Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    ) öyle olsun komutanım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Arkadaşlar selamlar. Dün itibariyle Nadir Abimizin (Nadir Dönmez İstinyeden) motorunu almış bulunuyorum kız gibi bakmış makinaya abim aranızdan yüz yüze tanıyanlar da var anladığım kadarıyla bahsiniz çok geçti hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. mükemmel kapsamlı bir konu bu arada konuyu başlatan ve en ince ayrıntısına kadar kullanım detaylarını paylaşan arkadaşıma da teşekkürler.
    nadrov ve speedy2 bunu beğendiler.

Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vance&Hines egsozlara ilave susturucu takılabiliryor mu? Şehir içinde ben de gazı açmaktan çekiniyorum.
    Komutan takılmıyor demiş ama ben gene bildiğimi paylaşayım . İçerisindeki orjinal susutrucuyu sessiz olanı ile değiştirebiliyorsun.

http://www.cruisercustomizing.com/va...ts/part/V21869

http://www.amazon.com/Vance-Hines-Sh...m_cr_pr_sims_t

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar arkadaşlar, size bi sorum olacak. acaba 10.000 11.000 gibi bi fiyata temiz shadow bulma şansım var mı?

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Arkadaşlar dün itibariyle motorumu Mikail kardeşime satmış bulunuyorum Allah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin tekrardan hayırlı uğurlu olsun
    speedy2 ve mikail_6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Sevgili İndian. Ben cruisercustomizing.com'a mesaj attım bununla ilgili. Çünkü sizin gösterdiğiniz susturucu dahil, sitede yer alan hiçbir susturucu benim egsozuma uygun değil. Adamlar bana mesajla döndüler. Elimizde yok, siz en iyisi Vance&Hines'a sorun dediler. Ben de onlara mail attım. Cevap bekliyorum. İlgilenenler için yazdığım mail ve gelen cevap.

Sorum:

My question is about: Product Availability
    Additional Info:
    Hi, I have been desperately looking for a quiet baffle for my vance&hines cruzers exhaust with the product ID 31465. If you can make it available for purchase on your website, I'll buy it. Thank you.

Cevap:

Good Afternoon,

Here is a link to the Vance & Hines baffles that we currently have available:

http://www.cruisercustomizing.com/honda-750-shadow-aero-accessories/vance-hines/baffles/exhausts

As you can see, we do not currently have any replacement baffles available for the Vance & Hines Cruzers specifically, and I do not believe that any of the ones that we carry are going to work for you. I suggest contacting Vance & Hines directly to see if they make a replacement baffle for this pipe. You can reach Vance & Hines directly at 562-921-7461. I hope this helps. If you have any further questions feel free to contact us at 888-857-5417 or 925-583-2200 for international calls. Take care and ride safe, we look forward to hearing back from you in the future!

Ankara'ya taşınacağım yakında. Bulunduğum yerde bizim motorlarımızla ilgili en ufak ustalık kırıntısı olan kimse yok. Ankara'da bunu kendim tornacı filan uğraşıp halletmeye çalışacağım. Olmazsa Komutanıma göndereceğim.
    Komutan1968 bunu beğendi.

Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün itibariyle motorumu Mikail kardeşime satmış bulunuyorum Allah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin tekrardan hayırlı uğurlu olsun
    ikinize de hayırlı olsun...darısı başıma...bi ben satamadım yaw motörü
    nadrov ve mikail_6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler abi allah seni de kazadan beladan korusun.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Merhaba arkadaşlar. Bugün iki motor (diğeri gv250) iki saatlik bir tur yapalım dedik. Yola koyulduk. 20 kilometre civarı ilerledikten sonra bir rampada motor aniden stop etti. Tüm elektrik kesildi. Gösterge, farlar, korna, herşey. Sağdaki sigorta kutusunu açtım. Sigortaları teker teker kontrol ettim. Hepsi sağlamdı. Buna rağmen diğer motordan çalışır sigorta alıp teker teker denedim. Yine olmadı. Seleyi söktüm. Hemen altında tek bir sigorta daha vardı. Onu da aynı şekilde kontrol ettim. O da sağlam. Sigorta kutusunun altında bir fiş var. Onun içerisinde de 30 amperlik bir sigorta gördüm. Onda da sıkıntı yoktu. Kontak kablosunu kontrol ettim. Yanımda wd40 vardı. Hepsini spreyledim. Aküden olabilir düşüncesiyle diğer motorla gidip dolu bir motor aküsü, bağlantı kablosu ve anahtar takımı getirdik. Onu bağladık ama yine işe yaramadı. Teker teker tüm kabloları kontrol ettim. Depoyu bile söktüm. Motorda hiç ses yok şu anda. Osman abiyi aradım. Sağ olsun beni bir tanıdığı arkadaşa yönlendirdi. Size anlattığım gibi ona da anlattım. Adam şaşırdı. Benim önceden kontrol ettiğim hususları ona da anlattım. Adam başkaca bir şey öneremedi. Ne olabilir arkadaşlar? Ben Erzincan'ın İliç ilçesinde yaşıyorum. Burada sadece oto elektrikçisi var. Erzincan Merkezde ise sadece Kanuni servisi var. Onlara hayatta vermem motoru.

Motorda ilave olarak alarm var. Alarm çalışıyor şu anda. Onun haricice herşey off durumda. Aküsü sökülmüş gibi. Fikri olan??

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bugün iki motor (diğeri gv250) iki saatlik bir tur yapalım dedik. Yola koyulduk. 20 kilometre civarı ilerledikten sonra bir rampada motor aniden stop etti. Tüm elektrik kesildi. Gösterge, farlar, korna, herşey. Sağdaki sigorta kutusunu açtım. Sigortaları teker teker kontrol ettim. Hepsi sağlamdı. Buna rağmen diğer motordan çalışır sigorta alıp teker teker denedim. Yine olmadı. Seleyi söktüm. Hemen altında tek bir sigorta daha vardı. Onu da aynı şekilde kontrol ettim. O da sağlam. Sigorta kutusunun altında bir fiş var. Onun içerisinde de 30 amperlik bir sigorta gördüm. Onda da sıkıntı yoktu. Kontak kablosunu kontrol ettim. Yanımda wd40 vardı. Hepsini spreyledim. Aküden olabilir düşüncesiyle diğer motorla gidip dolu bir motor aküsü, bağlantı kablosu ve anahtar takımı getirdik. Onu bağladık ama yine işe yaramadı. Teker teker tüm kabloları kontrol ettim. Depoyu bile söktüm. Motorda hiç ses yok şu anda. Osman abiyi aradım. Sağ olsun beni bir tanıdığı arkadaşa yönlendirdi. Size anlattığım gibi ona da anlattım. Adam şaşırdı. Benim önceden kontrol ettiğim hususları ona da anlattım. Adam başkaca bir şey öneremedi. Ne olabilir arkadaşlar? Ben Erzincan'ın İliç ilçesinde yaşıyorum. Burada sadece oto elektrikçisi var. Erzincan Merkezde ise sadece Kanuni servisi var. Onlara hayatta vermem motoru.

Motorda ilave olarak alarm var. Alarm çalışıyor şu anda. Onun haricice herşey off durumda. Aküsü sökülmüş gibi. Fikri olan??
    Geçmiş olsun. Çok ilginç olmuş. Umarım kısa sürede çözülür.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Sağolun komutanım. Rezil etti beni. 5 saatim gitti bugün. Özellikle rampasız yerde kamyonete yükleme işi. Üzüldüm. İnşallah arıza büyük değildir.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Evet arkadaşlar, sorun çözüldü. Alarmdan kaynaklanıyormuş sorun. Söküp attık. Sıkıntı kalmadı. Gürol ve Osman abi vasıtasıyla honda servisleriyle görüştük. Bizim motorlara (immobilizerden dolayı) alarm, çakmaklık gibi aksesuar takılmaması gerektiğini belirttiler. İyi akşamlar.
    Komutan1968 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Alize hocam geçmiş olsun. Tam da dün akşam alarmı taktırdım rahat bir uyku çektim derken bugün yola çıkmadan önce sizin başınıza geleni okumak hem içime kurt düşürdü hem sevindim başına gelirse ne yapacağımı biliyorum diye. Alarmı taktırdıktan hemen sonra olmadı sanırım değil mi bu olay? Yani rastgele bir zamanda çıktı ortaya? Ben de alarmı taktırdım sonrasında dikkatimi çeken şu oldu: marşa bastigim anda 'çat' diye çıtırdan bir ses geliyor on taraftan fakat marşı almada, ya da eletronik aksamda bi problem dikkatimi çekmedi. Biraz daha gozlemleyeyim bugün. Onerebileceginiz başka bir alarm sistemi varsa çok sevinirim direk aküye baglanmayan. Çünkü haftanın yarısı avrupa yarısı anadolu yakasindayim anadolu yakasında alarmsiz gözüme uyku girmiyor vallahi

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Alarmın motor kiliti fonksiyonunu kullanmaz bağlatırmazsanız hiç bir problem olmayacaktır,
    zaten bunada gerek yoktur inmobilizer zaten motorun kendisinde var.
    osmanba ve mikail_6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Mikail, motorumdaki alarm önceki sahibinden kalmış. Yeni değil. Ben de kulandım bunu. Ama bu motoru satın alırken servise göstermiştim. Bana alarmı sökün demişlerdi. Ben de bugün yarın diye ileri atıp dururken, dağın başında kalakaldım. Diğer arkadaş olmasaydı ne telefon çekiyordu, ne giden gelen vardı yolda. Yani dikkat etmek lazım bence. Gürol abi (zipperman)sorunumu bu motor hakkında detaylı bilgiye sahip birisine sormuş. Facebook üzerinden gelen yanıtı, benzer durumlarda sizlere de faydası olabilir düşüncesiyle aşağıya aktardım. Buyurun:

Arti ve eksi kablolarini takip edecek bir yerden cikmis olabilir.ilk yarim kontak acinca dahi elektrik eglmiyormu gelmiyormu? Honda tabi motor HIS guvenlik sistemi var bu motorda sanirim
    kontak anahtarinda immibolizer. tum aku akimi oraya giriyor. eger o gumledi ise immoblizer olan bir araca duz kontak yapar isen beyin gitme olasiligi cok yüksektir. depoyu sökecek, akuden anahtara giden akimi bulacak ve test edecek multimetre ile. akim var ise anahtardan sonra akim yok ise zaten anahtar akimi durduruyor demektir. kendi modelinde bir honda shadow bulacak dost tabiki ve gobekleri değiştirecek ve deneyecek calisir ise yeni his ve anahtar seti birde yedek anahtar ile denesin. kirmizi olan bunlari yapmadan evvel anahtarda gitmis olabilir. umarim masker key duruyordur. alarm yan sanayi ise HIS bozmus olabilir sokup atmaya gerek yok alarmin icinde sigorta var soksun sigortasini devre disi kalir yine calismiyor ise hayirli olsun icinde immoblizer olan hic bir motora xenon yada alarm yada cakmak sarji baglamamak lazim

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bende de tamamı orjinal olmak üzere, elcikleri, ayak pegleri, manetleri aynaları ve orjinal egzozu var.
    İsteyene uygun fiyattan verebilirim.
    Bahsettiğim ürünlere Shadow VT750 için.
    Black Widow'a, spirit'e uyar mı bilmem...
    Hocam orjinal ayak peglerinin yerine nasıl bir şey taktınız?

Motorla uzun bir geziye çıkmayı planlıyorum şu anda aksesuarlarını hazırlamaya çalışıyorum. Ayak peglerini değiştirme konusunda kararsızım biraz.
    mikail_6 bunu beğendi.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    Elektrik tesisatına herhangi bir gerekçe ile müdahale edilmesinin zararlarını görüyorsunuz..Xenon far,alarm,müzik çalar,led,çakmak,iridyum,platin buji ,ilave park ve diğer aydınlatmalar gibi işlerden uzak durun..her ne amaçla olursa olsun Asla ve asla aküden direk akım çektirmeyin.
    kullandığınız motor bu tarz ilaveleri karşılaması için komple elektirk tesisatını sıyırmanız,immobilizeri iptal etmeniz,şarj yapısını değiştirmeniz,vs vs bir çok değişiklik gerekir.
    yapacağınız aksesuarlar tamamen görsel olmalı.teknik yapısına mekaniğine dokunmayın..Çok gereksiz zaman ve mekanda üzülürsünüz..
    vesselam..
    nadrov bunu beğendi.

gimlilotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Değerli arkadaşlar, 2 gündür nette gezmediğim yer kalmadı, tam ölçülerine uygun olarak Bridgestone marka lastik buldum. Motorum 2008 model, ancak lastiklerden birinci set için satan arkadaş tubeless ama iç lastikle kullanılabilir dedi. İkinci sıradaki set biraz daha pahalı ancak onun için bir yorumda bulunamadı bilmediğini söyleyerek. Lütfen bu lastik setlerinden hangisinin benim için uygun olduğunu söyleyebilirmisiniz. Eğer ikisi de uygun değilse hangi markaya en fazla kaç lira vermeliyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...

http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=5358
    http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=5348 Bu ilk set 575 lira kdv dahil. (Tubeless ama iç lastikle kullanılır dendi???)

http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=5338
    http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=5328 Bu ikinci set 700 lira kdv dahil. (Hiç bilgi verilmedi)

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı gimlilotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 2008 model, ancak lastiklerden birinci set için satan arkadaş tubeless ama iç lastikle kullanılabilir dedi.
    Selamlar;
    detaya girmeden jant ölçülerine ve fiyatı en uygun olanı tercih edebilirsiniz.İç lastikle kullanılır diyen kişide shadowu bilmiyor herhalde.

gimlilotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Kaldera hocam, ben motorumda o tubeless denilen seti, iç lastiksiz kullanabilirim anlamı çıkartsam yanlış mı olur?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler