Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Elbette her arkadaşımın yazdığına saygı duyuyorum. Daha çok saygıyıda bence hem Suzuki DL650 hemde Hyosung GV650 kullanıpta en çok GV650'si hakkında olumlu yorum yapan Serden bey'e bende teşekkürümü bir borç bilirim. Evet bu motor Global Motordan alınır ise asla garantisi yoktur. Evet; bu motor konjüktör arızası yapar ise BMW den daha uzun süre beklenir. Evet bu motor popülist değildir.. Çünkü sadece Antalya'dan Almanya'ya günde her şehrine yaklaşık 300 uçak gidip gelmektedir. Oysa Antalyadan G.Kore'ye hiç uçak yok ve sadece İstanbuldan oda sanırım haftada bir uçak var. Bağlantı noktası Almanya'nın yaklaşık 10 katı bir mesafe.. Üstüne birde İthalatçı firma yı düşünürseniz birisi Borusan gibi bir dev; diğeri Global diye ne olduğu belirsiz bir firma. Ancak tüm bunlar GV650 nin kötü bir makina olduğunu göstermez. Ben daha dün bayiiden GV650 pazarlığından döndüm. Hatta tüm bunları bile bile tekrardan gideceğim ve bu sefer GV650 sahibi olacağım. Bu motora duyuduğum aşk hiçbir şeyde yok. Popülist pahalı birçok motor beni büyülemiyor. Gittiğim bayiide bir tane vardı; kusuruma bakmayın GV650 nin yanında görüntüleri çok ağırdı . Hiç ilgilenmedim bile. Bunun çizgileri farklı, dokusu farklı, ruhu farklı, karakteristiği farklı, imajı farklı, yaklaşımı farklı, sürüşü farklı.. Bana verdiği duygular o kadar çok ki.. Eminim mahsun bir günümde GV650'nin ön farı bana mahsun mahsun bakacaktır; eminim sinirli bir günümde motor homurdanmasını duyacağım, eğlenceli bir günümde yanlaması bana müthiş keyf verecektir, neşeli bir günümde ise hızı. Ve bu bağlamda popülist motorlarınının nelerinin efsane olduğu umurumda bile olmuyor. Bu tip motorlar klasik Cruiser. Yanlış anlamayın onlarıda çok severim. Hemde çok.... Evet ben bir CRUISER cıyım. Halada Crusıer binicisiyim. Ama GV650 farklı. Şunu demek istiyorum. Hyosung GV250 de yaşadığım tek duyguyu diğerlerinde de yaşarım. Ama GV650 değişik duygularıma tercüman olacak çizgilere sahip. Dediğim gibi isterse motoru komple pert olsun.. Bu motosiklet FARKLI:: Parçamı hiç önemli değil G.Kore den de getireceğimi bilsem bana duuygularımı yaşatacak motosikletime paramı veririm.........
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar ortam sanki biraz gerilmiş!
    gv650 si olan olmayan her motor sevdalısı bu sayfalardaki bilgi,kazanım,deneyim,çeviri..vs... merakla saygı çerçevesinde izlemektedir. İlgili mod tarafından silinmediği sürecede gerek iyi niyetli, gerekse art niyetli olası yazılanlar ise bu sayfada malesef kalıyor. Bu modeli tanımak adına sorulan her soruya birikimlerimiz doğrultusunda fırsat buldukça, seve seve kazanımlarımızı aktarıyoruz. Başta Levent beye, icatlarıyla değerli meslektaşım Haluk hocama, kısa sürede tüm kazanımlarını paylaşan sevgili mrock kardeşime ve gv250 sahibi olupta bizi bu başlıkta da hiç yalnız bırakmayan selçuk,koray ve yörük kardeşime teşekkürü borç bilirim. İyiki varsınız dostlar. Motorcu kardeşler olduğumuz kadar aynı markayada gönül koymuş olmamızın aşırı fanatiklik olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
    Sorun global ve s&t çarpıklığından kaynaklanan parça bulabilme endişesine gelip dayanıyor. S&T bu modeli daha dün satmaya başlamadı. Bir yıl gibi bir süreçte sattığı tüm modeller enjeksiyonluda gelmedi. Karburatörlü sattığı modelleri yok sayıpta parçasından bana ne deme lüksüde olmayacaktır.
    Parasını bastırıp siparişi verirseniz onlarda kazanacağı parayı bilecektir. Levent beyin tavsiye ettiği adresten kendiniz temin yoluna giderseniz ithalatçı ve bayii kar yüzdeleri de aradan çıkacaktır,tüm dünya da yönelinen bu sistemin tüketiciye ne zararı olabilir! Pazar günü Haluk hocamla benzer konuda yorum yaptık ön camı Almanya'da ikamet eden yakınları kanalıyla getirme kararı aldı daha hesaplı diye. Sonuç olarak kolay kolay arıza yapmayan ama olası arızada yaşanılabilecek sıkıntı ve çözüm yollarını burada paylaşmaya devam edelim. Toplamda 300 civarı satılan bu modelde benim yakalayabildiğim bir debriyaj balatası ve bir de beyin sorunu yaşayan olmuştur. Eğer bu büyük bir sorunsa hangi marka ve modelde bu parçalarda sorun yaşanmamıştır lütfen yazın bizde öğrenelim. Saygılar.
    hocam teşekkür ederim.. hatta teşekkür ederiz.. bende bu tip gerginliklerde çok üzülüyorum.. bazen bir ağaca takılıp koca ormanı göremiyoruz.. ben biraz daha genel ve duygusal yaklaşarak şöyle düşünüyorum ; ikiteker dostluğu başka dostluklara benzemiyor.. en son yapılan motosikletleri farkedin mitinginde her markanın kullanıcısı yanyanaydı.. yada bundan sonra birlik olunması gerek zamanlarda yanyana olacağız.. yüz yüze bakabilmek.. en son söylenecekleri ilk söylememek.. bilmiyorum benmi çok duygusalım ama çok etkileniyorum.. neyse konuyu değiştirip sınıfımın fotoğraflarına yorumunuzu bekliyorum diyeyim.. ve tüm marka kullanıcılarına sevgilerimi sunayım.. http://www.motosiklet.net/forum/moto...et-fotolu.html (tüm yorumlara baktım viceroy hocamın yorumunu göremedim )
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Koray kardeşim konuyu yeni gördüm ve yorumumu yaptım. Motosiklet kültürünü aşılamak ve geliştirmek adına atılacak her adıma saygı duyar,ayakta alkışlarım. Emeğine yüreğine sağlık.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili ledo,
    Uzun bir süredir benim yazılarımı takip etmiyorsun.Etseydin"sebebini anlayamadığın bir şekilde arada bir buraya gelip,yarı sarkastik(Alaycı-aşağılayıcı-ironik vb...) cümleler ile bir şeyler yazmadığımı görürdün.
    Bunu ispat edersen sevinirim.
    Fazla aramaya gerek yok Hemen üst satırda altını çizdiğim kısımlardan başlayalım.
    Evet sanırım performansı süper olduğu için daha düşük performansa yöneliniyor olabilir.Çünkü bu topicteki yazılara bakınca böylesine mükemmel bir motor asla satılmamalı diye düşünüyorum.
    Yine bu başlıktan bir başka alıntı. Unuttun herhalde altını çizmeye bile gerek yok.
    Abi seninki de motormu allah aşkına bi de konuşuyosun adamlar almış cruiser ın kralını bize kıskanmak düşer. Ben şahsen çok imreniyorum. Dragstarı satıp bi hyo alıcam. sende öyle yap. Üste çok para veririz ama değer be abi.
    Neyse, amacım sana bişeyler kanıtlamak değil.

İstediğini yazamadığını da söylemişsin ama yazmışsın işte...

İstediğin zaman da yazarsın. Ama bu başlık altında da sana benzer arkadaşlar var, ters cevap verirler ( biri vermiş bile ) tatsızlık çıkar. Ben onun için senden bir ricada bulundum.

Yoksa istediğin zaman gel yukarıda örnek verdiğim gibi istediğin kadar yazı yaz. Beni hiç rahatsız etmez.

Nasıl olsa burası sanal bir ortam. İsteyen istediğini söylüyor. Kimsenin gözünün içine bakmadan, kimse ile yüz yüze gelmeden....
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Sevgili ledo, biz ufak ufak gv kullanıcıları olarak yüz yüze gelmeye,tanışmaya ve birlikte gezmeye yönelik adımları atmaya başladık. Kısmet olursa seninlede tanışıp bir araya gelmekten onur duyarım.

Motosikleti
    Sevgili ledo, biz ufak ufak gv kullanıcıları olarak yüz yüze gelmeye,tanışmaya ve birlikte gezmeye yönelik adımları atmaya başladık. Kısmet olursa seninlede tanışıp bir araya gelmekten onur duyarım.
    Estafurullah. GV650 deyince bu sitede herkesin aklına gelen ilk isim sensin dostum.

O şeref bana ait olur.

Tek sorun aramızdaki yaklaşık 1000 km lik mesafe. O da aşılır elbet
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla aramaya gerek yok Hemen üst satırda altını çizdiğim kısımlardan başlayalım.

Yine bu başlıktan bir başka alıntı. Unuttun herhalde altını çizmeye bile gerek yok.

Neyse, amacım sana bişeyler kanıtlamak değil.

İstediğini yazamadığını da söylemişsin ama yazmışsın işte...

İstediğin zaman da yazarsın. Ama bu başlık altında da sana benzer arkadaşlar var, ters cevap verirler ( biri vermiş bile ) tatsızlık çıkar. Ben onun için senden bir ricada bulundum.

Yoksa istediğin zaman gel yukarıda örnek verdiğim gibi istediğin kadar yazı yaz. Beni hiç rahatsız etmez.

Nasıl olsa burası sanal bir ortam. İsteyen istediğini söylüyor. Kimsenin gözünün içine bakmadan, kimse ile yüz yüze gelmeden....
    Sevgili arkadaşım, Bula bula bunlarımı buldun hani zırt pırt girip saadetinizi bozuyordum
    1.alıntın zaten bugünün alıntısı kusura bakmayın ama artık bıktırdı bu göklere çıkarmalar...
    2.side tümünü okursan topikteki yazılanların orda ds kullanıcıları hiç bir şekilde Gv ye sataşmamış aksi olmuş nedendir bilmiyorum.
    Ters cevap veren arkadaşları saygıyla karşılarım ama terbiyesiz cevap verenleri değil.
    Evet burası sanal ortam ve isteyen istediğini söylüyor haklısın ama bu yüz yüze gelmeyeceğiz anlamına gelmez.(Karşılıklı konuşmayı isterim zaten normali de bu.Mesela önümüzdeki fuar da görüşelim)
    Benim soruma en güzel yanıtı üstte selka isimli arkadaş vermiş.(Gerçi Hondayı ve Yamahayı demir yığını olarak nitelemiş.-İnceden geçirme var yine hadi neyse) o yazıyı okuyunca tamam dedim.
    (Bu ülkede yıllarca deli gibi brodway satıldığını unutmuşum.) Yani zevkler ve renkler tartışılmıyor.
    Yani sözün özü ben kendi kullandığım markayı övmediğim gibi GV ye de demir yığını veya işçilik 0 gibi aşağılayıcı kelimeler sarfetmem...
    Bazı arkadaşlar önce motorcu olsun markacı değil.
    Kazasız günler....

Motosikleti
    Gönüller bir olsun. İstanbul metropol sonuçta elbet yolumuz düşecektir motosikletsiz de olsa. Sağlıcakla.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estafurullah. GV650 deyince bu sitede herkesin aklına gelen ilk isim sensin dostum.

O şeref bana ait olur.

Tek sorun aramızdaki yaklaşık 1000 km lik mesafe. O da aşılır elbet
    Gönüller bir olsun. İstanbul metropol sonuçta elbet yolumuz düşecektir motosikletsiz de olsa. Sağlıcakla.
    sanırım burada bir yerdeydi 5-6 aquila biraraya gelip bi gezi yapmışlar ve süper olmuştu.bence benzeri bir şey yapmalıyız. zamanın birinde ortalarda bir yerde buluşup yol yapmalıyız.

Motosikleti
    Sevgili arkadaşım, Bula bula bunlarımı buldun hani zırt pırt girip saadetinizi bozuyordum
    Yukarıda bir kısmını verdiğim basma kalıp cevap neticesinde imzamda bulunan 2. satırın statüsüne girmiş bulunmaktasın.

Ne demek istediğimi hiç anlayamamışsın. Çok yazık, halbuki yazarken o kadar da uğraşmıştım.

Sana mutluluklar dilerim.

Bundan sonra yazdıklarını görmeyeceğim.

Motosikleti
    Haluk hocam düşüncen harika katılıyorum.
    Ledonun gv650 si eksoz sesi olarak bizimkilerin açığını kapatacaktır aramızda çaktırma.

Motosikleti
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım burada bir yerdeydi 5-6 aquila biraraya gelip bi gezi yapmışlar ve süper olmuştu.bence benzeri bir şey yapmalıyız. zamanın birinde ortalarda bir yerde buluşup yol yapmalıyız.
    İstanbul'da GV650 sahibi 10 kişi kadar tanıyorum.

Siz de katılırsanız, o adamları ikiye katlarız.

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    slm arkadaşlar
    ilk önce aşkıma yaptıgınız iltifatlardan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunarım.
    hepinize Rabbim kaza bela vermesin tekerleriniz hep yere bassın.
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Bazı arkadaşlar önce motorcu olsun markacı değil.
    Kazasız günler....
    Kardeşim ya sen kendinle çelişiyorsun markacı olmayın demişssin nicke bak dragstar72 şaka gıbısın yav benim nickim aidikurt markacı olsam GV650 olurdu

valla benı guldurdun ya allahta senı guldursun
    yolun ve farın hep acık olsun kardesim

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper olur gerçekten Aquilalı toplu sürüş kulağa çok hoş geliyor...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    nezaman toplanıyoruz
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ya sen kendinle çelişiyorsun markacı olmayın demişssin nicke bak dragstar72 şaka gıbısın yav benim nickim aidikurt markacı olsam GV650 olurdu

valla benı guldurdun ya allahta senı guldursun
    yolun ve farın hep acık olsun kardesim
    Sevgili kardeşim,Nick'imin dragstar72 olması markacılık yaptığım anlamınamı gelir
    allahını seversen.(Kayıt olurken aklına bişe gelmezse ve aynı zamanda unutmaman gereken bi şey olması gerekirse ne yaparsın? ben bunu seçtim.)

(Ayrıca XVS650 filan değil yani drag yıldızı anlamına geliyor Hayabusa kullanıcısı da olabilirdim)

İstersen daha önceki mesajlarıma bakabilirsin.Kullandığım motoru yere göğe sığdıramadığım bi yazı görürsen o zaman konuşalım.

Geçmiş yazılarından (Tarafsız) dolayı saygı duyduğum bir arkadaş.Çamur attığım imasında bulunup adam yerine konulmayacaklar listesine koymuş beni canı sağolsun.
    Bu arada nick i GV650 olan bir arkadaşınız var sanırım. Söylediklerinden dolayı onada söz hakkı doğdu şimdi.
    Tekrar tekeriniz düz bassın diyorum.

Motosikleti
    bir arkadaş.Çamur attığım imasında bulunup adam yerine konulmayacaklar listesine koymuş beni canı sağolsun.
    Bu noktada bir yanlış anlaşmayı düzeltmek isterim.

Çabuk yazdığım bir cevap sebebi ile kendimi yanlış ifade etmişim. Bunun için kusura bakma lütfen.

"Adam yerine koymamak" diye bir şey yok. Zaten karşılıklı yazıştık öncesinde...

Sadece artık yazdıklarına cevap yazmayacağım.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    bu topici bir süredir takip ediyorum.. Hatta Gv650'lerde Srun var mı? Hİç Yaşadınız mı ? Yedek Parça Problemini Nasıl Hallediyorsunuz diye Sorular Yönelttim size.. Sizden Kimse ADam Gibi Hatrı sayılır bir cevap vermedi.. Bu sorularımı Yineledim Hatta "Sizde Herşey güllük gülistanlık galiba" diye iğneli bir atıfta bulundum..
    Dragstar72 nickli arkadaşımda bana destek verdi cünkü oda takip ediyordu topici.. Siz İse Sorulanlara değilde Direk olarak Bireye yöneldiniz.. Bizzat Sen Ledo.. Acaba Konuyu bir tartışma ortamına götürmek; kullandıgın modelin cesurca eksilerini anlatmaktan daha mı kolay geldi sana ? ve Bu tartışmaya destek veren diğer arkadaşlara ?
    Ben meraklısıyım tipi hoşuma gidiyor.. ama Mekaniği ile ilgili pek bişey GÖremedim Sizde..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Hatta Gv650'lerde Srun var mı? Hİç Yaşadınız mı ? Yedek Parça Problemini Nasıl Hallediyorsunuz

Hatta Gv650'lerde Srun var mı? YOK
    Hiç yaşadınız mı? HAYIR
    Parça problemi ? Kanuniden hallediyoruz .Yada fenerbahce stadının ordakı istanbul motordan.

sorularının cevapları kısa ve net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler