Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba dostlar, ufak bir uyarı yapmak istiyorum. yedek parça alırken sakın ha http://www.sahinmotorsiklet.com/ adresinden alış veriş yapmayın. internet sitelerinde mesafeli satış sözleşmesi bulunmadığı gibi işleri güçleri dolandırıcılık. parasını havaleyle peşin olarak ödediğim far ve far grenajı için beni günlerce oyaladılar, sonuç olarak tüketici hakları derneğine gittim ve bilgi aldım. firmaya ptt yoluyla iadeli tahütlü ihtar çektim daha sonra tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi genel müdürlüğüne, sitelerinde mesafeli satış sözleşmeleri olmadığına dair şikayette bulundum. ( nedendir bilmiyorum şu anda internet siteleri açılmıyor) ama yusuflamış olmalılar ki ihtarname çektiğim günün ertesi kargom yola çıkarılmış.

şimdi esas konuya ve dikkat edilmesi gereken hususa dokunayım.
    kargoyu aldım birde ne göreyim, benim alışveriş yaptığım firma istanbulda bulunan şahin motorsiklet (motosiklet yazmayı bilmeyen garip bir firma işte ama kargoyu gönderen firma gaziantep te bulunan onur motosiklet faturayı kesende ayhan motosiklet. benim ödediğim ücret 110tl fatura bedeli 100 tl.
    şahin motorsiklete bulaşmadan önce onur motor la zaten görüşmüştüm fakat tek satış yapmadıklarını toptan satış yaptıklarını söylemişlerdi. ama ne gariptirki dönüp dolaşıp alışverişi onlardan yapmış oldum. vergi karçımanın değişik bir yolu olsa gerek.
    Neyse gönderilen far grenajında 2 tane büyük çizik vardı. parçaları kargoda açıp kontrol ettirdiğim için tutanak tutturdum ve onur motoru geri aradım.
    parçanın çizik olduğunu ve değiştirmelerini istediğimi söyledim. ilk önce kıvırmaya çalışarak parçayı şahin motora sattıklarını beni tanımadıklarını söylediler. öyleyse faturayı neden benim adıma kestiklerini ve kargoyu neden bana yolladıkları sordum. bu sorunun ardından gönderin değiştirelim dediler ama kargo ücretlerini benim karşılamam gerektiğini söylediler. e güzel kardeşim alırken 12 lira zaten ödedim, geri gönder tekrar al +24 ira daha ödersem 36 lira ödemiş olurum ki zaten parça 35 lira. o zaman cayma hakkımı kullanıyorum paramı iade edin dedim tabiki kabul etmediler. pazartesi günü ptt havale makbuzumu parçaların faturasını kargo faturasını ve tutturduğum hasarlı kargo tutanağıyla birlikte tekrar tüketici hakları derneğine giderek hakkımı söke söke alacağım.
    DOSTLARIM SİZİ UYARMAK İSTEDİĞİM KONU YUKARIDA BELİRTTİĞİM FİRMALARDAN UZAK DURMANIZDIR HEPİNİZE HAYIRLI GÜNLER.
    zerzura, sertacr8888 ve seyyid47 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı pandominyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dostlar, ufak bir uyarı yapmak istiyorum. yedek parça alırken sakın ha http://www.sahinmotorsiklet.com/ adresinden alış veriş yapmayın. internet sitelerinde mesafeli satış sözleşmesi bulunmadığı gibi işleri güçleri dolandırıcılık. parasını havaleyle peşin olarak ödediğim far ve far grenajı için beni günlerce oyaladılar, sonuç olarak tüketici hakları derneğine gittim ve bilgi aldım. firmaya ptt yoluyla iadeli tahütlü ihtar çektim daha sonra tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi genel müdürlüğüne, sitelerinde mesafeli satış sözleşmeleri olmadığına dair şikayette bulundum. ( nedendir bilmiyorum şu anda internet siteleri açılmıyor) ama yusuflamış olmalılar ki ihtarname çektiğim günün ertesi kargom yola çıkarılmış.

şimdi esas konuya ve dikkat edilmesi gereken hususa dokunayım.
    kargoyu aldım birde ne göreyim, benim alışveriş yaptığım firma istanbulda bulunan şahin motorsiklet (motosiklet yazmayı bilmeyen garip bir firma işte ama kargoyu gönderen firma gaziantep te bulunan onur motosiklet faturayı kesende ayhan motosiklet. benim ödediğim ücret 110tl fatura bedeli 100 tl.
    şahin motorsiklete bulaşmadan önce onur motor la zaten görüşmüştüm fakat tek satış yapmadıklarını toptan satış yaptıklarını söylemişlerdi. ama ne gariptirki dönüp dolaşıp alışverişi onlardan yapmış oldum. vergi karçımanın değişik bir yolu olsa gerek.
    Neyse gönderilen far grenajında 2 tane büyük çizik vardı. parçaları kargoda açıp kontrol ettirdiğim için tutanak tutturdum ve onur motoru geri aradım.
    parçanın çizik olduğunu ve değiştirmelerini istediğimi söyledim. ilk önce kıvırmaya çalışarak parçayı şahin motora sattıklarını beni tanımadıklarını söylediler. öyleyse faturayı neden benim adıma kestiklerini ve kargoyu neden bana yolladıkları sordum. bu sorunun ardından gönderin değiştirelim dediler ama kargo ücretlerini benim karşılamam gerektiğini söylediler. e güzel kardeşim alırken 12 lira zaten ödedim, geri gönder tekrar al +24 ira daha ödersem 36 lira ödemiş olurum ki zaten parça 35 lira. o zaman cayma hakkımı kullanıyorum paramı iade edin dedim tabiki kabul etmediler. pazartesi günü ptt havale makbuzumu parçaların faturasını kargo faturasını ve tutturduğum hasarlı kargo tutanağıyla birlikte tekrar tüketici hakları derneğine giderek hakkımı söke söke alacağım.
    DOSTLARIM SİZİ UYARMAK İSTEDİĞİM KONU YUKARIDA BELİRTTİĞİM FİRMALARDAN UZAK DURMANIZDIR HEPİNİZE HAYIRLI GÜNLER.
    geçmiş olsun. bu konuyu başlık halinde acmanız cok faydalı olacaktır
    # motosikletle.blogspot

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. bu konuyu başlık halinde acmanız cok faydalı olacaktır
    teşekkürler dostum. konuyla ilgili benzer başlıklar açılmış ama yeni bir başlık açıp bu tip firmaları bir başlık altında toplamaya çalışırsak uyarı amaçlı bir karaliste yapabiliriz.

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    şahin motor karadeniz mahallesinde askeriye nin karşısında tıranvay duragının hemen yanı başında celal kara bulut dolandırıcının üçkagıtcının önde gideni alış veriş yapmak bi yana selam verilecek adam deyil malatya pötürgeli memleketini biri bunun kadar küçük düşüremez benim tavsiyem uzak durun
    pandominyum bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar apachenin oturuş pozisyonu olarak biraz eğimli oluyor ve otobana çıkınca başlıyo sırt ağrılarım sizdede oluyomu acaba bide egsozu değiştirince titreşim azalıyormu garantiyi arayıp sorcam çıkarmı çıkmazmı bide ikinci bakım kaç binde oluyo ?

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birgün mahallemde dragstarı yan yatırdım stop ettirdim dengemi kaybettim eşşek yükü gibi yatta sağa birkere dolmabahçede hızımı alamadım piaggio x9 500lükle kaldırımı yalaya yalaya aldım virajı başka hiçbir ufak bir sürtmem bile yok ama hergün atlatıyorum ufak tefek aksiyonlar. aklı selim kullanırsan ve reflekslerine güveniyorsan aldırma başkalarına herkes kendinden sorumlu başkaları yaptı diye sende yapacak değilsin.

Çağatay kardeş peki bu ampul alacaktınız siz biraz turuncu yanıyor falan diyordunuz hani o noldu alıp deneyen olmadımı daha ya. maslak oto sanayide satılıyo ama almadım 30 tl mi neydi %30 daha aydınlatıyomus güya ?
    x9 500 leri bilirim virajınıda hiç sevmem hiç yatamazdım onla her yerin kapalı jantlar ufak ha kaydı ha kayacak diye korkardım ...

İstanbula yine gelemedi parçaları kocaelinde buldum yağımı aldım çantamı dişlimi aldım 14 dişli ile daha çok sevdim motoru 110 ila rahat akıyo bagırmıyor artık yağ olarak 5100 10w40 kullanıyordum.7100 MA2 alıcaktım almışken daha iyisi olsun diye 300v 15w50 aldım yağ konusundaki görüşlerini alıyım gerek yokmuydu yoksa iyimi yapmışım.çantayı 110 liraya dişli 12 lira yağıda 42,5 liraya aldım. vede dişliyi degişmeden önce ön dişliden tıkırdı geliyordu degişimden sonra ses gitti hatalıydı galiba benim ön dişli
    Dişli , çanta ,yağ resimlerini paylaşıyım...

M.balibey bunu beğendi.
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x9 500 leri bilirim virajınıda hiç sevmem hiç yatamazdım onla her yerin kapalı jantlar ufak ha kaydı ha kayacak diye korkardım ...

İstanbula yine gelemedi parçaları kocaelinde buldum yağımı aldım çantamı dişlimi aldım 14 dişli ile daha çok sevdim motoru 110 ila rahat akıyo bagırmıyor artık yağ olarak 5100 10w40 kullanıyordum.7100 MA2 alıcaktım almışken daha iyisi olsun diye 300v 15w50 aldım yağ konusundaki görüşlerini alıyım gerek yokmuydu yoksa iyimi yapmışım.çantayı 110 liraya dişli 12 lira yağıda 42,5 liraya aldım. vede dişliyi degişmeden önce ön dişliden tıkırdı geliyordu degişimden sonra ses gitti hatalıydı galiba benim ön dişli
    Dişli , çanta ,yağ resimlerini paylaşıyım...
    http://imageshack.us/a/img194/1051/f518.jpg
    http://imageshack.us/a/img28/5863/czoz.jpg
    http://imageshack.us/a/img543/5410/4h4g.jpg
    http://imageshack.us/a/img69/1308/4lbk.jpg
    kardeş hayırlı olsun çanta hangi marka

Motosikleti
    saolasın çanta arwic evde duruyor taşıma demiri gelene kadar beklicem takıyım görüşlerimi yazarım ama güzele benziyor
    şimdi okuyordumda forumlarda şu aldıgım 300v yağ yarış yağı az km ömrü flan var diyor öylemidir ki ?

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı kuroscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahin motor karadeniz mahallesinde askeriye nin karşısında tıranvay duragının hemen yanı başında celal kara bulut dolandırıcının üçkagıtcının önde gideni alış veriş yapmak bi yana selam verilecek adam deyil malatya pötürgeli memleketini biri bunun kadar küçük düşüremez benim tavsiyem uzak durun
    s
    Hatırladım o adamı esmer uzun bpylu birisi bende çin malı asya varken koltuk falan almıştım baya oyalamıştı beni sonunda taktırmıştım vay adi herif zaten motorun m sinden anlamıyordu.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Arkadaşlar merhaba benim motorum Tvs Apache 2011 egsoz contası daha önce ilk aldığım zamanlar yamulmuş ses yapıyordu servisim uzak olduğundan yakındaki motorcuya götürdüm sağolsun bir tane conta ayarladı orjinal aynısı değil dedi idare eder neyse 2 seneye yakın bir sıkıntı yapmadı geçen gün baktım ses başladı yine çat çat diye belli contadan olduğu tekrar aynı yere götürdüm taktı bi tane conta dedim gidermi gider dedi neyse bugün işe gittim geldim 15 25 km arası yaptım felaket derecede artmış birde baktım boğazdaki alyen civata 2 tane gevşemiş langır lungur oynuyo sıktım eve gelince ama nafile contadan eser kalmadı heralde gevşeyince ya düştü ya eridi bir şeyler oldu yarın pazar öbür gün götürücem tekrar ne yapabilirim nasıl bir conta takabilirim yardımcı olurmusunuz. ?

Motosikleti
    teflon contadan veya içi telli contadan kendin kesebilirsin...
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    ABS liydi birde yani.. ben alışamadım abs ye o motorda önü sıkıyom ikisini birden alıyo titretiyo falan hiç hoşuma gitmedi. en iyisi düz fren sistemi. neyi ne kadar sıkarsam ona göre tepki veriyor daha iyi ya :D

bu arada bugün beylikdüzüne gittim tekay moto ya kask almak için tavsiyem olsun sizede aklında soru işareti olan varsa atsın gitsin ve alsın birtane marushin 888 shivan. ses yalıtımı güzel kafaya oturuşu çok güzel sadece alttan rüzgar alıyor oda boyunluğu zorunlu kılıyor. Malum kış geldi artık. kesinlikle gram buğu yapamyan camı var. Siyah vizör buğuda biraz daha sıkıntılı ama oda çok zor yapıyor az önce denedim bu soğukda.

ve ayrıca arka selenin üstünede ufak file aldım. motorun duruşu bir file ile bu kadarmı değişir arkadaş ya şaka gibi okadar şey aldım millet filede takıldı kaldı

Motosikleti
    hayırlı olsun kaskın inş yere hiç degmez...
    sertacr8888 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer900
    hayırlı olsun kaskın inş yere hiç degmez...
    Amin insallah.. kimseninki degmesin ssagolasin

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Sertac fiyatinida yazsaydin
    sertacr8888 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS liydi birde yani.. ben alışamadım abs ye o motorda önü sıkıyom ikisini birden alıyo titretiyo falan hiç hoşuma gitmedi. en iyisi düz fren sistemi. neyi ne kadar sıkarsam ona göre tepki veriyor daha iyi ya :D

bu arada bugün beylikdüzüne gittim tekay moto ya kask almak için tavsiyem olsun sizede aklında soru işareti olan varsa atsın gitsin ve alsın birtane marushin 888 shivan. ses yalıtımı güzel kafaya oturuşu çok güzel sadece alttan rüzgar alıyor oda boyunluğu zorunlu kılıyor. Malum kış geldi artık. kesinlikle gram buğu yapamyan camı var. Siyah vizör buğuda biraz daha sıkıntılı ama oda çok zor yapıyor az önce denedim bu soğukda.

ve ayrıca arka selenin üstünede ufak file aldım. motorun duruşu bir file ile bu kadarmı değişir arkadaş ya şaka gibi okadar şey aldım millet filede takıldı kaldı

http://smashingtops.com/wp-content/u...istic-flat.jpg
    hayırlı olsun eray abiyi tanırım bende marushin 777 serisini kullanıyorum sharptan 5 yıldız almış.
    eray abiyle görüşüp indirim alabilirdim bi ihtimal bana ulaşsaydın =)
    zaten yapacagını yapar o ama =)
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun eray abiyi tanırım bende marushin 777 serisini kullanıyorum sharptan 5 yıldız almış.
    eray abiyle görüşüp indirim alabilirdim bi ihtimal bana ulaşsaydın =)
    zaten yapacagını yapar o ama =)
    İlgisi yardımı süper biri gerçekten. Fiyat olarak birşey yapmasada kask da diğer aldıgım şeylerde yaptı ve kaska ekstradan daha iyi ve eskimeyen yanaklıklar yerleştridi orjinallerinide yanında verdi ve ekstradan çene altını kapatan rüzgarlık taktı. buda bir güzellik sayılır tabi denemek için bir sürü kask var al at yere diyor. al anahtarınla çiz kaskları diyo denemek için tester kasklar vaar

buda onun ufaklığı !

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sertac fiyatinida yazsaydin
    Ben direk ilanını atayım size detaylarınıda okur herkes böylecene. 700 tl lik kaskmış 350 e aldım siyah vizörüde 100 tl ye aldım normalde tek alım daha pahalı tabi kask ile toplam 450 tl tuttu. 4 baklalı sırtlık ve ufak file de aldım 490 bayıldık aldık herşeyi.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...17074630/detay
    fatih çelikk bunu beğendi.

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar apachenin oturuş pozisyonu olarak biraz eğimli oluyor ve otobana çıkınca başlıyo sırt ağrılarım sizdede oluyomu acaba bide egsozu değiştirince titreşim azalıyormu garantiyi arayıp sorcam çıkarmı çıkmazmı bide ikinci bakım kaç binde oluyo ?
    kaaan egzozu degiştirirsen garantiden çıkar motor yasak egzozu degiştirmek
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda sırt ağrısı oluyor evet. İkinci bakım normalde 2500 km'de.

Bugün 200km'lik yola çıktım depodada 200 km'lik benzin var biraz hızlı gideyim dedim 8bin devir civarında ortalama 100km hızla benzin 130 km'de bitti. 6bin den 8bine çıkınca bu kadar çok farkediyor mu yakıtı? Ufak bi hesap yaparsam normalde 12.5 kuruş yakarken 19 kuruşa çıktı uzun yolda.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Egsozu değiştirince titreşim azalıyomu gerçi beni rahatsız etmiyoda genede 6 binden sonra zırrr yapıyo çıtırdıyo bişeyler ama bilmem valla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler