Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim düşüncem koymayın rodajda olan motora sebebi rodajdaki motor alışma safhasında olduğundan piston sekman silindir içinde traşlama yapacak ve silindire alışacak eğer o katkılardan koyarsanız iyi bir traşlama yapamayacağından korumadan dolayı motorunuz iyi açılmayacaktır özelliklede rodaj döneminde mineral yağ konulması tavsiye edilir bu alışmanın iyi olması için saygılar
    Katkı maddesini motor aksamı hasar görmüş motorlarda tavsiye ediyorlar. Rodaj döneminde kullanılmasını pek uygun görmüyor sorduğum ustalar. Yalnız mineral yağ konusunda seninle aynı fikirde değilim.

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, apache 2011 model, 1.93cm ve 90kg'lık birinin altında sırıtırmı acaba? ne dersiniz?
    Ben 185 cm 80 kg biri olarak sırıtırsın diye tahmin ediyorum. Çünki arkadaşlarımdan benim motorun üzerinde sırıttığıma yönelik eleştiriler almıştım şakayla karışık ta olsa.

Alıntı thebrutal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egımlıydı motor dengelı olsaydı cok hosuma gıdıcektı cok korkarak yaptım bu hızı.
    Yokuş aşağı 140 görüyor ben 131 gördüm yol müsait değildi, ayrıca korkamana gerek yok 2011 model motorsiklette korkuyorsan millet ne makinalara biniyor altında parçalanacak gidecek hızlar yapıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=APACHE_SAİD;2418091]
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim düşüncem koymayın rodajda olan motora sebebi rodajdaki motor alışma safhasında olduğundan piston sekman silindir içinde traşlama yapacak ve silindire alışacak eğer o katkılardan koyarsanız iyi bir traşlama yapamayacağından korumadan dolayı motorunuz iyi açılmayacaktır özelliklede rodaj döneminde mineral yağ konulması tavsiye edilir bu alışmanın iyi olması için saygılar[/Q

yeni motora zararlı olsa özellikle yeni motora niye tavsiye etsinlerki bu katkıyı.kullanma klavuzunda özellikle rodaj sürecindeki motorlarda kullanabilirsiniz yazmışlar..
    ben ikinci yağ değişiminden sonra koydum, istersen sende öyle yap
    kutusunda sıfır araçlara tavsiye edilir diye not var

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Alıntı APACHE_SAİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zararını görmediğin çok iyi ama faydasını gördünmü fark ediyomu kullanışta çekişte falan etkılıyomu motoru...bende almayı düşünüyorum ama bu sentetık yağların uzerınde kesınlıkle katkı maddesı kullanmayın yazıyor...kafa karşık anlıyacağın.bu bor powerı yağ koyduğumuz yerden koyuyoruz dimi...
    araç yeni olduığu için fark görünmeyebilir, problemli olsa yağ yaksa duman atsa ses gelse bunlar giderilbilir belki ama sıfır araçta koruma sağlar atıyorum 50000 de rektefiye istiyecekse bunu 70 veya 100 bin yapsın.
    eski motorumda azda olsa bi ses gelirdi metal sesi bor ile bu ses kesilmişti, arkadaşın cbf 150 de yüksek ses var ama kesilmedi
    borpower mineral sentetik bütün yağlarla uyumlu diye biliyorum
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    [/COLOR]
    araç yeni olduığu için fark görünmeyebilir, problemli olsa yağ yaksa duman atsa ses gelse bunlar giderilbilir belki ama sıfır araçta koruma sağlar atıyorum 50000 de rektefiye istiyecekse bunu 70 veya 100 bin yapsın.
    eski motorumda azda olsa bi ses gelirdi metal sesi bor ile bu ses kesilmişti, arkadaşın cbf 150 de yüksek ses var ama kesilmedi
    borpower mineral sentetik bütün yağlarla uyumlu diye biliyorum[/QUOTE]

o zaman ben alıp içine 50-60 ml katayım faydasını göreceğim kesin heralde.. 46 liraya bi markette gördüm burda gider alırım hemen

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    arkadaşlar ben yardım amaçlı motor sitesinin birinde rodajla ilgili yazılanlarda okuduğum bilgileri paylaştım ister koyun ister koymayın benim için önemli değil sadece bilgilendirmek amaçlı benimkisi yağ konusunda bir arkadaş katılmıyorum demiş katılmayabilir amafabrikadan gelirken sanki motorlar full sentetikli geliyor ince mineral yağlı geliyor sebebi iyi alışsın silindire sekmanlar diye zaten bende her zaman koyun demiyorum 2-3 bin km ye kadar mineral koyun ondan sonra keyfinize göre bir yağ koyun kalın sağlıcakla
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Yav arkadaşlar neden kimse bişey yazmıyor motor tvs ama cbf 150 formunda takılıyorum ya bu adamların motorlarında çok sorun var bizimkilerde yok yada tvs sahiplerinin gezmekten forma ayıracak vakitleri yok hiçmi problemi olan yok hiçmi kafasında soru işareti yok bu tvs kullanıcılarının yav

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    Arkadaşlar bugün itibarı ile apache'me kavuştum. çok güzel makine. Görenlerin ağızı bir karış açık kaldı.
    Ayrıca lastikleri en azından unilli marka lastiklerle değiştirin. Ben motoru teslim almaya gittiğim zaman apache kullanan bir kişi (aynı zamanda bayideki satıcıda söyledi) orjinal lastikler azda olsa ıslak zeminde çabucak kaydığını söylediler. bende hemen orda motoru daha teslim almadan her iki lastıiğide unilli marka lastiklerle değiştirdim.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.[COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

bora abi kısmet olursa rodaj döneminden sonra kısa turlarda aranıza katılmak gibi bir niyetim var uygun olursa tabii.

Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav arkadaşlar neden kimse bişey yazmıyor motor tvs ama cbf 150 formunda takılıyorum ya bu adamların motorlarında çok sorun var bizimkilerde yok yada tvs sahiplerinin gezmekten forma ayıracak vakitleri yok hiçmi problemi olan yok hiçmi kafasında soru işareti yok bu tvs kullanıcılarının yav
    maaşallah deeee kardeşim genelinde problem yok
    bende gösterge arıza yaptı sadece
    titreşim var başka yok, bunlarada arıza denmez

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ins başkada arıza çıkmaz mutlu mutlu biner herkez motoruna bazı insanlar çıksında laf atalım die bekliyor onları anlamıyorum zaten dimi cazador45 :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı tolgabulgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün itibarı ile apache'me kavuştum. çok güzel makine. Görenlerin ağızı bir karış açık kaldı.
    Ayrıca lastikleri en azından unilli marka lastiklerle değiştirin. Ben motoru teslim almaya gittiğim zaman apache kullanan bir kişi (aynı zamanda bayideki satıcıda söyledi) orjinal lastikler azda olsa ıslak zeminde çabucak kaydığını söylediler. bende hemen orda motoru daha teslim almadan her iki lastıiğide unilli marka lastiklerle değiştirdim.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.[COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

bora abi kısmet olursa rodaj döneminden sonra kısa turlarda aranıza katılmak gibi bir niyetim var uygun olursa tabii.
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim Allah kaza bela vermesin
    lastikler nasıl şimdi ve ne kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ins başkada arıza çıkmaz mutlu mutlu biner herkez motoruna bazı insanlar çıksında laf atalım die bekliyor onları anlamıyorum zaten dimi cazador45 :D
    kimsenin motoru arızada yapmasın kazada
    maalesef cbf lerde var bende alıcaktım vazgeçtim
    arkadaşa aldık arızayı gideremedik

Motosikleti
    arıza ne kartalizma arkadaşım merak ettim bilgimiz olsun başımıza gelince şaşırmayak
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

arıza ne kartalizma arkadaşım merak ettim bilgimiz olsun başımıza gelince şaşırmayak
    2007 model aldık arkadaşa
    seri kullanımda veya 2. vitese alıpta ani gaz verince motor kısmından tarrrrt diye ses geliyor 3-5 saniye sonra kesiliyor, diğer viteslere atıncada oluyor
    2-3 ustaya sorduk, kendi ustamıza söktürüp baktırdık, mt den serkana ve mete abiye sorduk
    problemi çözemedik
    antalya-fethiye yaptık sübap ayarı bozuldu

Motosikleti
    en sorunlu yıl almısınız kaçbin km rede aldınız kesk birde yetkili servise gitseydiniz belki onlar bi şekilde çözerdi öle bi motor insanı rahatsız eder çünkü tart tart

en sorunlu yıl almısınız kaçbin km rede aldınız kesk birde yetkili servise gitseydiniz belki onlar bi şekilde çözerdi öle bi motor insanı rahatsız eder çünkü tart tart
    km 20000 yazıyo ama oynanmaış olabilir
    antalyada servis yok, çakma bayi var silindir piston değiştirelim dedi 250tl ye
    maddi sıkıntıda olunca ve kimseyede güvenemeyince idare ediyo arkadaş

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın kardeşim o sorunu çözebildin mi? Benim devir saati için bi servise çattım burada 2 hafta önceden randevu almama rağmen, 5-10 sefer gitmeme rağmen bi adam gibi incelemediler. Garanti kapsamında yapacaklarından dolayı ilgilenmediklerini düşünüyorum. Herneyse Allah'tan bir servis daha var İZMİR/MERKEZ'de müsait bi zamanda oraya götürcem. Dün uğradım bayağı ilgilendiler sağolsunlar. Çözülemeyecek bi sorun değil bu sonuçta ama bu servis sırf zaman kaybettirdi bana. Bari en baştan söyleselerdi de o kadar süre içinde diğerine giderdim.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Maşşallahh yav olmuyor böyle ama acık yazın be yav titreşimde yüksek süratlerde var arka dişliyi 1 diş küçültürsen hissedilir derecede azalıyor ama ben genelde 80 90 civarı kullandığım için titreşimi hissetmiyorum zaten eski motorum cbf 150 dede aynı süratleri yapıyordum hız tutkunu değilim ama bu motor beni çok zorluyor illa bas gaza ne bu böyle at arabası gibi kullanıyorsun beni diyor ama kıyamıyorum

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:30 ----------

Sende gel git bana laf sok emi yaz biraz topik canlansın istiyorum hepsi bu cbf 150 güzel motor sadece sorunlu motor

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    BENM Bİ SORUM OLCAK. RÜZGARDA ÇOK SARSILDIM YA. NORMAL Mİ . SANKİ SAĞA SOLA YATIVERECEK GİBİ GELDİ BANA.DENİZLİDEN MUĞLAYA GİDERKEN ,MUĞLANIN GİRİŞİNDE DÜZ BİR YOL WAR. ORDA ÇOK SARSILDIM .MECBUREN HIZIMI 60 70 E DÜŞÜRDÜM. AYNI ŞEY NAZİLLLİ YOLUNDA DA OLDU .:s

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı swat- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENM Bİ SORUM OLCAK. RÜZGARDA ÇOK SARSILDIM YA. NORMAL Mİ . SANKİ SAĞA SOLA YATIVERECEK GİBİ GELDİ BANA.DENİZLİDEN MUĞLAYA GİDERKEN ,MUĞLANIN GİRİŞİNDE DÜZ BİR YOL WAR. ORDA ÇOK SARSILDIM .MECBUREN HIZIMI 60 70 E DÜŞÜRDÜM. AYNI ŞEY NAZİLLLİ YOLUNDA DA OLDU .:s
    Dostum boyum 185 kilom 78 ve o hızlarda motora kapanmazsam dediğin gibi oluyor. Rüzgarı fazla alıyorsun ve motorun lastikleri yeri tutmuyormuş ta neredeyse yan yatıp altından çıkacak gibi hissediyor insan. Motor çok hafif sayılmaz yarım depo ile 130-135 kg. Sende resimde çok ufak görünmüyosun Yani bence bu çok normal..

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın kardeşim o sorunu çözebildin mi? Benim devir saati için bi servise çattım burada 2 hafta önceden randevu almama rağmen, 5-10 sefer gitmeme rağmen bi adam gibi incelemediler. Garanti kapsamında yapacaklarından dolayı ilgilenmediklerini düşünüyorum. Herneyse Allah'tan bir servis daha var İZMİR/MERKEZ'de müsait bi zamanda oraya götürcem. Dün uğradım bayağı ilgilendiler sağolsunlar. Çözülemeyecek bi sorun değil bu sonuçta ama bu servis sırf zaman kaybettirdi bana. Bari en baştan söyleselerdi de o kadar süre içinde diğerine giderdim.
    yaklaşık 20-25 gün sonra yenisiyle değişti

Motosikleti
    yaklaşık 20-25 gün sonra yenisiyle değişti
    şuan sorun düzeldimi 2ye deyiştirilince suan normalmi arkadaşlar bu sorun şimdi garantiden deyiştiriliyorda ilerde garanti bitince pahalı bir parçadır die düşünüyorum üstünde durulmalı

şuan sorun düzeldimi 2ye deyiştirilince suan normalmi arkadaşlar bu sorun şimdi garantiden deyiştiriliyorda ilerde garanti bitince pahalı bir parçadır die düşünüyorum üstünde durulmalı
    şimdilik normal 1 ay oldu değişeli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler