Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ürün şimdi kargolanmış mı takip numarası vermişler fakat ptt kargoda bişey gözükmüyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    beyler benim 1 hafta önce sipariş ettiğim motorum gelmedi daha :/

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ürün şimdi kargolanmış mı takip numarası vermişler fakat ptt kargoda bişey gözükmüyor

http://i44.tinypic.com/1zlt3dj.png
    Türkiye sınırları içine girince gözüküyo çağatay yurt dışındaykende farklı bir site vardı maillere bak orda linki olması gerek.

Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler benim 1 hafta önce sipariş ettiğim motorum gelmedi daha :/
    Hayırlı Olsun Cem En yakın zamanda gelir inş. Allah tekerini düz bastırsın kazasız belasız kullan inşallah doğru seçim. ;)
    cemolos bunu beğendi.

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı BozGun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba. foruma yeni katıldım. motosiklet bende 2 yıldan beri var. 2011 kasaları ilk çıktığında koşa koşa aldım. motorun kazası falan yok fakat bir iki yatması var. şimdi arkadaşlar lastiklerden hiç memnun değilim değiştirmek istiyorum. ve motorda 5000 devirden sonra çok rahatsız edici bi ses var. alttan motordan gelen bi ses var. miğferden gelen bi ses var. bu konuda ne önerirsiniz ? lastik konusunda ne önerirsiniz ? ve egzozu da değiştirmek istiyorum varsa değiştiren arkadaşlarım herhangi bir problem çıkardı mı ? değişiklikler var mı ? yardımcı olursanız çok sevinirim..
    apachede zaten direk ilk egzozu değiş sonra lastikleri derim hangi lastiği alırsan al suya ilk girişde milyarlık alsan yine kayarsın 2 teker ve kilosu 200 gibi birşey sonuçta. 1. vitesde giderken debraja basarsam bendende cuvvvvv diye ses geliyo sürekli ama debrajı bırakırsam gidiy ses. galiba balatalarda bir sorun var benim şahsen.
    BozGun bunu beğendi.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beyler acil bir yardım lazım.
    Cumartesi arka lastiği değiştirttim. Eve yakın bir yere. Mesafe kısa olduğundan o gün farketmedim.
    Ama bugun uzun yola çıkınca farkettim. Arkadan ses geliyor.
    Yolda, belli bir hızın üstünde (30 üzeri) debriyaja basınca da aynı ses var. Motorla alakası yok diyebiliriz. Fiti fiti sürtünme sesi.

İzleyip yorum yapabilecek bir arkadaş var mı?

http://www.youtube.com/watch?v=z0XY67vZBfk
    Zincirin gevşekliğinden yapabilir genelde ön dişliye doğru üstte ve altta bir parça var zincir yemesin diye oraya sürtüyo olabilir ayrıca zincir muhafazasına bi göz at bence.
    zerzura ve sbr bunu beğendiler.

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye sınırları içine girince gözüküyo çağatay yurt dışındaykende farklı bir site vardı maillere bak orda linki olması gerek.

Hayırlı Olsun Cem En yakın zamanda gelir inş. Allah tekerini düz bastırsın kazasız belasız kullan inşallah doğru seçim. ;)
    abi maille gelmemiş fakat china post air mail website yazan yere tıklayınca çince çıkıyor onun yanındakine tıklayıncada ptt kargo çıkıyor çözemedim bir türlü

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Honda spacy motorum vardı ihtiyaçlar doğrultusunda satmak durumunda kaldım. İlerleyen aylarda tvs apache almak istiyorum.
    Yeni kasanın bir önceki kasaya göre + ları ve - leri nelerdir? forumlarda aradım fakat bir türlü net bilgilere ulaşamadım. Sizler bu motoru kullandığınız için en doğru bilgiyi sizin vereceğinizi düşündüm.
    Ayrıca Yeni kasa ile eski kasa arasında yaklaşık 1000tl kadar fiyat farkı var. Bu fiyat farkına değermi sizce?
    Görünüş olarak yeni kasa daha çekici olduğu aşikâr fakat gerçekten bi fiyat farkına değecek ne var 2si arasında. Onu öğrenmek istiyorum çünkü ciddi olarak bu motorla ilgileniyorum.
    Bu konuda bigli tecrübe ve görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olacağım. iyi forumlar arkdaşlar!! ^_^
    Tekrar merhaba arkadaşlar. Böyle bir mesaj bırakmıştım sizlere ama cevap alamadım.
    Ayrıca resimde görüldüğü gibi TVS nin eksoz çürümüş. 2kişiden böyle şikayet duydum. Eksozları çürümüş ikisininde bu şekilde.
    Sizin forumda aradım taradım böyle bir sorunu olanı göremedim.
    Varmı aranızda böyle sorun yaşayan?
    Ayrıca böyle bir eksoz çürümesi sonucunda garanti kapsamında eksoz değiştirilirmi? Yoksa ihale bizemi kalır?

İlerleyen zamanda Tvs almayı düşünüyorum o yüzden bu kadar çok soru soruyorum. Umarum sıkıcı olmamışımdır. >_<
    iyi forumlar arkadaşlar.

alarmı şimdi aldım bakalım ne zaman gelecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Tekrar merhaba arkadaşlar. Böyle bir mesaj bırakmıştım sizlere ama cevap alamadım.
    Ayrıca resimde görüldüğü gibi TVS nin eksoz çürümüş. 2kişiden böyle şikayet duydum. Eksozları çürümüş ikisininde bu şekilde.
    Ayrıca böyle bir eksoz çürümesi sonucunda garanti kapsamında eksoz değiştirilirmi? Yoksa ihale bizemi kalır?

İlerleyen zamanda Tvs almayı düşünüyorum o yüzden bu kadar çok soru soruyorum. Umarum sıkıcı olmamışımdır. >_<
    iyi forumlar arkadaşlar.
    http://u1309.hizliresim.com/1f/s/sz1pp.jpg

yağmur altında günlerce kalırsa her motor aynı şekilde olur ara sıra söküp boyamak gerekir

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

iyi forumlar arkadaşlar.
    http://u1309.hizliresim.com/1f/s/sz1pp.jpg
    mesajın gözden kaçmış anlaşılan. şimdi sana cevap vereyim.. mekanik olarak yeni kasa ile eski kasa arasında bi fark yok.. arka lastik-jant ölçüsü ve jikle yeri harici farklılık bulunmuyor. tabiiki o görselliği saymazsak.. forumda bazı arkadaşlar yeni kasalara aşık olup satın aldı.. kimileride eski kasa ile aynı ise neden okadar para vereyim diye düşündü.. yeni kasaları fuara getirmeden önce isotları kaç kez aradım sordum, yeni kasalar 160lık olarakmı gelecek diye.. her seferınde bana evet dediler 160lık motorlar hazır su anda fuardalar dediler.. bende motoru satılıga çıkardım, fiyatı hiç önemli değildi direkt olarak alacaktım ama fuara gittiğimde hüsranla karşılaştım..hepsi 150likti. ve aynı performansa o kadar para vermenin çokta mantıklı olmayacağını düşündüm ve almadım. ama şu anda motorsuz kalsam yeni kasasını alırım

çağatayın dediği gibi egzoz paslanması motora bakmanla alakalıdır.. benim motorum 10000km civarında iken egzozda en ufak bi pas yoktu.. boluya gittik. bolu dağında kar vardı, yerleri tuzlamışlardı..ertesi gün egzoz komple pas içindeydi..çok beklemeden egzozu söküp zımparalayıp boyadık. şuanda 18000km civarındayım. kar ve tuz görmedim en ufak bır pas yok.egzoz paslanınca garantiden değiştirmezler.ihale sana kalır kafana takılan başka birşey varsa sorabilirsin.
    ERROR88, mesmeyut ve M.balibey bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar benim bu motosikletin gözlerinden bir tanesi daha sönük yanıyor önce patlamış sandım ama yakından bakınca ışık var fakat zayıf bir ışık
    kaşlarda sıkıntı yok sadece gözlerden biri daha sönük yanıyor garantiden değişir mi?
    İşçilik maliyeti diye 50 krş olan lambaya yok şunun işçiliği yok bunun bilmem neresi deyip te servis fiyatı şişirir mi?
    Eğer benim yapabileceğim bir şey varsa da önerilerinizi bekliyorum

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajın gözden kaçmış anlaşılan. şimdi sana cevap vereyim.. mekanik olarak yeni kasa ile eski kasa arasında bi fark yok.. arka lastik-jant ölçüsü ve jikle yeri harici farklılık bulunmuyor. tabiiki o görselliği saymazsak.. forumda bazı arkadaşlar yeni kasalara aşık olup satın aldı.. kimileride eski kasa ile aynı ise neden okadar para vereyim diye düşündü.. yeni kasaları fuara getirmeden önce isotları kaç kez aradım sordum, yeni kasalar 160lık olarakmı gelecek diye.. her seferınde bana evet dediler 160lık motorlar hazır su anda fuardalar dediler.. bende motoru satılıga çıkardım, fiyatı hiç önemli değildi direkt olarak alacaktım ama fuara gittiğimde hüsranla karşılaştım..hepsi 150likti. ve aynı performansa o kadar para vermenin çokta mantıklı olmayacağını düşündüm ve almadım. ama şu anda motorsuz kalsam yeni kasasını alırım

çağatayın dediği gibi egzoz paslanması motora bakmanla alakalıdır.. benim motorum 10000km civarında iken egzozda en ufak bi pas yoktu.. boluya gittik. bolu dağında kar vardı, yerleri tuzlamışlardı..ertesi gün egzoz komple pas içindeydi..çok beklemeden egzozu söküp zımparalayıp boyadık. şuanda 18000km civarındayım. kar ve tuz görmedim en ufak bır pas yok.egzoz paslanınca garantiden değiştirmezler.ihale sana kalır kafana takılan başka birşey varsa sorabilirsin.
    Usta eline sağlık. Bilgilendirdiğin için teşekür ederim.
    Geçtiğimiz ay bir motosiklet ilanına denk geldim.
    2012 model 2300km de rtr 150 yi eleman 3000liraya satıyordu. Motorun resimlerde vs hiç bir sorun yok. çizik dahi yok. Almaya niyetlendim ve aradım.
    İlanda sorunsuz diye belirtmiş. aynen şöyle dedim "ilanda belirttiklerinin haricinde başka bir şey varmı motorda?" dedi ki; "değişen var. Yan yatmadan dolayı çamurluk ve kafa grenajı ve km saati değişti" deyince bende "km orjinalmi?" dedim oda aynen şöyle belirtti.. "KM orjinal. yanlış anlaşılma oluyor hep. Bunların beyin koltuğun altındadır. 100 tane km saati değiştirsen km yine değişmez!" dedi.

Varmıdır bunun doğruluk payı merak ediyorum. Gerçi biraz pimpirikli olduğumdan dolayı hafif kaza geçirmiş diye ve fiyatın düşük olmasından dolayı içimdeki sesi dinledim ve vazgeçtim almaktan. Fakat bilgilendirirseniz mutlu olurum.
    Ayrıca balansör olayı yok diyorlar bu motorda. Cahilliğime bağışlayın bilmediğimden soruyorum. Balansör istendiği zaman motora sonradan eklenebilir bir aletmidir? Öyle ise eklendiğinde fark edermi?
    Ve koltuğun altında ufak bagaj tarzı ruhsat, anahtar, telefon koyacak kadar yer varmı rtr 150 lerde?
    Şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Usta eline sağlık. Bilgilendirdiğin için teşekür ederim.
    Geçtiğimiz ay bir motosiklet ilanına denk geldim.
    2012 model 2300km de rtr 150 yi eleman 3000liraya satıyordu. Motorun resimlerde vs hiç bir sorun yok. çizik dahi yok. Almaya niyetlendim ve aradım.
    İlanda sorunsuz diye belirtmiş. aynen şöyle dedim "ilanda belirttiklerinin haricinde başka bir şey varmı motorda?" dedi ki; "değişen var. Yan yatmadan dolayı çamurluk ve kafa grenajı ve km saati değişti" deyince bende "km orjinalmi?" dedim oda aynen şöyle belirtti.. "KM orjinal. yanlış anlaşılma oluyor hep. Bunların beyin koltuğun altındadır. 100 tane km saati değiştirsen km yine değişmez!" dedi.

Varmıdır bunun doğruluk payı merak ediyorum. Gerçi biraz pimpirikli olduğumdan dolayı hafif kaza geçirmiş diye ve fiyatın düşük olmasından dolayı içimdeki sesi dinledim ve vazgeçtim almaktan. Fakat bilgilendirirseniz mutlu olurum.
    Ayrıca balansör olayı yok diyorlar bu motorda. Cahilliğime bağışlayın bilmediğimden soruyorum. Balansör istendiği zaman motora sonradan eklenebilir bir aletmidir? Öyle ise eklendiğinde fark edermi?
    Ve koltuğun altında ufak bagaj tarzı ruhsat, anahtar, telefon koyacak kadar yer varmı rtr 150 lerde?
    Şimdiden teşekkürler..
    gösterge muhabbeti küllüm yalan..balansör sonradan takılamaz..ruhsat anahtar telefon koyarsın ama bagaj tarzı bir yer değildir ve motor giderken sağdan soldan düşme riski vardır. biryere sabitlemen gerekir.
    mesmeyut bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N

Sabri üst resimde çizdiğim bölgede dün tam emin değilim ilk baktığımda yağ gibi geldi sonra çamura da benzettim.Sonra peçeteyle güzelce sildim.Sabah işe geldim yaklaşık 10 km ev-iş araası herhangi birşey yoktu o bölgede tam subap ayarının yapıldığı yerin altında 2 tane vida varya orası kafama takıldı acaba ne olabilir.Akşam sürat motora bir götüreyim diyorum.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hizliresimyukle.com/image...9/24/YmaL3.jpg

Sabri üst resimde çizdiğim bölgede dün tam emin değilim ilk baktığımda yağ gibi geldi sonra çamura da benzettim.Sonra peçeteyle güzelce sildim.Sabah işe geldim yaklaşık 10 km ev-iş araası herhangi birşey yoktu o bölgede tam subap ayarının yapıldığı yerin altında 2 tane vida varya orası kafama takıldı acaba ne olabilir.Akşam sürat motora bir götüreyim diyorum.
    orda motor saplamalarıyla subapları kapağı var. terleme yapmıştır büyük ihtimalle. çok aşırı bir yağ yoksa göstermene gerek bile yok..hafif yağ üstüne toz yapışmış gibiydi dimi?
    TRANSALP XL700

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Kim demis km degismez diye oyle bi degisiyoki konusturmayin beni km ye sakin aldanma onemli olan o km yi senin okuman elciklerden fren pedalindan vitesten kontak anahtarindan motor daki yag kacagi ve onlenemez olan metalin kararmasindan anlarsin daha bircok yolu var ne 3000 km de motor gordum 15000 yapan daha saglikliydi o ayri herif teker manyagidir 3000 olmadan zincir debriaj fren amortisor masa gereklidir motora
    M.balibey bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    CBF 150
    Teşekkürler sabri usta. Eline sağlık.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    orda motor saplamalarıyla subapları kapağı var. terleme yapmıştır büyük ihtimalle. çok aşırı bir yağ yoksa göstermene gerek bile yok..hafif yağ üstüne toz yapışmış gibiydi dimi?
    Aynen Sabri yağın üstüne çamur gibi iz yapmıştı.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Teşekkürler sabri usta. Eline sağlık.
    rica ederim eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen Sabri yağın üstüne çamur gibi iz yapmıştı.
    sıkıntı olmaz ya çok önemli değil.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    rica ederim eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

sıkıntı olmaz ya çok önemli değil.
    Eyvallah sağolasın...Üstat
    sbr bunu beğendi.

arkadaşlar benim alarm işi kart yüzünden yattı nedense ödeme yapılamadı anladığım kadarıyla başka bir karttan çekeyim diyorum fakat sipariş iptal oldumu emin olamadım dili kuvvetli olan biri bana açıklayabilir mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler