Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    motosiklete otomobiller için satılan tam sentetik yağdan yada yarım sentetıik yağdan kullansak zararı olurmu arkadaşlar.... motosiklet için satılanların ne farkı var ki... araba yağlarının üzerindede tüm 4 zamanlı motorlar için uygundur yazıyo ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Kaldırıma arka fren basamağını taktım ve yamulttum arkadaşlar, uygun fiyata alabiliceğim bir yer biliyor musunuzu?

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Sırf Ankarada bu motorun sıfırı şuanda bulunmadığı için ve bayiside olmadığı için alamıyoruz sipariş ile geliyormuşda sadece fotolarına baktığımız bir motoru nasıl alalım ki sonunda kızıp hondaya gidip cbf150 alacam..
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı APACHE_SAİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete otomobiller için satılan tam sentetik yağdan yada yarım sentetıik yağdan kullansak zararı olurmu arkadaşlar.... motosiklet için satılanların ne farkı var ki... araba yağlarının üzerindede tüm 4 zamanlı motorlar için uygundur yazıyo ....
    zeytinyağıda olur fındıkyağı performans artırır
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,ürgüp gezimizin başlığını açtım.elime resimler geldikçe yükleyeceğim.iyi seyirler.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...rgupteydi.html
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    KATALİZMA07 kardeş sen motorun zincir dişlisini değiştirmiş miydin? öyle bi yazı okudum diye hatırlıyorum da yanılıyor muyum?

Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KATALİZMA07 kardeş sen motorun zincir dişlisini değiştirmiş miydin? öyle bi yazı okudum diye hatırlıyorum da yanılıyor muyum?
    yok kardeşim değiştirmedim, eski motorumda yapmıştım
    servis 2. bakımda değiştirecekti 2 3 kere dedi değiştirelim diye olmaz dedim böyle bineyim dedim sonra bakarız dedim
    Bora abi değiştirdi benim bildiğim, bende merak ediyorum varmı diye
    ama arka 1 diş değişse iyi olur tahminim

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    O zaman bu konuyu bora abiye danışalım arka 1 diş bence uğraştığına değmez bence ya ön dişliyi 15 yada arka dişliyi 41 yapsak iyi olur gibi geliyor ama deneyen birilerine danışıp yapmak lazım

O zaman bu konuyu bora abiye danışalım arka 1 diş bence uğraştığına değmez bence ya ön dişliyi 15 yada arka dişliyi 41 yapsak iyi olur gibi geliyor ama deneyen birilerine danışıp yapmak lazım
    bilmeden iş yapmayın 13 ten 15 çok güç kaybettirir. bir site vardı bulamadım orada çok güzel anlatıyo
    ön dişliyi 1 numara büyütmek %7 hız kazandırıyor %7 tork kaybettiriyor
    arka dişli ise 1 dişli oynama yaklaşık %2küsür yani arkayı 3 oynamak önü 1 oynamak gibi

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Aslında %7 tork kaybı bizim motorlarda çok hissedilir mi sonucta çok güçlü olmasada güçlü makinalar. düz yolda 80km hızla 6000 devirde gidiyor dişliyi küçültünce 6000 devirde 90km hızla gidecek. belki titreşimde azalır bu durumda

Aslında %7 tork kaybı bizim motorlarda çok hissedilir mi sonucta çok güçlü olmasada güçlü makinalar. düz yolda 80km hızla 6000 devirde gidiyor dişliyi küçültünce 6000 devirde 90km hızla gidecek. belki titreşimde azalır bu durumda
    titreşim azalaır fazla bağırmaz tabi
    motor güçlü olduğu için fazla kayıp olmaz 14 ideal bence
    ben eski motorumda 15 olan dişliyi 17 yaptım usta yaptı daha doğrusu rampayı zor çıktı 2 kişi, yaşadığım için biliyorum
    deneyenlere göre belki yaparım

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zeytinyağıda olur fındıkyağı performans artırır
    abi ciddi bi cevap beklemiştim hiç beklemiyodum böyle bi cevabı ben motora yeni binceğim için cok bibilgim yok mazur gör bunları daha bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum siz tecrübeli motorculardan yardımın için yinede sağol...

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Sen şimdi 15 yapma 14 mü yap diyorsun? peki önü 14 yapmak mı daha iyi sonuç verir yoksa arkayı 41 yapmak mı?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben arka dişliyi 44 yerine 43 yaptım,5 km.daha hızlandı.ustam kesinlikle ön dişliyle oynama,karşı rüzgarda veya yokuşta bayılır kalırsın diyor.bende oynatmadım,bana yetiyor.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,ürgüp gezimizin başlığını açtım.elime resimler geldikçe yükleyeceğim.iyi seyirler.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...rgupteydi.html

abi on numara bi gezi olmuş yer gök apaçii )

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    abi ciddi bi cevap beklemiştim hiç beklemiyodum böyle bi cevabı ben motora yeni binceğim için cok bibilgim yok mazur gör bunları daha bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum siz tecrübeli motorculardan yardımın için yinede sağol...
    Otomobil yağları ile motosiklet yağları arasında sanırım yoğunluk farkı var, o yüzden motosiklet yağları ayrı satılıyor. Sen yinede motosiklet için üretilen yağlardan kullan bence.

şaka yaptım kardeşim alınmadın değilmi
    motosiklet kullanan birisinin böyle soru sormaması lazım, arabaya motosiklet yağı alırmısın almazsın onun gibi birşey buda
    kullanılmaması lazım sende kullanma motosiklet yağı kullan
    sende sağol, takılan şey olursa sor espirilide olsa vevaplarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Sen şimdi 15 yapma 14 mü yap diyorsun? peki önü 14 yapmak mı daha iyi sonuç verir yoksa arkayı 41 yapmak mı?
    14 yap istiyorsan ama Bora abi nin dediği mantıklı, rüzgarda rampada verim alamayabilirsin
    bende arkayı bir diş oynamak isterim ama zahmetli olacak
    dişli oynama gereği duymuyor bizim motorlar bence ben kesiciye bile sokamadım 5. viteste 130 gördüm, mühendisler gayet iyi ayarlamaışlar bence tebrik ediyorum onları vites aralarıda gayet iyi çok sık vites istemiyor uzatabiliyorsun yani

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Bende 122 yi gördüm kesiciye fln girmedi acaba kaç binde kesiciye giriyor bu arada benim dişliyle oynamak istemem düz yolda 80-90 km hızlarla daha düşük devirde az titreşimle gitmek istemek aynı zmanda da rampacılığını cok yitirmemek. bu yüzden bilgim yok ama piyasada 42 dişli varsa ideal olabilir

Motosikleti
    CRF
    bugün Selçuk düzlüğüne çıktım dümdüz yol yandan rüzgar vuruyor 125 9.000 devirde sabit kaldı daha fazla gaz yemedi 6. vitesi arar gibiydi

Arkadaşlar mrblar bundan iki ay önce tvs apache rtr 150 yenimodelini aldım. ilk 500 km de arıza lambası yanmıyordu. 500 km den lamba 2-3 saniye yanıp normal konumuna gelmeye başladı. servisinesorduğum zaman resetlenmesi gerektiğini söylediler. ama gene düzelmedi. tabi yağda değişti ilk 500 k de. Burdan TVS apache kullananların fikrini almak istiyorum 500 km den sonra aynı şekilde motorların ilk 2-3 saniye arıza lambası yanıp normal konuma geliyor mu?ve bu normal olan bir durum mu cevaplarınızı beklerim şimdiden tşkler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler