Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a ha ...harbi fenadır,yoyo gibidir
    her aksam eve gittigimde beni bir karsılaması var görmeniz lazım.. mide kanaması gecirirsiniz gülmekten dakikalarca zıp zıp zıp zıp!!! süper ötesi birşey benim oğlum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

buyrun benim oglan
    Zippo's, ejlover, ccman ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Rodaj çilesi başladı yine

Bu arada şunu belirtiim arkadaslar Ninja 250nin gozunu seviim bu rodaj olayinda, sehir icinde cevre yollarinda gayet rahat yapiliyordu rodaj. Bu motorla olmuyor o is :( Cevre yolu otoban lazim duzgun rodaj yapabilmek icin. Orda da surekli dur kalk nasil olacak bilemedim hayirlisi diyorum
    ccman, Zippo's, atilla_hakan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta yerim onu ben tipine kurban.çok güzel.

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her aksam eve gittigimde beni bir karsılaması var görmeniz lazım.. mide kanaması gecirirsiniz gülmekten dakikalarca zıp zıp zıp zıp!!! süper ötesi birşey benim oğlum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

http://b1206.hizliresim.com/y/t/8q5uk.jpg

buyrun benim oglan

bu da benim zilli

Uploaded with ImageShack.us

ejlover

sana ne dedim "çık istanbula gel "diye rodaj için ya da bas git antalya.şehir içi olmaz o iş binlikte.kolay gelsin sana.

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada şunu belirtiim arkadaslar Ninja 250nin gozunu seviim bu rodaj olayinda, sehir icinde cevre yollarinda gayet rahat yapiliyordu rodaj. Bu motorla olmuyor o is :( Cevre yolu otoban lazim duzgun rodaj yapabilmek icin. Orda da surekli dur kalk nasil olacak bilemedim hayirlisi diyorum

bu arada ben yine bu gün bi haltlar yedim,
    siyah rizoma elcik ve bar ends aldım feyizoğlundan.bi de oturma yerlerini Karbon winly kumaş kaplattım.
    ama fena oldu.kıçımızın altıda kadar karbon olduk
    yarın atarım resimleri.elcikleri takayı dedim de yıldız tornavidanın ucu kırıldı sökemedim.nasıl uyurum bilmiyom takamadım diye
    ejlover, dreamkiller ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    usta yerim onu ben tipine kurban.çok güzel.

bu da benim zilli
    http://img254.imageshack.us/img254/8073/angelp.jpg

ejlover

sana ne dedim "çık istanbula gel "diye rodaj için ya da bas git antalya.şehir içi olmaz o iş binlikte.kolay gelsin sana.

bu arada ben yine bu gün bi haltlar yedim,
    siyah rizoma elcik ve bar ends aldım feyizoğlundan.bi de oturma yerlerini Karbon winly kumaş kaplattım.
    ama fena oldu.kıçımızın altıda kadar karbon olduk
    yarın atarım resimleri.elcikleri takayı dedim de yıldız tornavidanın ucu kırıldı sökemedim.nasıl uyurum bilmiyom takamadım diye
    Abi uzun yola da cikilmaz ki surekli sabit devir. Guzelce yapmak icin hababam dur kalk yapmak lazim nerdeyse

Abi keske soyleseydin ben bi dolu Rizoma siparisi verdim 3-4 gun önce. Sana da soylerdim ucuza gelirdi hem :( Feyizoglu nerdeyse maliyetinin iki katina satiyor...

Bu arada Universal elcikler uyuyor mu bizim Ninja'lara? Gazda sikinti cikiyor diye duymustum ama emin degilim..

BarEnd'leri Loctite ile feci kitlemisler. Ona cekic takozla girisicen acimadan, baska turlu acilmiyor ne yazik ki...
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Bugün ilk bakıma gittim biraz geç oldu ama anca 800 yapabildim 100 TL tuttu 35TLx2lt yağ+30TL işçilik. Bilmiyorum normal mi değil mi 30 çok geldi gözüme bir an için

@ejlover 1000'lik makinenin rodaj sınırları nasıl? Merak ettim
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk bakıma gittim biraz geç oldu ama anca 800 yapabildim 100 TL tuttu 35TLx2lt yağ+30TL işçilik. Bilmiyorum normal mi değil mi 30 çok geldi gözüme bir an için

@ejlover 1000'lik makinenin rodaj sınırları nasıl? Merak ettim
    Ninja'da sanirim ilk 800 6,000 devir sonra 1,600'e kadar 8,000di. Rodajin ikinci asamasinda 6. viteste 8,000'de 80km civari bi sey yapiyordu yanlis hatirlamiyorsam motor.

R1'de ilk 1,000km 6,900 deviri gecmemek lazimmis ;) Ama sorun 1.viteste 6,900 devirde 70km yapiyor motor Yani duzgun rodaj icin bayaa bi uzun bos yollar lazim 5i kullanamadim pek 6.vitese de bi kac kere laf olsun diye attim bakiim yerinde mi diye Plaka, ruhsat ciksin diye bekliicem mecbur bu sekilde yapamiyorum rodaji dogru duzgun :s
    enginar bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja'da sanirim ilk 800 6,000 devir sonra 1,600'e kadar 8,000di. Rodajin ikinci asamasinda 6. viteste 8,000'de 80km civari bi sey yapiyordu yanlis hatirlamiyorsam motor.

R1'de ilk 1,000km 6,900 deviri gecmemek lazimmis ;) Ama sorun 1.viteste 6,900 devirde 70km yapiyor motor Yani duzgun rodaj icin bayaa bi uzun bos yollar lazim 5i kullanamadim pek 6.vitese de bi kac kere laf olsun diye attim bakiim yerinde mi diye Plaka, ruhsat ciksin diye bekliicem mecbur bu sekilde yapamiyorum rodaji dogru duzgun :s
    Abov 1. vites 70km iyiymiş 6. vites yerinde mi lafına çok güldüm süper
    ejlover ve dreamkiller bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abov 1. vites 70km iyiymiş 6. vites yerinde mi lafına çok güldüm süper
    : ))))

Rodaj bitsin bakalim noolucak. 1. viteste galiba 150 mi 170mi neymis son hiz Diger vitesleri bos yere koymuslar
    enginar bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Hondan CBF1000
    41 benim motor palladıumdamı çalışıosun yabancı gelmedi siman fotografından

ejlover
    1.vites 160.
    elcikler ile ilgili olan oldu canım sıkkındı gittim bişeyler yaptırdım motor a.artık sizde öğrenmiş olursunuz yarın olurmu olmazmı bizim alet e rizomalar.
    ayrıca rodaj için uzun yol dur işin kuralı.hararet yükseltmeden hatta fan açmadan rodaj ı yaptırırsan en makbuludur,becerene nacar marka saat veriyorlar derdi abilerimiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

brandayı çekmeden 2 resim aldım

karbon winil kumaş imalat:motobakkal maslak 150tl
    rizomalar elcik:140€ barends:30€
    can sıkıntısı pahalıya patladı;kısa günün zararı.
    ejlover, atilla_hakan ve dreamkiller bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Olsun hocam guzel olmus sonucta. Elciklerle de super olacaktir bosverin aynen ;)

Bu arada uzun yolda isin kolayina kacip sabit surekli 5-7bin arasi (bu rodaj seviyesi icin) 5-6.visteste gider insan. Ama surekli tum viteslerde olabildigince cok deviri asagidan yukari gormek gerekiyor pistonlarda carbon birikmesi, halka olusmasi olmamasi icin. Tenha bir çevre yolu en iyisi
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

seni Ankara cevre yolunda bu aralar çok görecekler o zaman ...yardıııııııır.
    bir söz geldi aklıma bu sana "git gel konya 6 saat" maksat rodaj olsun :D
    ejlover ve dreamkiller bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    seni Ankara cevre yolunda bu aralar çok görecekler o zaman ...yardıııııııır.
    bir söz geldi aklıma bu sana "git gel konya 6 saat" maksat rodaj olsun :D
    Yaaa benim niye aklima gelmedi o
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    ninja 250
    yabanı forumlarda okumuşum,adamlar arka sehpaya alıyorlarmış motoru,çalıştırıp bırakıyorlarmış,uğraşmadan rodaj bitmiş oluyor falan diyorlardı,uğur hocam sende bi dene istersen

yazık değilmi binmeden yakılacak olan benzine keyfi nerde kaldı rodajı yaparken cekilen eziyet stres vs vs
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yabanı forumlarda okumuşum,adamlar arka sehpaya alıyorlarmış motoru,çalıştırıp bırakıyorlarmış,uğraşmadan rodaj bitmiş oluyor falan diyorlardı,uğur hocam sende bi dene istersen
    Yok yaa o is yas Sanzimana yuklenme olmadan onun rodaji ne olacak? Yuk motora nasil aktarilacak? Yalan rodaj o ;)

yazık değilmi binmeden yakılacak olan benzine keyfi nerde kaldı rodajı yaparken cekilen eziyet stres vs vs
    Ayrica bu da var ;) 4 depo benzin en az yok yere :( Hem motora adapte olmak icin en guzel firsat bu. Yoksa cevir 15bin deviri litrelik makinayla ona daha alisamadan sonra isiga dogru uza :(
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

bence bir motorun keyfi rodaj süresidir.hep daha sonrası için onu hazırlamaktır,ejlover ın dediği gibi adapte olmak bütünleşmek için bir evre,bir çeşit ön sevişmedir,bundan kim vazgecerki hayatta da
    enginar, ejlover, dreamkiller ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Arkadaşlar ben motoru biliyosunuz 2 nci el almıştım 1600 km deydi. Şaunda 4500 kmde. 6 vites 7,5 devirde ibre 100 gösteriyor. Sizce rodaj süresi iyimi geçmiş kötümü.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Ninja 250
    ejlover
    1.vites 160.
    elcikler ile ilgili olan oldu canım sıkkındı gittim bişeyler yaptırdım motor a.artık sizde öğrenmiş olursunuz yarın olurmu olmazmı bizim alet e rizomalar.
    ayrıca rodaj için uzun yol dur işin kuralı.hararet yükseltmeden hatta fan açmadan rodaj ı yaptırırsan en makbuludur,becerene nacar marka saat veriyorlar derdi abilerimiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

brandayı çekmeden 2 resim aldım
    http://img715.imageshack.us/img715/5...0620125060.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/65/250620125058.jpg

karbon winil kumaş imalat:motobakkal maslak 150tl
    rizomalar elcik:140€ barends:30€
    can sıkıntısı pahalıya patladı;kısa günün zararı.
    Güzel olmuş ellerine sağlık

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motoru biliyosunuz 2 nci el almıştım 1600 km deydi. Şaunda 4500 kmde. 6 vites 7,5 devirde ibre 100 gösteriyor. Sizce rodaj süresi iyimi geçmiş kötümü.
    Rodaj motorun hangi devirde kac km yaptigini etkilemez. O hizlara cikis hizini dolayli yoldan etkiler, son hiza ulasma hizi gibi. Ancak orada motorun verimini anlayabilirsiniz net bir bicimde. Omru, cikacak olasi sorunlar v.s. pek cok sey var. Ama genel olarak verim en cok etkilenen rodajdan ;)
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler