Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taam lo hemen kızma...ben içimden geçeni yazdım... aslında erol haklı...en kral motor TVS imiş...hiç arızası yok...çünkü piyasada yok...

o nerelerde...özledik valla...
    euheuehuehuehuehueheuhe ) süpersin

taam lo hemen kızma...ben içimden geçeni yazdım... aslında erol haklı...en kral motor TVS imiş...hiç arızası yok...çünkü piyasada yok...

o nerelerde...özledik valla...
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estafrullah abi neden kızayım ancak dedigim gibi bu fiyattaki motordan biseyler beklemek lazım ne zorluklarla alıyoruz öyle degilmi ya
    sana katılıyorum sonuna kadar 5.cı sınıf çin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 110 120 tartışmıyoruz biz burda senin motorda demekki sorun var benim alet 130 Ibreyı 2 kişiyken gordu parça 5.ci sınıf nese ya Bu Motor 4 bin ytl Hiç Bi şekilde Etmez. neyse ben kendi fikrimi söyledim 10bin km kullanmış Kaza yapmış bı cok deneyimi yaşamış (motorun) gözlemimi söyledim.

Dikkat edin Lütfen Kafanızdan Kaskı elinizden eldiveni asla Çıkarmayın Motosiklet Kullanırken!
    yav arda sen motoru 8.000 km de aldın 10.000 km ye kadar kullandın demi yani toplasan taş çatlasın 3.000 km yol yaptın sonrada kaza yaptın yani ne kadar deneyim olabilir 3.000 km de bu 1

2.si senin yaptığın kazada değil honda cbf 150 suzuki hayabusa olsa 8 olurdu parçalanırdı şimdi bu motorun parçaları bu yüzdenmi dandik oldu yani o vurmada bir bütün kalmasınımı istiyodun
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    kanka msn açık ama sorayım bari...geçen bir yere bakmaya gittiydin ne oldu o...inceledinmi...
    Yok işim çıktı geç gittim toplantıya bakamadık başka zaman bakarız artık ya önemli deil.9-10gün var daha
    AKIN FİDAN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    alpcim valla inanmak istediğine inanıyorsun bence...bu model çok sağlam...ah senin o keko ustaların yokmu...onlar dolduruşa veriyor seni...

aykan kardeşim ilk arızamda size hak vericem hocam...ama bi yapsın o zaman...bakalım ne zaman gümlüycem...yani iyiyie iyi demiyonuz...ben ne diyim artık...

ah juni sen Hondayı hançerledin...neden...bir gıçıkırık cbr 125 e bindiğin için... o hasarı Transalple bile yapardın...

ultracan valla hayatım havalar o kadar güzelkii...ne bileyim bahar havası içime dolmaya başladı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav arda sen motoru 8.000 km de aldın 10.000 km ye kadar kullandın demi yani toplasan taş çatlasın 3.000 km yol yaptın sonrada kaza yaptın yani ne kadar deneyim olabilir 3.000 km de bu 1

2.si senin yaptığın kazada değil honda cbf 150 suzuki hayabusa olsa 8 olurdu parçalanırdı şimdi bu motorun parçaları bu yüzdenmi dandik oldu yani o vurmada bir bütün kalmasınımı istiyodun
    seni çok çok anlıyorum ii seviyorum seni kızma bana nolur gözlemimi yazdım bunu ben demedim Bi kaç usta soyledı neyse oğuzlada Çok cebelleştik bana övüo övüo :D dostum ben 50km hızla çarptım 180km hızla değil dikkatını cekerım. ama sevıorum hepınızı senide metehandro

Geçenlerde Honda Shadow750'nin topiği gündeme gelmişti, taa memin'in (yönetimin özenle attığı arkadaş ki epeyce sağlam makaleleri vardı) açtığı. Orada bile bir takım sorunlardan ve motorun iyi ve kötü (evet KÖTÜ) yanlarından açıklıkla bahsetmişti arkadaş. Yani motorda üretim hatası yoksa bazen kullanıcı da hata oluyor, bazen servis kötü muamele yapıyor alete v.s. v.s. yani sorun çıkacaksa her motorda bi şekilde çıkıyor. 150cc motor fazla beklenti içinde olmayın dedik ama hiç bişey beklemeyin demedik. Ayrıca Juniors kardeş de kaza yaptı başladı motora 5.sınıf Çin deyip durmaya, kaza yapana kadar 9000km oldu sorun yok diye yazdıklarını hatırlıyorum.
    Aykan kardeş bak juniors kazalı mazalı satıyor motoru, sana tavsiyem sen de sat kurtul! Belli ki memnun değilsin motordan, bundan sonra tüm sorunları giderilse de anladığım kadarıyla senin içine kurt düşmüş. Umarım bir gün gönlüne göre bir motor bulursun.
    Hepinize sevgi ve saygılar, kazasız belasız günler dilerim.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aboo topic'e bak siyaset meydanından beter olmuş
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    ultracan valla hayatım havalar o kadar güzelkii...ne bileyim bahar havası içime dolmaya başladı...
    Metahan abim bende bugün sertaçın motorla baya bi km yaptım...Pratik yapmaya başladım yavaştan...Bu işi biliyor gibiyim ama daha çok uzun yol var önümde pratik yapmam gereken...Havalar da öyle bi güzel ki sorma tam motor havası..
    AKIN FİDAN

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metahan abim bende bugün sertaçın motorla baya bi km yaptım...Pratik yapmaya başladım yavaştan...Bu işi biliyor gibiyim ama daha çok uzun yol var önümde pratik yapmam gereken...Havalar da öyle bi güzel ki sorma tam motor havası..

Dikkat edin çarpılmayın bu havalara....Aldanırsınız....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat edin çarpılmayın bu havalara....Aldanırsınız....
    Montumuz sırtımıydaydı aldanmak yok. Teşekkür ederim düşündüğün için...
    AKIN FİDAN

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin bi çapan oğluluk var..Hala bu kadar övmeye...Farkındasın dimi topiğe yazanlar memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar....

Tek tek dökülmeye başladınız.....Ama sen inatçısındır...Çöpe de atsan hayat onda diye bağırırsın.....

Bari ybr yi kötüleyip durma...Çarpılacan.....
    çarpılacan ybr a laf yok cbf in abisidir ybr ilkler unutulmaz!

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cenderecenderecenderecenderecenderecenderecendere. .
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Juniors kardeş 50 km hızla çarptım demişsin ; sen biliyormusun ki saat te 50 km hızla bir engele çarpan 100 kğ lik bir kütlenin çarpma anında ki çarpma ,ivmesi 4 ton dur bizim motosiklet lerin 140 kg olduğunu düşünürsek senin çarpma anın daki ivmen aşagı yukarı 6 ton a yakın idi ne bekliyorsun ki motosiklerin o kazadan tek parça çıkmasınımı lütfen mantıklı ol hesap et ki 200 kğ lik bir makina ile aynı hız da çarpma ivmesi 8 ton olacaktı yani hız , ağırlık ve ivmelenme gücü paralel artıyor .
    Not ; Yukarıdaki bilgileri national geographıc tv kanalında fizik kurallarını ve bu kurallara paralel olarak motorlu araçların çarpma anındaki tepkilerini ve aldıkları hasarları izah eden bir belgeselden aldım.
    Ayrıca belirtmek motosikletim den çok memnunum , Memnuniyetimi belirtmem de hiç bir aldatıcı art niyet yoktur.
    Honda hayat on da.
    İlk motosikletim bir Çin li idi , Çok çektim.İkinci motosikletim honda , üçüncü motosikletim de bir honda olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya sen beğenebilirsin, kazadan sonra ve bi kaç iyi ustanın dediklerinden sonrada bende hak verdim onlara ve benimde fikirlerim değişti. Ben Gördüğümü Yaşadığımı Anlattım. Ben verilen değerin 4 bin ytl etmeyeceğini belirttim.BUrdan Alacaklara Bir daha diyorum Sakın 4bin Ytl vermeyin 2.ci el temiz Bulun en fazla 3bin ytl verin.Bu benim Bir kullanıcı olarak Şahsi fikrim halada iddaa ediyorum 5.cı sınıf Parça kullanılmış (Sağ sol grenaj) Motorun serililiğinden yada herhangi birşeyinden şikayet etmiyorum. Parçadan bahsedıyorum. Hepinizi seviyorum sevgilerle...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Juniors kardeş 50 km hızla çarptım demişsin ; sen biliyormusun ki saat te 50 km hızla bir engele çarpan 100 kğ lik bir kütlenin çarpma anında ki çarpma ,ivmesi 4 ton dur bizim motosiklet lerin 140 kg olduğunu düşünürsek senin çarpma anın daki ivmen aşagı yukarı 6 ton a yakın idi ne bekliyorsun ki motosiklerin o kazadan tek parça çıkmasınımı lütfen mantıklı ol hesap et ki 200 kğ lik bir makina ile aynı hız da çarpma ivmesi 8 ton olacaktı yani ağırlık ve ivmelenme gücü paralel artıyor .
    Not ; Yukarıdaki bilgileri national geographıc tv kanalında fizik kurallarını ve bu kurallara paralel olarak motorlu araçların çarpma anındaki tepkilerini ve aldıkları hasarları izah eden bir belgeselden aldım.
    Ayrıca belirtmek motosikletim den çok memnunum , Memnuniyetimi belirtmem de hiç bir aldatıcı art niyet yoktur.
    Honda hayat on da.
    İlk motosikletim bir Çin li idi , Çok çektim.İkinci motosikletim honda , üçüncü motosikletim de bir honda olacak.
    su an uluslararası bagımsız çarpısma testlerini yapan euro ncap ve adac motosikletle ilgili sadece honda goldwing airbagli versiyonla çalıstılar bunun haricinde hiç bi motora çarpısma testi uygulanmadı ve kütlesel hesaplar kafadan böle basit işlemlerle hesaplanamaz ancak düşük hızlarda yüksek ivmelere maruz kalındıgı bi gerçektir dedigin gibi agırlık arttıkça ivme ve burulma direncide artar motorun üstündekinin pestil olma derecesi o kuvvete baglıdırdaha agır ve güçlü bi makinada daha çok spatula gerekir ardanın memnuniyetsizliği kaza yaptıgında dagılan grenajlar ve çatal için degil aynı paraya satılan bu fiyattaki motorların cbf 150 den daha iyi parça plastik aksam kalitesine sahip oldukları örnek honda beat aynı sınıf degil ama parça fiyatları plastik aksamın cbf 150 den 5 kat daha pahalı neden acaba ???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    seni alkışlıyıor şak şak şak şak şak ve Teşekkür ediyorum beni anladığın hislerime tercüman olduğun için abi

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aykan sen beni doğrulamışsın kardeşim ayrıca ben bu bilgileri juniors u muhatap alarak yazmıştım onun cevap vermesi beklerdim. juniors o kaza yı beat la yapsa beat tek parçamı çıkacak tı ? , Ayrıca o hesapları da ben yapmadım , belgesel den alıntı yaptım sadece .
    Belirtmek isterim ki Fizik kuralları motosiklet ve ya otomobil ayırt etmiyor .motosiklet çarpışma testi de demedim Motorlu araçlar dedim ...Genelleme yaptım.
    amacım tartışma değil sadece bilgi paylaşımı senin hoşuna gider ve ya gitmez ayrıca 3000 km de juniors arkadaş ne tecrübe edebilir ki motoru 0 km almamış motorun geçmişini bilmiyor.
    Satsın motorunu hayırlısı ile de o da kurtulsun biz de .

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tripmetreyi sıfırlıyorum en fazla 280 km gidiyorum bugünde bi parça koptu geldi kediliginden motor rölantideyken cat diye bi ses geldi mars motoruyla silindir arasına bi demir düstü yarım bi kelepçe hemen servise gittim kopan parca saseye çok kötü kaynak yapılmıs bi kablo tutucuymuş önemli bisey degilmis onun yerine plastik kelepçe falan uydurucam yada o parcayı tekrar kaynak yapıcam
    kardeş bahsettin sorunlar hemen hemen kimsede yok bence senin şansına senin mal ayıpkı mal seni biraz uraştıracak gibi biraz şansızlığına gelmiş ben 3000 deyim ama çok şükür en ufak bi sorun yok

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    benim bildiklerimi siz benden daha iyi biliyorsuz saygılarımla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aykan sen beni doğrulamışsın kardeşim juniors o kaza yı beat la yapsa beat tek parçamı çıkacak tı ? , Ayrıca o hesapları da ben yapmadım , belgesel den alıntı yaptım sadece .
    Belirtmek isterim ki Fizik kuralları motosiklet ve ya otomobil ayırt etmiyor .motosiklet çarpışma testi de demedim Motorlu araçlar dedim ...Genelleme yaptım.
    amacım tartışma değil sadece bilgi paylaşımı senin hoşuna gider ve ya gitmez ayrıca 3000 km de juniors arkadaş ne tecrübe edebilir ki motoru 0 km almamış motorun geçmişini bilmiyor.
    Satsın motorunu hayırlısı ile de o da kurtulsun biz de .
    Piyade Ayıp oluyor. Hepimiz Kardeşiz Burda Sen Nası Memnuniyetini dile getiriyorsan Bir başkasıda Şikayetini dile getiriyor. Hepimiz Yetişkin birer insasınız. Ben konuşurken kelimelerimi tek tek seçiyorum, Rahatsız Oluyorsan Forum da Paylaşmayız. Benim bildiğim Forum Paylaşmak demektir. (Olumlu yada olumsuz)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler