Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hangi kaza haberi kaçırdığım bir mesaj mı oldu ????
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kaza haberi kaçırdığım bir mesaj mı oldu ????
    dostum bi forum ana sayfasınıda bi incele 2 tane üzücü olay var ve ardada kaza geçirdi.

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Benİm Motor 3000 De Ve HİÇ Bİ Sorun Yok Dandİk Falan Dİİl Ben 20 Ytl Lİk Benzİnle 300km Yaptim Yedek Dahİl Motoru Hor Kullanirsaniz Orasi Burasi Çikar Honda Bu Kalİtesİnden ŞaŞmaz ÇİNLİlerle Yanyana Bİle Anmayin Bence YOKUŞ AŞŞAĞIDA 125 GÖRDÜM DÜZ YOLDA 110 YAPIO

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o dedigin motorada bindim 1 yamaha ve 3 honda aldım sattım senin sorun degil dedigin seyleri ben diger kullandıgım araclarda görmedim ayrıca 30000km sonunda bile ilk alındıgı günkü gibi temiz ve titiz kullandım bütün motorlarımı ama cbf 150 bazı yönleriyle beni cok kızdırmıs ve hondaya olan güvenimi sarsmıs durumda su an sattıgım ybr yi bile geri almayı düsünüyorum su bi kac gündür
    hocam bahsettiğin sorunlar bende yok...1400 olacak...cbf 150 yi satıp ybr almak bana ahmakca geliyor hocam...ilk yazılarından beri motorun problemi olduğunu söylüyorsun...bence motoru devirsiz ve kötü kullanıyorsun...bu sonucta bir actıva scooter değilki kullanıcı iyide olsa kötüde olsa gitsin...devir makinası...40 ytl ile 400 km den fazla gidiyorum...yedekle bile 80 gittim...yolda kalmayayım diye alayım artık dedim...makina 120 rahat rampa aşağı 130 görüyor...dediğin gibi egzantirikten bir bir kaşık sesi geliyor...onuda sen deyince dikkatimi çekti...yani paranoyak olunca ulan geliyo galiba dedim bende...sonuçta pistonlar vs biyerlerden normal motor sesi geliyor...herhalde deiğin ses...bu ybrdede vardı...benim anladığım bu tip küçük hacimlerde bu hep var...buna has bişey değil...blok yapısıylamı alakalı artık anlamıyorum ...

junıors kardeşimede geçmiş olsun...dediği gibi malzeme çin malı andik ürünlerden biraz daha kaliteli...yaptıpın kazanın durumuna... motorun düşüşüne göre vs granaja binen hasar değişiyor...transalp zanneti galiba motoru...esas ybr nin ön kafasını görseniz şaşarsınız...ula buna para mı verdik diye aptallaşırsınız...benim ybrmde oldu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Benim motorumda 1800km'yi aştı ve zincir sesi dediğiniz sesi sadece bir kez geçen gün artçı ile bindiğimde çok kısa süre duydum. Onun dışında benim motorumda da sorun yok. Vites geçiş sesinin normal olduğunu
    (2.vitese geçerken çıkan) sanırım servis de söylemişti bir arkadaşa. Ben de 2. vitese geçiş dışında ses yok. Bugün işe geldim motorla, 100km'hız'ı çok rahat görüyor, ama hava rüzgarlı ve biraz da yokuş varsa 80 - 90 ancak görüyor. Yani yol ve hava durumu çok etkili hızda. Bir kere de köprü dönüşünde bu kez hafif yokuş aşağı 120'yi gördüm. Düz yolda rüzgarsız bir hava da 110 rahat görüyor. Hız derdinde hiç olmadım, merak edenler için yazıyorum. Sonra ne bekleniyor ki bu aletten denmesin.
    Benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Ve ilk motorum olduğu için de çok iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Hatta ilerde cruiser düşünüyordum, ama artık çoook ileriye erteleyip bundan sonra bu rahatlığı sürdürmek adına cbf500 almayı düşünüyorum.
    Motorun performansı kullanım ve kullanıcıya doğrudan bağlıdır diye düşünüyorum.
    Taa en baştan yazdım yine yazayım, bu motordan büyük beklentileriniz varsa zaten hiç bir zaman sizi memnun etmeyecektir, bu daha ziyade benim gibi iyi bir başlangıç yapmak isteyen ve şehir içi ve civarı ekonomik kullanıma yönelenler için iyi bir motor, ama artçıyla zorlanıyor, otobanda rüzgara direnemiyor, yokuşta bayılıyor bunlar cc'sinin dez avantajları.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benİm Motor 3000 De Ve HİÇ Bİ Sorun Yok Dandİk Falan Dİİl Ben 20 Ytl Lİk Benzİnle 300km Yaptim Yedek Dahİl Motoru Hor Kullanirsaniz Orasi Burasi Çikar Honda Bu Kalİtesİnden ŞaŞmaz ÇİNLİlerle Yanyana Bİle Anmayin Bence YOKUŞ AŞŞAĞIDA 125 GÖRDÜM DÜZ YOLDA 110 YAPIO
    dostum 110 120 tartışmıyoruz biz burda senin motorda demekki sorun var benim alet 130 Ibreyı 2 kişiyken gordu parça 5.ci sınıf nese ya Bu Motor 4 bin ytl Hiç Bi şekilde Etmez. neyse ben kendi fikrimi söyledim 10bin km kullanmış Kaza yapmış bı cok deneyimi yaşamış (motorun) gözlemimi söyledim.

Dikkat edin Lütfen Kafanızdan Kaskı elinizden eldiveni asla Çıkarmayın Motosiklet Kullanırken!

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne iyi etmişim cbf 150 cc almışım , sorunsuz baş ağrısız sadece depo ya benzini doldurup doldurup işe de gidiyorum gezmeye de gidiyorum ( daha pazar günü 230 km yol yaptım ) çok memnunum motosikletim den .

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bahsettiğin sorunlar bende yok...1400 olacak...cbf 150 yi satıp ybr almak bana ahmakca geliyor hocam...ilk yazılarından beri motorun problemi olduğunu söylüyorsun...bence motoru devirsiz ve kötü kullanıyorsun...bu sonucta bir actıva scooter değilki kullanıcı iyide olsa kötüde olsa gitsin...devir makinası...40 ytl ile 400 km den fazla gidiyorum...yedekle bile 80 gittim...yolda kalmayayım diye alayım artık dedim...makina 120 rahat rampa aşağı 130 görüyor...dediğin gibi egzantirikten bir bir kaşık sesi geliyor...onuda sen deyince dikkatimi çekti...yani paranoyak olunca ulan geliyo galiba dedim bende...sonuçta pistonlar vs biyerlerden normal motor sesi geliyor...herhalde deiğin ses...bu ybrdede vardı...benim anladığım bu tip küçük hacimlerde bu hep var...buna has bişey değil...blok yapısıylamı alakalı artık anlamıyorum ...

junıors kardeşimede geçmiş olsun...dediği gibi malzeme çin malı andik ürünlerden biraz daha kaliteli...yaptıpın kazanın durumuna... motorun düşüşüne göre vs granaja binen hasar değişiyor...transalp zanneti galiba motoru...esas ybr nin ön kafasını görseniz şaşarsınız...ula buna para mı verdik diye aptallaşırsınız...benim ybrmde oldu...

metehan abi haklısın ama benim motorda aldıgımdan beri var bu sorunlar birazda sans benimde 4 üncü motorum bu plastik aksam olsun yürüyen aksam olsun ben hondaya cokta yakıstıramadım alırken hiç düsünmedim ama simdi düsünüyorum 1500 e yaklastı diger cbf 150kullanıcısı biçok arkadasım var onlarınkinede biniyorum arada bendeki sorunlar yok ve ben kullanım hatası yapmadıgıma inanıyorum motoru devirli ve akıskan kullanırım ve 1 defada hergün en az 100 km yapıyorum beni tek teselli eden servisin ilgili olması ve honda garantisi

Bugün epeyce bir dolaştım. Bir kaç kez ani fren yapmam gereken durumlarla karşılaştım ve ön ve arka freni düzenli bir şekilde sıkınca motorun çok rahat durduğunu gördüm. Frenlerin motora göre oldukça iyi olduğu kanaatim bir kez daha pekişti. Özellikle ön arka birlikte ve progressiv denilen (yavaş yavaş artırarak) şekilde fren uygulandığında.
    Bu aralar bazen agresif kullanım gereken durumlar oldu, yüksek hızlara (100 - 110 arası) da çıktığım oluyor (hatta kimi zaman özellikle, tabii tehlike arzetmeyen durumlarda yapıyorum), bu kullanım tarzımla en zon 24 ytl'ye fullediğim depo ile 322km yol yaptım ve şu an kırmızı çizgide duruyor gösterge, ama hala benzin var. Bakalım daha ne kadar gidecek, son günlerde benzin ve ekonomiklik tartışmaları oluyordu, sırf onun için km sayacını sıfırlamadan devamdayım kullanmaya.
    Sonucu tekrar yazarım. (tahmin ediyorum yine yedeksiz 400'ü aşacak)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben tripmetreyi sıfırlıyorum en fazla 280 km gidiyorum bugünde bi parça koptu geldi kediliginden motor rölantideyken cat diye bi ses geldi mars motoruyla silindir arasına bi demir düstü yarım bi kelepçe hemen servise gittim kopan parca saseye çok kötü kaynak yapılmıs bi kablo tutucuymuş önemli bisey degilmis onun yerine plastik kelepçe falan uydurucam yada o parcayı tekrar kaynak yapıcam

Motosikleti
    metehan abi haklısın ama benim motorda aldıgımdan beri var bu sorunlar birazda sans benimde 4 üncü motorum bu plastik aksam olsun yürüyen aksam olsun ben hondaya cokta yakıstıramadım alırken hiç düsünmedim ama simdi düsünüyorum 1500 e yaklastı diger cbf 150kullanıcısı biçok arkadasım var onlarınkinede biniyorum arada bendeki sorunlar yok ve

ben kullanım hatası yapmadıgıma inanıyorum

motoru devirli ve akıskan kullanırım ve 1 defada hergün en az 100 km yapıyorum beni tek teselli eden servisin ilgili olması ve honda garantisi

dostum güzel kullanıyorum diyorsan benim aklıma başka bişey geldi o zaman...belkide sana gelen mal üretim hatalı vs...yani aklıma başkada bişey gelmiyo...ne kadar kötüde kullansan makina sağlam be abicim..en azından ybr ye 5 basar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    dostum güzel kullanıyorum diyorsan benim aklıma başka bişey geldi o zaman...belkide sana gelen mal üretim hatalı vs...yani aklıma başkada bişey gelmiyo...ne kadar kötüde kullansan makina sağlam be abicim..en azından ybr ye 5 basar...
    Ya neden övüyor bu kadar motorunu bu metehan efendi acaba
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    öyle diyosan öyledir metehan abi bide senle tartısayımmı öyle degil diye abi motor seni sarmıs aslında benmi abartıyorum bilmiyorum ama beni yolda bırakmadı hiç bi honda buda saydığımız aksaklıkların dısında bırakmaz zannediyorum ybr konusunda haklısın ben sinirle demisim gidip alıcam geri diye ondan iyi tabi

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Kesin bi çapan oğluluk var..Hala bu kadar övmeye...Farkındasın dimi topiğe yazanlar memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar....

Tek tek dökülmeye başladınız.....Ama sen inatçısındır...Çöpe de atsan hayat onda diye bağırırsın.....

Bari ybr yi kötüleyip durma...Çarpılacan.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin bi çapan oğluluk var..Hala bu kadar övmeye...Farkındasın dimi topiğe yazanlar memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar....

Tek tek dökülmeye başladınız.....Ama sen inatçısındır...Çöpe de atsan hayat onda diye bağırırsın.....

Olmaz mı çapan oğluluk...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya neden övüyor bu kadar motorunu bu metehan efendi acaba
    kanka msn açık ama sorayım bari...geçen bir yere bakmaya gittiydin ne oldu o...inceledinmi...

öyle diyosan öyledir metehan abi bide senle tartısayımmı öyle degil diye abi motor seni sarmıs aslında benmi abartıyorum bilmiyorum ama beni yolda bırakmadı hiç bi honda buda saydığımız aksaklıkların dısında bırakmaz zannediyorum ybr konusunda haklısın ben sinirle demisim gidip alıcam geri diye ondan iyi tabi
    kanka valla ne bileyim eski mesajlarına bakıyomda...erol 88 gibi maşallah aragazı veriyon...vallahi bak ilk mesajlarına kadar indim...valla 3 mesajından 2 si vurun cbf 150 ye hesabı...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yahu hiçmi çevrenizde kurye falan yok..onlara sorun yav...marka diye aldık...hakkını veriyor...alp varya sen işkembeden sallıyon...kim ne diyo la keko...junıors sağlam kaza yapmış...aykan dışında pok atan kim var la...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben erol merol bilmem abi kendi kanaatlerim ve tecrübelerimle izlenimlerimi yasadıgım seyleri aktarıyorum ne olursa olsun ben hondadan baska motora binmem eyer kızdıysamda cbf e vardır bi bildigim ama dedikleri gibi bu motor 150 lik bisey beklememek lazım!!!! bence 4 milyarlık motordan biseyler beklemek lazım !!!

Motosikleti
    ben erol merol bilmem abi kendi kanaatlerim ve tecrübelerimle izlenimlerimi yasadıgım seyleri aktarıyorum ne olursa olsun ben hondadan baska motora binmem eyer kızdıysamda cbf e vardır bi bildigim ama dedikleri gibi bu motor 150 lik bisey beklememek lazım!!!! bence 4 milyarlık motordan biseyler beklemek lazım !!!
    taam lo hemen kızma...ben içimden geçeni yazdım... aslında erol haklı...en kral motor TVS imiş...hiç arızası yok...çünkü piyasada yok...

o nerelerde...özledik valla...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    kanka msn açık ama sorayım bari...geçen bir yere bakmaya gittiydin ne oldu o...inceledinmi...

kanka valla ne bileyim eski mesajlarına bakıyomda...erol 88 gibi maşallah aragazı veriyon...vallahi bak ilk mesajlarına kadar indim...valla 3 mesajından 2 si vurun cbf 150 ye hesabı...

yahu hiçmi çevrenizde kurye falan yok..onlara sorun yav...marka diye aldık...hakkını veriyor...alp varya sen işkembeden sallıyon...kim ne diyo la keko...junıors sağlam kaza yapmış...aykan dışında pok atan kim var la...
    Len çevremdeki kuryeleri napıyım..Kendim kuryeyim....
    Bunca yıldır seçimlerimde hiç yanılmadım....Herşeyin en iyisine bindim...

Sayıyım mı sana...

1990 alman mz...
    1996 honda kinetix (çalındı ama)
    2000 honda titan
    2004 Ybr...
    İşin ilginci bunlar hala elimde duruyo....Sapasağlam en ufak kusurları yok....
    Mobiletleri saymadım daha....Onlarda barut gibi sapasağlam...Hala kusurları yok...

Şimdi bunların arasından kalkıp bana neden dersen ben sana ne diyim...
    Bunca yılllık tecrübemle konuşuyorum senin gibi diyaframımdan sallamıyom keko...Üç günlük seyisliğinle bana martaval okuma.... Sen kısa donla gezerken esprisini yapıcam ama kendim bile gülecem yapmıyom...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    taam lo hemen kızma...ben içimden geçeni yazdım... aslında erol haklı...en kral motor TVS imiş...hiç arızası yok...çünkü piyasada yok...

o nerelerde...özledik valla...
    estafrullah abi neden kızayım ancak dedigim gibi bu fiyattaki motordan biseyler beklemek lazım ne zorluklarla alıyoruz öyle degilmi ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler