Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf iyi güzelde şu elektriği düzgün bi şey yapsalar dı keşke arkadaşlardan duydum sistemi ybr ye benzetenler falan varmış rolantide far yanmaz 2 hafta çalıştırmasan akü boşalır arkadaşlar buna bi çözüm bulabilirmiyiz lutfen yardım
    Daha uzun süre çalıştırmayan arkadaşlar var. 2 haftada akü boşalmaz.
    Oto elektrikçilerde ufak bi anahtar taktırabilirsin farları açıp kapatmak için.
    Çok bişey tutmaz. Bu arada Ankara'nın neresindesin ? Ankara'lı CBF150'ciler sitede az

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha uzun süre çalıştırmayan arkadaşlar var. 2 haftada akü boşalmaz.
    Oto elektrikçilerde ufak bi anahtar taktırabilirsin farları açıp kapatmak için.
    Çok bişey tutmaz. Bu arada Ankara'nın neresindesin ? Ankara'lı CBF150'ciler sitede az
    mamak sitede azda yönlendiriyom arkadaşları artar sayımız ilerleyen günlerde

mamak sitede azda yönlendiriyom arkadaşları artar sayımız ilerleyen günlerde

İnşallah

Motosikleti
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah
    hocam sen nerden

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Team 106 GTI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün depoyu doldurdum 30 tl aldı 252 km yol yapmıştım.Yani km de 0,12 tl yakmış Bana fazla geldi ama motor daha 400 km de.Sizce normalmi arkadaşlar bu kadar yakması.Sizin cbf'ler ne kadar yakıyor?

Ayrıca daha önce bahsettiğim ön disk'teki ses ve titreşim sorunu devam ediyor.Ön freni biraz fazla sıktığımda bir tıkırtı sesi ve biraz sarsıntı hissediliyor.Sizce neden olabilir?

Cevapları bekliyorum
    daha 400 km de demişsin işte cevabı bu
    20lira aldım doldu depo 200 km yaptım eski haline daha gelmedi bile ki uzun yol tapa gaz ve 90 kg ben ve 55 kg artçı..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ARKADAŞLAR ÇOK SEVEREK KULLANDIĞIM HASARSIZ MASRAFSIZ CBF İMİ ARAÇ ALMAK İÇİN SATIYORUM...
    ÇOK TEMİZ BAKTIM KESİNLİKLE DÜŞMESİ ÇİZİĞİ YOKTUR...
    İLGİLENEN ARKADAŞLAR AŞAĞADAKİ LİNKE TIKLIYABİLİRLER...
    http://www.sahibinden.com/hasarsiz_m...XQQdisplayitem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Arkadaşlar dün depoyu doldurdum 30 tl aldı 252 km yol yapmıştım.Yani km de 0,12 tl yakmış Bana fazla geldi ama motor daha 400 km de.Sizce normalmi arkadaşlar bu kadar yakması.Sizin cbf'ler ne kadar yakıyor?

Ayrıca daha önce bahsettiğim ön disk'teki ses ve titreşim sorunu devam ediyor.Ön freni biraz fazla sıktığımda bir tıkırtı sesi ve biraz sarsıntı hissediliyor.Sizce neden olabilir?

Cevapları bekliyorum
    O kadar benzinle 350 km'nin altına inmemesi lazım.Ancak motorun daha yeni.İlerde azalır tüketim.

hocam sen nerden
    Etlikteyim, MSN adresim : aydoganx@gmail.com, oradan konuşalım, konuyu dağıtmayalım :

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    2.el çıkma filankafa grenaj koruma demiri rasgelirse aklınızda olsun alırım..
    sıfır fiyatı neki zaten diye demeyin
    2.el olsada işime yarar servis kazanacagına bi motorcu dostumuz kazansın daha iyi..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Rodajda iki kişi binebiliyor muyuz dostlar? Yorumdan çok kitapçıkta bu konuda bir bilgi varsa aktarmanızı rica ediyorum. 50 kiloluk bir artçı ile binsem yanlış mı olur?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajda iki kişi binebiliyor muyuz dostlar? Yorumdan çok kitapçıkta bu konuda bir bilgi varsa aktarmanızı rica ediyorum. 50 kiloluk bir artçı ile binsem yanlış mı olur?
    Hiçbirşey olmaz ama sakin kullancaksın ve kesinlikle 2 kişi yokuşa vurma motoru rodaj süresinde
    Aslında almasan arkana kimseyi daha sağlıklı olur ama illada almam gerek diyorsan sorun olmaz
    Zaten 50 kilo demişsin ben 50 kilo birisini arkama aldığımda varmı yokmu anlamıyorum bile

Motosikleti
    arkadaşlar virajda gaza frene basınca altımdan kaçacakmış gibi oluyodu e 24 000 orjinal lastikler ben miyadımı tamamladım demeye başlamıştı geçen hafta IRC die bişey taktırdım efe hondadan iyi lastik falan diyerek şimdi memnunum düşünen varsa tam cbf ayarında lastik orjinalden biraz kalın güzel oldu öneririm
    ha bu arada geçen sene arka dişliyi orjinalden daha az dişe sahip yeni bi dişli ile değiştirmiştim yok çekişi düşürür dediler yok debriyajı yer dediler orjinaliyle oynama dediler alakası yok
    bir sene oldu arkamda 80 kilo artçı motor tırmanıyo mübarek 2 vites üstelik deviri artırmama gerek olmadığı için az yakıyo ibre düz yolda 130 u yalar gibi oluyo motorumu seviyorum ne deyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 PM ----------

Cevapları bekliyorum
    şu ön fren olayı bendede vardı tepemizin üstüne gideces bi gün diyodum benim peder komple sökmüş o balataları bulunduran sistemi geri taktı şimdi yok aynen dediğin gibi bi vibrasyon ve buna paralel bi ses vardı sanırım onu maşaya bağlayan alyan vidalarında bi gevşeme oluyor.

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    arkadaşlar virajda gaza frene basınca altımdan kaçacakmış gibi oluyodu e 24 000 orjinal lastikler ben miyadımı tamamladım demeye başlamıştı geçen hafta IRC die bişey taktırdım efe hondadan iyi lastik falan diyerek şimdi memnunum düşünen varsa tam cbf ayarında lastik orjinalden biraz kalın güzel oldu öneririm
    ha bu arada geçen sene arka dişliyi orjinalden daha az dişe sahip yeni bi dişli ile değiştirmiştim yok çekişi düşürür dediler yok debriyajı yer dediler orjinaliyle oynama dediler alakası yok
    bir sene oldu arkamda 80 kilo artçı motor tırmanıyo mübarek 2 vites üstelik deviri artırmama gerek olmadığı için az yakıyo ibre düz yolda 130 u yalar gibi oluyo motorumu seviyorum ne deyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 PM ----------

şu ön fren olayı bendede vardı tepemizin üstüne gideces bi gün diyodum benim peder komple sökmüş o balataları bulunduran sistemi geri taktı şimdi yok aynen dediğin gibi bi vibrasyon ve buna paralel bi ses vardı sanırım onu maşaya bağlayan alyan vidalarında bi gevşeme oluyor.

Eyvallah hocam sağol. Görünürde birşey yok gibi ama, 1000 bakımında servise göstericez artık napalım.

Benzin sarfiyatı konusunda herkes hemfikir sanırım.Bende kilometre yaptıkça tüketim düşer diye düşünüyorum.(İnşallah öyle olur =.Bakalım kullanıp görücez

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Arkadaşlar motorumu bugün teslim aldım.İlk viteslimi rampalarda kaldırırken stop etme dışında bir problem yaşamadım.

Size bir soru:

Durduğum yerde vites geçmiyor. Işıklara debriyaj sıkılı gelip durdum. Bir türlü 5 ten 4e alamadım, kalkamayıp sağa çektim. Baya bir uğraşıp 1e aldım. Ondan sonra her seferinde ışıklara gelmeden 1e düşürdüm. Bu bir sorun mudur zamanla düzelir mi? Servise gideyim mi ilk günden?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Gt250r
    cbf dağda bayırda zorlann bi mtormu mrak ettm bilgilendirin bni :D

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Arkadaşlar motorumu bugün teslim aldım.İlk viteslimi rampalarda kaldırırken stop etme dışında bir problem yaşamadım.

Size bir soru:

Durduğum yerde vites geçmiyor. Işıklara debriyaj sıkılı gelip durdum. Bir türlü 5 ten 4e alamadım, kalkamayıp sağa çektim. Baya bir uğraşıp 1e aldım. Ondan sonra her seferinde ışıklara gelmeden 1e düşürdüm. Bu bir sorun mudur zamanla düzelir mi? Servise gideyim mi ilk günden?
    Merhaba,

Motoru stop etmeden debriyajı hafif kavrama yaptırıp harekete geçmeden vitesi düşürebilirsiniz, normal bir durum. Zamanla sıralı vites düşmeye alışmanız gerek.

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo

Size bir soru:

Motoru hiç ileri geri iktirmezsen hiçbir motor geçmez Ayaklarınla ileri geri oynatman lazım durduğun zaman vites değiştirmek için

Şöyle bir durumda var motoru ilk zamanlar nasıl kullanırsan alışkanlık yapar bundan sonrada öyle gider sen sen ol öyle debriyajı sıkıpta kırmızı ışıkta yüksek viteste durma vites düşürerek dur duracağın zaman Her an tetikte ol yani tehlikeli bir durumda hemen vitesi 1e takıp yürüyebilmelisin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

ha bu arada geçen sene arka dişliyi orjinalden daha az dişe sahip yeni bi dişli ile değiştirmiştim

ibre düz yolda 130 u yalar gibi oluyo motorumu seviyorum ne deyim [COLOR="Silver"]

.

ben standart dişliyle 130 u çok rahat görüyorum...

http://www.izlesene.com/video/amator...p-speed/956830

JR zamanla alışacak o dişliler süre ver motora ve kendine...1000 bakım ve yağ değişiminden sonra herşey yoluna girer...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun...

şimdi ben bir sıkıntımı sizle paylaşmak isterim...

son 2 aydır...3.Viteste attıktan hemen sonra saniyeler içinde 1 kez silkeleme yapıyor...bunu %70 yapıyor %30 yapmıyor servise götürdüğümde yapmıyor mesela deneme turlarında... ama bende 5 kere 3.vitese atmışsam 3 ünde yapıyor mutlaka...olay şu...hani benzininiz bitmeye başlar motor öne atar ya kendini silkeler ...onu 1 kez yapıyor...sanki vites kendi kendine 2 ye düşmüş gibi gaz kesip sonra tekrar devam ediyor bozmadan...bu nasıl iştir...

şöyle düşünün...3 vitese atar atmaz hani motor stop düğmesi var ya...ona bir kez basıp tekrar ON konumuna getirdiğinizi düşünün...motor durup tekrar eski haline geliyor...yaşayan varmı...detaylı anlattım ...
    aynı durum bu kadar sıklıkla ortaya çıkmasa da bende de var. buji bir piston zamanının ateşlemesini es geçmiştir, ateşleyememiştir diye düşündüm o an. sonra da "olur böyle lan buji arada, takma kafaya" dedim.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Motör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf dağda bayırda zorlann bi mtormu mrak ettm bilgilendirin bni :D
    o yollar için kros lar var onlardan alacan dostum.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler