Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    işte bizim türkmiletinde bu olay var pahalı olan şey çokiyidir kalitelidir demi tamam siz o zaman honda cbf 150 almayın honda beat alın onun parçaları pahalı ve iyi kaa yaptığınızda kesinlikle parçalanmaz sizede yaranılmaz zaten adamlar fıstık gibi ucuz'a motor çıkardlıar piyasaya parçasıda ucuz ama kaliteli olan ama hata adamlarda ucuz parça satıyorlar ve kalitesiz damgası yiyorlar bana polyester olupta 50 km hızla bircisme çarptığında dağılmayacak motor gösterin yaaaaa ben honda kınetıcle çarptım her yeri saç olmasına rağmen her yeriyamuldu patladı toppiclerimi araştırın görüceksiniz
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Juniors kardeşim ben de kullandığım kelimeleri tek tek seçiyorum Kimseye saygıda kusur etmemeye gayret ediyorum yazdıklarımda her hangi bir kötü cümle yoktur , ne ye dayanarak ayıp etmişim bilemedim.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    iyidir ve iyi olmak zorundadır!!!4 milyarı hangimiz kaç ayda biriktirip nasıl alıyoruz ha maddi durumu çok iyi olan varsa lafım yok!!

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyidir ve iyi olmak zorundadır!!!4 milyarı hangimiz kaç ayda biriktirip nasıl alıyoruz ha maddi durumu çok iyi olan varsa lafım yok!!
    iyidir ve iyi olmak zorundadır diyosan paraya biraz kıyıcan 20 milyar a honda nın daha büyükmakinalarını alıcan ucuz etin yağnisi yavan olur dostum tamam 4 milayar kolay kazanılmıyor ama kimse senin nasılkazandığını düşünmez yani ama bak adamlar düşündüler çin mallarını sürdüler piyasaya 3 mlayar a 4 milyar a alanlar bi 4 milyar daha harcadı ve binpişmanoldular işte honda çıkardı 4 milyar a düşünerek ve ben şimdiye kadar hiç masraf yapmadım 10 ytl dışında oda servis ücreti allah şükür 2000 km deyim daha hiç birşekildesorun yok vitesler bile dokunmatik geçiyor

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılıyorum egelim sana sadece ve sadece servis masrafı yaptım ....

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyidir ve iyi olmak zorundadır diyosan paraya biraz kıyıcan 20 milyar a honda nın daha büyükmakinalarını alıcan ucuz etin yağnisi yavan olur dostum tamam 4 milayar kolay kazanılmıyor ama kimse senin nasılkazandığını düşünmez yani ama bak adamlar düşündüler çin mallarını sürdüler piyasaya 3 mlayar a 4 milyar a alanlar bi 4 milyar daha harcadı ve binpişmanoldular işte honda çıkardı 4 milyar a düşünerek ve ben şimdiye kadar hiç masraf yapmadım 10 ytl dışında oda servis ücreti allah şükür 2000 km deyim daha hiç birşekildesorun yok vitesler bile dokunmatik geçiyor
    hondanın büyük makinasınıda kullandım bu benim dördüncü honda motorum c90 cubtan bile vardı bilmem hatırlarmısınız yüzyılın en saglam motoru seçilmisti kendisi halen duruyor yazın biniyorum ve 10 yıldır hiçbiryerine anahtar deymedi honda fanatikleri yakından tanır bu motoru yani diyecegim oki en az bi 4 motor alın satın ondan sonra kalite elestirilerini yapalım burda tecrübeye saygınız yoksa benimde diyecegim bisey yoktur !!

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    yahu nedir bu kavga cbf 150 alacaz VALLAHİ hevesimizi kırıyorsunuz.durun bi bakalım herkes şikayetçimi .bizim burda servis bile yok korkuttunuz beni.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    beyler
    abartiyosunuz artik

cbrcilara satasanlari gectiniz gercektende

x begenir y begenmez
    herkes FORUM MANTIGINDA tecrubesini yazabilir
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı burul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu nedir bu kavga cbf 150 alacaz VALLAHİ hevesimizi kırıyorsunuz.durun bi bakalım herkes şikayetçimi .bizim burda servis bile yok korkuttunuz beni.
    sen bize bakma maymun istahlıyız biz ama juniorunda dedigi gibi 4 milyar verme 3 milyara veya daha assasına temzini bul al dostum.(ayrıca iyidir kötüdür gibi seyler yazmayalım herneyse teknik konulara agırlık verelim resim koyalım hiç koyan yok bende dahil)

Motosikleti
    hondanın büyük makinasınıda kullandım bu benim dördüncü honda motorum c90 cubtan bile vardı bilmem hatırlarmısınız yüzyılın en saglam motoru seçilmisti kendisi halen duruyor yazın biniyorum ve 10 yıldır hiçbiryerine anahtar deymedi honda fanatikleri yakından tanır bu motoru yani diyecegim oki en az bi 4 motor alın satın ondan sonra kalite elestirilerini yapalım burda tecrübeye saygınız yoksa benimde diyecegim bisey yoktur !!
    ben de de 93 aprilia vardı 50 cc lik 50 yi geçmiyordu ama yolda'da hiç bırakmıyordu ama bu motor'dan motor'a değişir sen kaliteyi tecrübeyle alım satımlamı örçüyorsun demekki sana cbf 150'nin fabrika hatalısı denk gelmiş oda senin şansına dostum sat kurtul o zaman madem çok tecrübelisin bunuda satarsın başka alırsın

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    artık elestirilere cevap vermicem kendimde elestirmicem sonucta bu motor bizim sahibiyiz olumlu olumsuz seyler olacak ve burda beraber paylaşıcaz ben hepten dibe vurmadımki motoru hersey plastik aksam davasına cıktı yoksa motorun gidisine ve sorunsuzluguna diyecegim bisey yok ha baska ne dedim cok yakıyo dedim ve olan bisey eksantrik gergisi bozukdedim gösterge iğneside ampermetre gibi çalısıyo dedim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aykan ın Yanı Murat abinin Motoru Fabrıka hatası felan değildir. Eksantrik zıncırınden kaynaklanan bır problemdır.

Motosikleti
    artık elestirilere cevap vermicem kendimde elestirmicem sonucta bu motor bizim sahibiyiz olumlu olumsuz seyler olacak ve burda beraber paylaşıcaz ben hepten dibe vurmadımki motoru hersey plastik aksam davasına cıktı yoksa motorun gidisine ve sorunsuzluguna diyecegim bisey yok ha baska ne dedim cok yakıyo dedim ve olan bisey eksantrik gergisi bozukdedim gösterge iğneside ampermetre gibi çalısıyo dedim..

bu dediklerin zaten ufak tefek problemler en azından yolda kalmazsın merak etmeo kadar kötü değil en azından yağmurda çamurda da gidersin ayrıca km göstergesi titremesi bendede arada oluyor ama hep değil zaten önemli bişeyde değil

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF

[URL=http://imageshack.us][/URL]

buda benim eşşek

buda sattıgım ybr

Forumdan Uzaklaştırıldı
    heytt be Bodrum"un hızlı motorcusu Murat geliyor acılın

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Juniors kardeş 50 km hızla çarptım demişsin ; sen biliyormusun ki saat te 50 km hızla bir engele çarpan 100 kğ lik bir kütlenin çarpma anında ki çarpma ,ivmesi 4 ton dur bizim motosiklet lerin 140 kg olduğunu düşünürsek senin çarpma anın daki ivmen aşagı yukarı 6 ton a yakın idi ne bekliyorsun ki motosiklerin o kazadan tek parça çıkmasınımı lütfen mantıklı ol hesap et ki 200 kğ lik bir makina ile aynı hız da çarpma ivmesi 8 ton olacaktı yani hız , ağırlık ve ivmelenme gücü paralel artıyor .
    Not ; Yukarıdaki bilgileri national geographıc tv kanalında fizik kurallarını ve bu kurallara paralel olarak motorlu araçların çarpma anındaki tepkilerini ve aldıkları hasarları izah eden bir belgeselden aldım.
    Ayrıca belirtmek motosikletim den çok memnunum , Memnuniyetimi belirtmem de hiç bir aldatıcı art niyet yoktur.
    Honda hayat on da.
    İlk motosikletim bir Çin li idi , Çok çektim.İkinci motosikletim honda , üçüncü motosikletim de bir honda olacak.
    öncelikle şunu belirtmek istiyorum tüm dünyada çarpışma testleri saatte 60 km hız ile yapılır.yani juniors un dediği 50 kms hiç de küçümsenecek bir hız değil.ayrıca bazı arkadaşlar motosiklet kaza testi yok demişler, sadece honda goldwing için bir test yapıldı demişler.bu da malesef doğru değil.motosikletler için de kaza testleri yapılmaktadır.
    siz cbf 150 yi nasıl bir motor olarak düşünüyorsunuz anlamıyorum şahsen.50 km ile kaza yapıyor sonra da bu motorun parçaları çok dayanıksız diyorsunuz.yani iyi ki bir 4000 ytl vermişsiniz, şu an piyasada bir çok çinli motor 3500-5000 arası fiyatlarla satılıyor.onlara ne demeli peki.4000 verince aldığınız alet kaza geçirmez mi olmalı, kiç sorun çıkarmamalı mı, eğer öyleyse kawasakinin falan türkiye de neden servisi var.o motorlar genelde 10000 ytl üzeri fiyatlara satılıyor, sonuçta hiç arıza çıkarmaması, kazada bir şey olmaması lazım, ne gerek var ki kawasakinin, ducatinin falan servisinin olmasına...
    buyrun aşağıyı izleyin bakalım 60 kms ile kazada neler oluyormuş görün o zaman...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle şunu belirtmek istiyorum tüm dünyada çarpışma testleri saatte 60 km hız ile yapılır.yani juniors un dediği 50 kms hiç de küçümsenecek bir hız değil.ayrıca bazı arkadaşlar motosiklet kaza testi yok demişler, sadece honda goldwing için bir test yapıldı demişler.bu da malesef doğru değil.motosikletler için de kaza testleri yapılmaktadır.
    siz cbf 150 yi nasıl bir motor olarak düşünüyorsunuz anlamıyorum şahsen.50 km ile kaza yapıyor sonra da bu motorun parçaları çok dayanıksız diyorsunuz.yani iyi ki bir 4000 ytl vermişsiniz, şu an piyasada bir çok çinli motor 3500-5000 arası fiyatlarla satılıyor.onlara ne demeli peki.4000 verince aldığınız alet kaza geçirmez mi olmalı, kiç sorun çıkarmamalı mı, eğer öyleyse kawasakinin falan türkiye de neden servisi var.o motorlar genelde 10000 ytl üzeri fiyatlara satılıyor, sonuçta hiç arıza çıkarmaması, kazada bir şey olmaması lazım, ne gerek var ki kawasakinin, ducatinin falan servisinin olmasına...
    buyrun aşağıyı izleyin bakalım 60 kms ile kazada neler oluyormuş görün o zaman...

yararlı bi video ancak benim dedigim yanlıs degildir arkadasım bana marka olarak çarpısma testi yapan firma adı verebilirmisin ben hiç görmedim esas meslegim otomotiv kendimde teknisyenim auro ncap olsun adac olsun testlerini hep takip ederim basında, ordaki test motor için degildir otomobil firmalarının motosiklet testidir tabi yapılabilir motosiklet crash testleri ama ben hiç rastlamadım bi motosiklet firması tarafından yapılana ama dedigim gibi genel test var marka yok eyer varsa ben bilmiyorum

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    yararlı bi video ancak benim dedigim yanlıs degildir arkadasım bana marka olarak çarpısma testi yapan firma adı verebilirmisin ben hiç görmedim esas meslegim otomotiv kendimde teknisyenim auro ncap olsun adac olsun testlerini hep takip ederim basında, ordaki test motor için degildir otomobil firmalarının motosiklet testidir tabi yapılabilir motosiklet crash testleri ama ben hiç rastlamadım bi motosiklet firması tarafından yapılana ama dedigim gibi genel test var marka yok eyer varsa ben bilmiyorum
    arkadaşım test illaki bir marka tarafından yapılınca mı geçerli oluyor?
    al sana görüntü işte, ne var orada bir araba bir motor, motor gidiyor arabaya çarpıyor, ne olduğunu da gözlerinle görüyorsun işte.hız 60 km saat civarı, inanmıyorsanız motor ve araç üzerinde ölçüm boyamaları var, ölçersiniz, ben anlamam o ölçme işlerinden, anlayan yapsın söylesin.
    daha ne demeli, ne göstermeliyim bilmiyorum ki artık.
    izleyin, yapın yorumunuzu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım test illaki bir marka tarafından yapılınca mı geçerli oluyor?
    al sana görüntü işte, ne var orada bir araba bir motor, motor gidiyor arabaya çarpıyor, ne olduğunu da gözlerinle görüyorsun işte.hız 60 km saat civarı, inanmıyorsanız motor ve araç üzerinde ölçüm boyamaları var, ölçersiniz, ben anlamam o ölçme işlerinden, anlayan yapsın söylesin.
    daha ne demeli, ne göstermeliyim bilmiyorum ki artık.
    izleyin, yapın yorumunuzu...
    Bu test Motosiklet testi değildir. 2 üründe maketdir. Ayrıca Test için Marka tabikide Önemli ayrıca saatte 60 km hız felan dıyede yazmıyor bı yerde ayrıca goruntu yavaşlatılmış. sevıyorum hepınızı dikkat edın kendınıze ama

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu test Motosiklet testi değildir. 2 üründe maketdir. Ayrıca Test için Marka tabikide Önemli ayrıca saatte 60 km hız felan dıyede yazmıyor bı yerde ayrıca goruntu yavaşlatılmış. sevıyorum hepınızı dikkat edın kendınıze ama
    doğru diyorsun juniors, seni düşünerek gereken bütün açıklamaları yazmalılardı film üstüne
    bu işin standartları vardır.hız ortalama 60 kms dir.bu çarpışma testlerinin yandan olanlarında arabalarda motor yoktur.çünkü ekstra masrafa gerek yoktur çünkü çarpışmanın konusu motor bölümü değil.araçlar çelik halatlar ile çekilerek çarpıştırılırlar çünkü henüz dummy ler araba süremiyor.içeri ek sürüş tertibatı koyarsan da gerçekçilik olmaz çünkü bu ek parçalar çarpışma testi için yanlış sonuç verdirirler yerleşim konumları itibariyle.hız tabii ki de yavaşlatılmıştır.çünkü detayları yüksek hızda inceleyemezsin.bu testler yüksek fps li kameralar ile filme alınırlar.
    hadi hep beraber gülelim şimdi böyle çarpışma testi mi olurmuş diye...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler