Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamirciler işkembeden sallama efsane yaymayı çok severler.

Benim için motorda balancer olması önemlidir. Şaside alınan tedbirler ki bunlar büyük ihtimalle lastik takozlar, zamanla eskidikçe etkinliklerini yitirebilirler. Diğer yandan evet balancer ataletinden dolayı torku bir miktar düşürür. Ama bence motorun pürüzsüz çalışması için buna değer.
    tvs Apache'nin tek eksiği balancer,o da olsa tadından yenmez.ama belki yeni enjeksiyonlu motor'da vardır.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    dün ehliyetimi aldım arkadaşlar.artık motorumu almamda hiçbir engel kalmadı.haber varmı bu apachelerden.gelmiyorsa ybresd alıcam.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    YBR ne ya. Allah aşkına. Eski apache al daha iyi YBR'den Adı ve Görüntüsü yeter ;)
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Motosikleti
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ne ya. Allah aşkına. Eski apache al daha iyi YBR'den Adı ve Görüntüsü yeter ;)
    yeni modelini istiyorum şöyle beyaz ya da sarı.eski kasalarını sevmiyorum.digital gösterge,enjeksiyon,depo kasları vs bir sürü eksiği var.yeni model komple yeni bi motor.

ybresd güç ve süratten ziyade sağlamlık,kalite ve yedek parça ile öbe çıkıyor.yeni kasa bulamazsam kısa bir süre daha bekleyeceğim ve yeni ybr esd alacağım.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    yeni modeller 2011 senesine kaldi 3-4 senedir yok flame yok yeni kasa diye diye 2011 i de gosterdiler cok sukur, flame yerine bu sefer wego geliyor ama 110 cc vergiden kacis yok hadi hayirlisi 2011 ocak mi 2011 aralik mi gorecegiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bu apache 2011 modelleri ne zaman getiricek çok hoş motor bilen varmı acaba?

Motosikleti
    belli değil.insanlar kaç senedir bekliyor.belliki satacan.para kazanacan.getirsene kardeşim ya.
    türkiyeye cbf 125 gelir.fazer 150 gelir.yamaha sz gelir.ondan sonra getirmeye kalkarlar bir tane satamazlar.piyasada muadili eski doymuş cbf150 ve yeni ybr esd.şu an gelse çok satar.

Motosikleti
    yok
    yeni RTR'yi Şubat sonunda fuarda sergilerler, tahminim Mart sonu ya da Nisan başı da satışa sunarlar, TVS Satış bölümünden görüştüğüm yetkili üzeri kapalı ima etmişti.
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaslar yakıt verilerindeki 1.3lt 100km'de gibi şeyler duyuyor okuyorum...Siz kullanıcılar işin aslını söyleyebilir mi acaba?3lt'den az olması nasıl mümkün =)) 40la da gidilmezki 100km boyunca...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    TVS APACHE gitti...
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yakıt verilerindeki 1.3lt 100km'de gibi şeyler duyuyor okuyorum...Siz kullanıcılar işin aslını söyleyebilir mi acaba?3lt'den az olması nasıl mümkün =)) 40la da gidilmezki 100km boyunca...
    1.3LT degilde samimi olmak gerekirse bir depo benzinle 600 km yol katettim depo 16 lt 700km giden arkadaslar var zorlamadan sakin sakin 650 cok rahat götürür bizim cimri :D
    İZMİT:cat:

Motosikleti
    yeni ybr aldım bugün.apache hayallerim yok oldu.bu motoru getircek olan firmayı allaha emanet ediyorum.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Busefer en geç mart basında satısa sunulmus olur umarım , bi bana bi arkadasa alcaz,ankaradan almayı düsünen arkadaslar varsa zamanı ayarlayıp birlikte gidebiliriz indirimde olur

Motosikleti
    1 Senedir gelicek. Ben Motoru Aldım Kullandım. Satmayı bile düşünüyorum O hala gelme aşamasında.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Senedir gelicek. Ben Motoru Aldım Kullandım. Satmayı bile düşünüyorum O hala gelme aşamasında.
    apacheci sen yoksa marmariste tahmin ettiğim kişimisin
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    AYNEN BENDE aldıgımda gelecek diorlardı 2 aya ama bi baktım 1,5 sene oldu hala ses var gürültü yok iyiki apache almısım yoksa bunuda bulamıcaktık

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Bu başlık çok iyi olmuş, bide sadece apache kullananların kendi motorlarının resimlerini paylasacagi bi bölüm acsak ,apache resim kulübü gibi güzel olmazmı

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apacheci sen yoksa marmariste tahmin ettiğim kişimisin
    Derken =))

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    apache'ler tarih olmuş arkadaşlar
    servis ne zaman gelecegi hakkında bir tarih veremiyor artık,sebebi galiba ithalatçı firmanın gelecek,geliyor,gelemedi sözlerine inanmadıklarından olsa gerek.yazık ettiler canım motora güzel bir trend yakalamıştı akranlarına karşı.umut kesilmez belki bir kaç sene sonra gelebilir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı tgfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün İsotlar'a 'böyle pazarlama stratejisi olmaz, Ağustos-Eylül-Kasım-Aralık derken erteleyip durdunuz hâlâ ortada motosiklet yok, sadece itibar zedelediniz' tarzında bi mail yazdım, yaklaşık 2 saat sonra aradılar ve 15 dk'lık bir telefon görüşmesi yaptım.

Yaklaşık 6 aydır kendime uygun bir motosiklet arayışındaydım, commuter 150cc klasmanında bence alınabilecek tek makina TVS'ydi. Rakipleriyle kıyaslarsak nedeni CBF'in zayıf kalması ve devir saati olmaması (ukalalık edip motorun sesinden vites atman gerektiğini anlarsın diyen bilmişleri bi kenara itersek motorun devrini izlemek bir mühendis olarak en doğal beklentim, üstüne rödaj süresince ilk 1000 km'de motorun ortalama 25 saat çalışacağını düşünürsek çok önemli bir konuyu atlamamak gerekir) YBR'ninse hala 125cc'de ısrarcı olmasının üstüne Türkiye'deki pazarlama stratejilerini uygun bulmadığımdan (müşteri beklentisine göre değil günü kurtarma politikasıyla makismum kâr'a göre motosiklet getirdiklerinden) TVS bu klasmandaki tek alternatifti. Karbüratör-Enjeksiyon teknolojileri farkına ise hiç değinmiyorum, sokaktan biri bile 'Enjektörlü, bu alınır' yorumu yapabiliyorsa... Açıkçası yukarda yazdıklarımı karşılayacak motosiklet bir çinli dahi olsa alırım, mühendis olarak marka takıntısının yavaş yavaş bir kenara itilmesi gerektiğini bunun yerine teknik olarak ürün değerlendirilmesinin gerektiğini düşünüyorum.

Sorduğum soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz:

Ne zaman gelir? Motosiklet ne zaman gelir net bilgi verilemiyor, benim için tarih önemli değil, Mart ayına kadar geleceği ise kesin olduğundan sezonu beklemek en mantıklısı

Fiyat? Maksimum 4300 TL - Minimum 4050 TL

Teknik Özellikleri? Enjeksiyonlu, 150cc 14hp, Dengeleme Mili (balancer shaft) yok fakat titreşim için önlem alınmış, çift yaprak disk frenli, maksimum sürati standart 120 kmh. Dijital gösterge, makyajlı kasa vs zaten bilinen şeyler.

(Balancer shaft CBF'te var ve motosikletin titreşimsiz olmasının sağlayıcısıdır fakat krankla birlikte dönen ekstra bir atalet olduğundan motora ekstra yük olarak yansır, torku düşürür. Binek araçlarda lüks klasmanda 5 ve üzeri sınıf lüks araçlarda bulunur, bu sınıfta yakıt önemli değil konfor önemlidir. Şahsi fikrim bu şaft 150cc bir motosiklet için kolaya kaçan bir çözümdür, tek silindir 4 zaman'dan kaynaklanan dengesizlik şasede ekstra tedbirle giderilebilir veya makul seviyeye düşürülebilir)

Türkiye Temsilcisi Konusunda Genel İntiba ve Görüşlerim: Her ne kadar beğenmesek de Hyundai otomotivde Türkiye bazında pazar liderliğine uynuyor, sebep? Satış sonrası ve müşteri odaklılık. TVS'de de aynı havayı sezdim, benim güvenimi kazandılar. Özellikle Avrupa Birliği'ne gönderilen bir TVS ile Türkiye'ye gönderilenin tamamen aynı Tip Onay Belgesi'ne sahip olduğunu belirtmeleri, yani Almanya'daki motorla aynı motoru Türkiye'de satışa sunacaklarını garanti etmeleri etkileyici.

Ben Otomotiv Sektörü çalışanıyım ve çok iyi bilirim ki aynı fabrika hattından ülkeye, pazara göre ürün üretilir her ne kadar aynı marka/model olsa da. Bu konuda gayet iddialıyım, örnek 5.20 BMW olsun, biri Türkiye'de satılan diğeri Almanya'da, fabrika çıkışında ikisini yan yana koyun, teknik özellik ve donanımı geçtim sadece dışına bakarak hangisi Almanya pazarı hangisi Türk direk söylerim sıfır hatayla. TVS'nin bu stratejiyi izlemesi sadece bu açıdan bile bakılsa gözümde firma itibarını kazandırdı. Bunu Honda ve Yamaha taahhüt etmedikleri için Türkiye temsilcilerine tek kuruş kaptırmaya niyetim yok, TVS'yi bekleyeceğim.
    Bilgi için teşekkürler ,şuan TVS özellikleriyle en mantıklısı

Motosikleti
    Allah Var Yukarda. Her Mesajımdan sonra benide aradılar. Hatta Mesaj Attıktan 15 gün sonra arayıp sorununuz geçtimi diye de aradılar. Ama işte İnsanın canını belirsizlik sıkıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler