Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV650
    mrock hocam, yukarıda bahsedilen tak tak gelen ses debriyaj çanağından gelmiyor mu? bende de aynı sorun mevcut ve ustaya gösterdiğimde adam direk debriyaj çanağı değişecek, hor kullanılmış dedi. ki ilk zamanlar arada bir tak sesi gelirken şimdi sürekli geliyor o ses. çok feci de can sıkıyor hani. hem daha sonradan kaybolduğu yok o sesin. uzun mesafe yol yapıp kırmızı ışıkta durunca, tak tak ses gelip de motorun karizmasını bozmasın diye sürekli elimi debriyajda tutmak zorunda kalıyorum, yoksa ses gelmeye devam ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Maturin hocam debriyaj kapağını içinden geliyor muhtemelen saçların birbirine vurması debriyaj teli çekilip saçlar arasındak, mesafe değişince ses kesiliyor.Bendeki ses sabahları soğukken deriyajdan elimi bırakıp "N" ye aldığımda tak tak tak vuruntu oluyor.Hatta makineye biraz titriyor fakat hareret göstergesi 2 ÇİT geçince tekrar boşta debriyajı bıraktığımda o sesten eser kalmıyor.Bence sorun değil.Hor kullanılmadan ötürü olabilme ihtimali var fakat pratikte bir zararı yok.Çevremde bu durumdan haberdar olmayan motorcu dostlarım bu sesi subap vuruntusu zannediyor =)))

Fakat sizin dediğiniz hararet yükseldiğinde de kesilmiyorsa usta bir kişi tarafından müdahale gerektirebilir.Bu ses psikolojik ve çevrenizdekilerin sorularından dolayı can sıkabilir.Debriyaj çanağı değilde Debriyaj içinde bulunan 6 adet balata ve aralarındaki saçların ayarı yeniden yapılarak giderilebilir.Debriyaj göbeğindeki yıldız civata arkadan kontra yapılara ince ayarla giderilebilceği söylenmişti.Sonuçta debriyaj teli gerdirdiğinde kesilen bir ses ise yapılabilecek bir duruma işarettir.Bendeki durumda 1 yıldır değişme yok ondan pek takmıyorum.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Regal raptor DD250E-9
    serden hocam yavrun için, engüzel günleri sağlık mutluluk ve sevdikleriyle beraber yaşaması dileklerimi sunarım. Annenizede geçmiş olsun, en kısa zamanda ayakalkmasını dilerim.

Forma girmeyeli epey oldu temennilerimi ancak bugün sunabildim kusura bakma.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Teşekkürler.
    Motosikletin aküsünde bir damla su kalmadığından bitmiş.48 saat şarjda kaldı,bakalım bugün deneyeceğiz.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Shadow VT750
    Sayın abilerim şu manifold işiyle ilgili olarak hyosungsource.com sitesine bir mail attım.
    İngilizcem bu tip teknik konuları yazışacak kadar iyi değil ama derdimi anlatmaya çalıştım.Ayırca ödemenin nasıl olacağını sordum.Dün mail attım ve bugün bana geri döndüler.

Almak istediğim karbüratör manifold hortumu stoklarında yokmuş fakat en fazla 1 - 2 gün içinde ellerine geçeceklerini söylediler.Fakat söylediğim manifoldu tam olarak anlamamışlar.Sizin motorunuz karbiratörlümü enjeksiyonlu bilemiyoruz dediler.Verdikleri linkten parça kataloğuna bakıp numarasını söylememi istediler.Parçadan emin oldukları takdirde fiyatını söyleceklermiş.

Ödeme paypal veya kredi kartı ile oluyormuş.Bu paypal ödeme şekliyle ilgili sizin bir bilginiz varmı??

Ben çat pat ingilizcemle derdimi anlatıp sipariş vermek istiyorum sayın abilerim.Eğer sizde vermek istiyorsanız tek sipariş verelim birimizin adresine gelsin ordan kargoyla herkesin evine gönderilir.Veyahut bu siteyle daha iyi anlaşabilecek yabancı dile sahip olan varsa o siparişi yapsın biz o kişiye ücreti havale yapalım.Sitede fiyatlar genel olarak çok uygun bence beklediğimizden daha ucuza mal olabilir.

hyosungsource yönetimiyle ilgili yazdığım maili aktarıyorum.

hi
    >
    > I would stay in turkey.I have GV650 model motorcyle.I need to pipe in the
    > manifold carburetor until.Are there any in stock?What is the price?How is
    > payment made?How to be delivered by mail?
    >

Dear Mr. Ugurlu,

Could you please look in the parts catalog for the piece, to make sure we
    get the exact right one?

http://www.hyosungsource.com/catalogs/

Please tell us the model number from the left hand column.

Also, is your bike the newer EFI model or the carbureted one?

To answer your questions:

We won't have a part like this in stock, but we can get it from our
    supplier in only a day or two.

Payment can be either with PayPal or a major credit card.

We deliver with the EMS service.

I'll tell you the price and shipping once we know exactly what part it is.

Sincerely,
    Sasha Shepherd
    HyosungSource.com
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    Emrah derdini izah etmende ve çevirinde bir sıkıntı yok anlaşabilmişsiniz.
    Almanyadaki fiyat 200 ytl civarı olunca daha uygun getirilebiliyorsa bu adresi değerlendirmek elbette mantıklı.Toplu getirecek olursak fiyat şişer ve gümrüğe takılır.Gönderen fiyatını düşük göstererek faturayı kessin bari.Senin tecrübenden bende ilerde yararlanmak isterim.İlerde dedim çünkü çocuğun sarılık tedavisine 24 saat fototerapi için bir kalemde 400 ytl ödeyince benim bütçe sıkıntıda şuan.
    Yardım istediğin konuda Ledo'nun tecrübesine inanır ve güvenirim bu alemde

Birde eski Hyosung yetkili servislerinde parça katoloğu vardı oradan istenilen parçanın kodunu yazarak alışverişi tamamlamak hata payını sıfırlar.

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maturin hocam debriyaj kapağını içinden geliyor muhtemelen saçların birbirine vurması debriyaj teli çekilip saçlar arasındak, mesafe değişince ses kesiliyor.Bendeki ses sabahları soğukken deriyajdan elimi bırakıp "N" ye aldığımda tak tak tak vuruntu oluyor.Hatta makineye biraz titriyor fakat hareret göstergesi 2 ÇİT geçince tekrar boşta debriyajı bıraktığımda o sesten eser kalmıyor.Bence sorun değil.Hor kullanılmadan ötürü olabilme ihtimali var fakat pratikte bir zararı yok.Çevremde bu durumdan haberdar olmayan motorcu dostlarım bu sesi subap vuruntusu zannediyor =)))

Fakat sizin dediğiniz hararet yükseldiğinde de kesilmiyorsa usta bir kişi tarafından müdahale gerektirebilir.Bu ses psikolojik ve çevrenizdekilerin sorularından dolayı can sıkabilir.Debriyaj çanağı değilde Debriyaj içinde bulunan 6 adet balata ve aralarındaki saçların ayarı yeniden yapılarak giderilebilir.Debriyaj göbeğindeki yıldız civata arkadan kontra yapılara ince ayarla giderilebilceği söylenmişti.Sonuçta debriyaj teli gerdirdiğinde kesilen bir ses ise yapılabilecek bir duruma işarettir.Bendeki durumda 1 yıldır değişme yok ondan pek takmıyorum.
    arkadaşım , bu tak tak sorunu bana ait. hakikaten teşekkür ederim hem aydınlandım ,hem başkalarınında bu sorunu yaşadığını öğrenip ve zarasız olduğunu duymak sevindirdi fakat söz ettiğiniz gibi maalesef ısınıncada geçmiyor .neyse ben bir arada marş motoru şişmesine takmıştım çünkü makine ısınınca sıkıntı yaşıyordum çözümü de yine paylaşmıştım . Umarım bunu da çözüp kesik sonucu paylaşırım .bu arada çözmüş biri varsa paylaşımını da beklerim. her kese teşekkürler.http://www.motosiklet.net/forum/imag...ler/love10.gif
    kazasın günler

Selam Arkadaşlar

Selam arkadaşlar ben de eski GV 250 kullanıcılarındanım. Bir süredir motordan uzak kaldım ama GV 650 almak istiyorum. Formu okumaya başladım henüz 22. sayfadayım. Bir önceki yılsonunda

Sahibinden.com'da 2100km'deki bir GV 650 için teklif gönderdim. Kapora bırakmayan bir müşterisi çıkmış ama o almaması durumunda ben alıyorum. Fakat içimi rahatlatacak arkadaşlar arıyorum. Bu aletin KM'si sıfırlanabiliyor mu? Motoru gördüğümde nelere dikkat etmem, neresine bakmam gerekiyor? Kazası, değişeni nereden bilebilirim ?

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    GV 700 resimleri...

Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bence genel görünümü Honda Shadow VT 750 modeline (klasik) çok benzemiş. Depo kapağı ve gösterge bile aynı diyebilirim. İlk balkışta shadow'a göre en temel farklılıklar, şaft yerine kayış ve daha büyük görünen kromajlı radyatör. tabi tel yerine ince yapılı dayanaklardan oluşan çelik jant ta diğer bir fark olarak söylenebilir. Ama klasik cruiser görüntüsü anlamında bence oldukça hoş duruyor. Motor ve performans durumu nasıl acaba?
    Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Naci dostum,

kusura bakma ama "benzetme" sınırlarını oldukça zorlamışsın. Bana göre !

Bir kere üst siluetin hiç alakası yok. VN1500 falan desen anlarım da...

Aman sakın yanlış anlama, niyetim asla polemik değil. Hele senin gibi GV650 motoru aylarca almak için düşünen objektif görüşlü bir kişi ile...

Ancaaaaak,

Geçmişte sayfamıza misafir olup ta GV650yi Vrod taklidi olmakla itham eden bir takım Hondacı arkadaşların yeni Shadow RS750 piyasaya çıkınca ne düşündüklerini çok merak ediyorum.

Hadi GV650 Vrod'dan esinlenmiş diyelim (ki öyle)

Peki, HD Sportster'ı resmen ( ve utanmadan ) bire bir taklit eden Honda için şimdi ne diyecekler acaba ?

Gerçi o arkadaşlar oldukça lafazandır. Eminim bir şeyler bulup yine zeytinyağ kıvamında parlarlar.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili doslar;16 aralık doğum günümdü ve en güzel hediye eşimin bana verdiği evlat oldu.
    Adana özel Metropark hastanesinde prof.dr.Süheyl Ökten hocamın ve ekibinin gerçekleştirdiği başarılı operasyon sonrası sağlık sorunu yaşamadık.

Tatlı ve müjdeli haberin yanısıra annemin bel fıtığı bacağında kitlenmeye sebeb olunca aynı hastanenin saygıdeğer Doç.dr.Orhan Şen hocamızın üstün gayreti ve ilgisiyle doğumun birgün sonrası annemin ameliyatınıda yaptık. Tüm yorgunluklar sağlıkların yerini bulması ile unutulmuş oldu. Motosiklet bilgi paylaşım sayfasında yeri olmasada seven dostlarımla paylaşmak istedim.Saygılarımla.
    Serden Bey doğum gününüz kutlu olsun. Çocuğunuz da hayırlı olsun. Analı babalı büyür inşaallah. Sizin ve diğer forum cemaatinin yeni yılınızı kutlarım.

Annenize de Allah'tan bol şifalar dilerim.

Motosikleti
    Shadow VT750
    iyi seneler dilerim

Motosikleti
    BedRUN,iyi dileklerin için teşekkürler.
    Hyosung üretimlerinde, gözümü gv650 ile uyumlu ortak parçalardan alamıyorum.
    Demekki üretimleri doğru ve yerinde.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Merhabalar, Serden hocam küçük motorcunun sağlığı nasıl dünyadaki ilk günlerinde keyfi yerindedir inş.

Motosikleti
    kırkı çıkana kadar kırk huy değiştirsede bambaşka bir olay emrah sağol.
    Motosikletin biten aküsünü şarj etmek kurtarmadı,içimede sinmemişti zaten. Bosch marka alacakmış servis beklemedeyim.

Motosikleti
    Shadow VT750
    bendeki aküyüde değiştirmiş geçen sene abi boch'un 12 amper sulu aküsünden takmıştım.Sulu olmasında ilk başlarda çekincelerim vardı sonra şarjı düşünce suyunu ve elektolizini tamamlayınca tekrar eski gücüne geliyor.Yani ömrü müdahale edilemeyen bakımsız akülerden daha uzun oluyor.

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    serden hocam kusura bakma yeni gördüm hayırlı uğurlu olsun allah analı babalı büyütsün cok sevindim darısı başımıza maşallah

Motosikleti
    suzuki an125
    gv700 ün çantaları çok afilli yaw...çok güzel görünüyor üstelik sağlamada benziyor

Motosikleti
    regal raptor 250

hg

levnt bey öncelikle yaptığınıs yardımlar için herkes adına teşekkür ederim benimde size bi konuda sormak istediğim bişey var sen yurtdışından ekzos sipariş vermiştin bu işler nası oluo napmam gerekio bilgi verebilirmisin ben bi gümrüğü aradım bi parça sipariş edicem dedim parça türkiyede 1000 tlnin üzerinde ama dışarda 140 euro gümrükteki adamda abim aynı parayı bulur dedi belki geçermiş bile sen nasıl yaptın bi anlatabilirsen sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:24 ----------

sevgili viceroy abim ben DENİZLİDEN AYTUNÇ aranısa yeni katıldım ama yaklaşık 5 6 aydır siteyi hergün kontrol ediyodum güsel dostlukların kurulduğu müthiş biyer burası ve sonrada üye oldum işte kaç aydır yorumlarınısı okuyorum bu siteye en çok hareket getiren isimsin bide levent abi müthişsinis ikinisde aslında gerçek hayatta hislere yer yoktur ama hislerimede güvenirim çok karakterli çok dürüst iyi insanlarsınıs 2.nisde allah hep yanınısda olması dileğiyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler