Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet ninja 250'ye koruma takozu koyan var mı aranızda varsa nereye takıldığının resmini atabilir mi?
    yan grenajın en geri köşesindeki civataya takılabilir diye gördüm ama orda şaseden uzanan bir parça var ne kadar dayanıklı olur + motor yattığında grenajın ve deponun yere temasını engeller mi? bana çok mantıklı gelmedi, belkide detaylı fotoğraf göremediğim içindir...
    eğitime girmek istiyorum ve eğitimde kendimi de motoru da zorlayacam, yatırma ihtimalini göz önünde bulundurmam lazım, bu nedenle yardımınızı bekliyorum

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:39 ----------

Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darısı sizinde başınıza arkadaslar

gönlümden geçen buymuş.kararımr6 oldu.

Allah sizinde kalbinize göre versin.iyi kandiller bu arada

kuyruklu
    http://img694.imageshack.us/img694/7...2070400555.jpg

Uploaded with ImageShack.us

kuyruksuz
    http://img805.imageshack.us/img805/1...2070400563.jpg

aralarına karışık yaptım
    http://img41.imageshack.us/img41/825...2070400566.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/1...2070400567.jpg

hop ön bahçede yeri hazır gerekirse arka bahçeye kadar girer.akşam yukarı çıkarmak 250r dan zor oldu.ama yapcaz bi karısıklık.
    http://img856.imageshack.us/img856/2...070400569j.jpg

oy oy oy, tabanı düz bassın, kazasız belasız güzel günlerde kullanın
    ccman ve dreamkiller bunu beğendiler.
    Ninja

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet ninja 250'ye koruma takozu koyan var mı aranızda varsa nereye takıldığının resmini atabilir mi?
    yan grenajın en geri köşesindeki civataya takılabilir diye gördüm ama orda şaseden uzanan bir parça var ne kadar dayanıklı olur + motor yattığında grenajın ve deponun yere temasını engeller mi? bana çok mantıklı gelmedi, belkide detaylı fotoğraf göremediğim içindir...
    eğitime girmek istiyorum ve eğitimde kendimi de motoru da zorlayacam, yatırma ihtimalini göz önünde bulundurmam lazım, bu nedenle yardımınızı bekliyorum

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:39 ----------

oy oy oy, tabanı düz bassın, kazasız belasız güzel günlerde kullanın
    sagolun darısı başınız

örnek resimler burda var.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ed-ankara.html
    ejlover bunu beğendi.

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    CCman hayırlı uğurlu olsun dostum valla şaşırdım dün bir bugün iki bu ne hız motor da çok yakışıklıymış e tabi ninja kadar değil

TEKERİN DÜZ BASSIN HAYRINI GÖR
    ccman bunu beğendi.

Alıntı ibopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CCman hayırlı uğurlu olsun dostum valla şaşırdım dün bir bugün iki bu ne hız motor da çok yakışıklıymış e tabi ninja kadar değil

TEKERİN DÜZ BASSIN HAYRINI GÖR
    eyvallah sağol,seninde olsun

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    eyvallah sağol,seninde olsun
    EE bana söleyeceğin bişi yokmu

Alıntı ibopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EE bana söleyeceğin bişi yokmu
    Gorusemedim daha ;)

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    CCman hayırlı ugurlu olsun.kazasız belasız bin inşallah. ejo gibi senin de tecrübe ve görüşlerini bekliyoruz. Yakıt sarfiyatı konusunda da bilgilendirirsen sevinirim.
    ccman bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    rio kaldık bir sen bir ben.. icimden bir ses bizim cıplakcı olacagımızı soyluyor ama sen ne dersin kardeşim? arkadaslar otobanda 288 i zorlarken bizde salı pazarında stunt olayına gireriz poahahaha ))))
    rio_mavi bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CCman hayırlı ugurlu olsun.kazasız belasız bin inşallah. ejo gibi senin de tecrübe ve görüşlerini bekliyoruz. Yakıt sarfiyatı konusunda da bilgilendirirsen sevinirim.
    sağolasın rio_mavi.seninde gönlündeki olsun.

ne desem boş arkadaşlar.kısaca hepinizin bildiği gibi Alet işte.kısaca;
    beni 250r dan sonra rahatlatan şey sıkıştığında uzayıp giden bir makine sürmek,virajdaki rahatlık,sürüş sırasında pozisyon gereği rüzgardan daha az etkinenmek,zaten pozisyon yatar biçimde.süspansiyon 250r dan çok çok iyi.hoplayan zıplayan yok arkada.
    ama 250den sonra da sıkıntı yapan şeylerde var;özellikle öyle kuryeler gibi zırtpırt langır lungur gidemiyon sıkışık trafikte açan fan ve sıcaklık,buna şehir içi değil uzun yol lazım kısacası.Allahtan benim ev iş arası E6 otoban.sıkıntı yok.yani 250r ile şehir içindeki rahat hareket kabiliyeti bunda elbette yok.bir de sele 6cm yuksek 250r dan.benim boy1.80 bacak ancak değiyor yere.hani öyle yarım gaz aralara gireyim sağa yatır sola yatır aradan geç iki ayak yerde sürterek yavaş git,falan filan biraz zor bunda.çıkıcan ana yol otobana kuğu gibi süzülüyor.rodaj süresince EXUP ( egzozu, motor devrine göre açılan ve kapanan bir supapla egzoz gaz akışlarını ayarlayarak motor verimliliğini artırmaktadır.) 10bin d/d dan sonra devreye girdiği için bunun en güzel egzos sesinden mahrum kalıyorsunuz.o ses için 1600 km gitmek gerek.

yakıt için bir şey söylemek zor rio sonucta 250r da ki mantıkla aynı, basarsan yakar basmazsan yakmaz.250r ilk deposunda 7 litre yakmıştı.bunu bilemiyorum daha 100km oldu.ama aklımda kalan izmir -çeşme arasında bastınmı (ibre 285) 1 depoya yakın yakıyordu
    şimdilik söyleyeceklerim bunlar.

saygılar

ejlover yeni motorun hayırlı olsun, ninja 250 deki koruma takozunun montajını nasıl yaptınız bana detay verebilirsen çok memnun olurum
    ejlover bunu beğendi.
    Ninja

ejlover yeni motorun hayırlı olsun, ninja 250 deki koruma takozunun montajını nasıl yaptınız bana detay verebilirsen çok memnun olurum
    10-15 sayfa gerilerde vermisti resimli ;)
    ejlover bunu beğendi.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    sağolasın rio_mavi.seninde gönlündeki olsun.

ne desem boş arkadaşlar.kısaca hepinizin bildiği gibi Alet işte.kısaca;
    beni 250r dan sonra rahatlatan şey sıkıştığında uzayıp giden bir makine sürmek,virajdaki rahatlık,sürüş sırasında pozisyon gereği rüzgardan daha az etkinenmek,zaten pozisyon yatar biçimde.süspansiyon 250r dan çok çok iyi.hoplayan zıplayan yok arkada.
    ama 250den sonra da sıkıntı yapan şeylerde var;özellikle öyle kuryeler gibi zırtpırt langır lungur gidemiyon sıkışık trafikte açan fan ve sıcaklık,buna şehir içi değil uzun yol lazım kısacası.Allahtan benim ev iş arası E6 otoban.sıkıntı yok.yani 250r ile şehir içindeki rahat hareket kabiliyeti bunda elbette yok.bir de sele 6cm yuksek 250r dan.benim boy1.80 bacak ancak değiyor yere.hani öyle yarım gaz aralara gireyim sağa yatır sola yatır aradan geç iki ayak yerde sürterek yavaş git,falan filan biraz zor bunda.çıkıcan ana yol otobana kuğu gibi süzülüyor.rodaj süresince EXUP ( egzozu, motor devrine göre açılan ve kapanan bir supapla egzoz gaz akışlarını ayarlayarak motor verimliliğini artırmaktadır.) 10bin d/d dan sonra devreye girdiği için bunun en güzel egzos sesinden mahrum kalıyorsunuz.o ses için 1600 km gitmek gerek.

yakıt için bir şey söylemek zor rio sonucta 250r da ki mantıkla aynı, basarsan yakar basmazsan yakmaz.250r ilk deposunda 7 litre yakmıştı.bunu bilemiyorum daha 100km oldu.ama aklımda kalan izmir -çeşme arasında bastınmı (ibre 285) 1 depoya yakın yakıyordu
    şimdilik söyleyeceklerim bunlar.

saygılar
    R1 7bin deviri gecmemek kaydiyla 6.5-6.7 litre civari yakiyor 100km'de ;) Simdi 8,600e cikicam bakiim noolucak

Aynen hocam biraz gerilere dogru uzanin 3-4 foto ve aciklama var. Zorlu bir is yalniz.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

hani şu motoru şasiye bağlayan mili değiştirerek oraya bağlıyoruz doğru anladım dimi, L ayaklarla grenaj arasına denk getiriyoruz sora takozları, peki yük bindiğinde L ayaklar mil çapında dönüp grenaja yaslanmıyor mu ??? yoksa sabitleyen bir parça vs var göremediğimden mi anlamadım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1532063/detay/
    şu olay çok güvenilir gelmedi, ama şasiden uzanan ayak esneme kırılma yapmazsa daha kolay olacak gibi görünüyor

en kötü ihtimal grenajları söküp o ayaklara takozu koyup girecez eğitime...
    ejlover bunu beğendi.
    Ninja

taktın hafifce düştün civata icerde kesin kırılacak ya sonra ? o topuzlar tel maşa ;)
    nalburdan uzun civata al tak kalan para ile kendine yemek ismarla.
    enginar ve dreamkiller bunu beğendiler.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    ccman motorun hayırlı olsun tekerin düz bassın.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    hani şu motoru şasiye bağlayan mili değiştirerek oraya bağlıyoruz doğru anladım dimi, L ayaklarla grenaj arasına denk getiriyoruz sora takozları, peki yük bindiğinde L ayaklar mil çapında dönüp grenaja yaslanmıyor mu ??? yoksa sabitleyen bir parça vs var göremediğimden mi anlamadım

şu olay çok güvenilir gelmedi, ama şasiden uzanan ayak esneme kırılma yapmazsa daha kolay olacak gibi görünüyor

dostum bundan bir kac zaman önce yaslı bir teyze duran otobüsün önünden atladı yola teyzeye vurmamak icin zar zor hızımı düsürdüm ve motoru oldugu yere bıraktım.. takozlarım saolsun motoruma hic bir zarar gelmedi.. diyecegim o ki cc manin dedigi gibi uzun bir civata al tak oraya daha makbule gecer en azından ezilir büzülür ama dibinden kırılıp canını yakmaz..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Ccman hayirli olsun. S1000rr den sonra dis gorunus olarak en begendigim ss motoru almissin.

Yorumlari bekliyoruz.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Arkadaşlar bende yeni 2008 model ninja aldım!

Birkaç sorum olacak;

Benzin musluğu varmı bu motorda?

Benzin azaldı göstergesi kaç litre kalınca yanıyor?Ne kadar yol gider ışık yandıktan sonra?

Deponun içince düdük gibi ince ses geliyor sanırım benzin azaldığı için ama benzin ışığı yandığı zaman değil bazen ilk çalıştırmada ötüyor bu nedir?

Hızlandıktan sonra Gazı kesince yine uğuldamalı üfleme düdük sesi gibi bir ses geliyor motordan bu sizinkilerde de varmı?

İstanbulda işini bilen asya yakasında düzgün usta veya servis tavsiyeniz varmıdır?

Teşekkürler hepinize!
    dreamkiller bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1

Yok hocam iyice siktinizmi tekmelesen oynamiyor yerinden topuzlar ;)

---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende yeni 2008 model ninja aldım!

Birkaç sorum olacak;

Benzin musluğu varmı bu motorda?

Benzin azaldı göstergesi kaç litre kalınca yanıyor?Ne kadar yol gider ışık yandıktan sonra?

Deponun içince düdük gibi ince ses geliyor sanırım benzin azaldığı için ama benzin ışığı yandığı zaman değil bazen ilk çalıştırmada ötüyor bu nedir?

Hızlandıktan sonra Gazı kesince yine uğuldamalı üfleme düdük sesi gibi bir ses geliyor motordan bu sizinkilerde de varmı?

İstanbulda işini bilen asya yakasında düzgün usta veya servis tavsiyeniz varmıdır?

Teşekkürler hepinize!
    Ilk sorularinizin tamaminin cevabi 'Kullanma Kilavuzun''nda var. Digerleri de gecmis sayfalarda var. Sonraki mesajlarda biraz arama yapalim

Kac litre kalinca yandigine kilavuzdan bakin ama max 70km gidiyor isik yaninca normal kullanimda.

O ses de depodan gelen benzin buhari tahliye sesi; tum ninja250'lerde var. Yazin ozellikle cok yapar, sorun degil, oyle kalsin. Gazlarken duymazsiniz zaten motor sesinden.

Servisi de Istanbullu arkadaslar tavsiye ederler.

Hayirli olsun, kazasiz surusler
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

uzun cıvata derken? grenaj civatasını uzunuyla mı değiştireyim yani
    Ninja

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler