Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Presisip olarak sıcak motora su vurlmaz, hem motor bloğu üzerindeki boyayı zamanla matlaştırısın, hem mekanik açıdan sıcak motoru birden şoklayarak su dökerek soğutmak. Bir seferliğine olur ok bişey olmaz. Ama bunu bence bi alşkanlık haline getirme. Sıcak sobanın üzerine su döktiiğünü düşün. Bence matal aksam ve motor için uygun değil. Kendi haline bırak ve kendi soğusun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Arkadaşlar, Koray kardeşime huzurunuzda ne kadar teşekkrür etsem azdır. Para karşılığı hiç bir servis veya işletmenin kesinlikle yapmayacağı güzel kaliteli bir işçilikle ve itina ile Koray kardeşim çok güzel bi çaılşma yaptı ve xenon montajını hallettik. Ben sadece ucundan tuttum, grenajları sökmek takmak falan bu işlere baktım hepsi bu. İşin tüm teknik ve montaj ile ilgili kısmı ile Koray kardeşim ilgilendi. Bu akmam üzeri saat 17:30-21:00 arasında birlikte çalışarak xenon montajını tamamladık. 10:30 gibi Koray' dan ayrıldım. 12:00 a kadar gezdim xenonların performansını test amaçlı, sadece 1 kaç saatlik sürüş ile ilk izlenimim mükemmel ötesi olduğu yönünde. Şu anda gerçekten oldukça yorgunum. Ama yarın akşam konu ile ilgili bi başlık açıp çektiğimiz fotoları yayınlıyıcam ve burayada linkini atacağım. Koray' cım sanada... ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu işi samimi söylüyorum, para ile kimse yapmaz. Ancak Koray gibi, dostun kardeşin olacak. Vede işi bilecek. Bu özelliklerin hepsi Koray da mevcut. İnanın baya yorulduk montaj yaparken. Tabi sanıyorum Koray daha da çok yoruldu. Yarın akşam ayrıntılarıyla bi başlık açıcam ark..lar görüşmek üzere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Yaw ark..lar dayanamadım Bu eski far aydınlatması, evin otoparkındayım. İki fotoda aynı yerde çekildi.

http://b1206.hizliresim.com/y/m/8765b.jpg

Buda xenon, Fotolar her şeyi anlatıyor aslında, xenon olayı harika bişey miş Herkeze tavsiye, ama Koray gibi bi ark..ınız varmı bilemem tabi

Xenon:

http://b1206.hizliresim.com/y/m/876dl.jpg
    ethem abi bişey yapmadık yahu... bu işler nedir ki... muhabbetimiz yeter.. dostlar için can feda... inan senin memnun olman benim için
    yeterli... gerisi fani işler... artık uçaklara selektör yapabilirsin... perşembe gelirken şu yan kapağını getir yeni olanı... senin konsolu metrik deleyim.., ok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 150
    aynı olay önceki motorumda başıma geldi.Egzostcu kesti ve çıkardı.Başka çare yok gibi...Geçmiş olsun

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkdaşlar Koray kardeşimle motoruma xenon taktık. Konu ile ilgili başlık açtım. Buyrun:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...n-montaji.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

TheNightHawk sal xenon çok güzel baycall arkadaşın dediği gibi yağ, zincir üzerinde donma özelliği olmayan zincir yağı haricinde başka bi yağ olabilir mi acaba, benim bildiğim würth zincir yağı zincire sıçramaması lazım. Veya acaba mazotla falan temizledikten sonra mazotun yağı uçmadan üzerine sıkmış olabilirmisin ? Mazotla temizledikten sonra ya bazıçlı suya mazotu iyice arıtman veya balata temizleyi spreyler var bu ürünü zincire uygulayarak zinciri iyice mazottan arıtman gerekiyor. 2 -3 gün yağlamasan sadece mazotla temizleyip uçsun falan diye beklerken motorunla gezsen dahi o mazot yağını zincir na yazıkki atamıyor. Yani mazot yağını zincir temizliğinden sonra mutlaka zincirden arındırmak lazım. Yoksa bi kaç gün sonra bile en kral zincir yağını sık, yine sıçratma yapıyor. Kuru bezle silmek falan dahi arındırmaya yetmiyor. Ya basıçlı su, yada balata spreyi uygulanması gerekiyor.

Her halde yağdan kaynaklanıyor ama yine yazayım dedim.

CBF 150 Zincir uzamasından ve her ayarda 5 lira vermekten gına geldi.Zincir tavsiyeniz ne olabilir? Eve gidebilmek için her gün dik yokuşlu dağa çıkmak için 6 km'lik bir yolu kullanmak zorundayım.Problem çıkarmayacak zincir tavsiyenizi ve fiyat aralığını yazarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Diğer bir konuda arkadaşlar dağa çıkarken zincir bollaşıyor.Dağdan İnerkende boşta inersem sürekli firenle iniyorum .Sizlere sormak istediğim konu inişte boşta ve firenli Mi? ineyim yoksa 2-3-4 vitesle gaz vermeden motor fireni ile mi? ineyim korkum şu viteste motor fireni ile inerken motordaki o aşırı zorlanma ile motoru kısa zamanda bitermi acaba ,boşta inerken ise motorun yağlanıp yağlanmama durumu bu konuda bilgisi olanlar varsa cevaplarsa sevinirim.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Ben motor freni kullandığım anda motorun bir yanından TISSSS! diye bir ses geliyor. Daha önce de yazmıştım ama kimsede olmuyordu. Zararı falan olur diye vites büyütüp kampanadan destek alarak iniyorum.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metaller sıcakken birden soğuğa maruz kalırsa, sertleşir. ama senin yaptığın ne kadar zarar vermiş olabilir bilemicem.
    teşekkürler :( inşalalh bi zararı olmamıştır :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Presisip olarak sıcak motora su vurlmaz, hem motor bloğu üzerindeki boyayı zamanla matlaştırısın, hem mekanik açıdan sıcak motoru birden şoklayarak su dökerek soğutmak. Bir seferliğine olur ok bişey olmaz. Ama bunu bence bi alşkanlık haline getirme. Sıcak sobanın üzerine su döktiiğünü düşün. Bence matal aksam ve motor için uygun değil. Kendi haline bırak ve kendi soğusun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Arkadaşlar, Koray kardeşime huzurunuzda ne kadar teşekkrür etsem azdır. Para karşılığı hiç bir servis veya işletmenin kesinlikle yapmayacağı güzel kaliteli bir işçilikle ve itina ile Koray kardeşim çok güzel bi çaılşma yaptı ve xenon montajını hallettik. Ben sadece ucundan tuttum, grenajları sökmek takmak falan bu işlere baktım hepsi bu. İşin tüm teknik ve montaj ile ilgili kısmı ile Koray kardeşim ilgilendi. Bu akmam üzeri saat 17:30-21:00 arasında birlikte çalışarak xenon montajını tamamladık. 10:30 gibi Koray' dan ayrıldım. 12:00 a kadar gezdim xenonların performansını test amaçlı, sadece 1 kaç saatlik sürüş ile ilk izlenimim mükemmel ötesi olduğu yönünde. Şu anda gerçekten oldukça yorgunum. Ama yarın akşam konu ile ilgili bi başlık açıp çektiğimiz fotoları yayınlıyıcam ve burayada linkini atacağım. Koray' cım sanada... ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu işi samimi söylüyorum, para ile kimse yapmaz. Ancak Koray gibi, dostun kardeşin olacak. Vede işi bilecek. Bu özelliklerin hepsi Koray da mevcut. İnanın baya yorulduk montaj yaparken. Tabi sanıyorum Koray daha da çok yoruldu. Yarın akşam ayrıntılarıyla bi başlık açıcam ark..lar görüşmek üzere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Yaw ark..lar dayanamadım Bu eski far aydınlatması, evin otoparkındayım. İki fotoda aynı yerde çekildi.

http://b1206.hizliresim.com/y/m/8765b.jpg

Buda xenon, Fotolar her şeyi anlatıyor aslında, xenon olayı harika bişey miş Herkeze tavsiye, ama Koray gibi bi ark..ınız varmı bilemem tabi

Xenon:

http://b1206.hizliresim.com/y/m/876dl.jpg
    ethem abi zenonun hayırlı olsun harika olmuş=)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı KARSAK_36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 Zincir uzamasından ve her ayarda 5 lira vermekten gına geldi.Zincir tavsiyeniz ne olabilir? Eve gidebilmek için her gün dik yokuşlu dağa çıkmak için 6 km'lik bir yolu kullanmak zorundayım.Problem çıkarmayacak zincir tavsiyenizi ve fiyat aralığını yazarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Diğer bir konuda arkadaşlar dağa çıkarken zincir bollaşıyor.Dağdan İnerkende boşta inersem sürekli firenle iniyorum .Sizlere sormak istediğim konu inişte boşta ve firenli Mi? ineyim yoksa 2-3-4 vitesle gaz vermeden motor fireni ile mi? ineyim korkum şu viteste motor fireni ile inerken motordaki o aşırı zorlanma ile motoru kısa zamanda bitermi acaba ,boşta inerken ise motorun yağlanıp yağlanmama durumu bu konuda bilgisi olanlar varsa cevaplarsa sevinirim.
    bende motor fireniyle iniyorum arabada da aynı şekilde oluyor bi sıkıntı teknik anlamda olurmu bilmem ama boşta kontrol kabiliyeti zorlaşıyor ve kontrolsüz güç tehlikeli oluyor

Motosikleti
    cbf 150
    28 tl ile 210 km şehir içi yol yapmak 2011 cbf ile normal mi yoksa abartı bir yakıt miktarımı. (motorda ilk deneyim)

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı ugur1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28 tl ile 210 km şehir içi yol yapmak 2011 cbf ile normal mi yoksa abartı bir yakıt miktarımı. (motorda ilk deneyim)
    Şehir içi ve dışı karışık 30 tl'lik benzinle -yaklaşık 6-7 lt. oluyor- 300 km yapılabilir.

Motosikleti
    cbf 150
    kimi bey motor kullanmaya başlayalı yaklasık ıkı hafta falan oluyor.ılk deneyımım .sanırım sehır ıcınde ve acemılıkten kaynaklanıyor .bu arada motoru alır almaz yagını .hava fılıtresı ve bujısını degıstırdım.baska yapılması gereken bır bakımı belırtırsenız sevınırım.(yagı castrol 10-50.bujı ve hava fılıtresını orjınal)

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    10 tl ile 100km yapıyorum işte 280km yapmanız gerekir hadi 250 olsun en az bi 40 km az yapmışınız oda acemilikten gün geçtikçe o değer yukarı çıkar şuan devirsiz kullanıyorsunuzdur ve 1.viteste fazla dolaşıyosunuzdur.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    kimi bey motor kullanmaya başlayalı yaklasık ıkı hafta falan oluyor.ılk deneyımım .sanırım sehır ıcınde ve acemılıkten kaynaklanıyor .bu arada motoru alır almaz yagını .hava fılıtresı ve bujısını degıstırdım.baska yapılması gereken bır bakımı belırtırsenız sevınırım.(yagı castrol 10-50.bujı ve hava fılıtresını orjınal)
    İlk 1000 km 60'ı geçmemeni öneririm. Ayrıca 60'a kadar hızlanırken de bütün vitesleri kullanmalısın, yani amaç 60'ı 5. viteste geçmemek 3. viteste değil. Gerçi yeni modellerde devir göstergesi var, kitapçıkta hangi devir yazıyorsa ona da uyabilirsin. Bunun dışında lastikleri değiştirmeyi düşünebilirsin. Michelin Pilot Sporty en iyi lastik gibi şuanda CBF 150 için. Benimkiler 20.000 km'ye yaklaştı sanırım 5000 km daha gidebilirim. Sonrasında bir çift daha.

Motosikleti
    cbf 150
    kimi bey motoru sıfır almamıstım 2011 model 7600 km de ıdı.ilk 1000 sanırım rodaj donemı ıcın solemek ıstedınız

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    merhaba ugur

kaça aldın motoru ? nerden aldın ? resimleri varsa ekle bakalım
    birGarip..

Motosikleti
    cbf 150
    motorsıkletı kendı memleketımden almıstım dörtbin tl ye maloldu bana

Garip bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Motorumun bir problemi var hala çözemedim.ya sanki pistonlar inip çıktığında metal birşeye sürtüyormuş gibi ses çıkartıyor.komik olabilir ama böle çıkıyor din din din din din...Zaten motor bloğunun alt tarafında yağın sızdığını farkettim iyice kafayı yiyeceğim.11 bin de sorunlar başladı hadi bakalım hayırlısı
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun bir problemi var hala çözemedim.ya sanki pistonlar inip çıktığında metal birşeye sürtüyormuş gibi ses çıkartıyor.komik olabilir ama böle çıkıyor din din din din din...Zaten motor bloğunun alt tarafında yağın sızdığını farkettim iyice kafayı yiyeceğim.11 bin de sorunlar başladı hadi bakalım hayırlısı
    Motor bloğu üzerindeki bir çok noktadan ilk 10 bin km içinde yağ kaçakları ile karşılaştım, şimdi motoru sıkıştırsamda kaçak maçak yok. Motoru ne kadar sıkıştırırsan zayıf noktalardan o seviyede fazla yağ kaçağı görürsün. O kaçakları bence hellet. Ben hepsini hallettim, yağ kaçan noktayı fotoğraflarsan yardımcı oluruz. Yağ sızıntısı varsa yağ seviyeni mutlaka kontrol et.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Zincirine güzel bak, temizlik yağlama ve lastik hava basınçlarını 10-15 günde bir kontrol et. Neredeyse tüm benzin istasyonlarında dijital hava pompası var. Motorun yağını değiştirirken çıkan yağı ölçtün mü veya ölçtürdün mü Motorunun yağ yakma eğilimi nasıl. Yakıyormu yakmıyormu ? Kaç km de ne kadar yakıyor ? Bunları şimdi bilmiyor olabilirsin ama mutlaka ilerki tarihlerde takip et ve bil. Ona göre hareket et.
    _

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 tl ile 100km yapıyorum işte 280km yapmanız gerekir hadi 250 olsun en az bi 40 km az yapmışınız oda acemilikten gün geçtikçe o değer yukarı çıkar şuan devirsiz kullanıyorsunuzdur ve 1.viteste fazla dolaşıyosunuzdur.
    Nihat, senin motor gerçekten az yakıyor, her verdiğin değeri şaşkınlıkla izliyorum ve ya, ben bu kadar az yakamyorum diye iç geçirmedne edemiyorum. 90 kg - 70 kg kullanıcı ağırlığı farkından kaynaklanıyor olabilir tüketimin.

Motosikleti
    Hayırlı olsun yeni motor.Kazasız belasız kullanın inş.Cbf nin en çok sevdiğim özelliği torku acayip hissettiriyor.cbr 125 de bulamadım.hissedemedim.sanki gaza bastığında acı çekiyor motor.her ne kadar 13.5 beygir diye söylenip dursalarda.Michilen lastiği almayı düşünen var mı acaba ?Veya türkiyeye giren lastik kaç aylık minumum ?

Motosikleti
    Sorunu buldum.2.viteste 4bindevirde o ses sadece geliyor.Bir fikri olan var mı ?

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    merhaba arkadaşlar, motorumun yag eksıltme sıkayetınden dolayı servıse vermıstım. bugun motorumu teslım aldım yag sorunu ıcın hıc ucret odemedım.arka fren balatam bıtmıstı onunu ıcın 57TL Ödedim. Motorumun Piston,Sekman,Silindiri Değişmiş Motor Garantiden Yenilenmiş Oldu. Yetkılı Servıs Bakımını Herkeze Tavsiye Ederim . Fiyatlar Öyle Uçuk Değil (Ön Fren Balatası Hariç(: ) 30-40 TL Fazla Verin Kafanız Rahat Olsun.
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    o motor mu bu motor mu alsam diye uğraşırken 2011 CB150 de karar kıldım. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Aksesuar nereden alabilirim? Koruma demirleri ön arka bir de ön rüzgar siperliği ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz? İstanbulda en uygun fiyatlı nereden temin edebilirim?
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler