Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Arkadaşlar,

Haydi bu Cumartesi (20.03.2010) bir gezi yapalım.. GV-250 / GV-650 ortak gezisi... Tabi başka motoru olan arkadaşlar da gelsin.. İsterseniz Pazar da olabilir ancak Cumartesi hava daha güzel olacak gibi gözüküyor. Cumartesi güneşli, pazar bulutlu..

İstanbul-İzmit ortak katılımı sağlamak için Gebze-Eskihisar olabilir, Hereke olabilir... Yok daha çok yol yapalım derseniz gelin Kandıra-Kerpe ye gidelim Karadenizi görelim...

Bu mesajı Hem GV-250 hemde GV-650 başlığına atıyorum, isteyen istediği yerde cevaplasın.. Katılımcıları ben toplar, iki tarafta da duyururum..

Olumlu veya olumsuz cevaplarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Haydi bu Cumartesi (20.03.2010) bir gezi yapalım.. GV-250 / GV-650 ortak gezisi... Tabi başka motoru olan arkadaşlar da gelsin.. İsterseniz Pazar da olabilir ancak Cumartesi hava daha güzel olacak gibi gözüküyor. Cumartesi güneşli, pazar bulutlu..

İstanbul-İzmit ortak katılımı sağlamak için Gebze-Eskihisar olabilir, Hereke olabilir... Yok daha çok yol yapalım derseniz gelin Kandıra-Kerpe ye gidelim Karadenizi görelim...

Bu mesajı Hem GV-250 hemde GV-650 başlığına atıyorum, isteyen istediği yerde cevaplasın.. Katılımcıları ben toplar, iki tarafta da duyururum..

Olumlu veya olumsuz cevaplarınızı bekliyorum..
    ah ah ah çok isterdim
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Motorcular tüm dünyada madur. İşte fransa, işte protesto.. Eğitim seviyeside yetmiyor bu işlere...
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    arkadaşlar koreden sipariş ettiğim manifoltlar 9 günde bana ulaştı bakalım sanayiye gidicem akşam doğrumu yanlışmı bilmiyorum akşam belli olacak olursa süper

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar koreden sipariş ettiğim manifoltlar 9 günde bana ulaştı bakalım sanayiye gidicem akşam doğrumu yanlışmı bilmiyorum akşam belli olacak olursa süper
    İnşallah olur da kurtulursun bu dertten. Eğer olursa ayrıntıları (parça-fiyat-sipariş) yazarsın bir zahmet
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Evet benim bile aklımda kalmış, bi yerde manifold borusu görsem hemen pazarlık kesicem adamla sizin için. Aslında çok komplike bi parça da değil gibi yeniden imal edilebilecek birşey gibi duruyor.

Neyse umarım uyar, en azından 1-2 ufak müdahaleyle..

Bu arada haftasonu hava çok güzeldi, bütün gün gezdim aşağı yukarı. Lastikler soğukken gazı çok hafif açmak gerekiyormuş, kavşaklarda 1-2 defa hafif hafif arka lastiklerin patinaja düştüğünü hissettim.

Motosikleti
    murat,siparişteki kazanımları,resimleri,maliyeti kısaca rapor edersen hepimize yarar. Saygılar.

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    arkadaşlar manifoltlar canavar cok mutluyum harika oldu doya doya gezmek güzel özlemişim buarada arsipariş vermek isteyen olursa benle irtibata geçsin yardımcı olurum

Motosikleti
    NC 700 X
    arkadaşlar manifoltlar canavar cok mutluyum harika oldu doya doya gezmek güzel özlemişim buarada arsipariş vermek isteyen olursa benle irtibata geçsin yardımcı olurum
    Senin adına sevindim

Bizim katalogtaki hangi sayfadaki hangi numaralı parçayı kaça aldın?

Motosikleti
    Shadow VT750
    vay abim hayırlı olsun canavar artık yaza hazır diyorsun.Tayin dönemi ve mutluluk saadet dönemlerine girmeden bu sorunun hallolması çok iyi olmuşş =)) alım konusundaki süreçleri paylaşırsan sevinirim Murat abicim...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat,siparişteki kazanımları,resimleri,maliyeti kısaca rapor edersen hepimize yarar. Saygılar.
    Gelişme yokmu?
    Aşağıdaki adres akıllı davranmış bu işte ekmek çok.
    http://www.merkezyedekparca.com/grup...d=20&p=HYOSUNG GRUBU

Motosikleti
    Hyosung GV 650

Sonunda geldim

Arkadaşlar hepinize gönülden selamlar. Uzun zamandır bu güzel paylaşım platformunu takip ediyordum. Ne kadar güzel yol hikayeleri paylaşmış, ne kadar güzel teknik bilgiler vermişsiniz, hepinize bu forumu ayakta tuttuğunuz için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Forumun tanışma bölümüne ayrıca yazacağım ama burda da kendimden biraz bahsetmek istiyorum. biraz tuhaf olacak ama özet geçeyim bu bilgileri

Ahmet, 29, Reklam ajansı, Evli, İstanbul

Eski bir cbr 125 kullanıcısıydım fakat motorumu Evlenirken satmak zorunda kalmıştım:( Evlilik sonrasında ise 4 tekere yatay bir geçiş yaptık fakat içimdeki tutkuyu birtürlü bastıramadım. Sonra birgün yolda bir motorsiklet gördüm ve o gün hayatımın bir daha eskisi gibi olmayacağını anladım. Sonra sıralamam şu şekilde oldu.

İnternet - motorsikletin adı ve teknik bilgileri - motosiklet.net forum - sahibinden.com - Noter - Hyosung GV 650 Sanıyorum motorsikleti gördüğüm gün ile satın almam arasında sadece 4 gün geçti. Teknik servismiş,parçaymış vs hiç ilgilenmedim bile. Bu nasıl bir güzelliktir akıl almıyor.

Sizlerle tecrübelerimi paylaşabilmeyi de çok isterdim fakat havalar yüzünden kullanm fırsatı bulamıyorum. İlerde mutlaka tecrübelerimi de paylaşacağım. Fakat şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki kendimi eğitilemeyecek bir kısrağın üzerinde gibi hissediyorum

Sevgiler,

Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlı olsun

Ben çok memnunum. Bence çok iyi bir seçim yaptın. Kazasız belasız günler diliyorum

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Teşekkür ederim,
    Şu an tek istedim başka bir gv 650 ile yan yana gelmek. Benim motor rolantide çalışırken silindirlerden bazen "tak tak" şeklinde vuruntu sesi geliyor. Bu ses motorun genetiğinde mi var yoksa gelecek için bana bir sorunun işaretini mi veriyor bunu test etmek istiyorum.

Yada direk sizlere danışayım bu ses normal midir ? CBR de böyle bir ses almıyordum.

Motosikleti
    modifiyeli chooper
    çok güzel bir motor.dizaynı yeter çok yırtıcı.Allah bana da nasip eder inşallah..hayırlısıyla..tüm arkadaşlara kazasız belasız günler temenni ederim...

Motosikleti
    Ahmet Güney,hoşgeldiniz. Hayırlı olsun.
    Anlaşılan sahibinden.com-noter ilşkisine göre motosiklet ikinci el. Race karekteri taşıyan gv650 de kullanıcı ve servis dayanıklılıkta belirleyici oluyor. Umarım üzmemiş ve bakmışlardır.
    2006-2007 modellerde rastlanılan sıkıntı benzin deposunda çatlama ve ön gidon kısa civatalarında gevşeme,iki motosiklette de konjektör arızasından ibarettir. 2008 ve sonrasında gidon saplamaya çevrildiğinden sorun çözülmüştür.
    Karburatörlülerde zor bulunan tek parça malifolt lastiğidir. Uzun süre kullanacaksan yedekler ve bu ihtimali unutursunuz.
    650cc L motora sahip büyük silindirlerin vuruntulu çalıştığı bir gerçektir. Kıyaslamayı yaparken aynı motora sahip dl650 veya sv650 suzukiyi referans alabilirsiniz ki vuruntu hissi eşdeğerdir.
    Tekrar hayırlı olsun. Güzel tercih,vazgeçemeyeceğiniz olacaktır.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Ahmet Güney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim,
    Şu an tek istedim başka bir gv 650 ile yan yana gelmek. Benim motor rolantide çalışırken silindirlerden bazen "tak tak" şeklinde vuruntu sesi geliyor. Bu ses motorun genetiğinde mi var yoksa gelecek için bana bir sorunun işaretini mi veriyor bunu test etmek istiyorum.

Yada direk sizlere danışayım bu ses normal midir ? CBR de böyle bir ses almıyordum.
    hayırlı olsun tekrardan.Vuruntu normal mi sorusuna cevap vermek çok güç.vites boşta ve debriyaj salıkken hafif bir vuruntu yapması(debriyaj tası bölgesinden) normaldir.LAkin siz silindirden bahsediyorsunuz.Ne desek yalan olur.Belkide eksi motorunuzla kıyaslama yaparken GV650 yi vuruntulu hissetmiş olabilirsiniz.Bilemediniz en kötü subap ayarı ister.O da iyi bir servisin kolayca halledebileceği bir durum.

Bu arada motoruma koruma demiri taktırdım.Biraz geç oldu ama fenada olmadı...

Motosikleti
    Emrah çok iyi yaptın. Koruma demiri olmazsa olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ahmet Güney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim,

hayırlı olsun ahmet kardeşim öncelikle bu makina çok güzel bir kusuru var giitiği kadar durmayı bilmiyor aman dikkat et huysuz at gibi durduramıyorsun güçlü agır makina tak tak ses yaptırmammay gayret et rolanti vidasını motorun sıcaklıgına göre ayarla devir düşük olunca yapar hepsi vurntu değil eksantirik zinciri vuruyor devir düşük olunca güle güle kulllan

Motosikleti
    Önde çift disk,her birinde ikişer kaliper ve arkada tek disk ve çift kaliper
    Suzuki'nin tourıng ve race motosikletlerinde kullandığı sistem, marka kullanılmış.
    Bu motosiklet durmuyorsa kampana kullanılan ve önde tek disk taşıyanların
    durma ihtimali hiç kalmıyor. Şahsen race motosikletlerde olduğu gibi gücün
    yanında durabilmek önem kazandığı için gv650 nin öne çıkan en önemli özelliğinin
    fren sistemi ve süspansiyonu olduğunu düşünüyorum.

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 650 nin frenleri oldukça başarılı. Zira rakiplerinden ayrılan en önemli özelliği neredeyse hiçbir rakibinde bulunmayan çift pistonlu büyükçe arka disk fren. Önde de yine çift pistonlu iki adet disk mevcut. Dozajlamada herhangi bir sorun veya hissiyatsızlık yaşanmamakla birlikte uzun aks aralığı sebebiyle ağırlık transferi biraz uzun sürdüğünden arka frenin önemi bu tip uzun aks aralıklı motosikletlerde kendini belli ediyor. Cruiser motorlarda arka fren ağırlık transferini hızlandırdığı için oldukça önemli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler