Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Apacheme çakarlı stop lambası taktım nasıl olmuş. Far kapalıyken frene basıldığında çakarlı far açıkken sürekli yanıp frene basıldığında daha güçlü çakarlı yanıyor.
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apache ye yuvarlak ybr farı takılır mı? Eski kasa olduğundan (analog göstergeli) şık olacaktır. ama kablolar falan ne halde bilemiyorum. var mı deneyen, gören?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

kendi kendime cevap vereyim sitede arama yapmak yeterliymiş.

Alıntı Aspendos8181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img62.imageshack.us/img62/3779/photo0016h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img191.imageshack.us/img191/8283/photo0019qr.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:08 ----------

http://img88.imageshack.us/img88/5613/photo0020o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:22 ----------

http://img139.imageshack.us/img139/5863/photo0022l.jpg
    fatih35 bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache ye yuvarlak ybr farı takılır mı? Eski kasa olduğundan (analog göstergeli) şık olacaktır. ama kablolar falan ne halde bilemiyorum. var mı deneyen, gören?

http://i.imgur.com/2kfbTh8.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

kendi kendime cevap vereyim sitede arama yapmak yeterliymiş.
    2012 ve yeni kasaya olmaz bence karman çorman olur zaten yuvarlak far sevmem 2012 kasaya yeni kasa farı takılırmı acaba

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 ve yeni kasaya olmaz bence karman çorman olur zaten yuvarlak far sevmem 2012 kasaya yeni kasa farı takılırmı acaba
    benimki 2008 model rtr olmayan apache. apache 150 diye biliniyor. motoru beyaz renkli. kasası biraz daha dolgun. ve titriyor. artık piyasası iyice de düştü. elimde kalır gibi. bende şekli şemali ile oynayacağım.
    bakalım bu hafta içi cbf 150 gidonu deneyeceğim. biraz yükselsin diye. ustama götürdüm. o cbf gidonu olmaz hortumlar kablolar yetişmez dedi. 2-3 cm uzama payı olmadığına inanmıyorum. cbf gidonu 20 lira alıp kendim deneyeceğim. gidon olursa, oturma açım düzelecek (boy 183). ayna sıkıntık büyük ölçüde çözülür gibi geliyor. mevcut gidon çok cizik.
    o olursa ybr farı denemesini de yaparım. ybr farı tahminen işçiliğini ben yapabilirsem 120 lira civarına patlayacak.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silindir zaten bulunabiliyor.bunu kullanınca teorik olarak motor 180cc ye çıkmış oluyor. ama olay onunla bitmiyor. sadece silindiri değiştirmek yanma odasını büyütmek demek oluyor. bununla birlikte kapağı ve krankıda değiştirmek gerekiyor. hatta karbüratör ve egzozla birlikte değiştirilirse ancak tam verim alınabilr.
    kanka kapagı bulsak değiştirilebilir verimde alınır.
    krank kolunun değiştirmeye gerek yok,
    karbüratörde ayarlanabilir.
    bu motor zaten 180 cc 17 18 hp olsa başka motor aramayız biz
    ercan41, sertacr8888, seyyid47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    # motosikletle.blogspot

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18hplik apacheye binsem yemın ederim baska motor aramam.. dediğin gibi tek sorun kapak..servislere gelen kranklar içinde 180lik kranklarda çıkıyormuş, karışık geliyormuş yani..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    18hplik apacheye binsem yemın ederim baska motor aramam.. dediğin gibi tek sorun kapak..servislere gelen kranklar içinde 180lik kranklarda çıkıyormuş, karışık geliyormuş yani..
    kanka krank kolu gördüm ben orjinal apachenin gecenlerde birininkini sökmüşlerdi.
    kalınlıgı filan gayet iyi, sıkıntı cıkarmaz.
    kapak olmadan takılmaz bence, hindistandan getirtsek şu kapak işini aslında,
    yok mu kimsenin tanıdıgı filan.
    sabri bi ara ebaydan de bakmıştık.
    aslında bu apachenin hindistandaki forumuna takılmak lazım ama hintce bilmiyoruz. ingilizce de onlar bilmiyordur
    sevabına bize gönderin postayla kargoyla bişeyle diye gönderseler aslında numunelik
    bu tvs apache nin fan page den yazdım vatandaşlara yazın gecenlerde geri mesaj atmışlar
    yazdıgım şeyde bizim türklerin resimlerini de paylaşın dedim
    resim atın paylaşalım diye cevap atmışlar yarım yamalak ingilizce ile
    attım paylaşmadı deyyuzlar
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    YZF R-25
    Bunuda dün akşam üzeri ben yapmaya çalıştım. Kısa zamanda yaptım malesef halı saha maçım vardı biraz kötü oldu ama elimde bir sürü malzeme var tekrar yaparım en kısa süerede.

Motor kardeşimin benim motorum rks 150 arada değişiyoruz :D Kafayıda o karbonla kapladı bu arada.
    Tsubasa ve seyyid47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    kanka krank kolu gördüm ben orjinal apachenin gecenlerde birininkini sökmüşlerdi.
    kalınlıgı filan gayet iyi, sıkıntı cıkarmaz.
    kapak olmadan takılmaz bence, hindistandan getirtsek şu kapak işini aslında,
    yok mu kimsenin tanıdıgı filan.
    sabri bi ara ebaydan de bakmıştık.
    aslında bu apachenin hindistandaki forumuna takılmak lazım ama hintce bilmiyoruz. ingilizce de onlar bilmiyordur
    sevabına bize gönderin postayla kargoyla bişeyle diye gönderseler aslında numunelik
    bu tvs apache nin fan page den yazdım vatandaşlara yazın gecenlerde geri mesaj atmışlar
    yazdıgım şeyde bizim türklerin resimlerini de paylaşın dedim
    resim atın paylaşalım diye cevap atmışlar yarım yamalak ingilizce ile
    attım paylaşmadı deyyuzlar
    la sen benim facebooktaki arkadaşlarıma baksana. hepsi abuksabuk hintli cocuklar birkaçına dedimki, ben sana parayı gönderiyim daha sonra sen parçaları kargola.. lan adamlar kabul etmiyor kafayı yiycem. ben xbhpden bikaç cocukla görüşüyorum apache hakkında. en son bi cocuk baya yardımcı oldu. parça fiyatlarını gönderdi. duysan hayatta inanmazsın
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    sabri sen kanka cocukla muhabete devam et, istanbulu anlat kızlar ortaköy filan
    cocugun aklını çel
    sonra bakarsın mülteci olarak filan gelir parcaları da alırız o arada :D
    ...

parca fiyatları ne kadar ki?
    adamların memleketinde kendi ham maddeleriyle üretiliyor ucuz olacak tabi

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    sabri sen kanka cocukla muhabete devam et, istanbulu anlat kızlar ortaköy filan
    cocugun aklını çel
    sonra bakarsın mülteci olarak filan gelir parcaları da alırız o arada :D
    ...

parca fiyatları ne kadar ki?
    adamların memleketinde kendi ham maddeleriyle üretiliyor ucuz olacak tabi
    adamı cagırdım zaten. gel dedim misafirim ol ye, iç, hepsi benden dedim. adam daha türkiyenin nerde oldugunu bılmıyor.

krank,dolu üst kapak, komple silindir seti 400lira
    TRANSALP XL700

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    hindistanın resmi dili ingilizce ve hintçe. işlerine gelmemiştir cevap vermek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

bu arada benim yengem hintli . ama abimle beraber ingiltere'de yaşıyorlar . dava biraz uzun sürer ama belki bi bağlantı kurabilirim
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

Motosikleti
    Demir At
    adamı cagırdım zaten. gel dedim misafirim ol ye, iç, hepsi benden dedim. adam daha türkiyenin nerde oldugunu bılmıyor.

krank,dolu üst kapak, komple silindir seti 400lira
    hacı gecen yıl ben yurtta kalırken makram diye bi hintli vardı
    şimdi geldi aklıma cocukla az dalga geçmedk cocugun face i var mı bi bakayım.
    cocuk yazları gidiyor hindistana, gecen sene pişmaniye vermiştim cocuga 300 kere teşekkür etmişti
    irtibat kurarsam o elaman getirebilirse getirir
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hindistanın resmi dili ingilizce ve hintçe. işlerine gelmemiştir cevap vermek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

bu arada benim yengem hintli . ama abimle beraber ingiltere'de yaşıyorlar . dava biraz uzun sürer ama belki bi bağlantı kurabilirim
    yengenin hindistanda akrabası filan varsa kanka oradan buraya gönderseler bu parcaları
    biz parasını filanda peşin veririz aslında
    # motosikletle.blogspot

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    ben bir zamanlar cross motorumun silindirini büyüttürmüştüm size şunu söyleyebilirim 150 ile 180 arasındaki mesafe kapakta belirgin bir sorun çıkartacak kadar deyil zaten üstündeki silindiri bile etliyse 180 lik piston bulunursa rektefiye ile olur ben rektefiye ile büyüttürmüştüm rektefiyeci 250 ye denk geldi demişti çapının 200 den 250 hiç bir işlemde yapılmadı aynı kapak devam .gücü arttı ve başarılı olmuştu satarkende öyle satmıştım 10 000 km ben kullandım arazide zor şartlarda
    sertacr8888 bunu beğendi.

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    muhtemelen vardır . benim isteyeceğim parçaların bi listesini yapın ben sordurayım abime hallederiz inşallah.
    Tsubasa ve seyyid47 bunu beğendiler.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen vardır . benim isteyeceğim parçaların bi listesini yapın ben sordurayım abime hallederiz inşallah.
    parçaları aşağıda kodlarıyla belirttim.

N90105107D cylinder head assembly kit
    N90105007D head complete cylinder
    N93223010 piston kit
    M7011310 cylınder block comp
    N9323040 ring set piston
    N9020120 crankshaft assembly
    selo9115 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bu haftalarda motora sıkı giyinipte binin cuma sabahından beri hastanedeyim 14 15 tane litrelik serum yedim daha yeni eve geldim hadal daha kafam güzel gibiben kışlık mont ve askerlik yapanlar bilirler termal içlikle bindim halde geberiyordum aman dikkat

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Geçmiş olsun, hala motorla çıplak dolaşan tipler var onlara bir şey olmuyor galiba, geçen gün birisi örgü hırka giymiş cup motorun koltuğun ucuna oturmuş koltuğun arkası havaya kalkmış soğuk ve yağmurda gidiyordu
    fatih35 bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ana jeti doğru biliyorsun. ben hepsi uyumlu diye biliyorum. linkini verdiğinde buyuk ıhtımalle olacaktır.ana jetın yanındakı rolantı jetı dediğin jeti değiştirmesende olur bence. cunku hava ayar vidasıyla dusuk devirlerdekı ayarsızlıgı gıderebılırsın. ama hava filtresinin ordaki jet derken neresini kastettin anlamadım. ceviz kadar karburatorde 50 tane jet koymuşlar kardeşim
    abi dur fotosunu atayım biraz geç oldu ama hava filtersini bağladığım hava emiş yeri var ya orada bir tane sabit meme diyeyim ondan var bir tanede jet var

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu haftalarda motora sıkı giyinipte binin cuma sabahından beri hastanedeyim 14 15 tane litrelik serum yedim daha yeni eve geldim hadal daha kafam güzel gibiben kışlık mont ve askerlik yapanlar bilirler termal içlikle bindim halde geberiyordum aman dikkat
    Geçmiş olsun inş yakın zamanda sağlıgına kavuşursun

hava filitresinin oradaki jetler ne işe yarar benim bildiğim jetler sadece şamandıranın ortasındaki benzini ayarlayanlar bunlar ne iş yapar
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler