp denerdim ama bu kadar para verip memnun kalmamak da var. Bu yüzden bu ürünü daha önce görmeme rağmen almaya cesaret edememiştim. Bi de yurtdışında koyun derisi diye bi alternatif satıyorlarmış. Altına jel yastık koyuyorlarmış. Bunun fiyatı çok daha uygun oluyormuş ama rahatı bunun kadar olmuyormuş. Bunu Türkiye'de satan var mı bilmiyorum gerçi....

Bana asıl cazip gelen seleyi komple daha rahat bir sele ile değiştirmek ve yurtdışında bunu da yapmışlar. Markası Corbin. Ama bu da ucuz değil. Amerika satış fiyatı 250$ kimbilir buralarda satılsa kaç TL olur.... Resmi aşağıda

İyi bir alternatif bulursanız n'olur bana da haber verin.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş sizde bi acayipsiniz haa,istiyosunuzki cbr250 heryönden ninjadan üstün diyelim.
    neyse o. bilmediğimiz yerde zaten size soruyoruz kaç yapıyor nasıl yakıyor falan diye
    yalanmı söylüyorum arkadaş 140 yapan motorun üzerine yatıyoduk 80 i geçmiyodu rüzgarlı havada ( cbr 125 ile )
    sadece şehir içinde kullanıcak olsam cbr 250 alırdım dedim ama yüküm varsa 2 kişiysem ve rüzgar vs faktörlerden ve uzun yol yaptığımdan dolayı ninjayı tavsiye ederim dedim,sanki küfür ettik yaa
    cbr 250 kötü motor falan demedik arkadaşlar,her dediğimizi kötüye çekmeyin

ya kardeş burada bahsi geçen konuşulan konu cbr 250 nin konusu vede forumu ama sen ısrarla bindiğin cbr 125 i anlatıyosun. bu ikisi aynı motorsa gider herkes 6 bine 125 lik alırdı. neden 9 bin küsür para verdikki ? tutuyosun bindiğin cbr 125 in gidişiyle kawasaki 250 r ın gidişini kıyaslıyosun ne alakası var anlayamıyorum. ben yanlış anlıyosam ya beni düzelt yada yazdıklarını düzelt orda bi yanlışlık var.
    PULSAR NS 200

Motosikleti
    HONDA NC700X
    Çözüm olmaz belki ama faydası olur. Bisiklet sporcularının kullandığı altı süngerli pedli taytlar var. Pantolon içine giyilebilir uzun yolculukta. Fiyatlarıda uygun kipalarda bisiklet reyonlarında satılıyor. Ben bir ara bisiklet sporu yaparken kullandım. Rahatsızlık geçene kadar geçici kullanılabilir. Hemde kışın sıcak tutar.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeş burada bahsi geçen konuşulan konu cbr 250 nin konusu vede forumu ama sen ısrarla bindiğin cbr 125 i anlatıyosun. bu ikisi aynı motorsa gider herkes 6 bine 125 lik alırdı. neden 9 bin küsür para verdikki ? tutuyosun bindiğin cbr 125 in gidişiyle kawasaki 250 r ın gidişini kıyaslıyosun ne alakası var anlayamıyorum. ben yanlış anlıyosam ya beni düzelt yada yazdıklarını düzelt orda bi yanlışlık var.
    hoca o olayı cbr 125 ile yaşamıştım örnek verdim yani o rüzgara ninjaylada cbr 250 ilede yakalansan onlarında performansı kendi çaplarında düşeceklerdir manasında söylemiştim ben ama demekki anlamamışsın
    ayrıca her topicde her motorun adı geçer ve geçiyorda,demekki sen sadece cbr 250r topiğini okuyosun,diyer topiklerede göz gezdirirsen ne demek istediğimi anlarsın

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acun0 seni anlamakta güçlük çekiyorum.2011 CBR 125 hafif yokuşta 151,2011 cbr 150 160 vuruyorken sen neye göre ( rahat yada zor ) cbr 250 160 a ulaşması imkansız diyosun anlamıyorum.
    olay iniş aşağı yolda motorun süratini ölçmekse buna rahat 160 gider denmez. burda 2009 model ninja 250 r ile düz yolda rahat rahat 160 gidemiyordum. hatta üzerine yatmadan tam gaz 140 civarı gidiyordu. üzerine yatıp güzel arkadan esen bir iniş buldumu 175 e kadar gitti ği olurken rahat rahat kavramı asla aklıma gelmiyordu.
    ben buna göre dedim. ve bunuda isbatı videoda bellidir. cbr 250 r kullanıcısı düz yolda yarış sitili kullanıyordu.
    çoğu insan bu kalkışı bile yapamaz adamın kullanışına laf edenlere duyrulur. düz yolda 147 gibi süratte motor dıkıldı. sonrası ALLAH a emanet
    inişte ölçülen sürat sürat değildir. bisikleti bile yanar dağdan aşağı 160 yaptıran varken

acun sen ne laftan anlamaz artizsin .
    evlat olsan sevilmezsin. :D

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    yaw kardesım cbr 250 alan herkes sizin gibi dusunse yandık walla burda onemlı olan sey hız deil sağlamlık ve kalıte honda bunda 1 numara tartısılmaz ama benım anlamadıgım burda hep cbr 250 yok su hızı goruor yok nınjadan yawas olabılır onemlı olan motoru ıyı acmak her motor aynı hızıda gormez yalan yok ben duz yolda 169 gordum eğimde hafif 174 e kadar cıktı ama bunu tartısmak komık olur 250 cc bı motordan cokta sey beklemeyelim seviyorum lan motorumu alala

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler