Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor mu bu motor mu alsam diye uğraşırken 2011 CB150 de karar kıldım. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Aksesuar nereden alabilirim? Koruma demirleri ön arka bir de ön rüzgar siperliği ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz? İstanbulda en uygun fiyatlı nereden temin edebilirim?
    http://www.motorparcalari.net/cbf-15...-urun4412.html buranın fiyatı uygun gibi sanki araştırabilirsiniz.
    honda bayii de far, motor koruma ve arka çanta demirlerine 220 tl fiyat çektiler pazarlık yapılabilir felan dediler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Uzun bir süre sonra topcase takmaya karar vermiştim ve araştırmaya başladım daha doğrusu eş dostun kurye gibi dolaşma ortalıklarda demesinden dolayı kappa ve shad marka haricinde bir topcase aramaya başlamıştım. Saolsun yurtdışından bir arkadaşım Kappadan ve shad tan daha kaliteli orjinal italyan malı bir topcase gönderdi bana markası LEM daha sonra araştırınca gerçekten kaliteli olduğunu gördüm. İlk iznenim ise daha önce kappa k46 almıştım (çalındı burdan bir kez daha çalanın kulaklarını çınlatıyorum ) kapağı açınca sağa sola esneme yapıyordu menteşe sisteminden dolayı bu çantada menteşe olayını çok güzel ve kaliteli yapmışlar o yüzden gönlümde taht kurdu. Ülkemizde satış fiyatı 150euro bu arada biraz tuzlu ama evladiyelik bir çanta motorumu satarken kesinlikle vermem motorun orjinal demirine takmadım uzun arka demir aldım ( aslında oda çok düşeş geldi yine dostlar saolsun ) topcese takınca motor bi heybetli görünmeye başladı. Ethem abi yakında senin ordaki motorcudan şu öndemirleride taktıralımda tam yavru enduro olsun bu arada çanta gri motorla uyumu çok güzel oldu(tabi bu benim fikrim katılırmısınız bilmem) fotolara geçelim....

Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Nihat çım çantan hayırlı olsun, ne zaman koruma demirlerini istersen alır, takarız, fakat elinde başka koruma demiri olmayabilir buradaki servisin, ama siparişle getiriyor. Koruma demirlerinin İnternetteki piyasasıda aşağı yukarı buradaki servisin fiyatları gibi. Ne şekilde alırsan al montajlarız, sorun yok.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Uzun bir süre sonra topcase takmaya karar vermiştim ve araştırmaya başladım daha doğrusu eş dostun kurye gibi dolaşma ortalıklarda demesinden dolayı kappa ve shad marka haricinde bir topcase aramaya başlamıştım. Saolsun yurtdışından bir arkadaşım Kappadan ve shad tan daha kaliteli orjinal italyan malı bir topcase gönderdi bana markası LEM daha sonra araştırınca gerçekten kaliteli olduğunu gördüm. İlk iznenim ise daha önce kappa k46 almıştım (çalındı burdan bir kez daha çalanın kulaklarını çınlatıyorum ) kapağı açınca sağa sola esneme yapıyordu menteşe sisteminden dolayı bu çantada menteşe olayını çok güzel ve kaliteli yapmışlar o yüzden gönlümde taht kurdu. Ülkemizde satış fiyatı 150euro bu arada biraz tuzlu ama evladiyelik bir çanta motorumu satarken kesinlikle vermem motorun orjinal demirine takmadım uzun arka demir aldım ( aslında oda çok düşeş geldi yine dostlar saolsun ) topcese takınca motor bi heybetli görünmeye başladı. Ethem abi yakında senin ordaki motorcudan şu öndemirleride taktıralımda tam yavru enduro olsun bu arada çanta gri motorla uyumu çok güzel oldu(tabi bu benim fikrim katılırmısınız bilmem) fotolara geçelim....

http://img207.imageshack.us/img207/5509/nht4.th.jpg
    http://img12.imageshack.us/img12/4740/nht3.th.jpg
    http://img109.imageshack.us/img109/9596/nht2k.th.jpg
    http://img9.imageshack.us/img9/3893/nht1.th.jpg
    anca böyle abidik gubudik süslersin motoru.. yağ yakmasına da bi çözüm buldun mu.. bi sor bakam belki italyanlar bulmuştur

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yavru enduroma laf atma pis yebere ci ona en kalitelisinden castrol power1ler feda olsun o yaksın ben doldururum
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yavru enduroma laf atma pis yebere ci ona en kalitelisinden castrol power1ler feda olsun o yaksın ben doldururum
    şaka kankam..çantan hayırlı olsun... harbiden güzel olmuş.. zaten cbf diyince çanta koruma demirleri olacak kanka... yoksa bişeye benzemiyo.. şimdi sana abi bu kaç basıyo diye sorarlar

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yağ dedinizde, bu gün sofuğlundan Castrol 10w-50 yağımı aldım, baş ucuma koydum

Motorumu satarken şöyle diyeceğim. (Motorumun yaktığı her damla yağa kefilim) :-) Bizde yalan olmaz

Bu akşam özdilekten geldim, hanımla gezdik biraz. Ya Adapazarı yönüne doğru Özdileğe giderken Y. Kaptan civarlarında trafik tam anlamıyla kilit. Her akşam öyleyse gerçekten kötü. Bi kaç ay önce böyle değildi sanırım. Özdileğe yaklaşırken yavaş yavaş çözülmeye başlıyor. Emniyet şeritlere falan filan dahi dolu, motosiklet halinle bile akamıyor, esir kalıyorsun. O seviyede kötü idi.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorumu satarken şöyle diyeceğim. (Motorumun yaktığı her damla yağa kefilim) :-) Bizde yalan olmaz
    yaw siz ne kadar yağcı adamsınız yahuu bu motora ne kadar çok yağ yakıyosunuz

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R

Bu akşam özdilekten geldim, hanımla gezdik biraz. Ya Adapazarı yönüne doğru Özdileğe giderken Y. Kaptan civarlarında trafik tam anlamıyla kilit. Her akşam öyleyse gerçekten kötü. Bi kaç ay önce böyle değildi sanırım. Özdileğe yaklaşırken yavaş yavaş çözülmeye başlıyor. Emniyet şeritlere falan filan dahi dolu, motosiklet halinle bile akamıyor, esir kalıyorsun. O seviyede kötü idi.
    abi o taraf hep öyle ya geçen bizde korayla gelirken öyleydi. Hani bana gider yapan trafik polisi vardıya emniyet şeridinde çapraz duran ozaman abi yağı kaça aldın? bende 4 bin olunca değiştircem.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw siz ne kadar yağcı adamsınız yahuu bu motora ne kadar çok yağ yakıyosunuz
    Yakar yakmaz çakan çakmak gibi motorumuz var. Artık takviyelik yağa para vermiyicem zaten, benzinciden alıcam istediğim numaradan açık yağ Yani değişimleri demiyorum, tamamlama yağını böyle yapmayı düşünüyorum 25-30 binlerde keyfe keder silindir piston segman olayına girebilirim maturun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

abi o taraf hep öyle ya geçen bizde korayla gelirken öyleydi. Hani bana gider yapan trafik polisi vardıya emniyet şeridinde çapraz duran ozaman abi yağı kaça aldın? bende 4 bin olunca değiştircem.
    Yağ 30 tl, halen ellerinde var. İzmit e yolun falan düşerse uğra, al. O trafik polisi muhabbetini hatırlıyorum :=)

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yakar yakmaz çakan çakmak gibi motorumuz var. Artık takviyelik yağa para vermiyicem zaten, benzinciden alıcam istediğim numaradan açık yağ Yani değişimleri demiyorum, tamamlama yağını böyle yapmayı düşünüyorum 25-30 binlerde keyfe keder silindir piston segman olayına girebilirim maturun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Yağ 30 tl, halen ellerinde var. İzmit e yolun falan düşerse uğra, al. O trafik polisi muhabbetini hatırlıyorum :=)
    abi rektefiyeye gerek yok inazuma geliyomuş zaten koray kankamız yazmış foruma şimdi o pis yebereci alırsa beklemez bizi basar gider

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ben şimdilik İnzazuma düşünmüyorum, inazuma benim toplam kullanım maliyetlerimi yükseltir. İnazuma bile senede 15-20 bin km gezen biri için cbf e nazaran toplamda hayli külfetli olacaktır. Kısmet olursa bir sene içinde kiradan kurtulup ev sahibi olabilmek istiyoruz. O işede girersek 250 cc zaten bizim için artık hayal olur, cbf e devam

Yok yaw, bekide motoru hiç ellemem, yani motor sıfırlama yaptırmam. Bazen böyle bi action yapsam mı diyorum ama, motor bayiden çıktığı ilk km lerde ne oranda yağ tüketiyorsa yine 18 bin km de o oranda yağ tüketiyor, kesinlikle yağ tüketiminde bi artma yok. Takip ediyorum. Cüzzi miktarda eksilen yağını tamamlıyorum. Sorun olmuyor. Çekişte kayıp yok. duman atma yok. Hiç ellemem belkide.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ben şimdilik İnzazuma düşünmüyorum, inazuma benim toplam kullanım maliyetlerimi yükseltir. İnazuma bile senede 15-20 bin km gezen biri için cbf e nazaran toplamda hayli külfetli olacaktır. Kısmet olursa bir sene içinde kiradan kurtulup ev sahibi olabilmek istiyoruz. O işede girersek 250 cc zaten bizim için artık hayal olur, cbf e devam

Yok yaw, bekide motoru hiç ellemem, yani motor sıfırlama yaptırmam. Bazen böyle bi action yapsam mı diyorum ama, motor bayiden çıktığı ilk km lerde ne oranda yağ tüketiyorsa yine 18 bin km de o oranda yağ tüketiyor, kesinlikle yağ tüketiminde bi artma yok. Takip ediyorum. Cüzzi miktarda eksilen yağını tamamlıyorum. Sorun olmuyor. Çekişte kayıp yok. duman atma yok. Hiç ellemem belkide.
    yok abi ne gereği var dediğin gibi duman atma yok bişi yok yağ eksiltme ayrı yağ yakma ayrı. Abi ev işi motordan daha önemli kiracılık zor istanbulda ev sahibi olmam imkansız gibi birşey olduğundan benim aklımda öylebir düşünce yok kiraya devam

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    24 saati aşkın bi süredir mesaj yazılmadı, hayret yaw Maturlarda sorun, sıkıntı yok herhal

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    sikinti yok :D

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    abi rektefiyeye gerek yok inazuma geliyomuş zaten koray kankamız yazmış foruma şimdi o pis yebereci alırsa beklemez bizi basar gider
    kanka ben ınazumayı alırsam, artık gezilere düşük cc lerle gelmem... ethem abi , sen artık kendiniz takılırsınız..sizi mi beklicem olum

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Yeni kasalara devir kesici koyabiliyor muyuz , imkanı var mıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Birde eski kasaların sag kumandasını taksak start stop soketi var mıdır yeni kasalarda
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka ben ınazumayı alırsam, artık gezilere düşük cc lerle gelmem... ethem abi , sen artık kendiniz takılırsınız..sizi mi beklicem olum

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    panpiş... haftaya nere gidek..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bugün bi cbf 500 kullanıcısıyla tanıştım. Motoru ilk sahibi olan bi bayandan almış 11 bin tl ye. Motor orj 3000 km de. 1. sahibi bi bayanmış ve bayandan almış. Motoru bayiye koy, (Sıfır getirdik abi) diye satsan satarsın. O kadar temiz, güneş yüzü görmemiş bi motor.
    Race performansı falan var diyor. 220 ibreyi görüyor diyor. Ama çift karbratör, çift silindir, enjeksiyon falan bişey yok. Eski tekneloji. Ve cbf 150 nin 3 katı benzin yakıyor hesaplamalarımıza göre, yani bizi bozar. Benim 25 tl koyup yaptığım yol için 75 tl benzin koymuş mesela. Bizim gibi delikanlıyı bozar Cbf 500 alıpta seyredeceksekte almanın bi anlamı yok gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (1 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler