Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panpiş... haftaya nere gidek..
    panpiş senle gidiceksek bana her yer uyar sıkıntı yok nereye istersen gideriz abant tarafıda uyar bana o tarafa hiç gitmedim. Ethem abi sende müsaitsen katıl bize.

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bi cbf 500 kullanıcısıyla tanıştım. Motoru ilk sahibi olan bi bayandan almış 11 bin tl ye. Motor orj 3000 km de. 1. sahibi bi bayanmış ve bayandan almış. Motoru bayiye koy, (Sıfır getirdik abi) diye satsan satarsın. O kadar temiz, güneş yüzü görmemiş bi motor.
    Race performansı falan var diyor. 220 ibreyi görüyor diyor. Ama çift karbratör, çift silindir, enjeksiyon falan bişey yok. Eski tekneloji. Ve cbf 150 nin 3 katı benzin yakıyor hesaplamalarımıza göre, yani bizi bozar. Benim 25 tl koyup yaptığım yol için 75 tl benzin koymuş mesela. Bizim gibi delikanlıyı bozar Cbf 500 alıpta seyredeceksekte almanın bi anlamı yok gibi.
    okadar yakıyormu abi ya? değirmen derede satılık bir cbf600 vardı çok temiz motordu eleman satmış abs falanda vardı motorda benim çok hoşuma gitmişti 12binlira istiyordu çokta temiz garaj motoruydu o fiyata kesinlikle cbf600 tercih ederdim 500 yerine.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Bugün bi cbf 500 kullanıcısıyla tanıştım. Motoru ilk sahibi olan bi bayandan almış 11 bin tl ye. Motor orj 3000 km de. 1. sahibi bi bayanmış ve bayandan almış. Motoru bayiye koy, (Sıfır getirdik abi) diye satsan satarsın. O kadar temiz, güneş yüzü görmemiş bi motor.
    Race performansı falan var diyor. 220 ibreyi görüyor diyor. Ama çift karbratör, çift silindir, enjeksiyon falan bişey yok. Eski tekneloji. Ve cbf 150 nin 3 katı benzin yakıyor hesaplamalarımıza göre, yani bizi bozar. Benim 25 tl koyup yaptığım yol için 75 tl benzin koymuş mesela. Bizim gibi delikanlıyı bozar Cbf 500 alıpta seyredeceksekte almanın bi anlamı yok gibi.
    ethem abi 500 cc bi motor için bizimkinin 3 katı tüketim normal bence

en basidi gt 250 lerin yakıt tüketimi 5lt 100 kmde bizimkinin 2,5 katı yani bunu belki biraz indirgeyip 2 katı diyebiliriz ama arada uçuk bi performans farkı olacak ancak şöylede birşey var 500 cc cbf 500de 500 cc bi race motor varmı bilmiyorum olsa bile performans tutmaz sanmam yani

gt 250 ler bile bildiğime göre aşırı sıkıştırmadan 200 civarı çıkıyor
    zaten çift silindir olmasının verdiği bir performansla birlikte yakıt artışı olacaktır =)

mesela honda nc 700s 700cc ancak 6 litre gibi bi yakıt tüketimi var ancak 600 cc bi race le ne aynı performansı nede yakıt tüketimini vermez sanmam nc700s enjeksiyonlu bu arada =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panpiş senle gidiceksek bana her yer uyar sıkıntı yok nereye istersen gideriz abant tarafıda uyar bana o tarafa hiç gitmedim. Ethem abi sende müsaitsen katıl bize.

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

okadar yakıyormu abi ya? değirmen derede satılık bir cbf600 vardı çok temiz motordu eleman satmış abs falanda vardı motorda benim çok hoşuma gitmişti 12binlira istiyordu çokta temiz garaj motoruydu o fiyata kesinlikle cbf600 tercih ederdim 500 yerine.
    cbf 600 enjeksiyonlu sanırım ama aşağı yukarı aynı yakar tahminimce çünkü 100 cc fark var :S

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    panpiş senle gidiceksek bana her yer uyar sıkıntı yok nereye istersen gideriz abant tarafıda uyar bana o tarafa hiç gitmedim. Ethem abi sende müsaitsen katıl bize
    Nihat çım, elbette gelmek isterim ama eş durumdan belki gelemeyebilirim. 1 hafta sonrası için şimdilik söz vermiyeyim, sadece ortak bi hafta sonumuz var hamınla, oda benim vardiyeme göre 1 güne kadar düşebiliyor, sadece bi cumartesi veya pazar, o bir gün de de tek başıma plan yapmak, hanımın nazarından düşünürsek hoş olmuyor. Bakalım, kısmet, belkide gelebilirim ama şimdilik söz veremiyorum.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Nihat çım, elbette gelmek isterim ama eş durumdan belki gelemeyebilirim. 1 hafta sonrası için şimdilik söz vermiyeyim, sadece ortak bi hafta sonumuz var hamınla, oda benim vardiyeme göre 1 güne kadar düşebiliyor, sadece bi cumartesi veya pazar, o bir gün de de tek başıma plan yapmak, hanımın nazarından düşünürsek hoş olmuyor. Bakalım, kısmet, belkide gelebilirim ama şimdilik söz veremiyorum.
    tabiki abi sana ne zaman uyarsa sıkıntı yok yani her zaman aramızda görmek istiyoruz seni

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    bugün 150 km yol yaptım, mutluyum, huzurluyum, keyfim yerinde )
    bu arada 10TL ile 90 km civarı yol gitmişim. nasıl sizce tüketim. motor rodajda henüz 600 km de.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 150 km yol yaptım, mutluyum, huzurluyum, keyfim yerinde )
    bu arada 10TL ile 90 km civarı yol gitmişim. nasıl sizce tüketim. motor rodajda henüz 600 km de.
    tüketimin normal sıkıntı yok zaten bundan daha az yakan daha konforlu bir motor yok sanırım

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal ok ama.. 1 senede kafasına göre 15-20 bin km ye kadar yol yapan, umarsızca gezen için uygun değil, ben senede 20 nin km büyük motorla yapsam, benim ocağıma incir ağcı diker. Her senede yaptığım km ye nazaran sadece dış lastikten örnek vereyim. 600-700 tl bi takım lastiğe versem. Cbf 150 nazaran çok külfetli olan diğer bakım masraflarını hiç saymıyorum bile. Öyle bi motorun olacak, ok de 5, hadi bilemedin bütçe var diyelim. 10 bin km gezicen. Yoksa adamı kurutur, ya bekar olucan, kazancın ile motosiklet hobisi için büyük mevlalar gelirinden ayırabileceğin pozisyonda bulunucan. Evli isende eşin çalışıyor veya tek te çalışıyor olsan gelirin iyi olacak. Yoksa bu tarz motorları alıpta çarşıya pazara bisikletle gitmeye başlarsak, çok zorlanırız. Ben günde 3 kere çarşıya gittiğim oluyor evden 1 km git 1 km gel. Bu iş için büyük motorun marşına basmak bile yazık günah. Motora yazık. şehir içinde 2 katına yakın artan tüketim ile verdiğin benzin parasına yazık. Yada araban olucak, böyle bi motoru hafta sonları hobi olarak kullanıcaksın. Senedeki kullanım km si hayli düşük olacak. Veya ikinci motor olarak cbf 150 vb bi motor elinde bulunacak. Yüksek cc den cbf 150 ve bu segmente dönen ve bir daha 250 cc den yukarı binmem diyen bi çok tanıdığım var. Ama şu da var. Şu yüksek cc grubunun 500-600 cc grubunun bi tadına bakmak lazım. Temiz alıcan, bi sezon binicen hevesini alıcan. Lastiği, balataları, zinciri, dişlisi, bilmemnesi bitmeden, ağır bakımı gelmeden satıcan. Belki zarar bile etmezsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

zaten çift silindir olmasının verdiği bir performansla birlikte yakıt artışı olacaktır =)
    Ben gt 250 lerin 200 km-h hıza çıkabileceklerini zannetmiyorum, sanırım bi yanlış var. Bide sıkışmadan bu işi yapabilmeleri bence imkan dahilinde değil. 200 km-h a kadar çıkabilecek kabiliyet için o motorun minimum 50-60 hp güç üretebilmesi gerekli. 250 cc çift silindir bir motorun bunu başarması zor, ve zaten gt 250 ler bu kadar güçlü değiller diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

tabiki abi sana ne zaman uyarsa sıkıntı yok yani her zaman aramızda görmek istiyoruz seni
    Saol Nihat çım, bende Koray ve senin olduğun her geziye özel planlarım uyduğu taktirde zevkle katılırım. Sizlerle gezmek çok çok keyifli.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R

en basidi gt 250 lerin yakıt tüketimi 5lt 100 kmde bizimkinin 2,5 katı yani bunu belki biraz indirgeyip 2 katı diyebiliriz ama arada uçuk bi performans farkı olacak ancak şöylede birşey var 500 cc cbf 500de 500 cc bi race motor varmı bilmiyorum olsa bile performans tutmaz sanmam yani

mesela honda nc 700s 700cc ancak 6 litre gibi bi yakıt tüketimi var ancak 600 cc bi race le ne aynı performansı nede yakıt tüketimini vermez sanmam nc700s enjeksiyonlu bu arada =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

cbf 600 enjeksiyonlu sanırım ama aşağı yukarı aynı yakar tahminimce çünkü 100 cc fark var :S
    cbf500 çift silindir karbüratörlü, cbf600 4 silindir abs karbüratörlü( enjeksiyonlu değil ) ancak farklı bir karbüratör sistemi var 70-80bg civarı olması lazım.
    gt250r ise sıkıştırsan 200 yapamazsın en fazla gideri 180-185 diye biliyorum sürekli seyir hızında en fazla 140-150 olur oda sıkıntılı yani.
    Bu arada küçük hacim motoru sıkıştırınca daha fazla yakarsın mesela gt250r sıkıştırıp 150ye sabitleyip cbf600ü 150 ye sabitlesen cbf600le daha az yakabilirsin zaten o hızlar gt250r iöçin uygun değil zaten bu saatten sonra enjeksiyonlu makine alınır karbüratör tarih oldu st&kanuni olunca ilk iş enjeksiyona geçildi gt250r da. Ninja 250 ninde tüketimi baya fazlaymış ama tam hatırlamıyorum.

Motosikleti
    cbf 150
    42 lik dişli takınca devir aralığındaki titreşim gittimi kardeş???

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Arkadaşlar benim cbf 2012 model ve 1300 km de.Çok mennun olmakla beraber 5000.6000 devir arası hafim bir titreşim ve motor gövdesinde sannki ağır metaller birbirine geçiyormuşcasına bir his oluşuyor.6000 den sonra bitiyor...Acaba bu normalmi sizin cbf lerde de varmı acaba sorabilirmiyim.Aldığımdan beri devam etmekte...42 dişli takılırsa kesilir denmekte sizde katılırmısınız?43 de görüpte 42 diş takınca faydasını gören var mı?Ayrıca 42 diş takıldığında kalkış ağırlaşıyormu veya ne gibi artı ve eksileri var?Şimdiden özür başınızı ağrıttıysam...

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Normal ok ama.. 1 senede kafasına göre 15-20 bin km ye kadar yol yapan, umarsızca gezen için uygun değil, ben senede 20 nin km büyük motorla yapsam, benim ocağıma incir ağcı diker. Her senede yaptığım km ye nazaran sadece dış lastikten örnek vereyim. 600-700 tl bi takım lastiğe versem. Cbf 150 nazaran çok külfetli olan diğer bakım masraflarını hiç saymıyorum bile. Öyle bi motorun olacak, ok de 5, hadi bilemedin bütçe var diyelim. 10 bin km gezicen. Yoksa adamı kurutur, ya bekar olucan, kazancın ile motosiklet hobisi için büyük mevlalar gelirinden ayırabileceğin pozisyonda bulunucan. Evli isende eşin çalışıyor veya tek te çalışıyor olsan gelirin iyi olacak. Yoksa bu tarz motorları alıpta çarşıya pazara bisikletle gitmeye başlarsak, çok zorlanırız. Ben günde 3 kere çarşıya gittiğim oluyor evden 1 km git 1 km gel. Bu iş için büyük motorun marşına basmak bile yazık günah. Motora yazık. şehir içinde 2 katına yakın artan tüketim ile verdiğin benzin parasına yazık. Yada araban olucak, böyle bi motoru hafta sonları hobi olarak kullanıcaksın. Senedeki kullanım km si hayli düşük olacak. Veya ikinci motor olarak cbf 150 vb bi motor elinde bulunacak. Yüksek cc den cbf 150 ve bu segmente dönen ve bir daha 250 cc den yukarı binmem diyen bi çok tanıdığım var. Ama şu da var. Şu yüksek cc grubunun 500-600 cc grubunun bi tadına bakmak lazım. Temiz alıcan, bi sezon binicen hevesini alıcan. Lastiği, balataları, zinciri, dişlisi, bilmemnesi bitmeden, ağır bakımı gelmeden satıcan. Belki zarar bile etmezsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Ben gt 250 lerin 200 km-h hıza çıkabileceklerini zannetmiyorum, sanırım bi yanlış var. Bide sıkışmadan bu işi yapabilmeleri bence imkan dahilinde değil. 200 km-h a kadar çıkabilecek kabiliyet için o motorun minimum 50-60 hp güç üretebilmesi gerekli. 250 cc çift silindir bir motorun bunu başarması zor, ve zaten gt 250 ler bu kadar güçlü değiller diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Saol Nihat çım, bende Koray ve senin olduğun her geziye özel planlarım uyduğu taktirde zevkle katılırım. Sizlerle gezmek çok çok keyifli.
    abi çok haklısın o grup bi motor için çok iyi gelir olması gerek evin barkın senin olacak karı koca çalışacaksın yada yemicen yedircen içmicen içircen motora =)

çok gördüm 1000 -600 cc kullanım yanına bi cbf ybr filan alan abi onları sadece uzun yolda kullanıyorlar şehir içi cbf =)

abi valla çok emin değilim yalan olmasın ama daha önce duydum bi iki arkadaşımdada vardı gt 250r ancak emin değilim sohbet içinde geçti diye hatırlıyorum redline olmadan 200 e çıkıyor filan denmişti ama açık konuşmak gerekirse 150-160 rahat yapsın zorlamadan gerisi zaten zararlı yani cbr 250 157 diyorlar devirli kullanımda forumlarında okudum birisi yazmış :s tercihim ondan yana olur gibi zaten 2. motorumda

abi masraf öyle bi artıyorki dudağın uçuklar ya :S
    ben gt 250 hakkında kanuni bayine sordum geçerken önünden aklıma takıldı takım lastik 400 dedi orjinalleri yani bizim durolar gibi düşün ama kalite olarak biraz daha iyi diye duydum ama michelin gibi kaliteli birşey varmı diye sordum adam daha pahalıdır ama teknik kısma sorman lazım dedi bende boşver gerek kalmadı dedim =)

benim arkadaşımın abisi 2 bin maaş alıyor aylık 1000 motora gidiyor düşün yani =) gsx1000r var =) sürekli aksesuar alıyor o bu sürekli uzun yol yakıtı deli gibi zaten :S
    abi burda sahilde motorlarla toplastık maltepe sahil yolu migrosu bilen bilir motorcular çok toplaşır yine öyle toplaşmış muhabbet ediyorlar bende dolasmaya çıkmıştım gördüm hemen motorların başında dolanmaya başladım bakıyorum filan sonra 2 tanesi çalıştırdı lastik yaktı biri filan derken yanımda bi abi belirdi nasıl güzelmi dedi harika ama üstünde olmak farklıdır dedim adam binmedinmi hiç büyük motora dedi ? 1 kere ama çok uzun süre değil içimde kaldı dedim =) al bide buna bak dedi şok oldum 40 lı yaşlarda bi abi 2011 r6 verdi bostancı balık pazarına gidip geldim :S böyle bi ses performans yok :S agrapovic egzoz çift kanallı :S 3 bin civarı egzosta verdim dedi orda bayıldım zaten :D ama binilcek gibi değil yakıtı rahatsızlığı ve ağırlığı öldürücü =) ben yan yatsam onun altından hayatta kalkamam :D

---------- Mesajlar birleştirildi 25-06-2012 - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 24-06-2012 23:48 ----------

cbf500 çift silindir karbüratörlü, cbf600 4 silindir abs karbüratörlü( enjeksiyonlu değil ) ancak farklı bir karbüratör sistemi var 70-80bg civarı olması lazım.
    gt250r ise sıkıştırsan 200 yapamazsın en fazla gideri 180-185 diye biliyorum sürekli seyir hızında en fazla 140-150 olur oda sıkıntılı yani.
    Bu arada küçük hacim motoru sıkıştırınca daha fazla yakarsın mesela gt250r sıkıştırıp 150ye sabitleyip cbf600ü 150 ye sabitlesen cbf600le daha az yakabilirsin zaten o hızlar gt250r iöçin uygun değil zaten bu saatten sonra enjeksiyonlu makine alınır karbüratör tarih oldu st&kanuni olunca ilk iş enjeksiyona geçildi gt250r da. Ninja 250 ninde tüketimi baya fazlaymış ama tam hatırlamıyorum.
    haklısındır abi net bişi bilmiyom valla hep sahiplerinin muhabbeti içinde geçen konuşmalar herkes motorunu övmeyi seviyor demekki abartıyor :S

bizim motora 130-140 gidiyor sıkıştırırsan 150 diyenide gördüm ondan ne deseniz doğrudur yani
    ama ben cbf600 lerin yeni olanların injeksiyonlu diye biliyordum :S ama bi baktığım bişi yok sadece tahmin :S o zman vahşey yani :S 250 cc motora injeksiyon koyuyorlarda neden 600 cc ye koymuyorlar saçma :S

hiç araştıran varmı ninjamı cbr mı diye? ninja yedek parçası çok pahalı bi arka amartsörü 1200-1500 civarı diye duydum :S ama bilen herkes bi karşılaştırma yaparsa elbet cc yükseltmek isteyen vardır bi karşılaştıralım arkadaşlar ?

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ninja daha kalteli diyor kullananlar cbr250den banada öyle geliyor, çift silindir olması avantaj daha fazla beygiri var cbr dan ama parçası pahalı. Cbr ın grenajları ucuz yan büyük grenajı54 liraydı ninjanın tahmin bile edemiyorum hatta cbr250 alanlar geyik yapıyordu koruma takozu alacağımıza grenaj alırız daha ucuz diye birde birkaç makine mühendisi arkadaşımdan ve motordan anlayan ustalardan pek olumlu yanıt alamadım cbrın motoru hakkında bir kaç seneye görücez falan dediler ama ninjanın kalitesi senelerdir ortada ancak yenileme şart cbr daha modern göstergeler vs... bende 250cc düşünüyorum bu motordan sonra ancak benimde aklımda soru işaretleri var şimdiden. Ama kesinlikle hyo olmaz şu aralar inazumaya takılmış durumdayım bir çıksın kullanıcıları görelim ona göre bakıcaz. Ama cbr mı ninjamı dersek bence ninja özellikle beyaz olanına hastayım oda yeni modellerde yok malesef aslında kawa bir yenilemeye gitse şu göstergeleri değiştirse tadından yenmez.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    42 lik dişli takınca devir aralığındaki titreşim gittimi kardeş???

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Arkadaşlar benim cbf 2012 model ve 1300 km de.Çok mennun olmakla beraber 5000.6000 devir arası hafim bir titreşim ve motor gövdesinde sannki ağır metaller birbirine geçiyormuşcasına bir his oluşuyor.6000 den sonra bitiyor...Acaba bu normalmi sizin cbf lerde de varmı acaba sorabilirmiyim.Aldığımdan beri devam etmekte...42 dişli takılırsa kesilir denmekte sizde katılırmısınız?43 de görüpte 42 diş takınca faydasını gören var mı?Ayrıca 42 diş takıldığında kalkış ağırlaşıyormu veya ne gibi artı ve eksileri var?Şimdiden özür başınızı ağrıttıysam...
    Başımızı ağrıtmadın, rahat ol. O titreşim ne yazık ki bazı cbf lerde mevcut. 5000-6000 devir arası zaman zaman hissediliyor, bu devirler arasında hep tutarsan daha dahada fazla bu titreşime maruz kalıyorsun. bende 42 t diş var ve durumuz aynı. Motordaki titreşimin kaynağı arka teklerin veya dişlinin hızı ile bağlantılı değildir.. Yani titreşimin devir aralığını dişli değiştirerek değiştiremezsin. O titreşim tekerin değil, motorun dönme hızına bağlı oluşan titreşimdir. Ve sen nasıl dişli değiştirirsen değiştir o devirler arası titreşimi yaşamaya devam edersin. Çok büyük bi dişli modifi yaparsın, o titreşimin olduğu devirlere ulaşmadan sürüş yapabilme imkanı olur. O zaman titreşimi yaşamazsın, ama dişli değiştirerek cbf te bunun önüne geçemezsin. Çünki bizim motorun 5000-6000 devirleri kullanmaya fazlaca ihtiyacı var. Uzun süreli sürüş veya vites değiştirmek için daha düşük devirler yetersiz kalıyor. Dolayısıyla bu devirlerde titreşim devam edecektir. Dişli değişimi bunun çaresi değil. Titreşimin önüne geçmenin başka bi yolu varsa da bunu bilemiyorum. Ama arkayı 42 t takarsan memnun olursun. Kalkışta çekişte bi olumsuzluk yok, motorunu özellikle uzun yolda rahatlatmış olursun. Bir çok arkadaş yeni kasa motoruna 42 t dişli taktı. Memnun olmayan yok. Zaten bu dişli eski kasaların orjinal dişlisi. Yani bir nevi orjinaline bağlı kalınarak yapılmış bir değişim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, motorumun yag eksıltme sıkayetınden dolayı servıse vermıstım. bugun motorumu teslım aldım yag sorunu ıcın hıc ucret odemedım.arka fren balatam bıtmıstı onunu ıcın 57TL Ödedim. Motorumun Piston,Sekman,Silindiri Değişmiş Motor Garantiden Yenilenmiş Oldu. Yetkılı Servıs Bakımını Herkeze Tavsiye Ederim . Fiyatlar Öyle Uçuk Değil (Ön Fren Balatası Hariç(: ) 30-40 TL Fazla Verin Kafanız Rahat Olsun.
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorunu yeni motoru İlerki zamanlarda yağ yakma tamamen kesildi mi ? Yoksa az oranda da olsa yağ yakma yine var mı ? otorun performansı çekişi nasıl. Paylaşırsan çok faydalı olacaktır. Bu arada hangi serviste motor sıfırlama yapıldı ?
    şentürk bunu beğendi.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    irfan şu linki bir incele özelden atayım dedim ama girmiyorsun pek heralde:http://www.birliktealalim.com/istanb...111912/?irc=sd
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Bende 2011 CBF ile aranıza katıldım. Şimdilik kullanımı rahat bir motor olarak gözlemledim. Gücü de şehiriçi için yeterli ... Ufak tefek kafama göre aksesuarlarını da ekleyince sanıyorum istediğim gibi bir motor olacak. Biraz daha gözlemledikten sonra yorum eklerim ,kalın sağlıcakla....
    Garip bunu beğendi.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2011 CBF ile aranıza katıldım. Şimdilik kullanımı rahat bir motor olarak gözlemledim. Gücü de şehiriçi için yeterli ... Ufak tefek kafama göre aksesuarlarını da ekleyince sanıyorum istediğim gibi bir motor olacak. Biraz daha gözlemledikten sonra yorum eklerim ,kalın sağlıcakla....
    hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    cbf 150
    Ama hepsinde hissedilmiyorsa fabrikasyaon bir hata diyebiliriz bence....Çok teşekkür ederim bilgilerini aylaştığın için...

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Hayırlı olsun..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial

Kazasiz belasiz inşallah
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Aramıza hoşgeldin, iyi günlerde kullanman dileği ile.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Geçen gün yazdığım motordan gelen tık tık tık sesi için bugün servise uğrama şansım oldu. Ayrıca depo tahliye hortumuda çıkmış onuda sordum sorun olmaz dediler. Haftasonu hepsini yaptırtacam. Tık tık sesine gelirsek subap ayarını bozmuşum uzun yolda hiç dinlenmemişim. İyi de ben en çok 30 40km gitmişimdir o kadarda yoktur hiç durmadan gittiğim.. motor 2000 km de 2012 model acaba ben mi çok sıkıştırıyorumda böyle oldu Arada sırada 8000 8500 devirlere çıkıyorum ama en fazla 5 sn duruyorum o devirlerdede. Sollama vs. için. Eğer bundan oluyorsa artık 8500 devre falanda çıkmıyorum 42t dişli taktırıyorum

Hayırlı olsun Kazasız belasız, iyi günlerde kullan
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler