Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler o zaman ilk yakıt sarfiyatımız (iki kişi 95 kg + 80 kg) saatte ortalama 110-120 km/s ile 100 km'de 5.5 LT , saate ortalama 130-140 aradabir 155 leri görmek şartıyla ve tapa gaz ; km/s ile 8 lt yakmışım.Ama verilerden çok emin olamıyorum, çünkü ; yakıt deposunun ne zaman fullendiğini daha çözemedik Pompacı yakıtı dolduruyor bir kaç sny sonra yakıt biraz aşağı iniyor,dolduruyor iniyor,bu böyl bayağı gidiyor ilk ölçüm ile 2. ölçüm arasında fulleme noktasında hata yapmış olabiliriz
    hocam hayırlı olsun. kazasız belasız kullanman dileğiyle. aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. sarfiyatı hesapladığımda 6 litreyi buluyor, kimi zaman geçiyor ama bir türlü anlayamadım fulledim mi fullemedim mi... etkileşimde kalalım kafa yoralım şu mevzuyu çözelim içimiz rahat etsin yahu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hayırlı olsun. kazasız belasız kullanman dileğiyle. aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. sarfiyatı hesapladığımda 6 litreyi buluyor, kimi zaman geçiyor ama bir türlü anlayamadım fulledim mi fullemedim mi... etkileşimde kalalım kafa yoralım şu mevzuyu çözelim içimiz rahat etsin yahu...
    Muhtemelen tecrübeli kullanıcılar tatmin edici bir yorum yapacaklardır,acemilik başa bela
    mikail_6 bunu beğendi.
    Bir gün mutlaka ...

gimlilotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Arkadaşlar bu ikisinden hangisini sipariş etmeliyim...Motorum 2008 model

http://www.cruisercustomizing.com/co...0/part/BLV1913

http://www.cruisercustomizing.com/co...m/part/BLV1911

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı gimlilotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Ozan verdiğin sitede tipi bana daha çok hitap eden aşağıdaki modeli buldum. Sence motora uygun mudur?

uyumlu abi ama irtibata geçmek lazım. Tahminim bu egsoz enjeksiyonlu motorlarda kullanabilsin diye gerekli parçalara da sahip. Yani gayet iyi bir egsoz.

Uyumlu abi kontrol ettim uygun

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

İlk verdiğin linkteki 04-07 demiş ama merak etme abi. 2008'in ikinci yarısından sonra Shadow Aero'lar enjeksiyonlu çıktı TR'de. Ama Amerika'da 2008 başından itibaren enjeksiyonlu çıktı. Yani bu senin motoruna da uygun bir egsoz. Sesi gayet tok. Eymir gölüne arasıra gelen bi Shadow var tahminim 2005 model bu shadow ama sesi gayet tok çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Benim sarfiyatım 120kg + 85kg + 25kg(aksesuar ve yük ile) saatte 200-220 km/h 10 lt'lere geldi

mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow-750 - 2006
    Arkadaşlar bu ikisinden hangisini sipariş etmeliyim...Motorum 2008 model

http://www.cruisercustomizing.com/co...0/part/BLV1913

Ben linkte gönderdiğin streetrod slashdown modelini kullanıyorum. Ebaydan almıştım ve çok memnunum. Ancak ;
    Cobranın diğer modellerinede bakmanı öneririm. Çünkü bu modelde susturucu bulunmuyor ve streetrod montajı oldukça zor. Bildiğim kadarı ile '' Classic Deluxe Slahscut ve Dragster '' modellerinde susturucu mevcut. ( İstediğin zaman söküp takabiliyorsun. )

Ayrıca ikinci gönderdiğin link Spirit modeline uygun. Aero modellerine bakmalısın. Aero modeline uygun olanlar da 2004 - 2007 ve 2008 sonrası olarak ayrılır . Dikkat etmek lazım. Motorun Enjeksiyonlu ise 2008 sonrası uyumlu olanları tercih etmelisin.

Cobranın yeni modellerinde siyah da bulunuyor. Dikkatini çekebilir ; http://www.ebay.com/itm/Cobra-Streetrod-Exhaust-Slashdown-Black-Fits-Honda-Shadow-750-Aero-08-09-11-12-/330926814862?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item4d0cc6768e&vxp=mtr

Sevgiler,

---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

Benzin konusuna gelince;
    4.5 - 5lt. çıtasını geçemiyorum...
    gimlilotr ve mikail_6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Ben sanırım yurtdışından alamayacağım bu dolardaki artış yüzünden:(
    En ucuz 660 dolar tutuyor artı yüzde 20 vergi zaten tr ile aynı fiyata geliyor sanırım el mecbur hawk double Wall alacağım...eski motorumda vardı seside güzeldi..tipten kaybeder biraz ama yapacak bir şey yok:( Bütün cevap yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..
    Bu arada siyah olan nefis bir şeymiş..vuruldum resmen

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen tecrübeli kullanıcılar tatmin edici bir yorum yapacaklardır,acemilik başa bela
    artık dingin kullanmaya kendime söz verdim, dün hesapladım tekrar 23 kuruşa düşürmüşüm yani 4,9lt/100 kmye tekabul ediyor ki şu anki kullanma şeklimden daha az yaktığından eminim. tekerimiz yere düz bassın da böyle şeylerin hesabını yapmaya değmez aslen içimiz rahat etsin, makinede bir problem olmasın maksat.

Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Arkadaşlar bütün parçaları sipariş verdim ama bir tek yan çanta eksik kaldı, eski motorumda Honda'nın kendi yan çantası vardı ama bulmam mümkün olmadı , üstelik çok da ucuz olduğunu sanmıyorum. Hemen her sitede karşıma çıkan Armode Ar-750 modeli var. Linki altta, çevrenizde kullanan var mıdır, nasıl değerlendirirsiniz. Saygılarımla.

http://www.motosikletparcalari.net/U...TA-pmu993.html

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    O çantaları bir motor üzerinde görmüştüm. Güzel olduklarını söyleyemem. Şu siteye bakabilirsiniz. http://www.hudsonderi.com/catinfo.asp?src=heybe&Submit=Ara&cid=&brw=0 Ama bence kendiniz görüp öyle karar vermenizde fayda var.
    gimlilotr bunu beğendi.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Arkadaşlar bütün parçaları sipariş verdim ama bir tek yan çanta eksik kaldı, eski motorumda Honda'nın kendi yan çantası vardı ama bulmam mümkün olmadı , üstelik çok da ucuz olduğunu sanmıyorum. Hemen her sitede karşıma çıkan Armode Ar-750 modeli var. Linki altta, çevrenizde kullanan var mıdır, nasıl değerlendirirsiniz. Saygılarımla.

http://www.motosikletparcalari.net/U...TA-pmu993.html

buradan inceleyebilirsiniz,geçmişte kullandım,o paraya çok iyi diyebilirim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2336105

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Selam dostlar,
    benim motorda bir iki gündür antifriz kokusu vardı. bugün baktım fanın üzerinde bir iki damla antfiriz gelmiş. konrtol ettim fan açıyor. soğutma sisteminde sorun yok. Kadıköy Hasanpaşa da Niyazi ustaya gösterdim. Radyatör önüne taktığımız krom ızgara yüzünden yeterli soğutma olmadığından radyatör kapağından sistem sıvı atıyor dedi. Çare olarak krom ızgarayı çıkarmamı söyledi.
    Sizin başınıza böyle birşey geldi mi? Ne yapacağız?

satlık shadow var 13500 e 46 bin km 2005

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar,
    benim motorda bir iki gündür antifriz kokusu vardı. bugün baktım fanın üzerinde bir iki damla antfiriz gelmiş. konrtol ettim fan açıyor. soğutma sisteminde sorun yok. Kadıköy Hasanpaşa da Niyazi ustaya gösterdim. Radyatör önüne taktığımız krom ızgara yüzünden yeterli soğutma olmadığından radyatör kapağından sistem sıvı atıyor dedi. Çare olarak krom ızgarayı çıkarmamı söyledi.
    selamlar;
    radyatörden sıvı taşırması iki nedenle olur.
    1-motor hararet yapıp silindir kapak contasını yakmıştır.radyatördeki suyu sürekli genleşme kabına gönderir. suyun rengi zaten çamura dönüşmüştür.
    2-radyatör kapağı sızdırmazlık özelliğini kaybetmiştir.kapak değiştirilir veya kapak içi contası onarılır değiştirilir.
    alttaki genleşme su kabı tam işaret çizgisinde olmalı. aşırı doldurulmuş olmamalı. radyatör görevi icabı bu kaba su gönderir ve alır.aşırı dolu olursa basınçtan dolayı en zayıf yerden suyu dışarı atmak isteyecektir.
    ustanızın ifade ettiği gibi radyatör muhafazasının burada önemi yoktur..fan bunun için konulmuştur zaten..
    vesselam..
    gimlilotr bunu beğendi.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar,
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar;
    radyatörden sıvı taşırması iki nedenle olur.
    1-motor hararet yapıp silindir kapak contasını yakmıştır.radyatördeki suyu sürekli genleşme kabına gönderir. suyun rengi zaten çamura dönüşmüştür.
    2-radyatör kapağı sızdırmazlık özelliğini kaybetmiştir.kapak değiştirilir veya kapak içi contası onarılır değiştirilir.
    alttaki genleşme su kabı tam işaret çizgisinde olmalı. aşırı doldurulmuş olmamalı. radyatör görevi icabı bu kaba su gönderir ve alır.aşırı dolu olursa basınçtan dolayı en zayıf yerden suyu dışarı atmak isteyecektir.
    ustanızın ifade ettiği gibi radyatör muhafazasının burada önemi yoktur..fan bunun için konulmuştur zaten..
    vesselam..
    İlker Kaldera işi biliyor.
    Bu niyazi usta kimdir bilmiyorum ancak stad ın karşısında Ali Esengül var,Honda yetkili servisidir,bende zamanında ona giderdim.
    Şimdi hondam olsa yine ona giderim..
    gimlilotr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Bütün parçalarım vs geldi.. Sanırım bu hafta sonu hepsi takılacak Almayı düşünen arkadaşlar varsa fiyat karşılaştırması olması amacıyla aldığım ürünlerin fiyatlarını yazıyorum. Forum kurallarını tam bilmediğim için satıcı ismi vermiyorum. Ankarada lastik ve egzosu takması için bora hondaya gideceğim diğerlerini sanırım kendim ve ozan da gelirse onunla beraber halledebilirim.

Çanta hariç bütün aksesuarlar Highway Hawk
    Sis Far çift
    Sis Far bağlantı
    Plaka vidası (Kartal )
    Hidrolik kapak
    Heybe demiri
    Radyatör koruyucu kapak
    subap kapakları
    Amblem 2 adet büyük
    Double Wall egzos

Bunlar için 2200 peşin ödedim.

Bridgestone exedra max uygun ölçülerde 545 lira ödedim

Yan çanta ise armode ar-750 165 lira ödedim.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    hayırlı olsun, resim bekleriz...

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Black widow beni şaşırtmaya devam ediyor ilk günlerdeki acemilik gitti artık,trafikte koca motor bisiklet gibi geliyor artık.Yakıt tüketimi 100 km/sn 4.77 lt olarak ölçmüştüm (şehir için), dün tekrar depoyu fulledim 100 km/sn 4.44 LT yakmış.Muhteşem suzuki sv 650 den sonra ilaç gibi geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Bridgestone exedra max uygun ölçülerde 545 lira ödedim
    Bu arada benim lastik ölçülerim 110/80/19 ve 160/80/15 bridgestone türkiye dist. bu lastik için 650 tl istedi. 545 tl ye nerden aldın acaba.(bridgestone da ön için 100/90/19 vardı)
    Bir gün mutlaka ...

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    gimlilotr, ben armode'nin o modelini kullanıyorum çok memnunum...

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Zincir bakımı için bakım sehpası arıyorum ama öyle ele avuca gelir bir şey bulamadım.Bu motorun arka tekerini yerden kesecek bir araç lazım,fikri olan var mı ?

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    şu linkte (umarım sayfaya girebilirsiniz) chopper motorlar için sehpa imalatı yapıldığı söylenmiş. resmi de var.

https://www.facebook.com/groups/129445443897359/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler