Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    selam millet ya bişi sorcam bu gaz daki boşluğu ben kendim alabilir miyim yoksa illa servis vs gitmek gerekiyor ? 400 km ye yaklaştım zaten 500 de ilk ücretsiz bakımımız var ona da giderken yağı vs ben alcam zaten servise güvenmiyorum paragöz şerefsizler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    CHİMERABY: Fren,gaz vs telleri yetişmez diyeceklere soruyorum,bunları uzatmanın bir yolu yok mudur? Genelde insanlar gidon değiştirenlere "teller yetti mi" die soruolar.. Şimdi bilmediğimden ben soruyorum,muhtemelen bizim teller benim istediğim bu yüksek gidona yetmez.. Ama yeni tel alıp değiştirmenin mümkünatı yok mu? Varsa da çok mu pahalı olur? En azından debriyaj telinin çok ucuz olduğunu biliorum.. Boğaçhan abi gibi bilgili kişilerin yardımlarını bekliorum..
    Chi kardeşim, biliyorsun obkavi gidonu değiştirdi. söylediği/yazdığı kadarıyla da büyük bir problem çıkmadı. ve bir kaç arkadaşta benzer işlemi yaptırtdı. Onların takdırdığı gidonların yüksekliği bence yeterli.
    Fotoğraflardaki gibi abartıya kaçtığın takdirde kablo,spiral, ön fren hidrolik borularında sorun çıkağı aşikar.
    Yapılamaz mı: yapılır. ama işini seven Usta bulabilirsen. Şimdikilerin pek çoğu Ekabir takımından. Yeni, orjinal malzemeyi bul, taksınlar, öyle emek, akıl, ustalık gerektiren bir konuyu önlerine koyduğunda çözüme ulaştıracak usta maalesef kalmadı. Farzet ki işe talip oldular kısaca ''He'' dediler; Bu sefer de Astarı yüzünden pahalıya çıkar. En iyisi şu an denenenlerdir derim.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    SÖZDE DEĞİL, ÖZDE BAĞLILIKTIR DOSTLUK.
    YALNIZ ANLARDA YALNIZ OLMADIĞINI BİLMEKTİR "DOSTLUK"
    Boğaçhan,günün en sağlam sözüydü.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Sağ Olun, Kişi çevresiyle vardır.

Sizlerde bu çevrenin mevcudiyetine varlığınızla katkıda bulunuyorsunuz.

Pek çok kişiyle ''Arkadaş'' olabiliriz ama, bu maddi düzeyden yukarı çıkamaz. Bir bardak çayı, bir adet simiti pekalâ paylaşırsınız arkadaşınızla, ama ''Dost'', Dost kelimesini kullandığınız kişiyle paylaştığınız...!
    Dostunuzla gönülü paylaşırsınız, hiç bir beklentiniz yoktur.
    Bu topic mi her neyse... burda paylaşılanda da maddiyatın yerinin olmadığını düşünüyorum. Burası Dostlar sofrası.
    Herkes, bir problemin göğüslenmesinde el birliği yapıyor. Bunu da ancak Dostlar yapar.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boğaçhan abi dediğin doğru,ben istesem bu gidondan bulurum,sipariş üzerine yapacak bi iki yer biliorum.. Ama usta kısmını hiç düşünmemiştim.. Uğraşmak isteyenine rastlamadım hiç.. Ama bu sitedeki gidonlarla bizim orijinaller de atla deve diil malesef,birbirlerine çok benziolar.. Benim amacım fark yaratacaksa taktırmaktı.. Sanırım vazgeçicem bu sevdadan

Not: Viceroy ve boğaçhan abiye cevapları için teşekkürler.. Bilgi paylaştıkça değerlidir..

Motosikleti
    Mondial 162 MC

500 Km. Ilk Servis.

Alıntı ilker84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet ya bişi sorcam bu gaz daki boşluğu ben kendim alabilir miyim yoksa illa servis vs gitmek gerekiyor ? 400 km ye yaklaştım zaten 500 de ilk ücretsiz bakımımız var ona da giderken yağı vs ben alcam zaten servise güvenmiyorum paragöz şerefsizler
    Gaz kolundaki boşluğu nasıl anladınız? gaza tepki verme mesafesinde ölü bölge mi var. Bence ilk bakımı gittiğininzde ayarlatmanız daha akıllıca olur.

Yağınız: Sorgusuz ve sualsiz: Castrol 10W-40.(4 ZAMANLI MOTOSİKLET YAĞI)

500Km.de yapılan ilk servis hizmetinden sarf malzemesi bedeli haricinde el emeği almazlar/alamazlar. alacakları sadece yağ parasıdır.

mtsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T {değiştircem inş}
    Bendee Bu Motordann Almayi DÜŞÜnÜyorum Almalimiyim Kullanan ArkadaŞlar LÜtfen Bİlgİİ Memnun Kalrmiyim Sorun Çikarirmi?
    [MEDIA] SARIKIZIMI ÇOK SEVİOM ;) [/MEDIA]

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    mtsport rahatına düşkünsen almalısın benim 1 hafta oldu alalı harika bir motosiklet ki burda 1 seneyi aşkın kullananlar 25000 km leri deviren abiler var onlarda mutlaka aynı fikirdeler, bu arada evet boğaçhan ölü bölge var...tşkler bilgi verdiğin için eywallah

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ Olun, Kişi çevresiyle vardır.

Sizlerde bu çevrenin mevcudiyetine varlığınızla katkıda bulunuyorsunuz.

Pek çok kişiyle ''Arkadaş'' olabiliriz ama, bu maddi düzeyden yukarı çıkamaz. Bir bardak çayı, bir adet simiti pekalâ paylaşırsınız arkadaşınızla, ama ''Dost'', Dost kelimesini kullandığınız kişiyle paylaştığınız...!
    Dostunuzla gönülü paylaşırsınız, hiç bir beklentiniz yoktur.
    Bu topic mi her neyse... burda paylaşılanda da maddiyatın yerinin olmadığını düşünüyorum. Burası Dostlar sofrası.
    Herkes, bir problemin göğüslenmesinde el birliği yapıyor. Bunu da ancak Dostlar yapar.
    klavyenize, gönlünüze sağlık...

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Boğaçhan diline sağlık!

URKEK BASLADIGIMIZ SEYLER GUN OLUP VAZGECILMEZ OLUNCA BIR BAKISTA SEVGIYI YAKALIYORSAK,KENDIMIZI COSKULU,GUCLU TUTKULU HISSEDIYORSAK DESENE ARKADAS BIZ DOSTUZ...

PAYLASMAKSA CIKARSIZ SEVGIYI,HISSETMEKSE ICTENLIGI,ARAMAKSA DERTLERE COZUM,GUVENEBILMEKSE NEDENSIZ SONSUZA KADAR DOSTUMSUN(SL'CİLERE)
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    yeniden merhaba arkadaşlar 1 haftalık tatilden sonra karakızıma kavuştum bir iki nazlandı ama beni üzmedi beraber kısabir tur atıp bir çay içtik
    motordan sankı tam sıkılmamıs cıvata kalmıs gıbı bır ses gelıyordu yarın bı kolacan edıcem bakalım ne cıkıcak bulusalım dıyen arkadaşlara önerim ,istanbul da olanlar bir pazar günü öğleden sonra tophane de nargile içelim
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

snake_eyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25 - X MAX 400 ABS

keeway imizi iste bu adamlar üretiyor...biraz daha araştirdim...
    asagida ise güzel bir sisybar ve vento örneği .)

Alıntı ilker84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah şunu bileydin dostum. güya ilk bakım ücretsiz. 17 milyon para aldı uyanık bayi benden. Bidaha tövbe yağsız tuzsuz gitmem yanına.

Alıntı mtsport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendee Bu Motordann Almayi DÜŞÜnÜyorum Almalimiyim Kullanan ArkadaŞlar LÜtfen Bİlgİİ Memnun Kalrmiyim Sorun Çikarirmi?
    arkadaşım forumun %90 üzeri oranla herkes motorundan memnun. Ancak sorun çıkarırmı sorusunun cevabı evettir. Sorunsuz motor yoktur. Ancak şunu sölim ben 2 aylık motorcuyum beni henüz rahatsız edecek bişey yapmadı. Şudurki sorun asya 150 motorun olduğu yazıyor. Bu motor seni tatmin etmeyebilir. 250 lik bir motor almanı öneririm sadece.

Hazır sorundan bahsetmişkene arkadaşlar benim şu 2 sorunum var önerileriniz nelerdir. Farlar çok silik yanıyor, sürüş sırasında bazen 3-4sn liğine eski haline gelip tekrar sönükleşiyor. Ama uzunlar normal çalışıyor. Bi yerlerde bağlantı sorunu var desek bu yer neresi olabilir?. Akü bağlantılarını kotnrol edecektim ancak aküyü açamadım. Yan kapaklar nasıl açılıyor arkadaşlar? Uslubunu bilmeyince kırarım dedim elleşmedim.

Mevzu 2: sol ayaklığı sabitleyen demirlerden bir kırılmış (ayaklığı motora bağlayan parça) ama kaynak sorunu çözer gibi kaynak attırsam olarmı?

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    erm550m kaynak sorununu cozebılır ama ısının ehlı bırıne yaptır
    dıger sorunun da farla ılgılı gıbı far ı degıstır duzelecektır jameika dan ( hakan) far ampulunu ıste 10 lu paket gondersın sana kargoyla alırsın degıstırmesı de kolay ,
    yan kapakları cıkaracaksan abanmadan yavas yavas cıkar, cok zor degıl sadece dıkkatlı ol
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Emr 550 bahsettiğin sol ayaklık artçının ayaklığı herhalde dimi? Öyleyse kırık olan yeri neresi eğer kırık bölüm üçgen parçaysa oradaki madde plastik kaynak olmaz herhalde ayrıca yan kapakları açmak için kapakları kendine doğru çek herhangi bir vida ile bağlı değil sadece plastik deliklere geçme şekildedir
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

beyler motoru bende 500 bakımına götürücem özellikle tavsiye ettiniz birşey varmı?...bakım kağıdında birsürü şey yazıyo ama hiç birine baktıklarını zannetmiyorum.

ilker84 motor güzel olmuş kazasız belasız kullan borcunu bitirdim zaman bende bi düzenleme yapıcam. şu sisibarı ne kadara aldın?

beyler motorla şileye denize gittim hem motoru denemek hemde denizi denemek için 85 den aşağıya düşmeden gittim geldim. ama 80 i aşınca vibrasyon normalin 2 katına çıkıyo. burarada denizde harikaydı. yolda birsürü motor grubu vardı kıskandım biz bir araya gelemiyoken millet geziyooo. şu akşam buluşma işi bencede mantıklı beyler...

bahsettiğim sürücü ayaklığı. artçınınki kırıldıydı ona kaynak olmuyo yeniledim. Ancak bu bahsettiğim parçaya kaynak olur gibi. Şöfer sağ ayaklığını motora baglayan bi önde bi arkada 2 tane ince baglantı var. Arka tarafından olur gibi heralde bi dencem artıkım.

Forumdan Uzaklaştırıldı Dharma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    08 CBR 125R (tabiğki siyah!!)
    Alıntı chimeraby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam.. Arkadaşlar ben de gidonu değiştirmeyi düşünüyorum.. Oldu mu en gösterişlisi olsun isterim Aranızda değiştirenler olmuş hayırlı olsun,güle güle kullansınlar diyorum.. Ancak benim istediğim biraz farklı.. Şu resimdekiler gibi (resim biraz kötü idare edelim).. Eğer böle bişi bulursanız yerini biliyorsanız insaniyet namına bana haber veriniz

Not: Fren,gaz vs telleri yetişmez diyeceklere soruyorum,bunları uzatmanın bir yolu yok mudur? Genelde insanlar gidon değiştirenlere "teller yetti mi" die soruolar.. Şimdi bilmediğimden ben soruyorum,muhtemelen bizim teller benim istediğim bu yüksek gidona yetmez.. Ama yeni tel alıp değiştirmenin mümkünatı yok mu? Varsa da çok mu pahalı olur? En azından debriyaj telinin çok ucuz olduğunu biliorum.. Boğaçhan abi gibi bilgili kişilerin yardımlarını bekliorum..

selam aynı zevkleri paylaştığımıza göre sana fikrinden vaz geçmemeni ve araştırıp yaptırma hırsını arttırman için sahibinden de bulduğum bir slight üzerinde istediğin tarz olan old school şeklini verdim.. çok uğraşmadım ama evet budur demen için yeterli olur sanırım.. 2 aya kadar kendime bunlardan bir tane yaptıracam benimde bir kaç araştırmam var..

Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erm550m kaynak sorununu cozebılır ama ısının ehlı bırıne yaptır
    dıger sorunun da farla ılgılı gıbı far ı degıstır duzelecektır jameika dan ( hakan) far ampulunu ıste 10 lu paket gondersın sana kargoyla alırsın degıstırmesı de kolay ,
    yan kapakları cıkaracaksan abanmadan yavas yavas cıkar, cok zor degıl sadece dıkkatlı ol
    bu kapakları çıkarırkene belli bi yöne felan mı çekicez yoksa kendimize dogru dim dik çekecezmi sadece? Halinden çok hassas kırılırım ben der gibi duruyor zaten.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı mtsport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger su anda AS150 kullaniyorsan 250 cc lik bir motora gecmen seni daha cok tatmin edebilir. Mesela Keeway Supershadow gibi

dharma, o gidon omuzunu kollarini agritmazmi yahu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler