Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dostum fazla olduğunu bende biliyorum ve genelde sakin kullanıyorum ama benim asıl sorum bu hızın yüksek olup olmadığı değil, 2. viteste 65 km lerde motorun ivme kaybedip kaybetmediği.ben benim motordaki durumu limiter a bağlıyorum o yüzden size de sordum.sizin de başınıza böyle bir durum geldimi diye...
    luxor senin sormak istediin devir kesici varmı die soruosun bütün motorlarda var o bi zamandan sonra motora zarar vermesin die kesio ivmelenme kaybı ondan yaşıosundur o senin son sınırın demektir yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    luxor senin sormak istediin devir kesici varmı die soruosun bütün motorlarda var o bi zamandan sonra motora zarar vermesin die kesio ivmelenme kaybı ondan yaşıosundur o senin son sınırın demektir yani
    limiter olduğunu biliyorum da sizin motorda da aynı koşullarda bu olay oluyormu acaba diye öğrenmek istiyorum asıl...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    cloud kardeşim motorunun uzun yol gidebileceğine kesinlikle emin ol.Ben geçen yıl Edirne'den eşimle beraber İzmir Aydın Fethiye Kaş istikametinden Antalya'ya gittim.YBR ile.hiç bir sorun yaşamadım.Yaklaşık 1600 km yaptık.Bu yıl da nasipse Hatay'a gitmeyi planlıyorum.

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cloud kardeşim motorunun uzun yol gidebileceğine kesinlikle emin ol.Ben geçen yıl Edirne'den eşimle beraber İzmir Aydın Fethiye Kaş istikametinden Antalya'ya gittim.YBR ile.hiç bir sorun yaşamadım.Yaklaşık 1600 km yaptık.Bu yıl da nasipse Hatay'a gitmeyi planlıyorum.
    Vaov, 125cc motorla onca yol, motorun gitmesini geçtim, sizin gidişinize bravo diyorum vallaha, hem de iki kişi. Ne diyim hakikaten büyük iş. Tebrikler. Benim asıl derdim de zaten iki kişi ile uzun yol gider mi zorlanır mı idi? Yoksa tek kişi ile her yere rahat gidebilir biliyorum.

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaov, 125cc motorla onca yol, motorun gitmesini geçtim, sizin gidişinize bravo diyorum vallaha, hem de iki kişi. Ne diyim hakikaten büyük iş. Tebrikler. Benim asıl derdim de zaten iki kişi ile uzun yol gider mi zorlanır mı idi.
    sorun olmaz cloud, neden dersen uzun yol biraz da sürücüye bağlı
    sabırsızlanmaz isen bence her motorla uzun yola gidebilirsin
    örnek; ben de 2001 senesinde ist-bodrum-ist yaptım tamamı karayolu olmak üzere ve hiç otoban kullanmadan.izmirden sonra kıyıyı takip ederek vardım bodruma, dönüşte direk geldim.toplamda 2600 km yol...
    ve kullandığım motor 125cc kastino scooter idi...

arkadaşlar merhaBaLaR ... cbf 150 araştırıyoruM ve sizlerden bazı şeyler örenmek istiyorum ! yardımcı olursanız seviniriM kafamda 2 motosiklet var ya cbf150 bir digeride yine honda olmak üzere cbr 125 sizce secimimi hangisinden yana yapmalıYıM ???

+++++ ilk motosikletim olacaK .....
    [COLOR="Yellow"][/COLOR] EfEs ...

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    arkadaşlar 2006nın 10. ayında 3150 ytl vererek aldım yılbaşından sonra zam gelecek 4000 ytl civarı olcak diye herkes biliyordu hondanın fiyat politakası falan yok bence geleceği önceden tahmin eden motora güvenen aldı alayımı almayayımmı falan fişmekan diyen arkadaşlar alamadı şimdide honda şöyle yaptı böyle yaptı demesin sende kafayı çalıştırsaydın zamanında alsaydın

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı MaLiZiYoo35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaBaLaR ... cbf 150 araştırıyoruM ve sizlerden bazı şeyler örenmek istiyorum ! yardımcı olursanız seviniriM kafamda 2 motosiklet var ya cbf150 bir digeride yine honda olmak üzere cbr 125 sizce secimimi hangisinden yana yapmalıYıM ???

+++++ ilk motosikletim olacaK .....

oncelıkle bu ıkı motosıkletın tarzları farklı.senın nasıl bır tarz ıstedıgıne baglı bıraz bu.cbf150 kullanımı,surucu ve artcı konforu olarak cbr125 ten daha ıyı dıyebılırım.cbr her ne kadar cbf e oranla kucuk boyutlu olsa da, bır sure sonra
    oturus pozısyonu ıtıbari ıle senı ve artcın olacaksa artcını yoracaktır..ama ben sport bır motor sevıyorum dersen cbr baslangıc ıcın cok ıdeal ve dengelı bır motordur..cbr ın artısı su sogutmalı olusudur kı bu da yenı baslayan bırı ıcın cok da onemlı olmayacaktır..

:s :s :s

Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2006nın 10. ayında 3150 ytl vererek aldım yılbaşından sonra zam gelecek 4000 ytl civarı olcak diye herkes biliyordu hondanın fiyat politakası falan yok bence geleceği önceden tahmin eden motora güvenen aldı alayımı almayayımmı falan fişmekan diyen arkadaşlar alamadı şimdide honda şöyle yaptı böyle yaptı demesin sende kafayı çalıştırsaydın zamanında alsaydın
    arkadaım araştırdıgım fiyat degiL özellik ve cömezler icin ideal olanı arıyorum ben

ve birazda uzun yol icin idaal olmaLı .....

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bende senin gibi çömez olarak aldım ve ilk motorum kesinlikle almanı tavsiye ederim benki hiç hayatımda motora binmemiş bir kişi hiç acemilik falan çekmedim motor 1000km de daha düşmedimbile.

düşmemene cok sevindiM umarım hayatın boyuncada hic düşmezsin .... peki cbr 125 nediyorsun ? sence ikisinin arasında secimyapmak zorunda kalsan hangisini tercih edersin ????

Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelıkle bu ıkı motosıkletın tarzları farklı.senın nasıl bır tarz ıstedıgıne baglı bıraz bu.cbf150 kullanımı,surucu ve artcı konforu olarak cbr125 ten daha ıyı dıyebılırım.cbr her ne kadar cbf e oranla kucuk boyutlu olsa da, bır sure sonra
    oturus pozısyonu ıtıbari ıle senı ve artcın olacaksa artcını yoracaktır..ama ben sport bır motor sevıyorum dersen cbr baslangıc ıcın cok ıdeal ve dengelı bır motordur..cbr ın artısı su sogutmalı olusudur kı bu da yenı baslayan bırı ıcın cok da onemlı olmayacaktır..
    aslında ilk motorumdan en kısa zamanda sıkılmak ve yorulmak istemiyoruM bilgin icin teşekürler ..... sanırım örenmem gerekeni örendim bu arada düz yolda ikisini yan yana koysak ne olur sence ? sonuC ?

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalanmı söylüyorum kanka....Yapma allah aşkına...Ne kadar cbf ye bindiysem hepsinde var aynı sorun....Ya siz anlamıyorsunuz motorun gidişinden yada ben diycem...Ama yok işte..Biyerden sonra kesici gibi bişey oluyor yığılma yapıyor...Genelde 110 km de yapıyor....

Özellikle denemeni tavsiye ediyorum..Hatta şimdi dışarı çık gazı ver dediğim gibi motorun sesini dinle.....

Hiç birinize ve motorunuza düşmanlığım yok kanka...Hepinizi seviyom ben...
    Benim bi arkadaşım da aynı sorun var ama seninki yine nisbeten iyi bizimkinin motoru 100 de takılıyor mailli yolda ancak 110 yapıyor Arakadfaş delirecek,2004 ybr mi sattım keşke satmazolaydımdiyor!!! Ve 120 yaptığını söyleyenler var ben de kullandım ama bu motor mümkün değil 120 yapmaz düz yolda gibi gelşiyor bana....

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    aslında ilk motorumdan en kısa zamanda sıkılmak ve yorulmak istemiyoruM bilgin icin teşekürler ..... sanırım örenmem gerekeni örendim bu arada düz yolda ikisini yan yana koysak ne olur sence ? sonuC ?

ılk motorun olacagı ıcın kolay kolay bu 2 modelden de sıkılacagını zannetmıyorum.duz yolda yan yana derken nedır beklentın? sürat olarak soruyorsan;

cbf150_ 100-120 km arasında cok rahat kullanabılırsın.

cbr125_ 120-140 arası bır sürat yapıyor.

ama sana sunu soylemek ısterım; sanırım kullanacagın ılk vıteslı modellerden bırı olacak bunlardan bırısı.o yuzden son hızlarına degıl de kullanım kolaylıgı,bakım malıyetı,2 kısı ıle yol konforu senın ıcın belırleyıcı krıter olmalı..
    benım sahsı gorusum senın ıcın cbf150 cok cok ıyı bır secenek olacaktır..

geliyorum birazdaN arkadaşaR ..EBY_78 benden cekecegin var kusura bakma ama başını cok agrıtacaga benziyorum

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    geliyorum birazdaN arkadaşaR ..EBY_78 benden cekecegin var kusura bakma ama başını cok agrıtacaga benziyorum

canın sagolsun..onemlı olan bıldıklerımızı paylasabılmek degılmı zaten..

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bende kesinlikle cbf150 derim daha rahat daha kullanışlı artı yedek parçası çok ucuz cbr 125in parçaları üst modelleriyle aynı kalitede olduundan çok pahalı bi sinyal 80ytl ama bizim bi sinyal 10 ytl gibi bişey bunlarıda göz önünde bulundur arasında fazla bi hız farkı yok uzun yolda zorlanırsın cbr la cbf le rahat gidersin

Benim de ilk motorum şu an 2200km'de ve 1000 bakımından bu yana artçıyla da kullanıyorum, kesinlikle yeni başlayacak biri için çok iyi bir başlangıç motoru. Ben 3.gün trafiğe çıktım, bir hafta sonra tamamiyle alışmıştım, tabii bu kişiye de bağlı ama ben de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. cbr125 de iyi motor ama racing tipinde bir motor yeni biri için yorucu ve kullanımı zor gelebilir. Artı ebat olarak da cbf150'den epeyce küçük. Son hız ben de şu an düz yol 110, yokuş aşyağı 120km (pek çok arkadaşta da aynı). 5000'li kmlerden sonra motorun daha da açılacağını pek çok tecrübeli motor kullanıcısı söylüyor. Gerçi hep söylüyorum ben ortalama 80 - 90 civarı kullanıyorum motoru (bu şekilde daha ekonomik ve daha uzun yol yapıyor), zaten 100km sonrası oldukça zorluyor insanı. Agresif ve hızlı kullanımlarda bile en az 350km civarı yol yapıyor alet. 80- 90 kullanırsan 450'leri buluyor yaptığın yol. Forumu iyice oku üşenme, bu bilgilerin hepsi ayrıntısı ile var.
    Bu arada fiyat olarak da cbf150 hala, daha ucuz cbr'den, tabii yedek parçaları da öyle.

Luxor haklısın, görünen o ki dinlene dinlene uzun yola, artçılı da olsa gidilebilir. Zaten bu yaz yakın yerleri deneyeceğim bakalım. Belki de hep beraber deneriz.

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Luxor haklısın, görünen o ki dinlene dinlene uzun yola, artçılı da olsa gidilebilir. Zaten bu yaz yakın yerleri deneyeceğim bakalım. Belki de hep beraber deneriz.
    deneriz tabii neden olmasın
    yeter ki herkesin zamanı müsait olsun aynı anda.
    ben zaten bir süredir ginger'a uzun yol uzun yol diyorum ama o müsaitken ben olmuyorum, ben müsaitken o olmuyor...
    benim bu sene bayya uzun bir yol planım var ama Allah nasip ederse
    ilk gözağrım ist-bodrum-ist de olabilir, ist-adana-ist de olabilir
    artık senelik tatile kadar karar vericem neresi olacağına

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben geçtigimiz pazar günü 300 km yol yaptım , uzun yol yapar mı diyenlere söylüyorum.
    iki hafta sonra da 400 km lik bir parkur yapacağım , hiç tereddüt tmeyin ben etmiyorum yolları yiyor bu canavar.

Motosikleti
    kanuni
    arkadaşlar artcı nedemek ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler