Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cb125f
    eline sağlık kardeşim bundan daha güzel yorum ve bilgi görmedim shadow'la alakalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Herkese merhaba,

2007 model 48.000 KM'de nihayet bir shadow 750c sahibi oldum ve aranıza katıldım.
    49.000 oldum hemen :D

Forum epey kalabalık. Geri dönüp okudum biraz. Çok faydalı bilgiler var, herkesin emeğine sağlık.

50.000 KM'de bakıma sokacağım motoru.

4 adet X22EPR - U9 (DENSO) buji sipariş ettim.
    Motül 10-40 7100 motor yağı alıyorum.

Yağ ve hava filtresi konusunda desteğinize ihtiyacım var motorun kıdemlilerinden. Bir de ön balata iyice bitmiş, balata önerisi olan varsa kabülümdür.

Herkese tekrar selamlar.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı defakto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

2007 model 48.000 KM'de nihayet bir shadow 750c sahibi oldum ve aranıza katıldım.

Forum epey kalabalık. Geri dönüp okudum biraz. Çok faydalı bilgiler var, herkesin emeğine sağlık.

Yağ ve hava filtresi konusunda desteğinize ihtiyacım var motorun kıdemlilerinden. Bir de ön balata iyice bitmiş, balata önerisi olan varsa kabülümdür.

Herkese tekrar selamlar.
    motul 7100 almanıza gerek yok, 5100 10-40 idealdir,7100 için fazla para vermeyin.

balatalarda ebc marka standart,orjinal balatalar çok pahalı.Tavsiyem ön-arka balataları bu tip durumlarda komple değiştirmenizdir,daha sağlıklı frenleme sağlarsınız.

filitrede hiflo marka güzeldir.her yağ değişimindede yağ filitrenizi değiştirin.

bujilerde ngk da tercih edebilirsiniz ilerde.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Herkese merhaba,

Herkese tekrar selamlar.
    Merhabalar Defakto Bey,

Yeni motosikletiniz hayırlı ve uğurlu olsun...

Denso tercihi iyi bir seçim. Japon üretimi olup kalitelidir. Piyasada NGK'nın bolca sahtesi mevcut. Yetkili servis dışı NGK buji almak kumar oynamakla eşdeğer.

Motul 7100 serisi çok iyi bir yağdır. Yağ işi biraz bütçe ile alakalı. Bilindik markaların yarı sentetik yağlarının hepsi kaliteli.
    Motul dışında Likuli Mikuli (Liqui Moly), Motorex, Castrol Power1 öneririm.

Hava filtresi için Hiflo çok kalitelidir, iyidir. Ayrıca KHAN marka yerli üretim olmasına rağmen kalitesi ve fiyatı ile cüzdan dostudur. Malum orijinal filtreler çok pahalı.

Fren balatası konusunda EBC iyidir. Çok iyidir. Bütçeye uygun 196 kodlu beğendiğin bir balatayı alabilirsin. Önerim: FA196 veya SFA196...

Motosikleti
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Defakto Bey,

Yeni motosikletiniz hayırlı ve uğurlu olsun...

Denso tercihi iyi bir seçim. Japon üretimi olup kalitelidir. Piyasada NGK'nın bolca sahtesi mevcut. Yetkili servis dışı NGK buji almak kumar oynamakla eşdeğer.

Motul 7100 serisi çok iyi bir yağdır. Yağ işi biraz bütçe ile alakalı. Bilindik markaların yarı sentetik yağlarının hepsi kaliteli.
    Motul dışında Likuli Mikuli (Liqui Moly), Motorex, Castrol Power1 öneririm.

Hava filtresi için Hiflo çok kalitelidir, iyidir. Ayrıca KHAN marka yerli üretim olmasına rağmen kalitesi ve fiyatı ile cüzdan dostudur. Malum orijinal filtreler çok pahalı.

Fren balatası konusunda EBC iyidir. Çok iyidir. Bütçeye uygun 196 kodlu beğendiğin bir balatayı alabilirsin. Önerim: FA196 veya SFA196...
    yağlar konusunda benim düşüncem castrol iyi bir yağ değil.Çok üst seviye yağ tecrübe etmek isteniyorsa kendi motorumda daha önce kullandığım emi marka yarı sentetik yağı şiddetle tavsiye ederim.Kullandığım yağlar arasında açık ara en iyi yağ emi marka yağ oldu.
    Motulda ise 7100 modelinin tercih edilmesine şaşırıyorum zira bu yap modeli yüksek devirli motorlar için ideal.5100 modeli ise en uygun yağ modeli motul markada ve 7100 yağ fiyatına göre daha makul.Zaten 5-6 bin devir çeviren bir motor shadow,7100 modelinin bir zararı yok ama 5100 ile aradaki farkı fren balatasına ayırma gibi bir avantaj olurdu şahsen böylesi bir bakıma girseydim.

bujilerde ise her markanın sahtesi var.Tek bir markada takılı kalmayalım.ebc markasının dahi sahteleri pi,yasada mevcut dolayısyla distribitörden almak gerekiyor bu tür parçaları.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağlar konusunda benim düşüncem castrol iyi bir yağ değil.Çok üst seviye yağ tecrübe etmek isteniyorsa kendi motorumda daha önce kullandığım emi marka yarı sentetik yağı şiddetle tavsiye ederim.Kullandığım yağlar arasında açık ara en iyi yağ emi marka yağ oldu.
    Motulda ise 7100 modelinin tercih edilmesine şaşırıyorum zira bu yap modeli yüksek devirli motorlar için ideal.5100 modeli ise en uygun yağ modeli motul markada ve 7100 yağ fiyatına göre daha makul.Zaten 5-6 bin devir çeviren bir motor shadow,7100 modelinin bir zararı yok ama 5100 ile aradaki farkı fren balatasına ayırma gibi bir avantaj olurdu şahsen böylesi bir bakıma girseydim.

bujilerde ise her markanın sahtesi var.Tek bir markada takılı kalmayalım.ebc markasının dahi sahteleri pi,yasada mevcut dolayısyla distribitörden almak gerekiyor bu tür parçaları.
    Şüphesiz. Burada bahsettiğim sorun yaşamadan kullanılabilecek markalar arasındadır Castrol. Hebele hübele marka yerine Castrol gene de bütçeye göre tercih edilebilir bir yağdır. Ne güldürür ne öldürür...

Herşeyin sahtesi var buna da katılıyorum. DID zincir gibi NGK'da gereğinden fazla popüler olduğu için neredeyse orijinalini bulmak sorun. Denso bu konuda daha güvenli geliyor.

Amerikan forumlarında düşük devirli cruiser makineler için ağır hizmet dizel yağlarını öneren ve kullananların çok olduğunu ayrıca memnun kaldıklarını okuyorum. Özellikle Shell Rotella için... Yorumunuz var mı?

Motosikleti
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şüphesiz. Burada bahsettiğim sorun yaşamadan kullanılabilecek markalar arasındadır Castrol. Hebele hübele marka yerine Castrol gene de bütçeye göre tercih edilebilir bir yağdır. Ne güldürür ne öldürür...

Herşeyin sahtesi var buna da katılıyorum. DID zincir gibi NGK'da gereğinden fazla popüler olduğu için neredeyse orijinalini bulmak sorun. Denso bu konuda daha güvenli geliyor.

Amerikan forumlarında düşük devirli cruiser makineler için ağır hizmet dizel yağlarını öneren ve kullananların çok olduğunu ayrıca memnun kaldıklarını okuyorum. Özellikle Shell Rotella için... Yorumunuz var mı?
    yağlar konusunda abd de satılan yağlar ile ülkemizde satılan yağlar aynı kalite olmuyor ne yazıkki zira yağların asıl temel hammadesi olan petrol kalitesi direkt yağların özelliğine etki ediyor.Misal italyan emi markası ürünlerini libya ve deniz bölgelerinden çıkardığı petrollerinden üretiyor.Kalite bakımından motul ile bile kıyaslamam.Yarı sentetik yağları şahane ve bu yaz aylarında 15-50 emi yağları 10 numara geliyor cruiser makinelere.Titreşimi bir nebze düşürdüğü gibi motor sesinide ciddi şekilde kesiyor.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Yönlendirmeniz için teşekkürler Ülkerhan Bey. Ufak ufak satın alıyorum bakım malzemelerini, bakım zamanında sorun yaşamam umarım.

Konuya yanıt veren diğer arkadaşlara da teşekkür ederim. Balata ön arka değiştirmek daha iyi olacak gibi.

İzmir’de usta önerisi olan varsa sevinirim.

Motosikleti
    Yönlendirmeniz için teşekkürler Ülkerhan Bey. Ufak ufak satın alıyorum bakım malzemelerini, bakım zamanında sorun yaşamam umarım.

Konuya yanıt veren diğer arkadaşlara da teşekkür ederim. Balata ön arka değiştirmek daha iyi olacak gibi.

İzmir’de usta önerisi olan varsa sevinirim.
    motomania iyidir.youtubeda sayfasıda var iletişime geçebilirsiniz.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Herkes yeniden merhaba. Önceki yanıtlar için öncelikle teşekkür ederim.

Haziran ayından beridir yaz kış sürmeye devam ediyorum. Ancak ufak bir devrilme sonucu arka sol sinyalimi kırmış bulunmaktayım.
    Orijinalini arıyorum ancak serviste ücreti çok yüksek. Çinler de çok uygun fiyatlı denemez. Ayrıca çifti değiştirmek gerekecek çünkü bariz fark var aralarında.

Orijinale en yakın Çin ya da çıkta/ uygun sinyal nereden bulabilirim?

Motosikleti
    Herkes yeniden merhaba. Önceki yanıtlar için öncelikle teşekkür ederim.

Haziran ayından beridir yaz kış sürmeye devam ediyorum. Ancak ufak bir devrilme sonucu arka sol sinyalimi kırmış bulunmaktayım.
    Orijinalini arıyorum ancak serviste ücreti çok yüksek. Çinler de çok uygun fiyatlı denemez. Ayrıca çifti değiştirmek gerekecek çünkü bariz fark var aralarında.

Orijinale en yakın Çin ya da çıkta/ uygun sinyal nereden bulabilirim?
    Bu tip durumlarda orjinalite üzerinden giderseniz çok para harcarsınız.letgo,sahibinden gibi yerlerde çıkma parça bulmanız mümkün ancak tavsiyem uygun tipde yan sanayi sinyallerle değiştirmenizdir.sıfır ürünleri ucuz,led olanlardanda takabilirsiniz,ben şahsen o şekilde ilerlerdim.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Merhabalar. Olurda Honda Shadow 750’nizin arka tekeri patlarsa düşündüğünüz kadar sök-tak işi yorucu deyil. Peki ne yapmalıyız. (Tecrübeyle sabit,geçen hafta arka lastiğim patladı)

1-Mümkünse lastiğe saplanan nesneyi çıkartmayın.
    2-Diyelim çıkarmak gerekti,lastiğin yan tarafına (lastik yanağına) nesnenin olduğu yere paralel bir işaret koyun.
    3-Herhangi bir lastikciye gidip şabirelin patlak kısmını sadece dışarı çıkarıp yamalayıp geri yerine koydurun.
    4-Havayı vurup yola devam.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Herkese merhabalar,
    Yaklaşık 5000 km lik bir shadow 750 kullanıcısı olarak ben de bir ses edeyim dedim, buralar çokta sessiz kalmamış olsun

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Tekrar merhabalar,
    İstanbul içi önerebileceğiniz işinin ehli usta / servis tavsiyelerinize açığım.

Shadow spirit hakkında ne düşünüyorsunuz enjeksiyonlu olması filan

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Şahane motosiklet. Enjeksiyon o motorda sizi korkutmasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler